Dodatkowa funkcja prezes PCK w Oleśnicy

  • 20.09.2020, 12:38
  • kad
Dodatkowa funkcja prezes PCK w Oleśnicy foto: Grzegorz Huk Prezes Anna Drozdenko na spotkaniu z protestującymi mieszkańcami budynku przy ul. Bocka.
Anna Drozdenko będzie miała kolejne obowiązki w najstarszej polskiej organizacji humanitarnej.

Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Oleśnicy Anna Drozdenko 19 września została członkiem zarządu Oddziału Okręgowego PCK we Wrocławiu.

Polski Czerwony Krzyż (PCK) to najstarsza polska organizacja humanitarna będąca członkiem Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Zajmuje się: udzielaniem pomocy humanitarnej w czasie klęsk i wojen, pomocą socjalną, nauką udzielania pierwszej pomocy, prowadzeniem zabezpieczeń medycznych na imprezach masowych, propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa, rozpowszechnianiem wiedzy o międzynarodowych prawach konfliktów zbrojnych.

W Oleśnicy funkcjonuje oddział rejonowy PCK, który obejmuje działalnością cały powiat oleśnicki. Nadrzędnym organem uchwałodawczym w rejonie jest zjazd rejonowy zwoływany co najmniej raz na 4 lata. Rejony wchodzą w skład struktury okręgowej PCK. Okręgi zasięgiem swoich działań obejmują teren województwa. Analogicznie do rejonów naczelną władzę uchwałodawczą pełni zjazd okręgowy (co najmniej raz na 4 lata), wybierający okręgową radę reprezentantów. Organem wykonawczym w okręgu jest oddział okręgowy PCK. Bieżącym zarządzaniem strukturami okręgowymi zajmuje się dyrektor okręgowy

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

smutna prawda
smutna prawda 20.09.2020, 23:15
Niestety ale większość takich organizajci 'humanitarnych' wydaje więcej pieniędzy na siebie niż na innych!
zw-kowalski
zw-kowalski 20.09.2020, 23:47
Zapomniałeś lub zapomniałaś dodać "w Polsce". Czerwony Krzyż w Królestwie Szwecji a moim Ovik prowadzi dwa komisy. Społeczeństwo oddaje tam rzeczy jakich nie potrzebuje a oni to sprzedają i przeznaczają na działalność statutową. Ba jeżdżą na jarmarki i tam też sprzedają. Sam kupiłem tam kilka kołowrotków i staroci. W Polsce wszyscy wyciągają rękę ale po kasę. Np Oleśnickie Bidy na pytanie o koszty zarządu milczą jak Kaziu pytany o obywatelstwo Niemiec.
Że Kowal
Że Kowal 20.09.2020, 19:19
Daj im palec a zerzra całą rękę tak działa sekta
Są granice pazerności..!
Są granice pazerności..! 20.09.2020, 17:22
Tomaszowi jeszcze mało?
Marszałek
Marszałek 20.09.2020, 14:13
Pewne stowarzyszenie ratujące ludzi w naszym mieście próbuje przejąć PCK już nawet mają na oku nową lokalizację ogrzewalni niezły biznes jest z tego, a za kasę wrzysto zrobią bo mało
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 20.09.2020, 15:06
To jak z Caritas. Dopóki nie przeczytałem dość ciekawych artykułów to myślałem, że to ta dobra twarz KK. A tu się okazało , że za większość ogrzewalni, noclegowni itp itd płacą lokalne samorządy.
?
? 20.09.2020, 14:19
PCK nikt nie może przejąć a ogrzewalnie może prowadzić każdy kto stanie do konkursu, to nie są zadania PCK tylko miasta więc mogą to robić i nie muszą.
Ola
Ola 20.09.2020, 13:19
Już nie długo ptaszki ceierkaja że ktoś chce zrobić zamianę tej pani na kogoś innego nawet szukają miejsce na nową ogrzewanie
.
. 20.09.2020, 17:25
Plotki są niesione przez wrogów, rozsiewane przez głupców i akceptowane przez idiote

Pozostałe