PILNE! KOLEJNY RADNY STRACI MANDAT?!

  • 03.08.2020, 17:30
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
PILNE! KOLEJNY RADNY STRACI MANDAT?! pixabay.com
Jutro nowe wydanie "Panoramy Oleśnickiej". W jedynym niezależnym polskim tygodniku w powiecie oleśnickim mnóstwo ciekawych informacji. Do poczytania m.in.:

TYLKO W PANORAMIE CZY KOLEJNY RADNY STRACI MANDAT?
Czy "casus Kamaszyły" dopadnie kolejnego radnego? Czy on także prowadził działalność z wykorzystaniem majątku gminy? "Panorama" ujawnia, o co chodzi w tej sprawie i czego dotyczą wątpliwości.

TYLKO W PANORAMIE KLAMKA ZAPADŁA! BĘDĄ NOWE WŁADZE I STAROSTA!
Jan Dżugaj zostanie odwołany - to już przesądzone. "Oleśnicka" ujawnia, jaki będzie podział stanowisk we władzach powiatu. I jakim sposobem Prawo i Sprawiedliwość chce zdobyć większość w Zarządzie Powiatu. A także informacje o tym, kto może teraz obawiać się o swoje stanowisko...

TYLKO W PANORAMIE MANDAT KAMASZYŁY - NOWE WĄTPLIWOŚCI
Pojawiają się kolejne poważne wątpliwości w sprawie umowy radnego z miastem. Wystawił on miastu za wykonaną usługę rachunek. A nie powinien... I dlaczego burmistrz ze skarbnikiem podpisali umowę z radnym Markiem Kamaszyłą?!

TYLKO W PANORAMIE STRACI NAGRODĘ OLEŚNICY?!
Czy kardynał Henryk Gulbinowicz straci Honorową Nagrodę Oleśnicy? Na kryształowej dotąd postaci kapłana pojawiły się bardzo poważne rysy. Ustalenia historyka IPN są wstrząsające...

TYLKO W PANORAMIE NIE UMIEMY W POMNIKI...
"Polacy w Oles nie wybudowali żadnego pomnika, tylko kradną nasze". Słowa przykre, gorzkie, ale, niestety, prawdziwe. Dlaczego w Oleśnicy nie umiemy w pomniki?...

TYLKO W PANORAMIE DOŁOŻĄ DO MOSTKU
Co z tym mostkiem w Parku Nad Stawami? Czy remont się odsunie, bo oferta na jego remont jest wyższa niż założona w budżecie kwota?

TYLKO W PANORAMIE GDZIE SIĘ PODZIAŁO 40 TYSIĘCY?!
Dwa oficjalne dokumenty sygnowane przez władze Oleśnicy. W obu dwie zupełnie różne kwoty. Różnica, bagatela, 40 tysięcy złotych. Co się z nimi stało? - pyta radna Beata Krzesińska (Oleśnica Razem).

TYLKO W PANORAMIE CZTERY DEKADY KOSZENIA
Tadeusz Biegański od 40 lat podczas żniw rusza w pole. Zaczynał na kombajnie Bizon, teraz pracuje na amerykańskim Case. Jak minęły mu cztery dekady na polach w Bystrem...

TYLKO W PANORAMIE MILIONY DLA SAMORZĄDÓW
Oleśnica może dostać od rządu 5,6 mln zł. Inne samorządy też sporo...

TYLKO W PANORAMIE PRZEDWCZESNA EUFORIA!
- Wirus jak cwany lis będzie starał się nas zaskoczyć - ostrzega Urszula Kozioł, dyrektor PSSE. Doradza, dokąd pojechać na wakacje, mówi, co dalej z weselami i snuje epidemiczną prognozę na jesień...

TYLKO W PANORAMIE RZĄD - SAMORZĄD - DROGI
5 mln zł trafiło do powiatu oleśnickiego na inwestycje drogowe.

TYLKO W PANORAMIE CO DALEJ Z MEDALIONAMI?
"Burmistrz nie mógł ścierpieć, że ktoś z "czarnej listy" w Oleśnicy mógł coś realizować w Oleśnicy" - mówi dr Marek Nienałtowski i wyjaśnia od kulis, co się dzieje, a co powinno się dziać z medalionami na Pomniku Złotych Godów.

