PILNE! ALE WPADKA... REWOLUCJA WE WŁADZACH OLEŚNICY ZOSTANIE UNIEWAŻNIONA?!

  • 31.08.2020, 12:25
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
PILNE! ALE WPADKA... REWOLUCJA WE WŁADZACH OLEŚNICY ZOSTANIE UNIEWAŻNIONA?! Andrzej P. Szachnowski
Jutro nowe wydanie "Panoramy Oleśnickiej", jedynej w powiecie polskiej niezależnej gazety. Co w numerze między innymi?

TYLKO W PANORAMIE REWOLUCJA WE WŁADZY ZOSTANIE UNIEWAŻNIONA?!
Radni Bronsia i dwaj radni z PiS popełnili kardynalny błąd. Uchwały o odwołaniu Roberta Sarny i powołaniu Aleksandra Chrzanowskiego zostaną zaskarżone i nadzór prawny wojewody powinien je uchylić. Dlaczego?

TYLKO W PANORAMIE RADNI PiS TŁUMACZĄ SIĘ I PRÓBUJĄ SKUSIĆ KOLEGÓW
Panorama ujawnia, jak radny PiS chciał wyciągnąć z klubu Oleśnica Razem jednego z radnych. I kto będzie kandydatem PiS na burmistrza za trzy lata...

PRZYŁĘCKI? PRZYŁĘCKI? A KTO TO JEST?
Oleśnicka szerzej o kompromitującej wypowiedzi Doroty Adamczyk-Gajda, radnej z klubu Bronsia, o Honorowym Obywatelu Oleśnicy.

TYLKO W PANORAMIE CO Z MANDATEM KAMASZYŁY? NO I Z JEGO PAROWOZEM?
Jak Marek Kamaszyło broni się przed utratą mandatu? A jak broni go władza? I co z parowozem Franciszek, który uchodził za własność stowarzyszenia, a jest prywatną własnością rajcy...

JAK ZWYKLE SKŁAMAŁEŚ...
Wszystkie trzy napisane "spod wątroby" pisma w jednym miejscu. Ależ wrze w gronie niedawnych koalicjantów! Jan Dżugaj i Damian Siedlecki piszą do Jana Bronsia, ten ostatni radnemu odpowiada. Zarzutów i bardzo mocnych oskarżeń co niemiara. Kłamstwo, łajdactwo, rozrabiactwo... I pomyśleć, że to oni nami rządzą/rządzili...

TYLKO W PANORAMIE CZY CZUJE SIĘ BRUTUSEM?
O przewrocie we władzach powiatu Panorama rozmawiała ze Sławomirem Kapicą (RS), nowym starostą oleśnickim.

JAK "IDOL PiS Z RATUSZA" WYKOŃCZYŁ DŻUGAJA
Obszerna relacja z przewrotu dokonanego we władzach powiatu oleśnickiego.

TYLKO W PANORAMIE DLACZEGO KLUB BRONSIA NAGLE ZMIENIA NAZWĘ?
Oleśnicka ujawnia, co się za tym kryje.

JESTEM WINIEN LOJALNOŚĆ PARTII
Kazimierz Karpienko (PiS) szeroko tłumaczy, dlaczego zdecydował się na wejście w koalicję z Janem Bronsiem. I wierzy, że będzie teraz głównym rozgrywającym we władzach Oleśnicy. Czy przekona wyborców?

TYLKO W PANORAMIE WYBORCY POWINNI TO ZROZUMIEĆ
Ale czy zrozumieją? Oleśnicka rozmawia ze Stanisławem Stępniem (PiS), nowym wicestarostą powiatu oleśnickiego. Kolejne tłumaczenia aliansu PiS z Janem Bronsiem.

TYLKO W PANORAMIE WŁADZO, OTWÓRZ OCZY!
I znowu przykłady braku gospodarności władz Oleśnicy - śmietnisko, zniszczona kostka...

ZAGROŻENIE DLA MIESZKAŃCÓW
Mieszkańcy ulicy Bocka 3/4 celnie punktują rządzących Oleśnicy w liście do Panoramy.

TYLKO W PANORAMIE JAK BANKOWCY POMAGAJĄ
Trochę o macarenie, ale przede wszystkim szeroko o akcjach pomocowych prowadzonych  przez pracowników Santander Bank Polska S.A. w Oleśnicy.

WEEKEND IMPREZ PEŁEN
Relacje z Biegu Pełną Piersią, Paula Cup Przyjaciele, Oleśnickiej Rolki, Pikniku dla Krysi oraz ulicznych spektakli teatralnych.

TYLKO W PANORAMIE OŚWIATA W CZASACH PANDEMII
Jak wyglądało nauczanie online w oleśnickich szkołach? Jak będzie wyglądało jesienią? Obszerne wyjaśnienia dyrektor ZOS Grażyny Dłubakowskiej.

