"Oleśnicka" ujawnia: POPŁOCH W RATUSZU! CZY RADNY JANA BRONSIA STRACI MANDAT?!

  • 27.07.2020, 10:50
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
"Oleśnicka" ujawnia: POPŁOCH W RATUSZU! CZY RADNY JANA BRONSIA STRACI MANDAT?! Grzegorz Huk
Jutro nowe wydanie polskiego niezależnego tygodnika. Co do poczytania w "Panoramie Oleśnickiej"?

TYLKO W PANORAMIE CZY RADNY JANA BRONSIA STRACI MANDAT?!
Sprawa jest poważna. Radny Marek Kamaszyło podpisał jako prezes Olsensium umowę z miastem i wystawił fakturę na 7.000 zł. Czy złamał prawo i straci mandat radnego? Wojewoda żąda wyjaśnień. Może wygasić mandat rajcy...  

CZY TO BYK STRATOWAŁ KONIE?
Czy to możliwe, żeby byk stratował dwa konie w podoleśnickiej wiosce? Sprawę bada prokuratura, pojawia się coraz więcej wątpliwości...

TYLKO W PANORAMIE CHOLERNIE ŚMIERDZĄCA SPRAWA!
Jedni twierdzą, że wszystko jest zgodne z prawem, inni mają zdanie odmienne. A mieszkańcy cierpią, bo muszą znosić niewyobrażalny smród!

CO MAJĄ NACZELNICY?
Oświadczenia majątkowe naczelników Urzędu Miasta Oleśnicy.

TYLKO W PANORAMIE JAK BRONŚ OGRYWA PiS

Koalicja w powiecie o krok, czytaj - Jan Bronś sprytnym trikiem ze składem Zarządu Powiatu przejmuje władzę w powiecie oleśnickim.

​​​​TYLKO W PANORAMIE BĘDĄ KRATY W ARKADACH!

Panorama kontynuuje cykl artykułów o problemie arkad na ulicy 3 Maja. To już trzecia publikacja. I jest ważny konkret!

WŁADZA ZNÓW SIĘ COFA! DLACZEGO?
Co powoduje, że burmistrz Oleśnicy w tak krótkim czasie wycofuje się już z z drugiego niefortunnego pomysłu? Czy będą kolejne odwroty?

TYLKO W PANORAMIE KTO WYGRA, JEŚLI ZMIENIA ORDYNACJĘ?
Jeśli Polska zostanie podzielona na 100 okręgów wyborczych, to Oleśnica będzie jednym z nich. Wybralibyśmy w nim 8 posłów. Jaki będzie podział głosów w okręgu Oleśnica? A jaki w Polsce? I jaki, jeśli blok antyPiS pójdzie wspólnie?

NIEWIDZIALNA RĘKA W LESIE
Zaskoczyli leśniczego. Pozytywnie!

TYLKO W PANORAMIE DLACZEGO FONTANNY SĄ WCIĄŻ BEZ WODY?
Czytelnicy pytają Oleśnicką, czemu w upały fontanny nie działają? Redakcja sprawdziła i zna odpowiedź.

CORAZ MNIEJ DLA MIASTA ZE STREFY PARKOWANIA
Czy to się jeszcze opłaca? Operator Strefy Płatnego Parkowania zabiera dla siebie coraz większe pieniądze...

TYLKO W PANORAMIE TROSZECZKĘ WODY, TROSZECZKĘ SŁOŃCA...
Fotorelacja z weekendu na basenie otwartym Atola

TYLKO W PANORAMIE ALE RYBA!
Takie suma, jakiego złowił mieszkaniec Oleśnicy, jeszcze nie widzieliście!

DLACZEGO MAREK MATYJA NIE ZOSTAŁ MISTRZEM POLSKI?
Co zadecydowało o porażce wychowanka Orła Oleśnica w walce o tytuł zawodowego mistrza Polski?

PANORAMA SYCOWA
Panorama ujawnia, dlaczego doszło do akcji z maczetami w Sycowie
Czekan bliski zdobycia Korony Gór Polskich
Jakie finansowe decyzje podjęli radni na sesji w lipcu?
Młodzież opanowała Park Miejski
Czy jest szansa na powrót kolei do Sycowa?

BIERUTÓW
Autobusy wróciły. Mieszkańcy się cieszą, ale mają też wiele uwag!
Lato, latem, ale samorząd już myśli o zimie w tej szkole
Promesa na 30 tysięcy - zbytowianie się ucieszą

TWARDOGÓRA
Życzyli wszystkiego najlepszego - dlaczego seniorzy stawiają burmistrza Czulińskiego za wzór?
Oświadczenie majątkowe burmistrza

GMINA OLEŚNICA
Radni w wakacje nie próżnowali
Będą nowe drogi - inwestycje w dwóch wioskach

DOBROSZYCE
Kto kupi lokal za ćwierć miliona?