WKRĘCONA OLEŚNICA
Pojemnik-serce na nakrętki okazał się strzałem w dziesiątkę. Radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem), inicjator jego posadowienia w Oleśnicy, ma powody do satysfakcji.

TYLKO W PANORAMIE KTO TU POSPRZĄTA?!
Dwa miejsca, dwie pilne interwencje kosiarza i pilarza potrzebne tam od zaraz!

TYLKO W PANORAMIE LIPA Z LIPĄ
Chcieli ściąć uschniętą lipę. Proste? Tak się tylko wydaje. Ścięcie drzewa to bardzo skomplikowana sprawa...

TYLKO W PANORAMIE NIE ZGADZAMY SIĘ NA WYMIANĘ ZAWORÓW!
Mieszkańcy ulicy Klonowej przesłali do redakcji list, w którym wyrażają protest w sprawie planowanej w Zaciszu wymiany zaworów. Dlaczego są temu przeciwni?

SIĘGACZ MIKOŁAJCZYKA ZA DROGI...
Budząca kontrowersje inwestycja zostanie przesunięta w czasie? Oferty na remont sięgacza ulicy Mikołajczyka przewyższają założoną w budżecie pulę pieniędzy.

TYLKO W PANORAMIE JAK UKRYĆ NIEWYGODNY PROJEKT
Minął ponad rok, kiedy pojawiły się pomysły nazwania ronda przy Wojska Polskiego. Co stało się tymi projektami, czyli jak władze Oleśnicy chowają do zamrażarki niewygodne projekty. I co się dzieje z takim ciałem, które nazywa się Towarzystwo Przyjaciół Oleśnicy?

TYLKO W PANORAMIE RADNI, MUSIMY BYĆ CZUJNI!
Dlaczego kolejny raz władze miasta występują przeciwko mieszkańcom?  - pyta radny opozycji. I apeluje do radnych, aby pilnowali spraw oleśniczan.

PANORAMA SYCOWA
Przełom w sprawie zamordowanych powstańców?
Jak władze Sycowa korzystają z rządowych funduszy?
Jedzenie wyborowe, a piwo kraftowe, czyli smaczny weekend
Poprawią fuszerkę na Kaliskiej
Jak było sto lat temu na basenie
Piosenki polskiej Eurydyki w Centrum Kultury
Trzy drogi w remoncie
Pacjent w przychodni epidemicznie monitorowany
Razem z harcerzami zaplanuj sobie Syców
Burmistrz dumny z Powstania Warszawskiego
Rowerowy duet na weekendowym szlaku

TWARDOGÓRA
Ocalić od zapomnienia, czyli twardogórzanie porządkują nekropolie na Kresach
Hrabia w siedzibie rodu, czyli burzliwe dzieje pałacu Reichenbachów
Olimpijskie nadzieje, czyli siatkarskie centrum
Pod tablicą, czyli pamiętali o bohaterach Powstania Warszawskiego
List czytelnika, czyli co z filią PUP w Twardogórze?!

BIERUTÓW
Co burmistrz przywiózł ze stolicy?
Mieszkańcy wsi, ruszajcie po gminne granty!

MIĘDZYBÓRZ
Zenit po 18 latach wraca do klasy okręgowej
Tablety do nauki trafiły do uczniów

GMINA OLEŚNICA
Dwie drogi gotowe

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (87)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cowid $
cowid $ 13.08.2020, 00:20
Może jakiś artykuł o GKN? bo dzieje się bardzo dużo zaskakujących rzeczy. Niektórzy twierdzą nawet, że jest łamane prawo
redaktor
redaktor 13.08.2020, 09:17
Prosimy o informacje mailem.
Ja
Ja 07.08.2020, 15:09
Bartnik na starostę. !!!
Koniec kropka.
Koniec kropka. 05.08.2020, 10:43
Kołaciński musi wrocić na stanowisko przewodniczącego PiS w regionie
!
! 05.08.2020, 14:49
Koniecznie!!!
Taka zamiana
Taka zamiana 04.08.2020, 20:12
No i co? Okazało się , że jak tylko nadarzyła się okazja PiS rzucił sie na okruchy z pańskiego stołu. No i Bronś im na to pozwolił. To jest koniec Pisu w Oleśnicy, żenujący spektakl poniżający wyborców.
PO
PO 05.08.2020, 08:48
Całkowita zgoda.
Grunwald
Grunwald 04.08.2020, 17:15
I pomyśleć, że nieomylny wygrał wybory walcząc z Pis-em. Konrad Mazowiecki też chciał wygrać prosząc Krzyżaków o pomoc.
.
. 04.08.2020, 15:23
Niestety postawa PiS to wielkie rozczarowanie, nikt nawet w najczarniejszym scenariuszu nie spodziewal się , że PiS utworzy koalicję z tym czlowiekiem. Wielu Oleśniczan zostało po prostu oszu***ch a ich nadzieje na realną, dobrą siłę dającą odpór niszczącemu samorząd lokalny działaniu spełzły na niczym, to jest policzek dla wielu z nas!!!
oleśniczanin
oleśniczanin 04.08.2020, 16:57
Dobry komentarz. To jest cały oleśnicki PiS, mają gdzieś wyborców i mieszkańców oraz sprawy miasta. Liczy się tylko koryto.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 04.08.2020, 22:43
Wskażcie mi dla kogo z oleśnickiego samorządu nie jest ważne koryto. Ich wszystkich należałoby rozpędzić. Niestety, mieszkańcy Oleśnicy nie chcą ideowców, społeczników, osób bezinteresownych, dbających o dobro innych przede wszystkim. I dlatego Jan Bronś jest i są tacy radni.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 04.08.2020, 14:39
Lokalna prasówka: "Rozstania i powroty" - przykład braku "kręgosłupa" ideologicznego. "Niesmak jak zawsze..." - drastycznie wypunktowana nieudolność osoby odpowiedzialnej za obiekt i, chociaż o tym w tekście nie ma ani słowa, organów zwierzchnich - oleśnickiego burmistrza i rady nadzorczej. "Energetyczny patriotyzm" - mam poważne wątpliwości. 200 mieszkańców Oleśnicy ... Nie mogę napisać, że oddawali cześć bohaterom, bo jakże można to poważnie czynić przed ścianą z olbrzymimi banerami reklamowymi. Postrzegam to wręcz jako profanację. "Straci Nagrodę Oleśnicy" - tekst odnosi się do publikacji "Gazety Wyborczej"; osobę kardynała H. Gulbinowicza znam z dobrej strony; spotykałem się z nim przy okazji wydarzeń gospodarczych we wrocławskim ratuszu; ocenić drugą osobę bez wgłębiania się w jej życie ??? Nie; ale w tekście są inne informacje: "czteroosobowa delegacja Zdzisława Jakimiec (moje: tego nigdy się nie zapomni - jak szybko biegła do Jana Bronsia, gdy jako zaproszony gość krytykowałem nieudolność marketingową w oleśnickim samorządzie), Jan Bronś (moje: czy jest przykładem postępowania? jakże skrzywdził bublami Oleśnicę, no i to ostanie z piętą oraz kolanem), Zbigniew Potyrała (moje: jakże w innym miejscu - gospodarczo - byłby teraz powiat, gdyby nie