UWAGA! KLAMKA ZAPADŁA! BĘDĄ NOWE WŁADZE I STAROSTA!

  • 03.08.2020, 18:01
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
UWAGA! KLAMKA ZAPADŁA! BĘDĄ NOWE WŁADZE I STAROSTA!
Jan Dżugaj zostanie odwołany - to już przesądzone. "Panorama Oleśnicka" ujawnia, jaki będzie podział stanowisk we władzach powiatu.

TYLKO W PANORAMIE KLAMKA ZAPADŁA! BĘDĄ NOWE WŁADZE I STAROSTA!
Jan Dżugaj zostanie odwołany - to już przesądzone. "Oleśnicka" ujawnia, jaki będzie podział stanowisk we władzach powiatu. I jakim sposobem Prawo i Sprawiedliwość chce zdobyć większość w Zarządzie Powiatu. A także informacje o tym, kto może teraz obawiać się o swoje stanowisko...

TYLKO W PANORAMIE CZY KOLEJNY RADNY STRACI MANDAT?
Czy "casus Kamaszyły" dopadnie kolejnego radnego? Czy on także prowadził działalność z wykorzystaniem majątku gminy? "Panorama" ujawnia, o co chodzi w tej sprawie i czego dotyczą wątpliwości.

TYLKO W PANORAMIE MANDAT KAMASZYŁY - NOWE WĄTPLIWOŚCI
Pojawiają się kolejne poważne wątpliwości w sprawie umowy radnego z miastem. Wystawił on miastu za wykonaną usługę rachunek. A nie powinien... I dlaczego burmistrz ze skarbnikiem podpisali umowę z radnym Markiem Kamaszyłą?!

TYLKO W PANORAMIE STRACI NAGRODĘ OLEŚNICY?!
Czy kardynał Henryk Gulbinowicz straci Honorową Nagrodę Oleśnicy? Na kryształowej dotąd postaci kapłana pojawiły się bardzo poważne rysy. Ustalenia historyka IPN są wstrząsające...

TYLKO W PANORAMIE NIE UMIEMY W POMNIKI...
"Polacy w Oles nie wybudowali żadnego pomnika, tylko kradną nasze". Słowa przykre, gorzkie, ale, niestety, prawdziwe. Dlaczego w Oleśnicy nie umiemy w pomniki?...

TYLKO W PANORAMIE DOŁOŻĄ DO MOSTKU
Co z tym mostkiem w Parku Nad Stawami? Czy remont się odsunie, bo oferta na jego remont jest wyższa niż założona w budżecie kwota?

TYLKO W PANORAMIE GDZIE SIĘ PODZIAŁO 40 TYSIĘCY?!
Dwa oficjalne dokumenty sygnowane przez władze Oleśnicy. W obu dwie zupełnie różne kwoty. Różnica, bagatela, 40 tysięcy złotych. Co się z nimi stało? - pyta radna Beata Krzesińska (Oleśnica Razem).

TYLKO W PANORAMIE CZTERY DEKADY KOSZENIA
Tadeusz Biegański od 40 lat podczas żniw rusza w pole. Zaczynał na kombajnie Bizon, teraz pracuje na amerykańskim Case. Jak minęły mu cztery dekady na polach w Bystrem...

TYLKO W PANORAMIE MILIONY DLA SAMORZĄDÓW
Oleśnica może dostać od rządu 5,6 mln zł. Inne samorządy też sporo...

TYLKO W PANORAMIE PRZEDWCZESNA EUFORIA!
- Wirus jak cwany lis będzie starał się nas zaskoczyć - ostrzega Urszula Kozioł, dyrektor PSSE. Doradza, dokąd pojechać na wakacje, mówi, co dalej z weselami i snuje epidemiczną prognozę na jesień...

TYLKO W PANORAMIE RZĄD - SAMORZĄD - DROGI
5 mln zł trafiło do powiatu oleśnickiego na inwestycje drogowe.

