Jaki będzie Park Południowy w Oleśnicy?

 • 04.08.2020, 12:34
 • OAI
Jaki będzie Park Południowy w Oleśnicy? olesnica.pl
"Do wczoraj zbieraliśmy uwagi mieszkańców do koncepcji zagospodarowania Parku Południowego, który jest aktualnie na etapie projektowania. Opinie można było wyrazić mailowo, ale również na bezpośrednim spotkaniu z przedstawicielami inwestora (ZBK) w Oleśnicy, Zastępcą Burmistrza Edytą Małys - Niczypor oraz projektantem" - informnuje oficjalna witryna miasta. Oto komunikat Urzędu Miasta:

"Najczęściej zgłaszane uwagi:

 • instalacja siłowni do kalisteniki/street workoutu, pump-truck dla deskorolek, zamiast lub obok siłowni terenowej
 • wydzielenie miejsca postojowego na food trucki (w ilości 1 lub 2) przy amfiteatrze parkowym
 • asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy na wzór stawów oleśnickich
 • zwiększenie ilości stojaków rowerowych
 • poidełko obok boiska do badmintona oraz siłowni
 • wyeliminowanie w projekcie nawierzchni betonowej (polbruku), zamiana na kostkę granitową i płytę berlińską
 • więcej nasadzeń wysokich drzew i zieleni
 • nasadzenie rododendronów wzdłuż głównej ścieżki spacerowej
 • rezygnacja z amfiteatru
 • boisko do koszykówki lub wielofunkcyjne z nawierzchnią tartanową
 • montaż urządzeń (drabinek metalowych) do podciągania i innych ćwiczeń
 • oddalenie siłowi i strefy ćwiczeń od pobliskich mieszkań oraz nasadzenie zieleni odgradzającej
 • altanka dla matek (karmiących) z małymi dziećmi
 • Wyrażone sugestie mieszkańców nie zostały automatycznie włączone do projektu. W pierwszej kolejności zostaną one przedstawione Burmistrzowi, a po wnikliwym przeanalizowaniu, zwłaszcza pod względem funkcjonalnym, technicznym i finansowym rozważymy wprowadzenie ich do projektu.

  Dziękujemy mieszkańcom za aktywne włączenie się w konsultacje. Wasz głos jest dla nas bardzo istotny i przydatny w docelowym zaprojektowaniu Parku".

OAI

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 02.09.2020, 22:17
Podczas konsultacji, na pytanie po co drugi amfiteatr w tak małej Oleśnicy Pan reprezentujący Urząd Miasta zdecydowanie i kategorycznie odpowiedział cyt. " w tej dzielnicy jest prężnie działająca społeczność katolicka i amfiteatr jest jak najbardziej potrzebny do organizowania różnego rodzaju imprez kościelnych ". A więc jest kościół, jest Plac Fatimski, miasto za pieniądze podatników wybudowało olbrzymi parking, potrzebny był jeszcze amfiteatr gdzie będą odbywały się msze polowe i rozliczne pielgrzymki.Podczas konsultacji, zdecydowana większość okolicznych mieszkańców przyszłego parku kategorycznie sprzeciwiali się umieszczaniu w sąsiedztwie ich domów hałaśliwych urządzeń jak pump-truck dla deskorolek, czy budowy kosztownego amfiteatru, który z nazwy służy do urządzania głośnych imprez, nikt tego nie uwzględnił, to proszę nie kłamać, że mieszkańcy mieli jakikolwiek wpływ na co miasto wyda ich pieniądze !
Mieszkaniec Ludwikowskiej
Mieszkaniec Ludwikowskiej 04.09.2020, 10:03
Wszystko się zgadza, tak wyglądały "konsultacje", byliśmy słyszeliśmy. Dodam do tego jeszcze, że pan prowadzący konsultacje stwierdził, że amfiteatr powstaje "bo nie ma innego pomysłu na zagospodarowanie skarpy", z kolei pani prowadząca konsultacje na pytanie okolicznych mieszkańców - dlaczego tak hałaśliwe budowle i urządzenia za ich płotami stwierdziła " proszę się nie denerwować z doświadczenia wiem, że ludzie nie korzystają z takich urządzeń to może będziecie państwo mieli spokój "
Rodzice oleśnickich dzieci !
Rodzice oleśnickich dzieci ! 12.08.2020, 09:30
Cały świat walczy z koronawirusem, budżet miasta zubożały w związku z pandemią, LUDZIE TRACĄ MIEJSCA PRACY, a włodarze miasta będą budować park i drugi amfiteatr ? NASZE DZIECI WRACAJĄ DO SZKÓŁ, trzeba zadbać o ich bezpieczeństwo, automaty z maseczkami, środki higieny trzeba zakupić, więcej pań sprzątających zatrudnić, aby było komu dezynfekować ławki, urządzenia szkolne.....itp.. Może szkoły doposażyć w sprzęt i programy do zdalnego nauczania, bo wiosenny scenariusz najprawdopodobniej się powtórzy, nie wiadomo czy znów nie pozamykają nas w domach. Budowa parku to zdecydowanie nietrafiona decyzja w tak trudnych czasach jak pandemia !
Basia
Basia 02.09.2020, 23:01
Dziś dzieci poszły do szkoły, w południe zabrakło już środków dezynfekujących, to może zacznijmy się modlić żeby nasze dzieci nie przywlekły koronawirusa do domu, bo jak dziś już zabrakło to co to będzie dalej? No ale na drugi amfiteatr to kasa jest ?
Holistycznie
Holistycznie 04.08.2020, 20:20
Żeby tam zrobić park należy wywieźć setki a może kilka tysięcy ton gruzu zwożonego tu latami.
Hue hue hue
Hue hue hue 04.08.2020, 19:43
Z tą władzą już nikt nie chce gadać w tym mieście oprócz Pisu.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 04.08.2020, 18:30
Jaki będzie Park Południowy w Oleśnicy? Za mały, za drogi, bublowaty .....
Poszukiwany poszukiwana
Poszukiwany poszukiwana 04.08.2020, 17:22
Jezioro damy tutaj a ten niech sobie stoi w zieleni
Gruzawik
Gruzawik 04.08.2020, 15:08
A co z gruzem?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 04.08.2020, 14:42
Jaka część mieszkańców Oleśnicy mieszka w pobliżu tego terenu? Może lepiej byłoby zagospodarować teren po byłym boisku przy ul. Poniatowskiego.
tomek
tomek 10.08.2020, 23:32
Popieram, po co park i drugi amfiteatr w dzielnicy doków jednorodzinnych na obrzeżach miasta, kto będzie tam chodził, oni mają ogrody, a w tym amfiteatrze koło stawów i tak się nic nie dzieje !
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 11.08.2020, 00:29
Nie kumasz. Trzeba wydać kasę. Nie swoją ale waszą czy twoja. Będzie wdzięczność dla zleceniodawcy. Później jakaś idiota napisze, że burmistrz kupił ?
Petunia non olet
Petunia non olet 04.08.2020, 14:10
"Park Południowy" to robocza nazwa nowego osiedla mieszkaniowego ????
Karol
Karol 04.08.2020, 12:42
Frekwencja powalająca :)

Pozostałe