WSPOMNIENIE O INSPEKTOR
Radny I kadencji napisał o zmarłej Elżbiecie Chróścińskiej, która prowadziła Biuro Rady Miasta.

TYLKO W PANORAMIE WYRZUCĄ GO Z KLUBU?
Czy niedawny szef klubu zostanie z niego wyrzucony? Złamał dyscyplinę podczas głosowania...

PANORAMA SYCOWA
Projektant zapomniał o... obwodnicy(!)
Będzie ulga dla restauratorów
Zrewitalizują linię 181? Mieszkańcy mają już swoje pomysły, są też sceptycy...
Sycowianin sycowianinowi
Przepracowała w USC aż 42 lata...
Drzewo z... sercem

TWARDOGÓRA
Nowe mianowane
Kiedy plac zabaw?
Trzy nowe drogi plus chodnik

BIERUTÓW
Autobusy pojadą. Albo nie...
Stowarzyszenie tak. Stowarzyszenie nie,...
Władza była w izolacji
5 zarzutów złapał w 1 godzinę

GMINA OLEŚNICA
Wyremontują SUW

DOBROSZYCE
Trzecie życie ołtarza
Budują dwie ulice
Też piękna

DZIADOWA KŁODA
Czy ktoś kradnie wodę?!
Nowa dyrektor nie miała wstępu do szkoły!
To są nieżyciowe procedury?
Chcą lepszej komunikacji!

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pisiolud
pisiolud 17.09.2020, 23:39
'***' niby niezależna...dobre?!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 07.09.2020, 10:56
To też wpadka oleśnickich samorządowców: https://youtu.be/sIPciEDPyPE
Jarema
Jarema 03.09.2020, 15:30
Wpadka to byla z wyborem Sarny na przewodniczacego i Siedleckiego na przewodniczacego komisji.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 04.09.2020, 13:21
Zdecydowanie tak. Sugerowałem im, by na przewodniczącego wybrali Kazimierza Karpienkę. Gdyby tak uczynili po odwołaniu A. Chrzanowskiego, dziś nie byłoby zamieszania, a referendum w sprawie odwołania Jana Bronsia byłoby bardzo realne.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 01.09.2020, 18:33
Oleśnicka prasówka: dwie postawy można poznać, jakże odmienne - jedna w "Zostanie wyrzucony?", gdzie poznaję postawę Piotra Karaska: "Podjąłem decyzję zgodną ze swoim sumieniem" i nie głosował według wskazań przedstawicieli lokalnych struktur PiS. I o swojej postawie nie wypisuje długich elaboratów. Diametralnie odmiennie postąpił Kazimierz Karpienko, pisząc tasiemcowe oświadczenie, tłumaczące jego układ z Janem Bronsiem, bo "Jestem winien lojalność partii". Pierwszą akceptuję, drugą odrzucam. "Przyłęcki? Nie znam człowieka..." - kolejna etykietka, ilustrująca poziom oleśnickich samorządowców. Nie tak dawno zwróciłem uwagę na innego radnego - Jacka Malczewskiego, który domagał się usunięcia drzewa, bo przeszkadza w spożywaniu dań pobliskiej jadłodajni, tenże radny i inni zgodzili się na wycięcie zdrowych, okazałych drzew przy ul. Kilińskiego, bo burzyły koncepcję prostych krawężników nowych miejsc parkingowych, a teraz w tekście "Szpaler do wycięcia" przeczytałem o zamiarach wycinki wielu drzew. Co się dzieje w Oleśnicy? W innych miastach drzewa się chroni, a plany remontów jezdni muszą uwzględniać rosnące drzewa. Tu, w Oleśnicy, chce się realizować ludzką ekspansję i w celu poszerzenia jezdni - usunąć drzewa. Waga tego wydania "Panoramy Oleśnickiej" jest niebywała, a czytając teksty o "grochu z kapustą" wśród oleśnickich samorządowców chce się wręcz krzyknąć: rozpędzić tych darmozjadów. Ale, ciężar gatunkowy, trudny do ogarnięcia, gdy zna się historię braku aktywności w radzie i wie o ograniczeniach wiedzy radnego, jest w jednym zdaniu, zdaniu, które powinno być mottem tego wydania, a byłoby pewnie hitem internetowym, a to zdanie można przeczytać, kończąc lekturę "Tłumaczenie i kuszenie", uwaga, kto to czyta i nie chce sobie krzywdy zrobić - niech usiądzie i odsunie od siebie wszelkie szklane przedmioty, no i niech weźmie głęboki wdech oraz powtarza kojącą mantrę, gdy przeczyta zapowiedź takiego oto kuriozum: "... kandydatem PiS na burmistrza w roku 2023 będzie Wojciech Bartnik. Ma on też otrzymać miejsce w pierwszej szóstce na liście PiS w wyborach do parlamentu." W. Bartnik burmistrzem? Jakąż to trzeba mieć wyobraźnię, by coś takiego zobaczyć jej oczami? Najbliższe wybory PiS przegra z kretesem, więc to W. Bartnikowi nic nie da. Klęska PiS jest pewna - zwłaszcza po rozwaleniu radiowej "Trójki", po niszczeniu stadniny w Janowie, po aferach, w jakie wplątał się były minister zdrowia, po "kopniakach" danych harcerzom z Gdańska, a zwłaszcza, gdy do społeczeństwa wreszcie dotrze świadomość 100 miliardów braków w kasach ZUS, co grozi totalną zapaścią całego systemu w nie tak odległej przyszłości.
Rathaus
Rathaus 01.09.2020, 18:22
Bije wszystkich niepiśmienny melepeta wiejski wodzirej.
ring wolny
ring wolny 01.09.2020, 20:00
Wszystkich bić będzie bokser Wojciech .....
Ani mru mru
Ani mru mru 01.09.2020, 17:46
Aleksander za to prawdziwy erudyta...
Dyletanci
Dyletanci 01.09.2020, 12:29
Beznadziejnie merytorycznie ekipa - rusycystka , loczek i nieomylny. Kolejny efekt zniewolenia urzędników.
Damian
Damian 01.09.2020, 06:00
Sarna to najsłabszy przedniczacy w histori rady i ma szczescie to juz historia. Wiem ze poraszka boli, ale trzeba przyjac ja z honorem.
Profesor Dżemik
Profesor Dżemik 01.09.2020, 07:02
Damian to najsłabszy komentujący w historii Oleśnicy.. Na szczęście napisał tylko jeden komentarz. Wiem, że pisanie porażka jako "poraszka" boli, ale trzeba odejść od klawiatury z honorem i wrócić do szkoły podstawowej. A komentowanie zostawić mądrzejszym od siebie. A o to akurat trudno nie będzie...
zw-kowalski
zw-kowalski 31.08.2020, 23:54
Ale fajnie macie. Ciągle coś się dzieje. A u nas stabilizacja.
".."
".." 31.08.2020, 22:25
Jezus, Maria!dzisiaj o 22:20Teraz będą takie tytuły relacji-" I Łajdak składa kwiaty pod pomnikiem Gwałciciela i Grabieżcy" A następna relacja będzie miała tytuł" II Łajdak składa wieniec.." A także " Profan prowadzi Różaniec", oraz " Agent BND Chwali Adolfinę"
Jarosław
Jarosław 31.08.2020, 22:08
Powrót najlepszego przewodniczącego tej kadencji i po co wam to było 😀
Radny
Radny 01.09.2020, 08:32
Zelince nie dorasta do pięt.
Prawda Ekranu
Prawda Ekranu 31.08.2020, 22:04
Gdyby Kabotynka i Snobka nie piła kawy też już by pierd....o!
Prawda Czasu
Prawda Czasu 31.08.2020, 22:02
Gdyby nie profanacja Różańca, gdyby nie BND to już by pierd...o.!
autor: Wojciech Dąbrowski (nie Młynarski, jak błędnie podają w sieci)
autor: Wojciech Dąbrowski (nie Młynarski, jak błędnie podają w sieci) 31.08.2020, 21:42
Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem p......nie.

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później p......nie.

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem p......nie
tak
tak 01.09.2020, 07:22
dokładnie wcześniej czy później ale jednak .......
Pachelbel
Pachelbel 31.08.2020, 21:16
" Kłamstwo, łajdactwo, rozrabiactwo... I pomyśleć, że to oni nami rządzą/rządzili " . TO NAJWAŻNIEJSZE SŁOWA. Tacy są nasi obecni lokalni władcy. Wstyd po prostu wstyd.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 01.09.2020, 18:35
Powtórzę, co już przy innej okazji pisałem: Oleśniczanie, macie takich radnych, jakich sobie sami wybraliście. Innych nie chcieliście.
Pyzdra
Pyzdra 31.08.2020, 21:10
W koncu i tak go odwolaja ale jesli dali d.....to by bylo piknie
Co na Janek
Co na Janek 31.08.2020, 21:00
Ale jaja , oliwa sprawiedliwa
sPOcony Janek (PISORS)
sPOcony Janek (PISORS) 31.08.2020, 20:50
Co by tu jeszcze spier****** ???
Nieomylny
Nieomylny 31.08.2020, 21:07
Może Kaziu lub Wojtek mają pomysł ?????.
Mają na pewno !!!!!
He he he
He he he 31.08.2020, 20:46
Jak sie czlowiek spieszy to sie ....
wyborca ors
wyborca ors 31.08.2020, 20:58
to Oleśnicki Ruch Semaforów nie zastanawia się ,tylko wykonuje polecenia Pryncypała.
PISORS
PISORS 31.08.2020, 19:54