To, co niewidoczne - wystawa malarstwa Pawła Maciaka

  • 12.09.2020, 21:41
  • kad
To, co niewidoczne - wystawa malarstwa Pawła Maciaka foto: Krzysztof Dziedzic
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprosił dziś na wernisaż wystawy oleśnickiego malarza.

Paweł Maciak mieszka w Oleśnicy. Jest projektantem graficznym i malarzem amatorem. Ma na koncie trzy wystawy: "Kokon" (2015), "Imago" (2016), "Totem". Ta otwarta dzisiaj - w ramach XXIII Dni Europy w Oleśnicy - nosi tytuł "Alfa". 

Autor objaśnił tytuł, mówiąc: "Odnalazłem tego, który jest doskonały i miłosierny. Który jest alfą i omegą".

Chodzi oczywiście o Boga. Postać Chrystusa znalazła się na dwóch obrazach Maciaka. Ale przeważały kompozycje abstrakcyjne, nawiązujące do surrealizmu. Dyrektor Agata Szpiłyk uznała, że to znakomita zapowiedź wystawy Zdzisława Beksińskiego, która będzie kolejną propozycją Ośrodka dla miłośników sztuki.


Z kolei burmistrz Oleśnicy Jan Bronś specjalnie podziękował malarzowi za kubistyczną pracę nawiązującą do Oleśnicy. Jest w niej motyw róży i rzeźby Oli, a kolorystyka stanowi odniesienie do miejskich barw.

Na swojej wystawie Paweł Maciak zaprezentował 15 prac. Wszystkie powstały w ciągu ostatnich 4 lat.

- Zacząłem się koncentrować na sferze psychologicznej, zmaterializowaniu tego, co niewidoczne - powiedział o swojej twórczości Paweł Maciak.


Wśród uczestników wernisażu obok rodziny, grona znajomych znalazły się osoby związane z katolicką wspólnotą Mamre, w której aktywnie działa autor, m.in. Wojciech Bartnik (oleśnicki radny) i Roman Faryś (prezes Akcji Katolickiej przy Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i wirtualnej galerii.

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Głupota
Głupota 14.09.2020, 08:59
"Jan Bronś specjalnie podziękował malarzowi za kubistyczną pracę nawiązującą do Oleśnicy. Jest w niej motyw róży i rzeźby Oli, a kolorystyka stanowi odniesienie do miejskich barw". Motyw róży to tylko tytuł z książki, bez związku z rzeczywistością oleśnicką (byle jakie róże, byle gdzie i niewiele). Rzeźba Oli to bezmysł dwóch wpływowych mamusiek z UM. Żadnego umocowania w historii miasta, a barwy miejskie to Bielska -Białej. Głupota, głupota i jeszcze raz głupota.
Holistycznie
Holistycznie 14.09.2020, 16:08
No, cóż mamy takiego sołtysa, na jakiego sobie zasłużyliśmy !!!!!
.
. 14.09.2020, 09:11
Aż żal człowieka bierze co ci lidzie wyprawiaja z tym biednym miastem, zrobili sobie prywatny folwark, nie liczą się z nikim i niczym, głupota przeplatająca się z arogoncją.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 14.09.2020, 11:01
Nie zrobili s zrobiliście. Brons robi tyle na ile mu pozwalacie. A jacy są mieszkańcy Oleśnicy to wystarczy przejść przez miasto.
ciekawy
ciekawy 14.09.2020, 08:49
A 'jaro cuś Polskie' odśpiwali?
Do budy!
Do budy! 13.09.2020, 21:21
Sorry,ale hejt na Pawła tylko dlatego, że współpracuje z Pilarskim to chyba się tu co poniektórym sufit spier...na pusty łeb.
Major MO
Major MO 14.09.2020, 16:10
Chyba portal pomyliłeś..... chciałeś oczywiście wejść na:
MilicyjnaOlesnica.pl
?
? 14.09.2020, 06:34
Miszczu, czytać nie potrafisz? Czy masz kołek w d....? A może belkę w oku?
Do budy!
Do budy! 14.09.2020, 09:18
Szybko tu durniejecie...Miszczu.
Stanisław Anioł
Stanisław Anioł 13.09.2020, 19:52
O, to taki zaangażowany artysta !!!
mar
mar 13.09.2020, 18:46
Nie chodzę na żadne imprezy organizowane przez Bronsia, czułbym się zbrukany obecnością tego człowieka niegodnego szacunku.
?
? 13.09.2020, 15:32
Dołączył do szacownego grona razem z Sową, Pilarskim, redaktorką i kto tam jeszcze?
Hmmm
Hmmm 13.09.2020, 15:24
Z tego co tu wyczytałem wynika, że ten człowiek też jest odpowiedzialny za to co się teraz dzieje w Oleśnicy, ponieważ przyczynił się do wygranej Bronsia. Stąd ta promocja przez miasto?
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk 13.09.2020, 14:29
O, cenzura jak na MilicyjnaOleśnica.pl ....
Taka właśnie jest
Taka właśnie jest 13.09.2020, 13:22
Taka właśnie jest Oleśnica, gdzie byli tajni współpracownicy kreują się na moralnych guru tego pierdziszewa, zgniła, śmierdząca, zasyfiona szorująca brzuchem po moralnym dnie.
Jim Henson
Jim Henson 13.09.2020, 14:26
Oto kraina Muppetów .....
?
? 13.09.2020, 12:47

