Siedlecki: Panie burmistrzu Bronś - okłamał pan mnie, okłamał swoich wyborców

  • 29.08.2020, 18:58
  • OAI
Siedlecki: Panie burmistrzu Bronś - okłamał pan mnie, okłamał swoich wyborców Krzysztof Dziedzic Polityczne drogi Jana Bronsia i Damiana Siedleckiego, niedawnych sojuszników, znów się rozeszły....
Publikujemy post zamieszczony przez Damiana Siedleckiego, radnego Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Oleśnicy.

"Wykonało się. "Egzotyczna" koalicja burmistrza Jana Bronsia z PiSem stała się faktem.

A tyle było narzekania... tyle ujadania, że to klub Koalicji Obywatelskiej dogadał się z PiSem...

Panie burmistrzu Jan Bronś, proszę teraz wytłumaczyć swojej radnej, że to nie Koalicja Obywatelska dogadała się z PiSem, tylko Pan. Na piśmie. I to w imieniu tejże radnej, dla której rzekoma współpraca z PiS miała "pachnieć Targowicą".

Proszę również wytłumaczyć jej i jej kolegom i koleżankom z Rady, że to pan nie chciał otwarcie rozmawiać z radnymi, dzięki którym jest pan dzisiaj burmistrzem. Pan wolał działać w typowym dla siebie stylu - poprzez zakulisowe manipulacje.

A to poprzez dolnośląski Zarząd Platformy Obywatelskiej, któremu skarżył się pan, że jacyś radni Koalicji Obywatelskiej utworzyli panu pod nosem klub radnych i jeszcze domagają się podmiotowości! No przecież to skandal!

A to poprzez indywidualne "podbieranie" członków klubu, wywieranie na nich presji, które miało osłabić klub. Co się zresztą panu częściowo udało, bowiem jeden z nich dał się złamać i opuścił klub KO, a wczoraj podpisał rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Swoją drogą, myślę, że warto od teraz bacznie obserwować drogę zawodową Michała i jego rodziny.

Proszę wytłumaczyć swój mariaż z PiSem swoim wyborcom, którzy 2 lata temu oddali na pana głos. Nie wiem, czy zrozumieją ten polityczny szpagat w pańskim wykonaniu, zwłaszcza po tym, jak jeszcze niedawno ochoczo się pan fotografował w towarzystwie dolnośląskich "baronów" PO: Grzegorza Schetyny czy Michała Jarosa (...).

Proszę również wyjaśnić obecną sytuację wyborcom pańskiego nowego koalicjanta, którzy przez wiele lat słuchali pańskich publicznych wypowiedzi, o wyraźnie antyPiSowskim tonie i zabarwieniu (...)

Zresztą, sam byłem świadkiem, jak jeden z pańskich nowych koalicyjnych nabytków musiał wysłuchiwać gorzkich słów w stylu: "Ale po koalicji z Bronsiem, to nie myślcie sobie, że żelazny elektorat znowu na was zagłosuje!"

Myślę, że wszyscy jesteśmy ciekawi, kiedy zacznie się pan fotografować w towarzystwie prezesa Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego czy Beaty Szydło. Na razie muszą panu wystarczyć zdjęcia z lokalnymi działaczami PiS, na których - co tu dużo mówić - wygląda pan na co najmniej zakłopotanego...

Obecny stan rzeczy to tylko i wyłącznie wina pańska i pańskich działań. To pan mówił przed wyborami: "Ale ja już się zmieniłem, teraz to będzie już zupełnie inaczej!" Otóż nie zmieniło się nic. Na drugie piętro oleśnickiego ratusza wrócił "stary" Nieomylny Jan Bronś, który nie toleruje zdania innego niż swoje. Okłamał pan mnie, okłamał pan swoich radnych. Okłamał pan swoich wyborców.

Teraz to pan będzie musiał wypić to piwo, które pan sam nawarzył. A my wszyscy będziemy się temu bacznie przyglądać".

