PILNE! ARESZTOWANY EKS-POLICJANT

  • 24.08.2020, 11:12
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
PILNE! ARESZTOWANY EKS-POLICJANT
Co nowego jutro w "Panoramie Oleśnickiej?", niezależnym tygodniku powiatu oleśnickiego? Do poczytania między innymi:

TYLKO W PANORAMIE ARESZTOWANY EKS-POLICJANT
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy sąd aresztował emerytowanego policjanta na 3 miesiące. Jakie postawiono mu zarzuty?

TYLKO W PANORAMIE CO JEST W UMOWIE KOALICYJNEJ BRONSIA Z PRAWEM I SPRAWIEDLIWOŚCIĄ?
Panorama ujawnia zapisy umowy koalicyjnej Jana Bronsia z PiS. To najpilniej strzeżony w powiecie oleśnickim dokument. Ale Oleśnicka do niego dotarła i zna szczegóły. Jego zapisy to prawdziwe salto mortale Prawa i Sprawiedliwości.

FREKWENCJA ROŚNIE, DOCHODY SPADAJĄ
Ten paradoks dotyczy spółki Atol. Dlaczego tak się dzieje? Kto bierze pieniądze za kreatywność i czemu jej w spółce brakuje? Dlaczego zamiast baru będzie szkoła tańca? Czy łucznicy mają uratować dochody spółki? Czemu w Atolu nie ma dyrektora technicznego? O tym między innymi dyskutowali radni z prezesem Atola.

TYLKO W PANORAMIE INWESTYCYJNY BUBEL? KTO JEST WINNY?
- Kolejny inwestycyjny bubel! - wściekają się kierowcy. Okazuje się, że po obfitszych opadach deszczu na łączniku Limanowskiego spod kół samochodów tryskają gejzery wody. Kto zawinił?

KTO KOGO ODWOŁA?
W czwartek ma być odwołany starosta Jan Dżugaj i Zarząd Powiatu, w piątek przewodniczący Rady Miasta Oleśnicy Robert Sarna. Tak ma się dopełnić zemsta Jana Bronsia na Koalicji Obywatelskiej. Ta ostatnia wciąż wierzy, że do tego scenariusza nie dopuści...

TYLKO W PANORAMIE INWAZJA BETONOZY
Kolejne 5 bloków na Serbinowie. Kolejne bloki na Wojska Polskiego. I bloki na Kolejowej. Niedługo w Oleśnicy nie będzie czym oddychać...

MIESZKAŃCY MÓWIĄ KATEGORYCZNIE "NIE!"
Siedziby PCK w tym miejscu nie będzie, ale spór mieszkańców kamienicy przy Bocka 3-4 z władzami Oleśnicy wcale nie wygasa.

TYLKO W PANORAMIE CZY RADNY WYLECI Z PARTII?
Po jego ostatniej decyzji wniosek o wykluczenie na pewno padnie...

FERMA NA OGRÓDKACH
Miał być spokój, sielanka, czyste powietrze. A jest ferma kur. Działkowcy są oburzeni. Co na to szefostwo ogrodów? I najważniejsze - co na to  właściciel kurzej fermy? "Panorama" z nim rozmawiała.

TYLKO W PANORAMIE NIEZALEŻNI, CZYLI PROBRONSIOWI?
"Oleśnicka" zapytała radnych Kazimierza Karpienkę i Wojciecha Bartnika o ich polityczne decyzje.

TYLKO W PANORAMIE PIŁSUDSKI DŁUTA TABORA
Pomnik oleśnickiego rzeźbiarza stanął w Mirkowie. To był najważniejszy, choć nie jedyny, oleśnicki akcent podczas jego uroczystego odsłonięcia.

TYLKO W PANORAMIE WYKORZYSTALI 88.880 KARTECZEK
Czy można zrobić obraz składający się z 18 tysięcy karteczek? A do wszystkich razem wykorzystać karteczek prawie 90 tysięcy? Można. Taką cierpliwością i pracowitością wykazali się uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy.

TYLKO W PANORAMIE SZKOŁA CÓREK PO REMONCIE
Kolejna oleśnicka kamienica przeszła remont elewacji. Jest ładnie, jest świeżo, ale z dbałością o historię ten remont nie miał wiele wspólnego. A na kanwie tego remontu w "Oleśnickiej" ciekawa historia dawnej Szkoły Córek w Oels.

KOSZMAR POWRÓCIŁ. KTO ZAWINIŁ?
Sylwia Urbanek znów alarmuje, Urząd Miasta odpowiada, radna Beata Krzesińska podejmuje temat. Dlaczego w Oleśnicy znowu giną ptaki? To już nie jest przypadek...

