Mieszkańcy proponują alternatywne rozwiązanie

  • 18.09.2020, 21:43
  • OAI
Mieszkańcy proponują alternatywne rozwiązanie Zdjęcie z komunikatu radnego P. Bielańskiego
Sprawa ewentualnej nowej drogi na potrzeby planowanego miniosiedla budzi emocje wśród mieszkańców ulicy Podchorążych w Oleśnicy.

 

- Mieszkańcy Serbinowa przedstawiają konkretne rozwiązania w sprawie dojazdu do planowanego osiedla na Serbinowie - informuje na portalu społecznościowym Radny Oleśnicy Razem Paweł Bielański. Oto cały jego komunikat:

"Petycja mieszkańców Serbinowa jest procedowana i czeka na rozpatrzenie przez Radę Miasta. Komisja skarg, wniosków i petycji złożyła zapytania do burmistrza i Sekcji Dróg Miejskich o stan uzgodnień w sprawie. Radni i mieszkańcy dostali zapewnienia od przedstawicieli władz miasta oraz Sekcji Dróg Miejskich, że do czasu przedstawienia akceptowalnej dla mieszkańców koncepcji układu dróg przy blokach na ulicy Podchorążych i Kopernika żadne decyzje administracyjne związane z budową bloków nie zostaną podjęte.

Mieszkańcy oczekują, że między blokami zostanie zachowany obecny ciąg pieszo-rowerowy bez możliwość ruchu pojazdów. Propozycji dewelopera, tj. budowy drogi dojazdowej pod oknami i balkonami, kategorycznie się sprzeciwiają (bieg planowanej przez dewelopera drogi oznaczono żółtymi strzałkami). Takie rozwiązanie spowoduje wzmożony ruch samochodów tuż pod oknami - hałas, smród spalin oraz zagrożenie bezpieczeństwa dla pieszych, w tym dzieci, dla których chodnik stanowi drogę do szkoły. Przypomnę, że teren ten należy do miasta.

Alternatywny dojazd do nieruchomości gruntowej, na której deweloper planuje budowę bloków wielorodzinnych, możliwy jest od strony ulicy Podchorążych (oznaczono na zdjęciach niebieskimi strzałkami). Wykorzystując fragment pasa zieleni, można utworzyć swobodny dojazd oraz zatoki parkingowe. To konkretna propozycja i akceptowalne przez mieszkańców rozwiązanie.

Czy burmistrz, oddając w użyczenie deweloperowi miejskie grunty, uszanuje głos mieszkańców, czy pójdzie na rękę inwestorowi? Na dziś tego nie wiemy. Nie znamy stanowiska Jana Bronsia w tej sprawie. Na specjalnym posiedzeniu komisji budżetu i infrastruktury radny Kazimierz Karpienko zdeklarował, że należy spełnić oczekiwania mieszkańców, a w razie potrzeby zmienić miejscowy plan. Po tej twardej deklaracji otrzymał owacje od licznie przybyłych mieszkańców. Czy te deklaracje są cokolwiek warte, okaże się wkrótce.

Mieszkańcy w krótkim czasie zebrali 351 podpisów pod petycją, chcą się porozumieć z władzami miasta. Czekają na konkretne informacje i uszanowanie ich głosu w sprawie.

Pozostaję w stałym kontakcie z mieszkańcami Serbinowa i niezmiennie deklaruję pomoc".

OAI

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rewitalizowac Kopernika.
Rewitalizowac Kopernika. 22.09.2020, 08:41
Zróbcie tam drogę niech sie buduje ta czesc mista to straszne zadupie i slams dajcie zycia ruchu niech cos nowego powstanie.
mieszkaniec
mieszkaniec 20.09.2020, 17:27
Na poczatku lat 90-tych J. Bronś odsprzedał tak duzy teren w środku osiedla (!) pod rezydencję nowobogackich. Teraz nowobogacki zapragnął zamieszkać pod miastem wiec zburzy swój dom i postawi w tym miejscu 3 lub 5 bloków komercyjnie. I to dzieje się w środku Serbinowa i pod nosem SM !
J.ronś pokazał SM i mieszkańcom fige z makiem. Takiego burmistrza wybraliście to macie.
KARBOWY
KARBOWY 19.09.2020, 19:55
Wielkie hrabiostwo w gumofilcach sie porobiło ! jak takie coś mieszkało w czworakach to gnojowisko na srodku podwórka nie przeszadzal a jak przyjechali na cywilizowany zachód tjuz smród pod oknami bedzie, a kupcie sobie olejek lawędowy to bedzie wam pachniało, a droga i tak bedzie !
Lorem ipsum
Lorem ipsum 20.09.2020, 08:32
No cóż, nie każdy może mieszkać w rezydencji przy Mikołajczyka i nie każdemu miasto zrobi nowy łącznik do tej rezydencji ......
Oleśnicki Ruch Semaforów
Oleśnicki Ruch Semaforów 19.09.2020, 15:30
Wodzu,spokojnie - zagłosujemy, tak jak trzeba:

https://www.youtube.com/watch?…
Fall Gleiwitz
Fall Gleiwitz 19.09.2020, 11:08
Na specjalnym posiedzeniu komisji budżetu i infrastruktury radny Kazimierz Karpienko zdeklarował, że należy spełnić oczekiwania mieszkańców, a w razie potrzeby zmienić miejscowy plan .....

..... Uwaga to może być prowokacja !!!!
Dziękujemy
Dziękujemy 19.09.2020, 09:06
Najlepszy radny!
sPOcony Janek
sPOcony Janek 19.09.2020, 08:18
Obejmując urząd burmistrza miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności deweloperów miasta Oleśnicy.
 oleśniczanin
oleśniczanin 20.09.2020, 14:14
Nasz burmistrz nie jest za mieszkańcami swojego miasta lecz za deweloperami zobaczymy przy następnych wyborach to mieszkańcy zapamiętają
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 20.09.2020, 15:01
Mieszkańcy Oleśnicy mają krótką pamięć. Gdyby
Mieli pamięć i świadomość obywatelską to osobnik o wiadomym wyglądzie i sposobie działania nie zostałby burmistrzem po raz kolejny. Jan kolanko straci 351 głosów a zyska kilkaset nowych głosów od tych którzy tam zamieszkają. Tak to działa. Gdyby społeczeństwo było obywatelskie to Jaś poleciałby 20 lat temu za oczyszczalnię. Teraz to możecie sobie poskomlec lub poklepać w klawiaturę. Macie to na co pracowaliście wcześniej.
zw-kowalski
zw-kowalski 19.09.2020, 20:11
A nie było tak mi dopomóż .....
Z Serbinowa
Z Serbinowa 18.09.2020, 22:19
Naprawdę dla radnego uznanie za pomoc i aktywne wsparcie. Ciekawe też że inne lokalne media milczą o sprawie.
zw-kowalski
zw-kowalski 18.09.2020, 23:03
Kiedy zbierałem głosy pod referendum w sprawie obniżki wynagrodzenia burmistrza to pisały o tym media dolnośląskie, krajowe oraz było w PR 3. Panorama milczała przez cały okres zbierania podpisów. Później napisała " z referendum nici". To stan umysłu oleśnickich mediów.
.
. 18.09.2020, 22:45
Ble ble ble ble, dobrze wam tak, glosowaliście na Bronsia to macie, z Kołacińskim byłaby krótka piłka, dobro Serbiniaków było dla niego najważniejsze.
Elcia
Elcia 18.09.2020, 22:16
Dobrze że jest Radny Paweł Bielański, bo tak to mieszkańcy byliby całkiem pozbawieni jakiekolwiek szansy na pozytywne załatwienie tej sprawy. Ciekawe jak dalej potoczy się sprawa, czy Burmistrz wybierze dobro mieszkańców, czy też dobro (czyt. Zysk) dewelopera
Wincej propagandy