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stann
Stann 31.08.2020, 16:25
Siedlecki nie pomogą doktoraty gdy ktoś jest ((d........, g.......... ..............) odpowiednie wstaw. A na dodatek poślednim wielepem.
antybrons
antybrons 30.08.2020, 23:40
Kiedyś już pisano, że Bronś nie nadaje się na burmistrza. Celnie powód podaje J. Dżugaj "Widziałem różne kłamstwa, ale takie jak Twoje to zwykle łajdactwo" Nawet na sołtysa się nie nadaje, bo skłóciłby całą wieś.
CYTAT JANA DŻUGAJA z olesnica.info
CYTAT JANA DŻUGAJA z olesnica.info 30.08.2020, 20:54
"Panie burmistrzu Janie Bronś.
Wskazany jest dla Ciebie, rachunek sumienia. Prosiłeś, o to, że jeśli uzyskasz wotum zaufania i dostaniesz absolutorium, to dajesz słowo, że RS jest za absolutorium i wotum zaufania dla zarządu powiatu. Jak zwykle skłamałeś. Widziałem różne kłamstwa, ale takie jak Twoje to zwykle łajdactwo, ale takie dopiero zobaczyłem u Ciebie.
Powiat, to osiem gmin i miasto Oleśnica.
Nigdy się nie zgodzę na to, że powiat to miasto Oleśnica i pozostałe gminy."
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.08.2020, 19:42
Jeszcze jedna uwaga: jeżeli powyższy tekst jest wiernym przytoczeniem oryginału, to pan Damian Siedlecki wykazał się brakiem kindersztuby i nieznajomością pisowni zwrotu grzecznościowego. Stosowną pisownią tegoż zwrotu poniża osobę, do której się zwracał, co nie ma nic wspólnego z poprawnością argumentacji. Tak się zwyczajnie nie godzi. Bez względu na negatywne relacje obu panów.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.08.2020, 19:37
Rozpędzić tą gromadę darmozjadów i chorągiewek na wietrze. Nie tak dawno Damian Siedlecki aktywnie współpracował z Michałem Kołacińskiem, później aktywnie wspierał Jana Bronsia w jego kampanii wyborczej. Wojciech Bartnik przechodzi z grupy do grupy, zależnie od tego, kto jest przy władzy. Kazimierz Karpienko chwali się członkostwem w PiS i teraz poszedł na układ z Janem Bronsiem, chociaż w przeszłości wiódł z nim spory sądowe, ale oślepł na to, co Jan Bronś dokonał w Oleśnicy.
Don Pedro
Don Pedro 31.08.2020, 21:43
Krzysiek jak możesz yak pluć tym twoim katolskim jadem na twego sąsiada ?
Edmund Edmundowicz
Edmund Edmundowicz 30.08.2020, 16:21
Nie, nie ...... to niemożliwe ....... przecież Bronś nie kłamie .....
I jeszcze zadaje się z PiSem i klerem .......
...
... 30.08.2020, 15:16
Burmistrz odpowiedział. Bylo coś o prokuraturze....
Andy Owl
Andy Owl 30.08.2020, 16:19
Może o to chodziło ?????

https://tvn24.pl/polska/intern…
.
. 30.08.2020, 13:27
Widzisz Augustusie? Dla Bronsia biegałeś z wiaderkim kleju w przedwyborczą noc, i patrz jak ci Nieomylny z Paprotką podziękowali. Widzisz Augustusie, trzeba było trzymać się Kołacińskiego , wasza zależność była szorstka ale napewno uczciwa, a tak przyłożyłeś swoją rękę do powrotu na stanowisko burmistrza czlowieka, który nigdy tej fukcji sprawować nie powinien. Teraz widzisz to jeszcze wyraźniej?
!
! 30.08.2020, 13:39
Taka prawda!!!
Sekcja "Promocji"
Sekcja "Promocji" 30.08.2020, 12:06
Władze oleśnickie reprezentuje przede wszystkim burmistrz Oleśnicy. Ze względu na czas jego urzędowania, po mieście krążą pogłoski o zaniechaniu wyborów lokalnych co do następnej kadencji i uznanie burmistrza za burmistrza-imperatora, tj. stałego i niewymienialnego na mocy zasiedzenia. Istnieje także rada miasta, która chętnie udziela rad zbłą***m i zrozpaczonym. Jako trzecią władzę można wymienić lokalny, opiniotwórczy portal internetowy z którego wszyscy czerpią wiadomości na temat aktualnych wydarzeń, repertuaru kina i obecności swoich znajomych na zdjęciach w galerii.

