Recital Justyny Szafran "Nie ma" Osiecka/Satanowski

  • 12.09.2020, 22:28
  • kad
Recital Justyny Szafran "Nie ma" Osiecka/Satanowski foto: Krzysztof Dziedzic
Aktorka Teatru Muzycznego "Capitol" we Wrocławiu wystąpiła w ramach Dni Europy w Oleśnicy.

Justyna Szafran to aktorka i piosenkarka, absolwentka poznańskiego Studium Piosenkarskiego i wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Sztuk Wizualnych. Laureatka wszystkich nagród (I Nagrody, Nagrody Publiczności, Nagrody Dziennikarzy) XVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Obecnie na stałe występuje w Teatrze Muzycznym "Capitol" we Wrocławiu.

W sobotni wieczór 12 września wystąpiła w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy, inaugurując muzyczny program XXIII Dni Europy.

Szafran zaprezentowała recital "Nie ma" Osiecka/Satanowski. To konsekwencje wydarzenia artystycznego sprzed 22 lat. Wówczas w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie miała miejsce premiera spektaklu pt. "Nie żałuję" w reżyserii Jerzego Satanowskiego. Justyna Szafran wystąpiła w nim wówczas u boku Ewy Błaszczyk, Marzeny Trybały, Barbary Dziekan, Marka Richtera, Mirka Czyżykiewicza i Andre Ochodlo.

Recital „Nie ma” to bezpretensjonalna i nieoczywista podróż w przeszłość, dojrzałe spotkanie artystki z twórczością Agnieszki Osieckiej. Podczas koncertu w Oleśnicy publiczność usłyszała piosenki z płyty "Dziękuję za świat" w nowych aranżacjach Rafała Karasiewicza i Kuby Olejnika.


W programie recitalu znalazł się jeden zupełnie premierowy utwór - mało znany wiersz Agnieszki Osieckiej, do którego muzykę napisał Kuba Olejnik.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ewa
Ewa 14.09.2020, 09:26
A była jakaś publiczność ?

Pozostałe