Kołaciński: Bronsiowi jedzą z ręki regionalni "baronowie" i "baronessy" Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej

  • 14.08.2020, 22:43
  • OAI
Kołaciński: Bronsiowi jedzą z ręki regionalni "baronowie" i "baronessy" Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej
"Koalicja czy kapitulacja?" - tak Michał Kołaciński (Oleśnica Razem, członek PiS) zatytułował swój post poświęcony koalicji Prawa i Sprawiedliwości z ugrupowaniem Jana Bronsia. Oto jego treść z dołączonym rysunkiem:

"Ledwie opadł powyborczy kurz prezydenckiego pojedynku - a już lokalne"piekiełko polityczne" rozgrzało się do czerwoności z powodu spodziewanych zmian w Radzie Powiatu i próby odwołania starosty. Oto wystarczyła wspólna kawka pewnej pani z PZPR-owskim rodowodem u burmistrza, a już powiatowy PiS pod jej światłym przewodem ustawił się karnie w kolejce, by złożyć "hołd lenny" Janowi Bronsiowi. Co ciekawe układ ten afiliowały władze regionalne PiS, desperacko szukające jakiegokolwiek sukcesu wobec dramatycznie spadających notowań Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu /vide poparcie dla PAD mniejsze o 10% w porównaniu z poprzednimi wyborami/.

Fakt, że wieloletni burmistrz od zawsze jawnie krytykował rządy Prawa i Sprawiedliwości, że jest jednym z pierwszych sygnatariuszy "porozumień gdańskich", że niemal zawsze wspierał polityków Platformy Obywatelskiej w kolejnych wyborach (w ostatnich strategicznie milczał, przygotowując grunt pod porozumienie ), czy wreszcie to, że zawsze opierał się na elektoracie anty-PiS-u - nie stanowi, jak się okazuje, przeszkody w zawarciu z tymże PiS-em koalicji.

Z punktu widzenia indywidualnych interesów niektórych radnych powiatowych PiS to bez wątpienia korzystne decyzje - wszak większość z nich w takiej koalicji uzyska intratne stanowisko - a to w samej Radzie, a to w Zarządzie.

Z punktu widzenia przeciętnego wyborcy w Oleśnicy jest to decyzja co najmniej niezrozumiała, wręcz dewastująca prawicowy elektorat. Może i dobrze, bo przekona się on, ile naprawdę znaczą wartości tak ochoczo wznoszone na sztandarach przez jego przedstawicieli w lokalnej i nie tylko lokalnej polityce? Zastanawiające jest też, czy wyborcy Jana Bronsia nie mają żadnych oporów by bratać się z PiS-em?

Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć sami. Przecież zawsze można przyjąć niezawodny argument o "mądrości etapu"...

Można powiedzieć, że do obecnej sytuacji dobrze pasuje jedno ze stwierdzeń niezapomnianej Margaret Thatcher: "Są politycy tak elastyczni w swoich poglądach, że są w stanie skutecznie się wygiąć i ugryźć we własny tyłek".

Prawicowi wyborcy w Oleśnicy staną niebawem przed fundamentalnym pytaniem: Czy głosując na PiS, nie głosują aby na Jana Bronsia ? Podobnie wyborcy obecnego burmistrza powinni się zastanowić, czy głosując na niego - nie głosują jednocześnie na PiS.

Dla samego twórcy porozumienia Pana Jana Bronsia wyrazy uznania - niewielu jest w Polsce burmistrzów, zwłaszcza takich relatywnie niewielkich miast, jak nasze, którym "jedzą z ręki" zarówno regionalni "baronowie" tudzież "baronessy" Prawa i Sprawiedliwości jak i Platformy Obywatelskiej.

Chichot historii?"