 

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (84)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

piotr
piotr Dzisiaj, 21:03
dokladmie odwolac tego gościa , to co robi nigdy mi sie nie podobalo , durnowata wosp , na pociągi az zal bylo patrzeć na tej zasranej stacji .polecam wszystkim brac udzial w kolejnej edycji męskiego różańca.
zw-kowalski
zw-kowalski 2 dni temu, 00:29
Krzysztof. Jakiś czas temu zarzuciłeś mi ile kasy włożyło we mnie Polska. Sprawdziłem oświadczenie majątkowe twojego mentora z wyborów Kazia Karpienko. Podaje dwie emerytury. ok 10 tys PLN i 6 euro. Co daje około 1583 polskiej i ok 2000 niemieckiej. Czyli wynika, że twój mentor, Kaziu Karpienko więcej dostaje z Niemiec niż z Polski. Przy złożeniu, że podobnie działa fundusz wynika, że więcej podatku płacił w Niemczech niż w Polsce. Czy zatem nie uczęszczał do polskich szkół i nie był wykształcony na koszt polskiego podatnika ?
ks. Sowa
ks. Sowa 01.08.2020, 18:12
Fajne zdjęcie ilustracyjne .... Janek - ratuj, powtarzam - HILFE, potrzebna szybka pomoc.....
Marek Kamasz
Marek Kamasz 01.08.2020, 16:20
Powiedz mi po co jest ten parowóz?
Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten parowóz? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa Oleśnicy. To jest parowóz na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym parowozem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest parowóz społeczny, w oparciu o ratusz i sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, na bocznicy i co się wtedy zrobi?
Protokół zniszczenia...
Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.
Janek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego parowoza, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten parowóz tym... no? Koniaczek?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 31.07.2020, 10:44
Przy tej okazji wspominam, iż w poprzedniej kadencji nikomu z radnych, a zwłaszcza radnym z kręgu PiS nie przeszkadzało to, że radny Paweł Bielański był przewodniczącym komisji rewizyjnej i jednocześnie zatrudnionym na stanowisku kierowniczym w miejskiej spółce.
Olka
Olka 30.07.2020, 15:42
Jaki popłoch, co za sensacja 😀😀😀 już tam na pewno w ratuszu latają po ścianach w panice , bo droga redakcja tak sobie wymyśliła, masakra, afera na miarę gazety, Idźcie na urlop drogie pismaki, bo juz wam na dekiel wali :-[
Rathaus
Rathaus 31.07.2020, 09:50
Ale utyty spocony ma prymitywnych propagandzistów!
Propaganda Abteilung
Propaganda Abteilung 01.08.2020, 16:34
POdobno sPOcony Janek ma udzielić wywiadu - rzeki dla 조선중앙통신, czyli: Korean Central News Agency - KCNA.... Już niedługo lud Korei Północnej będzie się mógł ciszyć z osiągnieć Umiłowanego Przywódcy, Geniusza Oleśniczanki, Kim Sam Jana ....
Polacy nic się nie stało
Polacy nic się nie stało 30.07.2020, 17:15
Olka myślałem , że Twoja sekcja propagandy "coś" wymyśli, ale nieomylny nie przysłał instrukcji i jak zwykle klapa.
Miodzio
Miodzio 31.07.2020, 14:32
Burmistrz na wywczasach hi hi
Franek Kimono
Franek Kimono 29.07.2020, 15:32
To w końcu czyj jest ten parowóz?
Ciekawski
Ciekawski 29.07.2020, 14:20
Jak Kamasz straci mandat to co straci Bronś i Jarosiewicz, jeżeli podpisali tą umowę?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 29.07.2020, 12:54
Podziwiam waszą bezradność. Niby narzekacie na Bronsia . W rzeczywistości nic nie robicie. Ogrywa was jak chce. Przy epidemii był stosowny moment aby go zneutralizować. Nie wykorzystaliście dobrego momentu. Przy kolejnych wyborach nie będziecie tego praktycznie pamiętali. Widocznie jego panowanie odpowiada wam.wiec macie to na co zasłużyliście.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 31.07.2020, 10:40
Sugeruję zwracanie uwagi na pisownię zwrotu grzecznościowego, by nie być posądzanym o poniżanie innych. A, poza tym, jeżeli nie jest się Polakiem i nie czuje się więzi z Polską, Oleśnicą, to sugeruję zaprzestanie pouczania jak mamy postępować.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 31.07.2020, 23:40
Krzysztof. chodziliśmy do szkół w tych samych czasach. Wtedy towarzysze pozwalali na krytykę ale tylko konstruktywna. Podobnie ty. Ty masz prawo wymieniać wszystkie błędy Bronsia, pisać o dziedzictwie narodowym, czerwonych koszarach , domu na murze. Mi nic nie przysługuje. Więc spytam wprost. Za ostatnich 10 lat ile zapłaciłeś podatku ? Lub przez ostatnie 10 lat ile wpłaciłeś do kasy miejskiej innych opłat ?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 31.07.2020, 22:55
Marudzicie i narzekacie. A sami nie macie i inicjatywy. Startowałeś do rady miasta z komitetu Kazia Karpienko. Ile lat nie płacił podatkowy w Polsce ? Jakie ma obywatelstwo? Czy ma tylko obywatelstwo niemieckie czy też jest narodowości niemieckiej ? Kto z jego rodziny ma korzenie niemieckie ?
Klawisz
Klawisz 29.07.2020, 12:51
No kamasz cela+ już na ciebie czeka.
Złoty pociąg
Złoty pociąg 28.07.2020, 20:16
A taki ponoć społecznik z niego, a tu proszę grube zlecona z prosto z gabinetu nieomylnego
Różnie może być
Różnie może być 28.07.2020, 18:48
Swoją drogą ciekawe kto złożył zawiadomienie? A może przestał być wygodny?
Jestem za
Jestem za 28.07.2020, 18:45
"My mieszkancy Oleśnicy, lokalni wyborcy Prawa i Sprawiedliwości żądamy natychmiastowego zaprzestania rozmów w sprawie powiatowej koalicji z człowiekiem który na każdej sesji RM krytkuje rząd Prawa i Sprawiedliwości."
Benny
Benny 28.07.2020, 18:17
Linia obrony już znana. To rachunek nie faktura. Ha ha ha Jednym słowem radny jest w czarnej d.....i o tym wie.
O-ca
O-ca 28.07.2020, 17:34
Bezradny utytego spoconego kamasz onuc typowy homo sovieticus...
.
. 28.07.2020, 16:44
Znam lepsze stawki, 160 zyla za post, też u Bronsia.
.
. 28.07.2020, 16:16
Widać stawki "rynkowe" u radnego. 7 tysięcy za wynajem jednego wagonu. Może to jakiś "Złoty Pociąg" był. Na innym portalu radny tłumaczy się,że to był rachunek, a nie faktura. Przyznam że większej głupoty nie czytałem. A co to za różnica? 7 tysięcy to 7 tysięcy
Lex
Lex 28.07.2020, 16:24
Nie ma różnicy rachunek czy faktura to żenujące tłumaczenie. Zrobil blad podpisal umowe i finto. Mandat straci na bank.
Zaszkowowany podatnik
Zaszkowowany podatnik 28.07.2020, 16:00
7 tysięcy za udostępnienie 1 wagonu? Serio?
Taka prawda
Taka prawda 28.07.2020, 15:29
Ten Kamaszylo taki przemądrzały na sesjach, wszystkich pouczał. I co? Nic nie umie i nic nie wie.
!
! 28.07.2020, 15:26
Co to za pi......nie o Piechówce ? Miała być jakościowa zmiana na lepsze, taki kit wszystkim wciskał Bronś, że władza miała być czysta jak łza, a Olesnica miała odzyskać blask, mamy co? Wielkie g....o. Jest dramat pod każdym względem, syf i degrengolada w mieście Oleśnica!!!
Tak to wygląda
Tak to wygląda 28.07.2020, 16:07
Piechowka nie świadczył usług dla Urzędu Miasta. A tutaj ewidentnie umowę podpisał radny z burmistrzem. Dlatego pytań i wątpliwości jest całe mnóstwo. Czy wcześniej tzn. nie będąc radnym klubu burmistrza umowa też opiewała na kwotę 7 tys złotych? Czy radny Kamaszylo poprzez Olsesnium świadczy inne usługi? Czy jako członek komisji Rewizyjnej w ogóle powinien brać udział w kontroli swoich umów? Przepisy prawa są jasne i radny powinien się do nich bezwzględnie stosować.
max
max 30.07.2020, 09:41
Wójt nie może powierzyć radnemu gminy, w której radny uzyskał mandat, wykonywania pracy na podstawie
umowy cywilnoprawnej. ( art. 24d ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym - t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 713; brzmienie niezmienione co najmniej od 2014 r.). Michałowi Kołacińskiemu i Wiesławowi Piechówce ten zakaz zupełnie nie przeszkadzał. Wójt (burmistrz, prezydent miasta) to organ wykonawczy gminy, w imieniu którego działają m.in. dyrektorzy jednostek organizacyjnych finansowanych z budżetu gminy (miasta) takich jak biblioteka. Nie ma znaczenia, czy umowę podpisała dyrektor Anna Zasada czy sam burmistrz jako kierownik UM.

Pozostałe