UWAGA, SALMONELLA! GIS ostrzega przed jajkami z fermy drobiu w Sokołowicach!

  • 18.09.2020, 09:05
  • OAI
UWAGA, SALMONELLA! GIS ostrzega przed jajkami z fermy drobiu w Sokołowicach!
Pałeczki salmonelli wykryto na powierzchni jaj. To efekt kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Chodzi o Świeże Jaja "Ferma Drobiu Józef Kaczała" pakowane po 10 szt. Oto komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego:

"Zagrożenie: W wyniku urzędowej kontroli i badania laboratoryjnego przeprowadzonego przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykryto obecność bakterii Salmonella spp. na powierzchni skorupek jaj w 3 z 5 badanych próbek.

Szczegóły dotyczące produktu:
Produkt – Świeże jaja „Ferma Drobiu Józef Kaczała” klasa A, klasa wagowa L, 10 szt.

Kod na skorupkach jaj - 2PL 02141304

Nr partii/ termin przydatności do spożycia: 28.09.2020 r.

Producent – Fermy Drobiu Józef Kaczała, Sokołowice

Numer zakładu pakowania jaj: PL 02145906

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oleśnicy poinformował o zaistniałej sytuacji producenta oraz nadzorujący go organ - Powiatowego Lekarza Weterynarii w Oleśnicy.

W ramach działania nadzoru Inspekcji Weterynaryjnej: przeprowadzono kontrolę zakładu pakowania jaj, ustalono listę dystrybucyjną ww. partii jaj, uzgodniono z właścicielem, że z własnej inicjatywy wycofa produkt z rynku, a ponadto pobrano próby podeszwowe z wszystkich (3) stad fermy w Sokołowicach.

Postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie w toku.

Zalecenia dla konsumentów:
Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerach partii wskazanych w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

Zasady ostrożności w obchodzeniu się z jajami znajdują się na stronie internetowej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny: https://www.pzh.gov.pl/jaja-co-powinienes-wiedziec-2". 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zw-kowalski
zw-kowalski 18.09.2020, 20:46
Już dawno epidemiolodzy trąbią, że największym zagrożeniem dla człowieka teraz są masowe fermy drobiu, wieprzowiny, drobiu oraz sztuczna hodowla ryb. Ale jak klient chce mieć kurczaka po 3 zł za kg to tylko masowe fermy. Klienci sami są sobie winni.
Kwoka
Kwoka 18.09.2020, 17:17
Niezłe JAJA
lolo
lolo 18.09.2020, 15:09
Uchwalić ustawę, aby ta zlikwidowała wszelkie kurze farmy.
Stefan Cholesterol
Stefan Cholesterol 18.09.2020, 09:58
Najpierw ptasia grypa teraz salcia. Co tam się dzieje?

Pozostałe