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (114)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Konfederacja
Konfederacja 04.09.2020, 23:14
Ciesze sie z tego ze janek kompromituje siebie, pis i po. To obnaza pis i po jako jedno zlo. Wstydu nie ma janekni jego banda. A pan michal swoj czas mial i go zmarnowal. Byl butny jako burmistrz, co widoczne bylo podczas sesji wobec konstruktywnych wypowiedzi lipskiej. Mial fatalna kampanie. Janek pokonal go obrazkami i bajkami do glupiego ludku. Stary, sprytny, misiu janek wrocil do swojego miodku. Bawi sie pieniedzni miasta i radnymi oraz gluptakami, ktorzy za nim glosuja.
amen
amen 24.08.2020, 08:56
Odpwiedź tak zwanego elektoratu na zbratanie się Bronsia z PiSem powinna być oczywista: wyborcy Bronsia powinni na niego i jego grupę już nie głosować, a wyborcy PiS nie powinni już głosować w wyborach samorządowych na PiS. W jednym i drugim przypadku są alternatywne komitety wyborcze.
kyniu
kyniu 21.08.2020, 21:46
To straszne co ten Kołaciński wyprawia w ratuszu !
etno
etno 19.08.2020, 13:24
Nie ważna jest łatka z logiem partii. Ważne są układy od 35 lat, stare znajomości jeszcze przed 89 r. Niestety. Pan Kołaciński zobaczył jak wygląda zwykła, brudna polityka, gdzie człowiek jest na samym końcu. Liczą się stołki, władza, apanaże, dostęp do spółek dla swoich dzieci, szwagrów, pociotków itp. Zmieniają się loga, ludzie ciągle Ci sami...
koryto +
koryto + 19.08.2020, 08:38
Czym skorupka za młodu nasiąknie to na starość smierdzi !
:))
:)) 19.08.2020, 08:33
No widzisz, a tobie kołaciński nie jedzą i teraz zrobisz
Oleśnicki Ruch Semaforów
Oleśnicki Ruch Semaforów 31.08.2020, 20:27
Tak trzeba się uczyć od Nieomylnego
KO
KO 19.08.2020, 08:40
Jemu nawet psy nie chciał żreć !
Sekcja Propagandy
Sekcja Propagandy 18.08.2020, 15:47
Niedługo czekają nas "sponsorowane" audycje promujące Bronsia....... tym razem w radio Maryja !!!!
.
. 18.08.2020, 14:10
Nie wierzę!!! Przeczytalem wywiad w Panoramie z radną Jakimiec, która twierdzi , że w 2018 r. złożyła Horbaczowi propozycję założenia koalicji RS PiS a ten ją ..... . .... Po dwóch latach ta znowu do nich polazła!!!! Niech mnie ktoś uszczypnie, to niemożliwe jest!!!!
Siostra Eutanazja
Siostra Eutanazja 21.08.2020, 12:39
W Holandii jest na to sposób ....
No szok!!!
No szok!!! 18.08.2020, 14:26
To rzuca nowe światło na całą tą sytuację to niewiarygodne wręcz, co to za ludzie tym Pisem rządzą? Oni mają choć odrobinę honoru ?
inżynier Mamoń
inżynier Mamoń 17.08.2020, 20:22
No i panie, kto za to płaci? Pan płaci, pani płaci, my płacimy. To są nasze pieniądze proszę pana. Społeczeństwo.
Rafal
Rafal 17.08.2020, 19:52
Analiza może i trafna, ale pokazuje że pan radny dał się ograć jak dziecko.
Radość głubca
Radość głubca 17.08.2020, 18:50
W poniedziałek jestem komunistom , we wtorek katolikiem, w środę Pisowcem, w czwartek Kowcem i w zasadzie obowiązuje mnie jedna zasada - byle na szczycie i przy korycie. Taki jestem i takiego mnie kochajcie nieomylny!!!
Rejs
Rejs 17.08.2020, 20:19
W damskiej ubikacji napisane jest „głupi kaowiec”.
Antoni
Antoni 17.08.2020, 13:32
Bardzo trafna diagnoza.
I have a dream
I have a dream 17.08.2020, 11:25
Najlepsze przed nami .....
1 marca 2021 r., rondo Żołnierzy Wyklętych, Bronś ogolony na łyso, w koszulce Śląska, z racą w ręku, drze się: A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI ....
sPOcony Janek
sPOcony Janek 17.08.2020, 20:20
Zdzisia - ale ja wcale tak nie myślę .....
Aschlo
Aschlo 17.08.2020, 13:31
Stuknietych ne sieją sami sie rodzą z głupków !
Mikun - Bronś
Mikun - Bronś 17.08.2020, 10:38
Tutaj? Tutaj jesteśmy u siebie!
Bert
Bert 17.08.2020, 10:35
Bardzo trafna analiza. Znam bardzo wiele osób które lubiły Kołacińskiego jako burmistrza, bo widziały różnicę między nim a Bronsiem. Nie chcieli jednak głosować na niego, bo był z PiS-u. To ta partia go zatopiła, a teraz, gdy taktycznie osłabił Bronsia w Radzie Miasta, PiS topi go znowu.
Lodzia Czerepach
Lodzia Czerepach 17.08.2020, 09:31
Najśmieszniejsze jest to, że w oleśnickim PIS-e karty rozdaje pani, która w poprzedniej kadencji, kiedy to PiS rządził powiatem, będąc w zarządzie z Kocińskim i szefując klubowi PiS, o ile dobrze zapamiętałam, ani razu (!!!!) przez cztery lata (!!!!) nie zabrała głosu na sesji w obronie decyzji starosty. Czujecie bluesa? Szef klubu ani razu nie broni swojego starosty!!! I to jest ewenement na skalę światową!!! Jedną nogą w zarządzie, a drugą - gdyby co - to ja byłam prawie przeciw. To taka nasza lokalna wersja "jestem za, a nawet przeciw"., która jak widać owej pani zapewnia wybieralność od lat.
Holistycznie
Holistycznie 17.08.2020, 10:34
Zdzisia - gwiazda nowego sezonu "SANATORIUM MIŁOŚCI" .....
wincyj, wincyj !!!
wincyj, wincyj !!! 17.08.2020, 09:17
Skowyt przegranego pisowca, jak miło tego posłuchać :)))
kyniu
kyniu 17.08.2020, 08:53

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ja
ja 17.08.2020, 13:36
Zszedłeś z drzewa i próbujesz zabłysnąć,żałosne.
zw-kowalski
zw-kowalski 16.08.2020, 22:56
Przed wyborami na konkurencyjnym portalu pisałem, że wybory w Polsce to średniowieczne święto głupca. Na jeden dzień lud wybierał głupca który sprawował władzę jak król. W jeden dzień pozwalają wam mysleć, że macie wpływ na to kogo wybierzecie i kto będzie w waszym imieniu rządził. Jak widzicie na załączonym "obrazku" wydawało się wam, że to wy wybieracie a życie pokazało, że rządzą ci którzy chcą rządzić.
Wyborca Forum Rozwoju
Wyborca Forum Rozwoju 16.08.2020, 19:21
A tak krzyczał komitet wyborczy Jana Bronsia że Forum Rozwoju dogaduje się z PiSem, co było kłamstwem. A sam/sami co zrobili? Wrzeszczeli po Oleśnicy gdzie tylko mogli bo bali się przegranej. Co za obłuda i fałsz!

Pozostałe