odrzucił zaproszenia do współpracy z niemieckim, przygranicznym okręgiem przemysłowym Kamentz), Janusz Marszałek (moje: jakże był pełen entuzjazmu i chęci działania, gdy został wiceburmistrzem i zaprosił mnie do swojego gabinetu, a jakże wszystko się później zmieniło). "Ławeczka zakochanych" - "Zakochaj się w Oleśnicy" a wokół tejże ławeczki bałagan na fasadach, koślawy bruk, co to o bolesną piętę i kolano przyprawił Jana Bronsia. "Co dalej z medalionami" - ileż to razy poznawaliśmy przykłady niechęci Jana Bronsia, braku jego wiedzy i jego nieudolności; można tylko zadać pytanie: jakimi drogami krążą wybory mieszkańców Oleśnicy? "Oficjalnie pamiętali" - kolejna profanacja i głupota, do której nawiązuje "Nie umiemy w pomniki..." - zarówno Jan Bronś, jak i Michał Kołaciński zaprzepaścili możliwość postawienia polskiego pomnika, by setną rocznicę odzyskania niepodległości, a teraz setną rocznicę "cudu nad Wisłą" czcić przed polskim dziełem. Oleśnicka artystka zaprojektowała, lecz znaleziono obiektywne trudności i powtórzył się brak dobrej woli, nie było chęci współdziałania ponad podziałami. Niestety, w oleśnickim samorządzie nie jest ważny pomysł, projekt, lecz to, kto jest jego pomysłodawcą. W Oleśnicy nie potrafią (ani Jan Bronś, ani Michał Kołaciński) działać bez uprzedzeń. A gdzie są wydarzenia sportowe? Trochę tu, trochę tam. Nie ma już jednej strony dla sportu. Gdzieś wklejona notatka "Sobota dla lekkoatletów" jest tylko notatką z kiepskim zdjęciem. Brak wyników sugeruje, iż pewnie nie mierzono odległości rzutów, pchnięć, skoków ani czasów.
Slawel
Slawel 04.08.2020, 18:08
Wdarła się literówka, powinno być "nie obrażać"
Slawel
Slawel 04.08.2020, 18:06
Panie Krzysztofie proszęnie obrażać organizatoröw mitingu lelloatletycznego i DZLA. Wszystkie wyniki były mierzone i był ważony sprzęt lekkoatletyczny. Również był po.iar wiatru. Ale jaki portal taki artykuł. Pozdrawiam, uczestnik wydarzenia.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 04.08.2020, 22:41
A co to jest "po.iar"? Szanowny Internauto, ukrywający się za "Slawel" - kompletnie nie zrozumiałeś tekstu. Ubolewam nad faktem, iż czytający nie potrafią czytać i rozumieć to, co czytają. Wydaje się, iż ironia jest już jakimś niebytem. Niestety brak umiejętności rozpoznawania ironii nie dotyczy tylko Ciebie, Internauto, ale też innych. W tym przypadku nierozpoznawanie ironii wiąże się z brakiem logiki u tego, co to uważa, że ja swoją uwagą odnosiłem się do organizatorów. Wybucham śmiechem. Może ktoś mnie poskleja.
Olo
Olo 05.08.2020, 07:44
Oby nigdy nie posklekano tego pana malkontenta
Brawo Janek
Brawo Janek 04.08.2020, 14:23
Janek rozegrał PiS klasycznie. Tak właśnie się rozmontowuje opozycję. PiS okazał się cieniutki w uszach, jak przedszkolaki polityczne. Już na nich nigdy nie oddam głosu.
Tomek Gaj
Tomek Gaj 04.08.2020, 15:37
Janek nie rozegrał PIS tylko was drodzy Oleśniczanie , zwykła socjotechnika , a co ci zrobił PIS , wypisz swoje krzywdy i mniej odwagę podpisać się pod tym . mam już dosyć takiej szczekaniny i bełkotu .
Brawo Janek
Brawo Janek 04.08.2020, 19:20
Nie oddam głosu na lokalny PiS.
.
. 04.08.2020, 13:10
Funkcjonariusze ratusza przy klawiaturach. Widać praca "wre" . Atak na Sarnę jakże przewidywalny