https://nonsa.pl/wiki/Oleśnica
antyORS
antyORS 30.08.2020, 11:41
"ORS czyli Oleśnicki Ruch Semaforów" - ktoś pięknie rozszerzył skrót, bo to faktycznie będzie ruch podnoszenia rąk na polecenia Bronsia. I nie ma co się dziwić, bo intelektualistów (ludzi z szeroką wiedzą i myślących) w ORS nie uświadczysz. Główny zarządzający semaforami nawet nie ma matury.
Holistycznie
Holistycznie 31.08.2020, 11:24
PISORS - to tylko przystanek. Jesienią Bronś tworzy nową organizację: ZBoWiD *

*) Związek Bojowników o Wygody i Dochody.
J
J 30.08.2020, 11:23
Okłamał wiele osób. On i jego otoczenie. Nie mam złudzeń. Tak samo okłamie PiS.
a ja sie pytam
a ja sie pytam 30.08.2020, 10:25
Gdzie jest w tym wszystkim SLD OLesnica? Gdzie pan Karaś? Gdzie pan Sikora ? Dziwnie zamilkli..................... A przecież Brons był ich kandydatem.......................
Członek
Członek 30.08.2020, 11:20
SLD zajmie swoje stanowisko niezwłocznie.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 30.08.2020, 11:56
Zgodnie z ustawą skargę nn a przewlekłość postępowania sądowego sąd przekazuje niezwłocznie sądowi II instancji. W sprawie I C 946/13 sąd w Środzie Śląskiej robił to ponad rok. Geniusze w sądzie okręgowym odrzucili skargę bo ustawa tego nie przewidziała. Owi sędziowie konstytucję powiesili w toalecie.
doopa
doopa 30.08.2020, 11:12
Czekają na wytyczne z Moskwy ....
powolniak
powolniak 30.08.2020, 10:23
Wiele wiele gorzkich słów prawdy . Szkoda że pan Siedlecki uwierzył w przebieranke Nieomylnego , szkoda że zdradził. A niestety przykład Bartnika pokazuje że kto raz zdradził ten....... wiadomo co . Dlatego nie wiadomo czy kolejne nawrócenie pana Siedleckiego jest trwałe. Oby w końcu pojął że Dżon Bi NIGDY sie nie zmieni. Ludzie nie rozumieją że problemem demokracji w Olesnicy nie jest PiS nie jest PO nie jest OR. Jest nim pan Bronś . On demokracji nie rozumie nie cierpi i niszczy ja w zarodku od lat .Dodajmy do tego wybitne umiejętności manipulacyjne plus możliwości które daje władza no i mamy obraz lokalnego kacyka, który dzieli rządzi i rozdaje świecidełka bartnikom, karpienkom, kasprzyszakom. Ale za to zbuduje skwerek i ludzie się cieszą , jaki to z niego świetny gospodarz. Pesymistycznie ? No tak. Ale finisz optymistyczny. W tm układzie z PiS Bronś nie dotrwa do końca kadencji. Jego mariaż z PiS to równia pochyła .
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 30.08.2020, 11:59
Dotrwa. Bo wy nie macie jaj. Od miesięcy pieprzycie o referendum i nie ma odważnego. 20 lat temu sam potrafilem robić takie referendum. Nikt za was tego nie zrobi. A marudzić na forum to sobie możecie. Brons jako Jaś ma to w d...
Spotkania z Temidą
Spotkania z Temidą 30.08.2020, 11:49
Mówcie lepiej Jan B.
Przyjemniej się słucha i czyta !!!
P
P 30.08.2020, 10:37
Piotr Pawłowski celnie określił samorząd pod rządami Bronsia "demokratura". Despotyczne rządy Bronsia niszczą od lat energię oleśniczan i aktywnych ludzi.
jest problem
jest problem 30.08.2020, 10:37
Ta zła atmosfera kreowana przez Jana Bronś aby on mógł mieć pełną władzę to jeden potężny problem, ale drugim bardzo poważnym problemem jest odbudowa samorządności lokalnej na zdrowych fundamentach - wielu, stawiam że większość mieszkańców, nie wie co oznacza zdrowa samorządność - przyzwyczajeni długimi latami do patologii uznali tę patologię za normę.Mamy ogromny problem -odbudowa samorządu lokalnego na zdrowych zasadach, wymaga całych lat pracy - zadanie trudne. Aktywnych społeczników nie ma, bo Bronś wymiótł wszystkich silnych, aktywnych, inteligentnych - aby mu nie zagrażali, zostawił miernych wiernych i biernych.
