Były starosta do burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia: Jak zwykle skłamałeś

  • 30.08.2020, 21:52
  • kad
Były starosta do burmistrza Oleśnicy Jana Bronsia: Jak zwykle skłamałeś foto: Krzysztof Dziedzic Jan Dżugaj i Jan Bronś na 1. w tej kadencji sesji Rady Miasta Oleśnicy.
Jan Dżugaj zabrał głos po odwołaniu go ze stanowiska starosty powiatu oleśnickiego.

Były już starosta powiatu oleśnickiego Jan Dżugaj (Koalicja Obywatelska) wskazał głównego sprawcę swego odwołania ze stanowiska, zwracając się do niego poprzez portal społecznościowy:

"Panie burmistrzu Janie Bronś.

Wskazany jest dla Ciebie, rachunek sumienia. Prosiłeś, o to, że jeśli uzyskasz wotum zaufania i dostaniesz absolutorium, to dajesz słowo, że RS jest za absolutorium i wotum zaufania dla zarządu powiatu. Jak zwykle skłamałeś. Widziałem różne kłamstwa, ale takie jak Twoje to zwykle łajdactwo, ale takie dopiero zobaczyłem u Ciebie.

Powiat, to osiem gmin i miasto Oleśnica.
Nigdy się nie zgodzę na to, że powiat to miasto Oleśnica i pozostałe gminy."

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Urzędnik
Urzędnik 16.09.2020, 20:11
Dżugaj jesteś znienawidzonym typem jak kiedyś przyjdziesz na sesję wystawimy ci taczkę bo tylko na nią zasługujesz ty psycholu
iwona
iwona 16.09.2020, 19:44
jak ci nie wstyd czy wiesz ile osób cię przeklina za styl i to co wyprawiałeś z nimi tobie nie wolno powierzyć nawet zwierzaka nie masz za grosz empatii.uciekłeś po kryjomu na chorobowe a czy prawdą jest jak wydzwaniałeś do radnych ... jeśli tak toi wiesz cos obiecywał im??? czy nie
to hit DoRzeczy
to hit DoRzeczy 16.09.2020, 20:03
Korupcyjny układ w sądzie

Jak ustalono w śledztwie, sędzia Beata M. przyjęła wynagrodzenie za pracę na rzecz Sądu Apelacyjnego w Krakowie, której nie wykonała i nie miała wykonać. Datowana na 11 lutego 2013 roku umowa na przygotowanie opracowania „Windykacja należności sądowych w aspekcie wydziału karnego” miała charakter fikcyjny. Służyła ukryciu wyprowadzenia środków Skarbu Państwa. Została podpisana w porozumieniu z ówczesnym Dyrektorem Sądu Apelacyjnego w Krakowie Andrzejem P. i za zgodą ówczesnego prezesa tego sądu Krzysztofa S. Będące przedmiotem umowy opracowanie dla sądu nigdy nie powstało.

Ujawnienie przestępstwa jest konsekwencją szeroko zakrojonego śledztwa w sprawie afery korupcyjnej w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. W jego efekcie były dyrektor krakowskiego sądu Andrzej P. został oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która wyprowadziła z tego sądu prawie 35 milionów złotych. Były prezes sądu Krzysztof S. odpowiada w osobnym procesie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przyjmowanie korzyści majątkowych. Na ławie oskarżonych zasiadło w sumie 56 osób, w tym 10 byłych dyrektorów sądów z apelacji krakowskiej i wrocławskiej.

W związku z fikcyjną umową prokuratura zamierza postawić sędzi Beacie M. zarzuty przywłaszczenia środków publicznych i działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Wyrok za telefon

Prokuratura chce przedstawić sędzi także zarzuty naruszenia uprawnień jako funkcjonariusza publicznego i przyjęcia korzyści majątkowej w związku korzystnym dla oskarżonego wyrokiem, który wydał skład orzekający pod jej przewodnictwem. Jak ustalono w śledztwie, oskarżony o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu swojej żony Marek B. przed wydaniem wyroku w swojej sprawie skontaktował się z sędzią Beatą M. i uzyskał od niej zapewnienie, że rozstrzygnięcie sądu będzie dla niego pomyślne.

W rezultacie skład sędziowski pod przewodnictwem Beaty M. warunkowo umorzył postępowanie karne wobec oskarżonego, a on sam – jak wynika z zeznań świadków – opowiadał, że sędzia „jest super kobietą, bo bardzo pomogła mu w załatwieniu jego sprawy”. W zamian Marek B. przekazał sędzi telefon komórkowy.

Spotykając się z oskarżonym i obiecując mu korzystny wyrok, Beata M. sprzeniewierzyła się ustawowej i konstytucyjnej zasadzie bezstronności, obiektywizmu i niezawisłości sędziowskiej.


a szkoda
a szkoda 02.09.2020, 01:06
A Ty Janie Dżugaju byłeś tak naiwny że uwierzyłeś Janowi Bronsiowi. Liczyłem że jednak jesteś doświadczonym politykiem i wiesz kim jest Jan Bronś, szczególnie gdy składa polityczne obietnice
Nieomylny
Nieomylny 01.09.2020, 17:00
Co prawda, to prawda.
sympatyk J.Bronsia
sympatyk J.Bronsia 01.09.2020, 16:44
Panie Dzugaj takie pełne koryto poszło w pis-...u ! A tak dobrze żarło i zdechło !
Janusz
Janusz 31.08.2020, 19:59
Chłopaki nie płaczą ! Ale trzeba być przynajmniej chłopakiem.
bubi
bubi 31.08.2020, 19:42
cała prawda i jeszcze raz prawda o ratuszu i nic z tym nie mozna zrobic
Bokser
Bokser 31.08.2020, 16:36
Jakoś się nikt nie zastanowi, czy w tej wypowiedzi jest choć odrobina prawdy?? Raczej cios na oślep i poniżej pasa
wiem
wiem 31.08.2020, 17:27
Nie bądź nawiny . Przecież to oczywiste że Dzugaj na koniec napsał prawde. Tak było.
Wyborca
Wyborca 31.08.2020, 15:53
Polecam film "Kłamca, kłamca". Może w kinie MOKiS ?
Patryk Vega
Patryk Vega 31.08.2020, 18:25
"Polityka" !!!!! O nowych towarzyszach politycznych Bronsia ......
Pochodzeniowiec
Pochodzeniowiec 02.09.2020, 05:52
To będzie film o tym jak posiadając psa pewnej rasy można nabyć obywatelstwo pewnego kraju.
pytanko
pytanko 02.09.2020, 01:10
A nie o Bronsiu?
powiatowy
powiatowy 31.08.2020, 15:28
Jan Dżugaj : "Nigdy się nie zgodzę na to, że powiat to miasto Oleśnica i pozostałe gminy.". Panie Janku, pan już nie masz nic do gadania a tym bardziej do wyrażania zgody na coś. Pana czas minął. Odszedłeś pan w niesławie, cichaczem i bez honoru. Bez klasy i stylu. Więc zamilcz pan raz na zawsze.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.09.2020, 01:08
Jesteś nikim, człowiekiem bez honoru, ukrywającym się za anonimowym nickiem. Podpisz się nazwiskiem tchurzu, to zobaczymy czy taki jesteś mocny w gębie w stosunku do ludzi, którym nie dorastasz do pięt.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.09.2020, 11:36
Powyższy wpis jest autorstwa internetowego tchórzliwego drania.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 02.09.2020, 13:05
Krzysztof a kim jesteś ty? Piszesz monologi. Nie odpowiedziałeś na pytanie o obywatelstwo i narodowość twojego mentora z wyborów. Nie odpowiedziałeś ile na twoje wykształcenie wydała Polska i jak to spłacasz przez ostatnie kilka lat ? Pytasz jak małe dziecko nie słuchając odpowiedzi.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 31.08.2020, 14:55
Jan Bronś: rozwalił zabytkowy bruk w rynku i dał mieszkańcom koszmar do chodzenia, a efekt tego taki, że Jana Bronsia rozbolała pięta i kolano, co uznał za ważniejsze od pozostania z mieszkańcami Oleśnicy w czasie pandemii; unicestwił zabytkowy "dom na murze"; dzięki niemu Oleśnica jest drugim miastem w Polsce (po Wałbrzychu), które ma pokrywy kanalizacyjne Wałbrzycha; nic nie uczynił dla ratowania obiektów z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa; jego szczytem promocji Oleśnicy była fotografia - on w skórzanej kurtce i papierowa reklamówka z oleśnickim herbem; zadecydował o budowie bubli: sala widowiskowa, pływalnia (w tym przypadku nie chciał korzystać z dofinansowania Polskiego Związku Pływackiego i wyśmiewał Wiesława Kiryka, który twierdził, iż taki kompleks powinien mieć obiekt o charakterze hotelowo-konferencyjno-gastronomicznym); hala sportowa to praktycznie sala przyszkolna, bo na taką inwestycję Oleśnica otrzymała unijne środki, ale po wybudowaniu hala została zabrana szkole; przez dziesięciolecia Oleśnica nie miała muzeum, a eksponaty wyjechały do Głogowa; dzięki Janowi Bronsiowi Oleśnica nie miała nic do zaoferowania organizatorom The World Games Wrocław 2017, bo wszystko niewymiarowe, bo wokół stawów jezdnia asfaltowa, bo kompleks Atol wybrakowany; w kwestii remontu kładki nad torami Jan Bronś odwrócił się też od społeczności lokalnej; Oleśnica nie ma poważnej galerii wystawienniczej lokalnego produktu i lokalnych twórców; Jan Bronś też odpowiada za to, iż wielu twórców kultury odeszło z Oleśnicy, zamykając ogólnopolskie wydarzenia kulturalne, które w innych miejscach polski nabrały rang międzynarodowych; Oleśnica nie ma miejskiej orkiestry, a tradycje były znaczące - muzycy odeszli do Namysłowa; oznaki niegospodarności Jana Bronsia są widoczne w oleśnickich parkach, przy ul. Cieszyńskiego... I tak można jeszcze wiele wymieniać...
Don Pedro
Don Pedro 31.08.2020, 21:38

