Trzy partnerskie miasta na łączach

  • 18.09.2020, 22:02
  • kad
Trzy partnerskie miasta na łączach UM Oleśnicy
Z powodu pandemii, zamiast spotkań bezpośrednich - wideokonferencja.

Jak informuje Urząd Miasta Oleśnicy, dziś burmistrz Jan Bronś wraz z zastępcą Edytą Małys Niczypor spotkali się podczas wideokonferencji z przedstawicielami miast partnerskich z Chrudima (Czechy)  i Januay-Marigny (Francja). 

Spotkanie zostało zorganizowane na zaproszenie burmistrza z okazji odbywających się Dni Europy. Ze względu na pandemię partnerzy rozmawiali online. Tematem rozmów były m.in. plany współpracy w roku 2021, w tym: wymiana młodzieży szkolnej, współpraca sportowa⚽ i kulturalna. Omówiono także stan epidemiczny w miastach partnerskich. Podczas rozmowy wspominano dotychczasową współpracę.

O spotkaniu na łączach z Oleśnicą poinformował też na swoim profilu mer Januay-Marigny Jérôme Neveux. Zilustrował je 2 zdjęciami (dwa ostatnie zdjęcia u nas). Mer napisał:

Visio en compagnie des représentants du Comité de Jumelage, avec Jan Bronś Maire d’Oleśnica (Pologne) ville jumelée avec Jaunay-Marigny. Compte tenu de l’annulation de leur festival « Jours d’Europe » en raison de la crise sanitaire, nous avons pu échanger à distance sur la situation sanitaire de nos villes et esquisser des projets culturels et sportifs pour 2021.

kad

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cytat z Polska Times
cytat z Polska Times 19.09.2020, 22:22
Szwecja krytykowana przez wielu za to, że nie zastosowała surowych ograniczeń w walce z pandemią, może dziś powiedzieć: a jednak wygraliśmy! Jak to zrobiono?

Szwedzki sposób walki z koronawirusem – tak mocno krytykowany przez wielu na świecie – jednak wygrywa. Kraj ten odnotowuje najmniej przypadków Covid-19 od marca, czyli od wybuchu pandemii.

Główny epidemiolog przypisuje niewielką liczbę zakażeń zrównoważonemu podejściu do pandemii.
zw-kowalski
zw-kowalski 19.09.2020, 22:07
Zwróćcie uwagę jak są ubrani przedstawiciele tych miast a jak burmistrz Oleśnicy i pozostali wasi . Tamci na luzie a Jan Kolanko w krawacie. Może ten krawat za bardzo go uciska i ogranicza dopływ krwi do mózgu i stąd takie a nie inne zachowania. Radny, były operator wózka widłowego, nie rozstaje się obecnie z garniturem i krawatem. A jak można ciężko i efektywnie pracować w garniturze i mając krawat ?
Żałosne
Żałosne 19.09.2020, 21:06
Co z tych kontaktów mają Oleśniczanie? Kiedyś była wymiana piłkarzy, szkół , artystów, a nawet biznesu. Teraz władza i grupa kolegów organizuje sobie wycieczki.
Holistycznie
Holistycznie 19.09.2020, 11:06
Obecnym władzom Oleśnicy bliżej jest do Mińska ..... albo Pjongjangu ....
sPOcony Janek
sPOcony Janek 20.09.2020, 08:22
Hmmmm.... Wziąć kilometrówkę do Pjongjangu ..... Petunia non olet ......
z czym do Chrudimia?
z czym do Chrudimia? 19.09.2020, 10:15
Z czym do innych miast? Chrudim mniejsze miasto, wysoka dbałość o zabytki, dwa muzea, orkiestra symfoniczna. Przy Chrudimiu jesteśmy ciemnym zaściankiem. Przypomnę, że za czasów Burmistrza Michała Kołacińskiego - w ramach Roku Czeskiego zorganizowano chyba 3 wystawy czeskie, była międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona Podiebradom, wydano broszurę w j. czeskim o historii Oleśnicy, Oleśnicka Szkoła Muzyczna wyjechała do Chrudimia i miała wspólny występ z orkiestrą czeską. Do bibliotek chrudimskich przekazano książki o Podiebradach autorstwa Nienałtowskiego, które wydał ks. Ozimek, a nie Bronś. A jak później wyglądała współpraca - pojechali 3 radni Bronsiowi na czele z Chrzanowskim, którzy nie mieli pojęcia o Chrudimiu, ani o Oleśnicy. Czym zaprezentowali miasto? Czy przynajmniej wzięli książkę z konferencji naukowej o Podiebradach, którą wydał BiFK? A może przynajmniej album o Oleśnicy Zbigniewa Podurgiela wydany też przez BiFK. Czy tylko sztandarowy słoik miodu z Oleśnicy?
biskup polowy
biskup polowy 19.09.2020, 20:03
Ty zapomniałes że za Kolacinskiego Manna z nieba leciala i nie było zimy!
...
... 19.09.2020, 22:36
Za Burmistrza Kołacińskiego wydano 10 książek. To była manna kulturalna. Bronś może wyda jedną (z obrzydzeniem) na miesiąc przed wyborami - w celu przyciągnięcia określonego kręgu wyborców. Podejrzewam, że grupa zwana dawniej inteligencją - na to nie da się nabrać.
O żesz ty petunia
O żesz ty petunia 19.09.2020, 20:33
Bo Kołaciński to dobry człowiek , przede wszystkm uczciwy, to i Niebo Mannę mu dało, gorące lato i zimę bez zimy. Tylko żadnej zmiany jeżeli chodzi o Judaszów, w Oleśnicy cały czas ich na pęczki.
O żesz  ty petunia
O żesz ty petunia 19.09.2020, 13:02
Z barwami Bielska-Białej, tak o szczegóły dba Bronś. Jesteśmy sto lat za Chrudimiem, za murzynami to chyba z dwieście ?
Bauer aus Bayern
Bauer aus Bayern 19.09.2020, 08:19
A gdzie Kazimierz ??? Na szparagach ????
Kazimierz
Kazimierz 20.09.2020, 14:13
Ja, ja.... Jetzt ich sammle Schparageln, auf dem Suden der Bayern ....
Opoka PiSowskiego Samorządu
Opoka PiSowskiego Samorządu 19.09.2020, 08:13
Przypomina to scenę z kultowego polskiego filmu:
https://www.youtube.com/watch?…
wańka wstańka
wańka wstańka 19.09.2020, 07:43
No to szkoda, że nie można pojechać osobiście do diewoczek w rosyji, bo samogończyk tam priekrasny!

Pozostałe