TYLKO W PANORAMIE CO DALEJ Z MEDALIONAMI?
"Burmistrz nie mógł ścierpieć, że ktoś z "czarnej listy" w Oleśnicy mógł coś realizować w Oleśnicy" - mówi dr Marek Nienałtowski i wyjaśnia od kulis, co się dzieje, a co powinno się dziać z medalionami na Pomniku Złotych Godów.

WKRĘCONA OLEŚNICA
Pojemnik-serce na nakrętki okazał się strzałem w dziesiątkę. Radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem), inicjator jego posadowienia w Oleśnicy, ma powody do satysfakcji.

TYLKO W PANORAMIE KTO TU POSPRZĄTA?!
Dwa miejsca, dwie pilne interwencje kosiarza i pilarza potrzebne tam od zaraz!

TYLKO W PANORAMIE LIPA Z LIPĄ
Chcieli ściąć uschniętą lipę. Proste? Tak się tylko wydaje. Ścięcie drzewa to bardzo skomplikowana sprawa...

TYLKO W PANORAMIE NIE ZGADZAMY SIĘ NA WYMIANĘ ZAWORÓW!
Mieszkańcy ulicy Klonowej przesłali do redakcji list, w którym wyrażają protest w sprawie planowanej w Zaciszu wymiany zaworów. Dlaczego są temu przeciwni?

SIĘGACZ MIKOŁAJCZYKA ZA DROGI...
Budząca kontrowersje inwestycja zostanie przesunięta w czasie? Oferty na remont sięgacza ulicy Mikołajczyka przewyższają założoną w budżecie pulę pieniędzy.

TYLKO W PANORAMIE JAK UKRYĆ NIEWYGODNY PROJEKT
Minął ponad rok, kiedy pojawiły się pomysły nazwania ronda przy Wojska Polskiego. Co stało się tymi projektami, czyli jak władze Oleśnicy chowają do zamrażarki niewygodne projekty. I co się dzieje z takim ciałem, które nazywa się Towarzystwo Przyjaciół Oleśnicy?

TYLKO W PANORAMIE RADNI, MUSIMY BYĆ CZUJNI!
Dlaczego kolejny raz władze miasta występują przeciwko mieszkańcom?  - pyta radny opozycji. I apeluje do radnych, aby pilnowali spraw oleśniczan.

PANORAMA SYCOWA
Przełom w sprawie zamordowanych powstańców?
Jak władze Sycowa korzystają z rządowych funduszy?
Jedzenie wyborowe, a piwo kraftowe, czyli smaczny weekend
Poprawią fuszerkę na Kaliskiej
Jak było sto lat temu na basenie
Piosenki polskiej Eurydyki w Centrum Kultury
Trzy drogi w remoncie
Pacjent w przychodni epidemicznie monitorowany
Razem z harcerzami zaplanuj sobie Syców
Burmistrz dumny z Powstania Warszawskiego
Rowerowy duet na weekendowym szlaku

TWARDOGÓRA
Ocalić od zapomnienia, czyli twardogórzanie porządkują nekropolie na Kresach
Hrabia w siedzibie rodu, czyli burzliwe dzieje pałacu Reichenbachów
Olimpijskie nadzieje, czyli siatkarskie centrum
Pod tablicą, czyli pamiętali o bohaterach Powstania Warszawskiego
List czytelnika, czyli co z filią PUP w Twardogórze?!

BIERUTÓW
Co burmistrz przywiózł ze stolicy?
Mieszkańcy wsi, ruszajcie po gminne granty!