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

?
? 13.09.2020, 12:46

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

.
. 13.09.2020, 12:26
Promowanie wszystkich wyborczych i powyborczych propagandzistów Bronsia powinno się odbywać za jego prywatne pieniądze. Nie z miejskiej kasy.

A Bronś opłaca czy już opłacał z naszych podatków nieuzasadnionymi zleceniami koordynatora swojej kampanii Andrzeja S., byłą dziennikarkę Kasię K. z wyrokiem w sądzie karnym i jej męża kropka info, pseudo dziennikarza z Milicji Obywatelskiej (ktoś ostatnio nazwał go "Pan Amera"), jednego Maciusia P. który dopiero co założył firmę reklamową i już uczy innych jak prowadzić biznes , a teraz tego typka od rysunkowych paszkwili na Kołacińskiego.

To powinno zostać kiedyś rozliczone.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 13.09.2020, 14:21
Wiara czyni cuda. Ja w to nie wierzę. Dlatego zagłosowałem nogami. Jako społeczeństwo macie krótką pamięć i wierzycie jak małe dzieci w obietnice wyborcze. Zwalacie na innych. Niejaki Krzysztof chciał aby to Kaziu zrobił referendum. Inni też pie.... o referendum ale nie mają tzw jaj aby samemu zacząć. Bo to rzekomo mają zrobić inni.
Kidawa
Kidawa 13.09.2020, 09:45
Czy były prace z cyklu "Co spieprzy Janek?"
Paweł
Paweł 13.09.2020, 12:20

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ave Janek
Ave Janek 13.09.2020, 08:48
Autor objaśnił tytuł, mówiąc: "Odnalazłem tego, który jest doskonały i miłosierny. Który jest alfą i omegą".

Chodzi oczywiście o ..... Jana Bronsia ...........
:) :(
:) :( 13.09.2020, 21:50
O tu się zaśmiałem bardzo! Ale potem też lekko zapłakałem.
zośka
zośka 12.09.2020, 22:35
Czy pan Paweł Maciak to ten od " kołka w d..." - słynnego cyklu rysunków "co na to Janek" z brudnej kampanii obecnego burmistrza ???
Jak słońce
Jak słońce 13.09.2020, 21:51
Dokładnie to samo pytanie chciałem tu zadać. I wszystko jasne.
Taka prawda o nich
Taka prawda o nich 13.09.2020, 15:03
Znaczy szambo nie perfumeria.
Oleśniczanin
Oleśniczanin 13.09.2020, 09:30
Tak niestety to ta sama osoba ,dlatego teraz jest promowany.
zw-kowalski
zw-kowalski 13.09.2020, 10:07
Jak czytam wasze wpisy to dochodzę do wniosku, że zobowiązania Jasia za wygrane wybory drogo was kosztują. Nowe etaty dla dziwnych pań, promocje w różnych mediach itp itd. Oczywiście ten co wygrał nie płaci ze swojej kasy a z waszej kasy. Po ludzku jest mi was po prostu szkoda.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 13.09.2020, 08:50
Dla mnie - wystarczy ....

Pozostałe