marek
marek 30.08.2020, 10:30
Sama prawda!!!
ODDAJ MANDAT
ODDAJ MANDAT 30.08.2020, 10:13
Do utraty władzy PO doprowadziła radna powiatowa Wioleta Efimowicz , której Jan Brons obiecał ze zostanie starosta jak zdradzi kolegów z PO , najpierw głosowała za odwołaniem zarządu PO wraz ze starosta a w czwartek zagłosowała za odwołaniem zarządu PO i powołaniem zarządu PIS . Pytam czy tacy ludzie mogą być członkami PO bo więcej nie pójdę na wybory )
Festyniarz
Festyniarz 30.08.2020, 09:21
Od teraz każda sesja RM będzie zaczynać się od wygłoszenia Apelu Smoleńskiego. Tak mi kazał Bronś ....
PiSORS
PiSORS 30.08.2020, 09:16
Pieniądze i Stanowiska Oleśnickich Radnych Semaforów ....
szkoda słów
szkoda słów 30.08.2020, 09:00
Cóż panie Siedlecki -pomogliście temu człowiekowi wrócić na stołek- wygraliście dla niego wybory- jak się teraz wielu z was czuje? pewnie jak NAJWIĘKSZY FRAJER ŻYCIA to uczucie musi być niestety przytłaczające, ale cóż głupota i infantylność ma swoją cenę!Zaślepiła was walka z Pis a dziś ci ludzie okazali się zwykłymi koniunkturalistami (jeden komentujący napisał PiS=pieniądze i stanowiska) pis także jest skończone ale wy też!
.
. 30.08.2020, 08:36
@ArtSpraw 99% racji. Ten 1% to to, że Siedlecki wszedł do rady po śmierci Bernackiego.
Co do zasady, to giętkość poglądów Siedleckiego jest identyczna z giętkością poglądów tęczowego Bartnika czy Kazimierza LGBT Karpienki.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 30.08.2020, 09:36
Ciekawie macie w Oleśnicy. Ja sposób działania Bronsia rozgryzlem ponad 20 lat temu. Wtedy nawet Panorama , Szachnowski i inni pluli na mnie za moje podejście do Bronsia. Macie to na co zasłużyliście.
Pełen Szacun
Pełen Szacun 29.08.2020, 22:31
Brawo Panorama Oleśnicka dzięki Waszej pracy mieszkańcy mają świadomość cynizmu władzy. Można sobie tylko wyobrazić z jakimi folwarkami mamy do czynienia w miejscowościach, gdzie prasa jest w rękach nieomylnych.
.
. 30.08.2020, 13:13
Panorama stale ten stan utrwala. Nie ma za co dziękować.
artspraw
artspraw 29.08.2020, 22:28
A mnie na usta ciśnienie się trawestacja pewnego przysłowia. Nosił Siedlecki razy kilka, ponieśli i Siedleckiego. Aktualne żale radnego, adiunkta z bożej łaski Siedleckiego brzmią co najmniej groteskowo i pachną polityczną schizofrenią. Przypomnę, że Siedlecki w poprzedniej kadencji dostał się do Rady Miasta bo przygarną go do swojego komitetu Kołaciński. To na jego plecach wdrapał się do samorządowej polityki. Po czym w połowie kadencji zrobił polityczną volę i stał się "zawodowym" kopaczem dołków pod Kołacińskim. No i jeszcze nie dokońca wyjaśniona sprawa przejęcia strony WWW Razem dla Oleśnicy. Następnie stał się zagorzałym apogoletą Bronsia. Wyborcy to "docenili" i Siedlecki nie dostał się normalnym trybem do Rady Miasta. Przypomnę, że mandat radnego dostał awansem, jak Bronś dał stołek jednemu ze swoich przy***sów. Mamy więc w Radzie Miasta radnego Siedleckiego bez mandatu społecznego, z awansu, który dostał od Bronsia. A teraz, co pogniewał się na Bronsia bo nie tego się spodziewał, nie tak miało być, nie taka kariera jak sobie myślał? I co teraz skruszony z powrotem poleci do Kołacińskiego?
sprawka
sprawka 30.08.2020, 11:20
Arturze, bzdura na bzdurze, nieraz już cię poniosło, tym razem sięgnąłeś dna. Jak zwykła gnida z ukrycia atakuje sz człowieka odważnego, prawego i uczciwego. Dzięki takim jak ty, ludzie tacy jak Bronś, robią to co chcą.

Pozostałe