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ala
ala 31.08.2020, 17:53
Ciekawe komu i za ile go sprzedał i jakich kolesi domy są obłożone ta kostka???
Obserwator
Obserwator 31.08.2020, 14:54
Oj, mam wrażenie że kielich goryczy powoli zacznie się przelewać. Nie można bezkarnie ciągle wszystkich oszukiwać.
Sierpień 80
Sierpień 80 31.08.2020, 14:38
Oj chyba nie wszyscy z tego towarzystwa należeli do Solidarności... ale mogę się mylić
***j pan dziadu
***j pan dziadu 31.08.2020, 14:38
Jak mogą wspomniec żeby obrazic kaczynskiego ? ,przecież yaroslav powiedzial że faktycznym przywódca Solidarności byl jego brat Leszek
Solidarność
Solidarność 31.08.2020, 14:30
Dzisiaj mamy rocznicę wydarzeń sierpniowych, dzięki którym Ci Panowie mogą " Prężyc muskuły". Żaden z nich nie wspomina nawet o tym wydarzeniu. Bronsiowi się nie dziwię jako sojusznikowi PIS chwalić Wałęsę jest niebezpiecznie .
Olo
Olo 31.08.2020, 17:56
Wałęsę tylko SB-ki chwalą i jego oficer prowadzący!
zw-kowalski
zw-kowalski 01.09.2020, 22:27
Olo. A gdzie był wtedy gdy Wałęsa zaczynał Kaczyński, Bronś, Piotrowicz, Pawłowicz, Terlecki i setki obecnych dzisiejszych działaczy ?
Jacek
Jacek 01.09.2020, 21:50
Ty memdo sowiecka, parszywy dziadu rodem z PZPR i UB, komuna Ci się marzy miałeś tam dobrze, a Wałęsa Ci to zniszczył!!!
CIA
CIA 31.08.2020, 21:30
Olo, a gdzie Ty byłeś w sierpniu 1980 roku?
prowadzący biblotekarza
prowadzący biblotekarza 01.09.2020, 09:04
OLO byl tam gdzie Balbina vel Brylant !
Rathaus
Rathaus 31.08.2020, 14:26

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Tadeusz
Tadeusz 01.09.2020, 21:53
Pogonić takie mendy komusze jak Ty z Oleśnicy.
sumienie
sumienie 31.08.2020, 16:33
tyle złośliwych inwektyw w jednym zdaniu.... Oj, kogoś musi boleć.....
Olo
Olo 31.08.2020, 14:41
Słychać wycie przegranych pogrobowców i hien znakomicie !
Patriota
Patriota 31.08.2020, 14:20
I to jest smutne zdeprecjonowano funkcje burmistrza i radnych , a tym samym rozbito lokalny samorząd. Rosjanie i Niemcy się cieszą. Wystarczy dać Polakom władzę, a sami.....
Levi
Levi 31.08.2020, 14:18
Dżugaj nie moja bajka. Ale to co napisał poraża. Jak PiS z kimś takim jak Bronś mógł wejść w sojusz ??? To co zrobił powinno go zdyskwalifikowac i nikt nie powinien juz mu nigdy zaufać
Psycholog
Psycholog 31.08.2020, 16:34
Czy ktoś jeszcze wierzy Dżugajowi?
XYZ
XYZ 31.08.2020, 17:09
Dzugaj to nikt
wyborca
wyborca 31.08.2020, 10:50
Czyli wszystko jest jak dawniej. Jan Bronś kontroluje i miasto Oleśnica i powiat. Powinni się wstydzić ci, którzy mu to umożliwili. A najbardziej powinna wstydzić się Platforma, która chciała się za Bronsia dać pokroić. Teraz mają.
Lustro
Lustro 31.08.2020, 10:23
Trzech Pinokio : Bronś , Karpienko , Bartnik

Pozostałe