Holistycznie
Holistycznie 04.08.2020, 14:11
W końcu Janek płaci 160 PLN od posta .....
Pytek
Pytek 04.08.2020, 19:04
tylko pytanie - który Janek
ks. Sowa
ks. Sowa 05.08.2020, 08:29
sPOcony, sPOcony ....
wczasowicz
wczasowicz 04.08.2020, 12:45
Widze że SKS działa w ratuszu wciaz strach bo co będzie jak z urlopu wróci wódz ? A czy dyrektorka pewnej miejskiej jednostki też jest akurat teraz na urlopie ? A to ci zbieg okolicznosci .
COViD-19
COViD-19 05.08.2020, 14:15
Może utyty sPOcony utknie gdzieś na kwarantannie ze swoją kochanicą ????
oleśniczanin
oleśniczanin 04.08.2020, 11:01
Ciekawe jakie stanowisko ma redakcja na temat mowy nienawiści i namawiania do przemocy pod muralem w dniu 1 sierpnie przez skandujących hasło cyt. "a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści"? Milczenie na ten temat jest przyzwoleniem. Żeby było jasne jestem preciwnikiem szerzenia ideologii komunistycznej ale publiczne nawoływanie do przemocy i mowa nienawiści jest zabroniona w Polsce. Może jedyny niezależny polski tygodnik w powiecie by się do tego odniósł. Czekam na artykuł na ten temat, choć to mało prawdopodobne, że taki powstanie :)
Sumienie
Sumienie 04.08.2020, 17:09
Oj boli niezależność Panoramy. A tak byłoby dobrze jeden wódz, jedna partia, jedna grupa korzystająca z dóbr publicznych.
olesnoczanin
olesnoczanin 04.08.2020, 17:36
Nie boli niezależność tylko interesuje mnie opinia reakcji na wykrzykowanie haseł jakie cytowałem, a jak już to boli brak o iektywizmu.
olesniczanin
olesniczanin 04.08.2020, 17:14
Nie byłoby tylko tak jest jak piszesz. Jest jeda partia jeden wódz i jedna grupa korzystająca z dónr publicznych - to jest właśnie PiS.
gracjan
gracjan 04.08.2020, 12:16
a jakie moga miec panowie redaktorzy zdamie ? oni tylko widza to chca widziec , reszta nie ma znaczenia . podobna tuba propagandowa do tvp .
Adam
Adam 04.08.2020, 12:00
A jak skomentuje publiczne skandowanie takich hsaseł czy wogóle to zrobi uczestnik tych obchodów oficer LWP i były włodarz miasta, który w tamtych czasach komunistom salutował?
.
. 04.08.2020, 11:16
Komuniści się obruszyli? Ciekawe. Proponuję złożyć donos
Asesor z IPN
Asesor z IPN 05.08.2020, 14:17
.... kiedyś mieli do swej dyspozycji cały aparat represji !!!
olesnicanin
olesnicanin 05.08.2020, 16:03
A teraz mają tylko represje bo aparat zabrał guru, żeby sobie zdjęcia robić na stołeczku :):):)
ppp
ppp 04.08.2020, 11:52
Od wos donos
Holistycznie
Holistycznie 04.08.2020, 10:57
POpierać teraz Bronsia - to tak samo, jak zapisać się w 1988 r. do PZPR !!!!
?
? 04.08.2020, 10:44
Czy powiatowi radni z PiS zdają sobie sprawę, że wielu wyborców zupełnie nie akceptuje ich postępowania? Niechęć do Bronsia i do jego zagrywek jest tak duża w Oleśnicy, że może to skutkować nawet odwróceniem się lokalnego elektoratu od PiS.
Holistycznie
Holistycznie 05.08.2020, 14:18
.... a później się dziwią, że Trzaskowski wygrywa w Oleśnicy !!!!!
V
V 04.08.2020, 10:56
Apanaże przesłaniają racjonalne myślenie
WS
WS 04.08.2020, 10:35
Szykuje sie gorąca końcówka lata w naszee polityce !
oleśniczanim
oleśniczanim 04.08.2020, 10:11
Cyt. " w jedymym niezależnym polskim tygodniku w powiecie oleśnickim". Moje pytanie Panie redaktorku, a czy są inne niepolskie i zależne a jeżeli tak to ood kogo tygodniki w powiecie oleśnickim? Przecież to brzmi jak hasło rodem z PRLu jedyna i słuszna rola partii.
Uhu, uhu
Uhu, uhu 04.08.2020, 10:58
Kasia ????
oleśniczanin
oleśniczanin 04.08.2020, 11:53
Nie, TW Kasia uhu, ihu
Emil
Emil 04.08.2020, 09:55
wszystko w rekach przewodniczacego Sarny jesli odwolaja Kamaszyle , to on po wakacjach tez wyleci z rady , jesli wojewoda uzna ze kamaszylo złamał prawo , tym bardziej bedzie to sie tyczylo Sarny oraz Karpienki .... ale jedno jest pewno ,prawo jest dla wszystkich takie same .
...
... 04.08.2020, 20:01
Kto jest teraz prezesem KS Orzeł Oleśnica? Czy przypadkiem nie radny Marek Czarnecki? Czy KS Orzeł Oleśnica, sportowe stowarzyszenie, nie otrzymał dotacji z budżetu miasta w tym roku?
Dociekliwy
Dociekliwy 04.08.2020, 17:05
Ale jczy to możliwe, że Jarosiewicz z Bronsiem podpisali tyle bezprawnych umów?
Taka propozycja
Taka propozycja 04.08.2020, 09:49
Dlatego miejski PiS i PO powinny zewrzeć szeregi dogadać się i wysłać Bronsia na emeryturkę, tak aby już więcej nie mieszał w lokalnym samorządzie bo nic dobrego z tego nie wynika.
Tak będzie
Tak będzie 04.08.2020, 11:22
Nie ma takiego czegoś jak miejski PiS. Radni Karpienko i Bartnik są członkami PiS i zrobią prawdopodobnie co im babcia z powiatu nakaże. Choć sami jeszcze tego nie wiedzą, plan jest taki, że mają być wkrótce podnóżkiem nieomylnego. Na kawce zostało już ustalone, co i jak.
Może nie?
Może nie? 04.08.2020, 15:14
Bartnik podnóżkiem Nieomylnego? Bartnik może by i chciał ale po tym co zrobił Bronsiowi tuż przed wyborami parę lat temu Bronś widzialby raczej jego skórę zamiast dywanu rozciągnietą w ratuszowym gabinecie.
Prowokator amator
Prowokator amator 04.08.2020, 17:03
Może warto powiedzieć dlaczego to zrobił - ti by sie Bronś z Czarneckim ucieszyli
Sue
Sue 04.08.2020, 09:47
Po wpisach już widac na kogo pójdzie teraz atak. Lada chwila cyngle Janka rusza do akcji i będzie nagonka na Roberta Sarnę. Jacy oni sa przewidywalni. Demokracja jest tylko wtedy kiedy szefem rady jest Chrzanowski. Jak nie on to trzeba następce zniszczyc wszelkimi możliwymi metodami. Zobaczymy czy pan Sarna to wytrzyma .
Nie Sue
Nie Sue 04.08.2020, 19:07
Biedny Sarna - tak mi Go żal. Za grosze w tym powiecie dogina - a tu taka wdzięczność....
asystentka z wojska polskiego
asystentka z wojska polskiego 04.08.2020, 09:39
Dajcie spokój Panu Robertowi ,on już ma dość pracy w Starostwie , wiecie jak on tam się przepracowuje , ostatnio dostał takiego ciśnienia że musiał iść l- 4 ,ale bardzo się ucieszyłam jak go zobaczyłam na uroczystościach 1 sierpnia. Dużo zdrowia życzy wiesz kto .... buziaczki
Lizzy
Lizzy 04.08.2020, 09:43
Oho zaczyna sie znowu nagonka na RS....... Ludzie Nieomylnego zaczynają działać....
ks. Sowa
ks. Sowa 04.08.2020, 10:59
Siepacze Bronsia ????
Atrakcyjny Bąk
Atrakcyjny Bąk 04.08.2020, 09:32
Szanowna Redakcjo ,uprzejmie informuję będąc po paru głębszych postanowiłem zakupić jeszcze 2 małe małpi o smaku mango- cytryna w sklepiku przy ulicy Hallera , udałem się tam ale pani ekspedientka nie była w stanie zrealizować mojego zamówienia -dała mi 2 wiśniówki , powiedziała mi że ona pije to cały czas i jest ok , albo biorę to albo mam się wynosić -to jest skandal
SDM