MIĘDZYBÓRZ
Zenit po 18 latach wraca do klasy okręgowej
Tablety do nauki trafiły do uczniów

GMINA OLEŚNICA
Dwie drogi gotowe

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TakTak
TakTak 04.08.2020, 21:35
Dziewczyny już się pakują? na 4?
misiek
misiek 04.08.2020, 16:04
Z niedowierzaniem przeczytałem w Panoramie o przymiarkach PIS do koalicji z Bronsiem w radzie powiatu. Toż to zdrada i żenada iśc z kimś tak mało wiarygodnym, by rządzić, przepraszam, by być pod butem Nieomylnego i nie mieć nic do gadania. Rozumiem panią Zdzisławę, która w 1989 roku wyprowadzała sztandar PZPR na Politechnice, teraz zdradzi kolegów z PIS, PIS w powiecie się rozleci. Słusznie też zauważył redaktor, że nikogo z radnych powiatowych nie było na rondzie Wyklętych 1-go sierpnia. Oczywiście chodzi o radnych PIS.
chamska holota
chamska holota 05.08.2020, 18:02
Strefa Wolna od pis !
blu
blu 04.08.2020, 12:51
Dorośli ludzie i nie wiem na co liczą. Przecież PiS liczy, że rozegra RS, a RS liczy, że rozegra PiS. To jak chcecie poprowadzić powiat. PiS ma asa w postaci miasta, jak coś nie pójdzie w powiecie po myśli PiSu to w mieście nawet bez "umowy koalicyjnej", KO żądna zemsty na burmistrzu będzie głosować razem z Pisem. A przecież jest oczywiste, że PiS w mieście nie zaprzestanie krytyki JB ponieważ stracił by cel życia, tożsamość. Tu chodzi nie o władze w powiecie, który nie ma kasy tylko milion problemów, tu chodzi o przejęcie miasta Oleśnica, które ma potencjał i nadwyżkę budżetowa do zagospodarowania. Więc zastanówcie się co chcecie osiągnąć
tak
tak 04.08.2020, 08:16
Ten pomysł z sercem jest fantastyczny - panie Bielański prosimy aby takie serca były w kilku miejscach - niech miasto zleci wykonanie kolejnych serc dla Oleśnicy.Zbieram zakrętki i chętnie je będę dosypywać.A tak wędrują do koszy na plastik
Marianna
Marianna 06.08.2020, 09:23
Bielanski najlepszy radny!!!
Tak będzie
Tak będzie 04.08.2020, 07:51
Ludzie Dżugaja polecą. Potem zacznie sie niszczenie obecnej Platformy również rekami jej członkini i budowanie nowej. Zemsta Spoconego nikogo nie ominie
.
. 03.08.2020, 23:27
Hmmm, jeżeli PiS weżmie większość w powiecie to może okazać się, że Bronś obudzi się z ręką w nocniku. W mieście właściwie już stracił większość, obawiam się jednak , że betonowy powiatowy PiS pójdzie z Bronsiem na współpracę i to może zadecydecydować o przegranych wyborach przez PiS za trzy lata. Jest jeszcze inne wytłumaczenie, Bronś czuje, że nawywijał w powiecie i mieście i wycofuje się chwilowo, aby za jakiś czas pełną odpowiedzialnością za zły stan rzeczy obarczyć swojego nowego koalicjanta. Tak czy owak calkowicie niezrozumiałe jest zachowanie powiatowego Pisu, Kołaciński powinien wrócić na stanowisko przewodniczącego , wtedy zapewne postawa PiS w regionie nie budziłaby wątpliwości, zdumienia i zażenowania jego wyborców w regionie .
Szok i niedowierzanie
Szok i niedowierzanie 03.08.2020, 21:00
Co ten PiS w powiecie wyrabia! Sami się pogrążają! Tracą twarz i zaufanie wyborców!!!!
Kubuś Fatalista
Kubuś Fatalista 03.08.2020, 19:15
20 sierpnia na sesji zapowiada się rzeź niewiniątek.
........
........ 03.08.2020, 22:34
Niewiniątek?!?!
Marek
Marek 06.08.2020, 09:29
"niewiniątek" to tak paradoksalnie napisane. Dziadek mój zawsze miał odpowiedź na każdą sytuacje i o do takich "niewiniątek" pewnie by powiedział - "wchodziliście komuś w [email protected]ę to teraz nie dziwcie się że w niej jesteście.

Pozostałe