Czy pobije Rekord Guinnessa i Europy? 48 godzin pływania bez przerwy w Kopalni Wrocław...

  • 04.08.2020, 11:37
  • Krzysztof Gachowski, opiekun projektu
Czy pobije Rekord Guinnessa i Europy? 48 godzin pływania bez przerwy w Kopalni Wrocław...
W weekend 7-9 sierpnia w Kopalni Wrocław odbędzie się bicie Rekordu Europy w nieprzerwanym płynięciu po jeziorze. By ustanowić nowy, wrocławianin Krzysztof Gajewski będzie musiał przepłynąć ponad 130 km, co zajmie mu około 48 godzin, bez przerw i wychodzenia z wody. Każdy może zostać częścią tego wyzwania i dołączyć do pływania w ostatniej godzinie wyścigu. Przez cały weekend dla gości dostępna będzie strefa kibicowania. Wydarzeniem towarzyszącym jest “Weekend pod gwiazdami” - obserwacja perseidów przy ognisku i gitarze.

Jeden pływak, jeden akwen i 48 godzin w wodzie. W ten sposób, od piątku do niedzieli, nowy Rekord Europy w kategorii "The Longest Lake Swim" spróbuje ustanowić Krzysztof Gajewski. Celem wyzwania jest przepłynięciu dwóch pełnych dób jednym ciągiem, bez wychodzenia z wody. Jednocześnie podjęta zostanie próba pobicia rekordu Guinnessa w pływaniu 48-godzinnym. Obecnie najdłuższe przepłynięcie wynosi 111 km i zostało ustanowione w 2019 roku, również przez Krzysztofa Gajewskiego.

Zachęcamy mieszkańców Wrocławia i okolic do czynnego kibicowania w piątek, sobotę i niedzielę. Wspierać rekordzistę można cały weekend bez przerwy, ponieważ ogranizator przygotował specjalną strefę namiotową, idealną na nocleg pod gwiazdami. Wszyscy chętni będą mogli przepłynąć ostatni odcinek wyścigu wspólnie z Krzysztofem i zostać częścią nowego Rekordu Europy. Zapisy są już otwarte na stronie organizatora: https://forms.gle/KhTkPMiiJoBktmkW6.

Na starcie należy stawić się w niedzielę o godzinie 15:45. Udział w wydarzeniu jest darmowy, jednak zachęcamy do opłaty w formie cegiełki 50 zł na szczytny charytatywny cel. W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka na rzecz młodych sportowców z Triathlonowej Akademii Młodzieży. Zgromadzone środki pomogą zawodnikom wrócić do pełni formy sprzed COVID-19. Więcej szczegółów o akcji „Płyniemy dla Młodych” znajduje się na stronie zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/b7r3sz

Krzysztof Gajewski jest utytułowanym pływakiem długodystansowym i lodowym z Wrocławia. Rekord Europy w kategorii “The Longest Lake Swim” ustanowił już wcześniej, teraz spróbuje pobić swój wynik. Na co dzień Krzysztof jest trenerem pływania w Triathlon Club Wrocław oraz w założonej przez siebie szkole dla dorosłych Pływanie Bez Piany.

Noc pod gwiazdami

W trakcie wydarzenia 48H SWIM, dla gości Kopalni czeka jeszcze jedna atrakcja - “Weekend pod Gwiazdami w Strefie Wakacji”. W planie nocne ognisko, na którym nie zabraknie gitary i chętnych do śpiewania klimatycznych ballad. Początek sierpnia to okres niezwykłego zjawiska na polskim niebie, czyli deszczu perseidów, potocznie nazywanych spadającymi gwiazdami. Z pewnością znacznie wyraźniej będzie widać je poza miastem. Odwiedzający mogą spędzić w Kopalni dosłownie cały weekend, nocując w specjalnie przygotowanej strefie namiotowej na Wyspie. W ciągu dnia natomiast skorzystać z oferty kompleksu wypoczynkowego: plaży, beach clubu, zatoki i strefy sportów wodnych. Zarówno w piątek, sobotę warto spędzić trochę czasu w strefie kibica i zostać częścią historycznej chwili ustanowienia niesamowitego Rekordu Europy.

Czym jest Kopalnia Wrocław?

Kopalnia Strefa Wakacji to kompleks rekreacyjny zbudowany wokół dużego, czystego akwenu w Paniowicach, 2 km od Wrocławia. Obiekt jest podzielony na 4 strefy: rodzinną plażę, rozrywkową przestrzeń beach clubu, klimatyczną zatokę z pomostami i altanami oraz wyspę przystosowaną do wypoczynku z czworonogami. W Kopalni działa również sportów wodnych z bogatą ofertą zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów (wśród atrakcji flyboard, wodna skocznia BLOB JUMP, tor skimboardowy, BIG BUBBA, wodny park zabaw WIBIT, deski SUP czy tor triathlonowy.

Krzysztof Gachowski, opiekun projektu

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe