Władze Oleśnicy uczciły pamięć powstańców warszawskich

  • 01.08.2020, 12:06
  • hag
Władze Oleśnicy uczciły pamięć powstańców warszawskich Grzegorz Huk
Pod dawnym pomnikiem jegrów, potem milicjantów, a dzisiaj powstańców warszawskich odbyły się w Oleśnicy oficjalne uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego.

O godzinie 12 zabrzmiały dźwięki Mazurka Dąbrowskiego, a żołnierze z Garnizonu Oleśnica wciągnęli flagę Polski na maszt.

Wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor odczytała z kartki rys historyczny Powstania Warszawskiego.

Na uroczystości obecni byli samorządowcy z miasta i gminy Oleśnica, przedstawiciele związków kombatanckich i kilkunastu oleśniczan. Złożono wieńce i wiązanki kwiatów.

hag

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kamień
kamień 2 dni temu, 23:41
A co mają wspólnego domy poniemieckie ze składaniem wieńców z okazji świąt państwowych, szczególnie takich jak rocznica rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. Pod byłym niemieckim pomnikiem chwały oręża niemieckiego składamy hołd powstańcom, którzy walczyli przeciwko Niemcom. Taki kamień kosztował 4 lata temu 7 tys. Czy miasto na ten kamień nie stać? Byłoby wtedy normalnie. ale nie przy burmistrzu Bronsiu. Dla niego żadna tradycja, nawet zwykłe rozsądek się nie liczy. Lepiej poróżnić mieszkańców. Kamień Pamięci Żołnierzy Wyklętych kupili kibice Śląska Wrocław. Na ten kamień mogli się też złożyć mieszkańcy - patrioci oleśniccy, doceniający bohaterstwo powstańców i pamiętający okrutny los warszawiaków. Miałem w rodzinie powstańców i z chęcią bym dał datek.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski Wczoraj, 00:47
Zamiast pieprzyć trzeba było dać datek. Lub zainicjować zbiórkę. Okrutny los warszawiakom zgotowali nie Niemcy ale dowództwo AK. Szwedzi kilka lat temu wymienili pieniądze. Żadnej martyrologii. Pisarka autorka Pipi Langstrumpf. Reżyser Bergman. Jakiś pisarz . A w Polsce królowie i teraz ponoć ma być Kaczyński.
wykolejonykowal
wykolejonykowal Wczoraj, 11:39
Jestem li tylko nędzarzem wegetującym na szwedzkim zasiłku, koczującym na oleśnickich działkach i gościnnie korzystającym z kompa u dobrych ludzi.
..
.. Wczoraj, 01:39
Pieprzysz, to wszystko trwało miesiąc z kawałkiem. 99,9% mieszkańców o tym nie wiedziało, nawet nie wszyscy radni o tym wiedzieli, a decyzja o postawieniu pomnika jakoby należy do RM.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski Wczoraj, 06:22
Radni w większości o niczym nie wiedzą. Policja i urząd skarbowy nie wie gdzie są nielegalne salony gier lub gdzie można kupić papierosy i alkohol bez akcyzy.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 2 dni temu, 10:55
A co powinni mieszkańcy Oleśnicy zrobić z tym obeliskiem. Przyszli tu na nie swoje tereny zarządzane wcześniej przez inne społeczeństwa. Mieszkańcy Oleśnicy dostali w spadku i czerwone koszary, i stary szpital, budynek sądu , poczty, Ratusz i setki innych budynków. Więc o co wam tak na prawdę chodzi ?
..
.. Wczoraj, 01:25
Co zrobić z obeliskiem (dwoma)? To samo, co z pomnikiem Nike.
antybronś
antybronś 2 dni temu, 10:41
Przez ten przechodni cokół i osobę Bronsia - mieszkańcy Oleśnicy olali tę ważną rocznicę. Bronś ze wszystkiego zrobi parodię.
Rathaus
Rathaus 01.08.2020, 22:32
Standard brak utytego spoconego w zastępstwie dyżurne POpaprane qrvy!!!
V
V 01.08.2020, 21:32
Żałość i żenada.
Bez komentarza
Bez komentarza 01.08.2020, 21:25
nie ma to jak młot...Kowalski.
igor
igor 01.08.2020, 20:59
ten pomnik, sorry, obelisk jest dokładną ilustracją poglądów obecnej władzuni Oleśnicy - co będzie mi przysparzało splendoru, do tego się przyznam - jak piosence z "Misia" - ja wam wszystko zaśpiewam - zero przyzwoitości i honoru. Jak zapanuje terror tęczowy w Polsce - B. i cała ekipa będzie pierwszym piewcą lgbt
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 2 dni temu, 10:52
A czym działalność kościoła katolickiego różni się od LGBT ? Jak jakiś idiota spali instalacje tęczy to radość. Jak inny idiota zrobi coś podobnego z pomnikiem JP II czy figura Chrystusa to lament. A i tęcza może mieć swoje miejsce w społeczeństwie jak i figura Chrystusa.
PRL
PRL 01.08.2020, 18:49
Samorządowe spotkanie mieszkańców na rondzie i akademia wykonaniu ludzi z układu pod uniwersalnym kamieniem.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 01.08.2020, 18:18
Z tym pomnikiem to jak z bóstwami. Najpierw oddawano część duchom, później wymyślono różne bożki, następnie udoskonalono na jednego. Tylko czekać na kolejną mutacje w niektórych religiach.
.
. 01.08.2020, 15:44
@ Krzysztof A. Kowalski. Aleś Waść na upał podatny.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 01.08.2020, 18:15
Ale w tym przypadku Krzysztof ma rację. Brons NIE zachował instynktu samozachowawczego.
Naprawdę
Naprawdę 01.08.2020, 14:42
Przecztała z kartki?
Paprotka
Paprotka 2 dni temu, 12:11
"Tyfojemu chrześniakowi wyrżnął się już pierwszy ząbek. A teraz największy gwóźdź sezonu. Posyłam ci przepis... ...przepis na tort z dyni bez jajek i cukru. Bierze się dużą dynię. Trzeba ją dobrze..."
Przeczytałam wszystko, co mi Janek zostawił na kartce .....
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 01.08.2020, 14:15
https://youtu.be/ot9j4LFbAw8
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 01.08.2020, 14:12
Jest to akt profanacji. Jest to wręcz obraza dla Powstańców Warszawy. I w majestacie prawa czyni to Jan Bronś, który wybrał swoją piętę i kolano, zamiast pozostanie z mieszkańcami w czasie pandemii. W Polsce mamy przykłady samorządowców, którzy wręcz przerywali urlopy, by powrócić i być razem ze swoimi wyborcami. Jan Bronś, który przez dziesięciolecia "obdarowywał" Oleśnicę bublami budowlanymi, który odpowiada za koślawy bruk w rynku, który nic nie uczynił dla ratowania obiektów z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa, który zadecydował o koszmarkach w oleśnickich parkach, który odpowiada za wałbrzyskie pokrywy kanalizacyjne w Oleśnicy i za wiele innych złych decyzji. I oto on ma czelność czynić coś podobnego, i to przy swoim dziele - poniemiecki, pomilicyjny obelisk z siermiężną tabliczką. Jest to wstyd, a nawet urąganie godności Oleśnicy.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 2 dni temu, 12:13
Co to jest?! Stop! Dosyć! Dosyć! Ja wiedziałem, że tak będzie. Ja wiedziałem. Jeden mądry człowiek mnie ostrzegał! Wy jesteście pol... politycznie nieodpowiedzialni! To mogą być straszne konsekwencje. Straszne! To jest awanturnictwo! I tego... narażanie na szwank.
lipko
lipko 01.08.2020, 13:41
Nędza frekwencyjna. Sami funkcyjni bronsiowcy. I czemu o 12.00??? Powstanie cały kraj upamiętnia o 17.00...
Wenerolog
Wenerolog 01.08.2020, 22:39
lipko oleśnicki syfilityk
Ente
Ente 01.08.2020, 13:58
Ty lipko - poczekaj na 17.godz zobaczysz wysyp funkcyjnych dojnej zmiany ryczących z zachwytu łysych karków kibolskich w krotkich spodenkach z racami w brudnych łapach!
Holistycznie
Holistycznie 01.08.2020, 18:09
.... funkcyjni, dojnej zmiany ..... w ratuszu, byli o godz. 12:00 pod pomnikiem milicjantów .....
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 01.08.2020, 14:13
będą race? Za zgodą policji?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 01.08.2020, 18:13
Zglosilem na policji, że kibice znów chcą policji pokazać środkowy palec. Robiłem to już kilka razy i nie było rac. 1 marca specjalnie nie zgłosiłem i race były.
Balcerkowa
Balcerkowa 2 dni temu, 17:38
.... zobacz synku, tak wygląda kapuś ....

Pozostałe