Judo Tigers zaprasza dzieci z Oleśnicy na treningi judo

  • 16.09.2020, 14:35
  • kad
Judo Tigers zaprasza dzieci z Oleśnicy na treningi judo Judo Tigers
Wraz z początkiem roku szkolnego 2020/21 klub sportowy Judo Tigers otworzył nabór dla nowych członków.

Zajęcia judo przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z Wrocławia, Oleśnicy, Strzelina oraz kilku okolicznych miejscowościach. Rekrutacja trwa do 31 października. Każdy pierwszy trening jest za darmo. Jesienny nabór klubu dotyczy wszystkich zainteresowanych w wieku od 4 do 16 lat.

Obecnie treningi Judo Tigers odbywają się we Wrocławiu, Karwianach, Marcinkowicach, Strzelinie, Oleśnicy i Bielanach Wrocławskich. Jak zapowiadają organizatorzy – do końca rekrutacji liczba dostępnych lokalizacji zostanie rozszerzona.

- Organizacja zajęć w tym roku szkolnym, ze względu na kwestie bezpieczeństwa, jest bardziej wymagająca. Większość naszych treningów odbywa się w szkołach, z którymi indywidualnie omawiamy szczegóły higieny. To wszystko sprawia, że kwestie formalne trwają dłużej niż zazwyczaj. Szacujemy, że do połowy października będziemy mieć już domknięty harmonogram spotkań na cały rok. Z dużym prawdopodobieństwa zagościmy jeszcze w Oławie, Środzie Śląskiej, Dobczycach oraz kilku dzielnicach Wrocławia. – mówi Michał Zamęcki – prezes i trener klubu Judo Tigers.

Szczegółowe informacje o zapisach, dostępnych lokalizacjach i możliwości skorzystania z darmowego treningu znajdują się tutaj: bit.ly/judotigers2020

Dlaczego judo?

Według danych Amerykańskiej Uczelni Medycyny Sportowej (American College of Sports Medicine) judo jest najbezpieczniejszym sportem kontaktowym dla dzieci poniżej 13. roku życia. Technika pojedynków pozbawiona jest agresywnych ruchów, np. kopnięć czy uderzeń. Cel judoki to pokonanie przeciwnika w taki sposób, by oszczędzić mu wszelkich obrażeń fizycznych. M.in. z tego powodu judo uznawane jest przez WHO (World Health Organization) za najlepszy sport dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Treningi tej dyscypliny wpływają nie tylko na rozwój fizyczny, ale także psychiczny zawodnika.

- Judo od początku było sportem, który stawiał szacunek do przeciwnika i zdrową rywalizację na równi z aspektami fizycznymi. Te właśnie nauki chcemy przekazywać kolejnym adeptom. Zależy nam, aby nasi wychowankowie pamiętali o wartościach i zasadach judoki zarówno na macie, jak i w codziennym społecznym życiu. – mówi Michał Zamęcki.

O klubie Judo Tigers

To dziecięcy klub sportowy judo, działający na terenie Wrocławia i okolicznych miejscowości od 2010 roku. Młodzi judocy trenują pod okiem dyplomowanych trenerów. Cała kadra składa się z byłych profesjonalnych zawodników.

Judo Tigers poza treningami zaprasza swoich wychowanków na 3 obozy tematyczne w roku oraz różne międzyklubowe zawody.

JT jest także organizatorem corocznego cyklu turniejów dla dzieci i młodzieży pod nazwą Super Liga Judo.

Więcej informacji na temat klubu można znaleźć na stronie www.judotigers.pl

kad

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe