Społeczne obchody Narodowego Dnia Powstania Warszawskiego przyćmiły oficjalne

  • 01.08.2020, 17:15
  • hag
Społeczne obchody Narodowego Dnia Powstania Warszawskiego przyćmiły oficjalne Grzegorz Huk
Pod muralem i obeliskiem Żołnierzy Wyklętych świętowało ok. 200 osób.

Było dużo polskich flag, rozdawano biało- czerwone opaski, trzykrotnie skandowano: "Cześć i chwała bohaterom!".

Takie, energetyczne i żywiołowe, były obchody Narodowego Dnia Powstania Warszawskiego zorganizowane przez oleśnicki oddział Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Oleśnickich Patriotów. Obchodzono je pod muralem na Krzywoustego i obeliskiem Żołnierzy Wyklętych.

Obecni byli m.in.posłanka PiS Agnieszka Soin, przewodniczący Rady Miasta Robert Sarna, radni Oleśnicy Razem, szef oddziału ŚZŻAK Krzysztof Sycianko i bardzo dużo oleśniczan, łącznie ok. 200 osób.

hag

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alicja
Alicja 04.08.2020, 16:48
Grzesiu gdzie ty widzales 200 osob ? moze cos ci sie pomylilo. ale dobrze ze zrobiles pare fotek ,
wyborca.
wyborca. 03.08.2020, 17:03
A czemu na uroczystościach tak marnie był reprezentowany powiatowy PIS? Gdzie był Zygmunt, Wojtek i inni ?. Zdzisia z powodu demencji pomyliła terminy. Chyba Janek zabronił.
Adam
Adam 03.08.2020, 11:00
Brawo! Piękna, spontaniczna, oddolna akcja i szczera, patriotyczna uroczystość!
Widać już komu nie w smak takie obchody. Oj, po komentarzach bardzo dobrze widać, zwłaszcza autorstwa tych, którzy nie znając się na czymkolwiek muszą wypowiedzieć się na każdy temat, samemu pozostając bez zatrudnienia od wielu lat! "Fachowcy" i "autorytety" od siedmiu boleści...
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 03.08.2020, 16:51
A cóż Ty Adamie uczyniłeś dla Oleśnicy? Czegóż to Ty dokonałeś, czym się wyróżniłeś, że ośmielasz innych, o których nic nie wiesz, oceniać. Jakimże Ty jesteś patriotą? Dbasz o ład i porządek? Doceniasz pracę innych i ich samych? Pokaż, udowodnij, że jesteś lepszy od tych, którymi pogardzasz, pokaż jakim jesteś patriotą. Chowasz się za anonimowością, bo może się okazać, iż nie masz nic, co mogłoby Ciebie wyróżnić, by i Ciebie inni nie nazwali "fachowcem", "autorytetem" od siedmiu boleści.
Humor Niemiecki
Humor Niemiecki 03.08.2020, 08:52
" Dlaczego jedni z tych uczestników nie uczynili nic, kompletnie nic, by ratować obiekty z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa? Nie uczynili nic, by w Oleśnicy było lapidarium. Nie uczynili nic dla ratowania fasad i estetyki wokół ratusza. Czy ci z racami zawsze dbają, by parkować zgodnie z przepisami i w trosce o innych, a zbliżając się do przejść dla pieszych, mają wzgląd na nich? Czy ci uczestnicy nigdy nie rzucają niedopałków papierosów na chodnik, albo na kwietnik?"-pisze internauta. Co ma piernik do wariata, przepraszam wiatraka??
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 03.08.2020, 16:52
Czy warto zatrzymywać się nad głupotą anonimowego Internauty?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 03.08.2020, 09:20
Tu Krzysztof ma rację. Króluje bałwochwalstwo.
Grający Półsłówek
Grający Półsłówek 02.08.2020, 22:55
Dyskusja nabrała rumieńców. Jeszcze trochę i ten portal obniży swoje loty do poziomu Mojej Oleśnicy. -pisze zw. Cala nadzieja w postach wysokiego lotu samego zw!
Wolna Szwecja
Wolna Szwecja 02.08.2020, 23:33
Masz problem ? załatw sobie adwokata. Będziesz miał i problem i adwokata. :-)
Jola
Jola 02.08.2020, 15:22
CZEŚĆ i chwała bohaterom! Było pięknie i patriotyczne. Dyżurni malkontenci życie wam płynie na narzekaniu. Żal mi was
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 03.08.2020, 00:41
Patriotycznie? Czyli byli patrioci? Co to znaczyć być współcześnie patriotą? Czy uczestnicy powyższego wydarzenia posprzątali po sobie? Czy uczestnicy tego zgromadzenia każdego dnia wykonują uczciwie swoje obowiązki, dbają o czystość, a gdy dostrzegą łamiących prawo, zaśmiecających, to zwracają uwagę? Dlaczego jedni z tych uczestników nie uczynili nic, kompletnie nic, by ratować obiekty z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa? Nie uczynili nic, by w Oleśnicy było lapidarium. Nie uczynili nic dla ratowania fasad i estetyki wokół ratusza. Czy ci z racami zawsze dbają, by parkować zgodnie z przepisami i w trosce o innych, a zbliżając się do przejść dla pieszych, mają wzgląd na nich? Czy ci uczestnicy nigdy nie rzucają niedopałków papierosów na chodnik, albo na kwietnik?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.08.2020, 13:18
Proszę zobaczyć - co dominuje: https://www.facebook.com/photo…
AL
AL 02.08.2020, 08:48
Brawo! Było bardzo patriotyczne! Dziękuję
Humor..
Humor.. 02.08.2020, 08:32
" Jest to urągające godności Powstańca Warszawy, by oddawać cześć przed ścianą z wielkimi reklamowymi banerami firmy kurierskiej."- pisze internauta. Uważam, że kto co widzi jest ocenne?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.08.2020, 12:43
" Jest to urągające godności Powstańca Warszawy, by oddawać cześć przed ścianą z wielkimi reklamowymi banerami firmy kurierskiej." - ja tak napisałem, a nie żaden anonimowy internauta. Taka jest moja ocena. Na ścianie, gdzie znajduje się powyższy mural, dominują reklamy firmy kurierskiej. Jest to znakomita reklama. Może akurat komuś na tym zależało? Kilka razy w roku ludzie się tu gromadzą i "podziwiają". Jakoś nikomu nie przyszło na myśl, by w trakcie uroczystości - zasłonić olbrzymie reklamy chociażby flagami narodowymi.
normalny
normalny 02.08.2020, 16:22

Panie Kowalski widac kibolskie karki vel pseudo patryjoci wola oddawać hołdy pod sciana szwabskiej reithale fur pferde. Co na to pan M. Nienałtowski krytyk skladania wieców przy Pruskim pomniku ?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 03.08.2020, 00:44
"patryjoci" ??? i "normalny"? Jak można składać wiece? Dbałość o język ojczysty jest elementem patriotycznym.
jj
jj 02.08.2020, 09:55
Na pewno godniej pod kamieniem "milicjantów" było.
strefa wolna od PIS
strefa wolna od PIS 02.08.2020, 16:29
Napewno było wiecej prawdziwych patryjotów niż farbowanych lisów prących do koryta przy kamieniu tzw."wykletych" (przekletych)
Ochotnicze Rezerwy Mojej Oleśnicy
Ochotnicze Rezerwy Mojej Oleśnicy 02.08.2020, 12:15
Pod milicyjnym kamieniem - tak ....
Aa
Aa 02.08.2020, 10:07
Jegrów jak już.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.08.2020, 01:00
https://youtu.be/ot9j4LFbAw8
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.08.2020, 00:58
https://www.youtube.com/watch?…
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.08.2020, 00:53
I kogóż to widzimy na zdjęciach? Człowieka, który będąc burmistrzem nie szanował drugiego człowieka, a radną wręcz publicznie obraził, który nie miał wiedzy, a wywyższał się ponad innych, który wielokrotnie dał wyraz braku zrozumienia dla uczciwego, profesjonalnego zarządzania miastem, który pozbawił miasto zabytku i nie uczynił nic dla ratowania innych zabytków. Widzimy też innego, który w poprzedniej kadencji nie widział niczego złego w byciu przewodniczącym komisji rewizyjnej i zatrudnionym na stanowisku kierowniczym w miejskiej spółce, a na domiar złego potrafił zerkać do nieswojego telefonu komórkowego. A tu wypinają pierś i oblicza do uroczystej fotografii. Nic nie uczynili, by godnie obchodzić ten czyn bohaterski. Jest to urągające godności Powstańca Warszawy, by oddawać cześć przed ścianą z wielkimi reklamowymi banerami firmy kurierskiej.
ja
ja 02.08.2020, 09:53
Kowalski, a w pośredniaku dalej nie mają pracy dla wiecznego malkontenta-dalej na garnuszku podatnika?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.08.2020, 12:38
Ty, szanowny Internauto jesteś tchórzem, anonimem. Nie znasz mnie i nie masz najmniejszego pojęcia o moim życiu i podatkach, jakie zapłaciłem. Chowasz się za anonimowością, bo porównanie mogło by być druzgocące dla Ciebie.
zw-kowalski
zw-kowalski 01.08.2020, 23:42
A mnie interesuje stosunek do powstania radnego Kazia Karpienko. Z tego co mi wiadomo to obywatel Niemiec. Nie wiem czy obywatel z racji zamieszkiwania na terenie Niemiec czy z racji pochodzenia. Na moje oficjalnie zapytanie po polsku Kaziu nie odpowiedział. Przymierzam się na napisanie zapytań po niemiecku. Może wtedy zrozumie. Z tego co kiedyś pisała Panorama to wyjechał na pochodzenie. Ale to sprawa sprzed około 25 lat. Więc nie szczegółów nie pamiętam. Może ktoś coś więcej wie na ten temat ?
Oleśnica Pamięta
Oleśnica Pamięta 01.08.2020, 23:22
Oleśnica Pamięta Dzisiaj, 23:12 Szczerze mówiąc "Ziutek" J. Szczepański przez oleśnickich folksdojczów to jeden z najbardziej nielubianych poetów powstańczej Warszawy mimo, że Jego utwory zawsze są dla Polaków źródłem optymizmu, pasji i radości życia. A z Jego "Czerwoną zarazą". jak przystało na poetę-żołnierza z ochotą poszedł do boju o stolicę, bijąc się z ofiarnością. . . De facto był to jego ostatni utwór spisany przed śmiercią, powstał bowiem 29 sierpnia 1944 roku. Przecież w "Czerwonej zarazie" padło Hamletowskie pytanie, które zło wybrać?? Czy wybrać sowieckiego wybawiciela?? Mimo, realnego spojrzenia na "wyzwoliciela sowieckiego" bije z wiersza optymizm, że przyjdzie taki dzień kiedy folksdojcze z listy ruskiej otrzymają odpowiednią zapłatę! No cóż jeszcze folksdojcze spokojnie pracują dla sowietów i drugiego zła?! Ale, przyjdzie taki czas... .
Oleśniczanin
Oleśniczanin 01.08.2020, 23:14
Cześć i Chwała Bohaterom , dziękujemy kibicom za piękną oprawę .
Oleśnica Pamięta
Oleśnica Pamięta 01.08.2020, 23:12
Szczerze mówiąc "Ziutek" J. Szczepański przez oleśnickich folksdojczów to jeden z najbardziej nielubianych poetów powstańczej Warszawy mimo, że Jego utwory zawsze są dla Polaków źródłem optymizmu, pasji i radości życia. A Jego "Czerwona zaraza". jak przystało na poetę-żołnierza z ochotą poszedł do boju o stolicę, bijąc się z ofiarnością. . . De facto był to jego ostatni utwór spisany przed śmiercią, powstał bowiem 29 sierpnia 1944 roku. Przecież w "Czerwone zarazie" padło Hamletowskie pytanie, które zło wybrać?? Czy wybrać sowieckiego wybawiciela?? Mimo, realnego spojrzenia na "wyzwoliciela sowieckiego" bije z wiersza optymizm, że przyjdzie taki dzień kiedy folksdojcze z listy ruskiej otrzymają odpowiednią zapłatę! No cóż jeszcze folksdojcze spokojnie pracują dla sowietów i drugiego zła?! Ale, przyjdzie taki czas... .





Czerwona Zaraza
Czerwona Zaraza 01.08.2020, 22:52
Synu gen Maczka! Ty jesteś synem gen. Miaczkowa!!
Polak
Polak 02.08.2020, 16:26
Byłeś , jesteś i zostaniesz czerwonym chamem
Oleśnica Pamięta
Oleśnica Pamięta 01.08.2020, 22:48
Z tej uroczystości oleśniccy folksdojcze zapamiętały tylko ..race!!
syn zołnierza gen. Maczka
syn zołnierza gen. Maczka 01.08.2020, 22:12
Noszenie opaski symbolu powstanczej stolicy przez oficera komunistycznego wojska jest prowanacją ! ten symbol jest chroniony prawem.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 02.08.2020, 09:09
Jak widzę niektórych działaczy to mam wrażenie, że to bal przebierańców. Ale jest powiedzenie "tylko krowa nie zmienia poglądów".
Historyk
Historyk 01.08.2020, 22:45
Syn ale pijaka świerczewskiego...
zw-kowalski
zw-kowalski 02.08.2020, 23:31
Koleś. A o co walczył Świerczewski ? Z czyich rąk zginął ?
V
V 02.08.2020, 18:07
do Historyk nie znasz tego Pana wiec nie wydawaj fałszywego swiadectwa potomku verratera i szmalcownika !
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 02.08.2020, 19:54
Dyskusja nabrała rumieńców. Jeszcze trochę i ten portal obniży swoje loty do poziomu Mojej Oleśnicy.
Pytam
Pytam 01.08.2020, 21:29
Gdzie był PiS? Na urlopie z Bronsiem?!?!

Pozostałe