TYLKO W PANORAMIE WIEŻA WIDOKOWA NA KOŚCIELE?
Czytelnik "Panoramy", miłośnik Oleśnicy, napisał list, w którym proponuje, aby na jednej z oleśnickich świątyń utworzyć punkt widokowy. Może - dzięki zarobkowi z wieży - uda się uzbierać na dzwon?

RONDO BĘDZIE W KOŃCU Z NAZWĄ?
Po publikacji "Oleśnickiej" władze miasta nagle, po roku, wróciły do zapomnianych projektów nadania rondu na Wojska Polskiego nazwy. Która propozycja wygra?

TYLKO W PANORAMIE DAWNA SZKOŁA IDZIE NA SPRZEDAŻ
Czy będziemy świadkami degradacji kamienicy na starówce w kolejnych latach?

PANORAMA SYCOWA
Czy w Sycowie pojawią się elektryczne autobusy?
Czy szkoły są gotowe na koronawirusa?
Jak zostać wokalistą, czyli warsztaty z Łukaszem Szczepanikiem
Od Żmigrodu do Oławy, czyli niezwykłe rowerowe przedsięwzięcie
Jakie majątki mają radni Rady Miejskiej w Sycowie?
O czym dyskutowali mieszkańcy Ślizowa?

BIERUTÓW
Kim jest napastnik, który zaatakował maszynistę? Jaki ma zarzut? Ile osób jechało pociągiem?

DOBROSZYCE
Jak gmina podziękowała Bogu za tegoroczne plony?

MIĘDZYBÓRZ
Jeździli i kisili
Tu zaszła zmiana, czy stary i nowy Rynek

 

 

 

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.08.2020, 23:39
Blamaż oleśnickich działaczy PiS i K. Karpienki, W. Bartnika. A w tekście "Pierwszy z gwiazdami" zabrakło istotniej informacji: Jan Bronś, Adam Horbacz, przedstawiciele lokalnych mediów i organizatorów mitingu byli bez masek.
Dozorca z Tworek
Dozorca z Tworek 27.08.2020, 09:42
Krzysiek-donosicielstwo szmalcownictwo jest złą cechą farbowanych na pokaz katoli ! tacy jak ty donosili na Chrystusa do żydów co w końcu doprowadziło do ukżyrzowania Jezusa ! Czy podobny scenariusz wychodzi z twoich brudnych umaczanych w gó.....ie łap donosić na J. Bronśia o A. Horbacza Judaszu?
Rene
Rene 25.08.2020, 16:16
Podpisane przez Bronsia dokumentu o tej psudokoalicji jest skandalem. Kto go upowaznił, aby burmistrz Olesnicy zawierał koalicje ? ?!!! Mam nadzieję , że radni o to zapytaja i prześwietla temat do końca. Umowe mogli podpisac radni a nie burmistrz miasta !!! Pomijam aspekt marionetkowości tych radnych miejskich bo o tym że nie mogą oni nic każdy w Olesnicy wie
zw-kowalski
zw-kowalski 25.08.2020, 22:58
Nie każdy skoro ktoś podpisał. Ratusz ma swoją tradycję. Kilka tysięcy wpisów do ewidencji działalności gospodarczej wydał Naczelnik Salik a wydać mógł burmistrz. To wyszło przy jednej z moich skarg. Od tamtego momentu w upoważnienia burmistrza wpisy wydawał naczelnik Salik.
Prawda czasu, prawda ekranu
Prawda czasu, prawda ekranu 25.08.2020, 16:20
..... czyli utyty to taki Jańcio Szkodnik !!!!
Holistycznie
Holistycznie 25.08.2020, 16:12
Hmmmm..... trzeba powiadomić sygnatariuszy sławetnego spotkania samorządowców z PO, w MOKIS-ie w Oleśnicy, z 2019 r., że ich umowa z Bronsiem ma wartość papieru, na którym została napisana:
https://wroclaw.wyborcza.pl/wr…
Salto mortale Bronsia
Salto mortale Bronsia 25.08.2020, 16:24
https://www.olesnica24.com/wia…

https://www.olesnica24.com/wia…
Nieprawdaż?
Nieprawdaż? 25.08.2020, 13:54
Teraz czas, aby radny Żyła pokazał na co go stać, że jest wiarygodny i można mu ufać. Czekamy zatem na znaczącą wymianę spojrzeń między nim a Bronsiem , Karpienką i Bartnikiem!!! To będą musialy być spojrzenia bardzo gorące opatrzone wielkimi emocjami, bo przecież z czymś podobnym pan Żyła nigdy sie nie zgadzał i zgodzić nie zamierza.
Ciekawy
Ciekawy 25.08.2020, 13:35
A radny Żyła głęboko spojrzał w oczy Bronsiowi gdy ten podpisywał za niego cyrograf z PiSokliką? Jakie to uczucie być zwykłą marionetkę w rękach JB?
Białoruś
Białoruś 25.08.2020, 13:18
Stołki, kasa i pycha. Tekst porozumienia przypomina broszurę bolszewików - ogólniki i półprawdy mające przykryć hipokryzję. Wyborcom zarówno z prawej jaki lewej strony pokazano bardzo brzydki gest. Najwyższy czas żeby mieszkańcy zrobili to samo.....
Anders Breivik
Anders Breivik 25.08.2020, 11:11
Skoro Biarorusini właśnie przeganiają swojego despotę, to i w Oleśnicy czas zakończyć ten okres błędów i wypaczeń w wykonaniu Bronsia ......
Po lekturze Panoramy
Po lekturze Panoramy 25.08.2020, 10:08
Panie Karpienko wstyd, pozostanie jeden wielki WSTYD. Za stołek szefa marnej komisji sprzedać całą swoją wiarygodność. Nie pojęte.
normalny
normalny 27.08.2020, 09:46
Za głupi jestes do Kazika !
Pochodzeniowiec
Pochodzeniowiec 25.08.2020, 12:35
A czego oczekujesz od obywatela Niemiec.
.
. 25.08.2020, 12:29
No a zgadnijcie kto " kupił" Karpienkę i Bartnika? Czyż nie jest to smierć idei samorządności w Oleśnicy ? Degrengolada miejskich struktur zarządzających naszym miastem, wypaczenie wszelkich zasad demokratycznych? Tylko jeden człowiek jest za to odpowiedzialny, przez wielu internautów nazywany " największym szkodnikiem w tym mieście"
zw-kowalski
zw-kowalski 25.08.2020, 22:54
Kiedyś prowadziłem rozmowę z byłym dziennikarzem telewizyjnym. Dość krytykowałem pewnego samorządowca. A on krótko - "wszyscy wiemy, że to przestępca, ale ile dobra ... on robi dla Oleśnicy". Ręce mi opadły i zrezygnowałem z dalszej dyskusji.
Edziu Dunaj
Edziu Dunaj 25.08.2020, 07:18

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

To jest dramat tego miasta
To jest dramat tego miasta 24.08.2020, 23:26
Panie redaktorze, ludzie którzy podpisali umowę koalicyjną z Bronsiem to nie jest PiS, to probronsiowy odłam ludzi od niego uzależnionych przez dziesięciolecia, tak zwane bronsiohomosowietikusy, my wyborcy PiS zupełnie tego nie akceptujemy. Ci ludzie nie potrafią żyć inaczej jak w tle tego człowieka.
Psycho Loszka
Psycho Loszka 25.08.2020, 07:53
Syndrom sztokholmski - jak nic .....
Ewelina
Ewelina 24.08.2020, 19:55
Odliczam godziny do poranka.
.
. 24.08.2020, 18:55
Zapowiada się ciekawie!
zw-kowalski
zw-kowalski 24.08.2020, 22:45
W Oleśnicy nie macie nudno. Mnie ciekawi co nawywijał były policjant. Gdy bywałem w Oleśnicy doszły mnie słuchy, że były policjant jest hurtownikiem papierosów bez akcyzy w Bierutowie. Macie fajnych policjantów. Kilku brało łapówki. Jeden zabił żonę. Jeden pobił niewinnych ludzi. Teraz ten coś nawywijał. Policja w Oleśnicy ma dobre tradycje.
oleśniczanin
oleśniczanin 25.08.2020, 10:38
Panie Zbyszku, poniżej komdnterzy na tej stronie jest skan pierwszej strony panoramy a na nim czerwony pasek z treścią, że ten były policjant znęcał się nad rodziną. Wystarczy przeczytać i już Pan wie. A tak a propos to ten emeryt nie był z Oleśnicy ale jednostki koło Oleśnicy, która nie podlega pod oleśnicką policję. On tylko mieszkał na terenie powiatu oleśnickiego droga redakcjo.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 25.08.2020, 12:33
Dzięki. Nie pomyślałem o tym, że to może być na pierwszej stronie. Z tym znęcaniem to różnie jest. Łatwo kogoś wrobić. Oglądałem film na którym kobieta sama kładła się pod koła auta a zgłosiła, że chciał ją mąż przejechać. Ale policja ma dobry "element" w swoich szeregach.

Pozostałe