Presja ma sens - Jan Bronś wycofuje się z pomysłu przeniesienia siedziby PCK!

  • 24.07.2020, 17:38
  • rpr
Presja ma sens - Jan Bronś wycofuje się z pomysłu przeniesienia siedziby PCK! olesnica.pl
Burmistrz Oleśnicy ugiął się pod presją mieszkańców i radnych opozycji.

Oto komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy:

"Dzisiaj w Urzędzie Miasta Oleśnicy odbyło się spotkanie z udziałem dyrektora dolnośląskiego oddziału okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża Zdzisława Jaksa i prezes oleśnickiego oddziału Anny Drozdenko. Dyrektor regionalny pozytywnie odniósł się do możliwości rozdziału i umiejscowienia w innych lokalizacjach poszczególnych funkcji realizowanych przez PCK, co powoduje znaczne ułatwienie w znalezieniu odpowiedniego lokalu (lokali) dla organizacji.

Otwierając się na głosy mieszkańców informujemy tym samym, że siedziba Polskiego Czerwonego Krzyża nie będzie się mieściła w budynku wielorodzinnym przy ulicy Bocka w Oleśnicy.

Jednocześnie pragniemy zdementować pojawiające się w przestrzeni publicznej nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomego wypowiedzenia trwającej umowy na użytkowanie przez PCK pomieszczeń przy ul. Wojska Polskiego. Informujemy, że umowa uległa zakończeniu (nie została wypowiedziana), a jej kontynuacja nie jest możliwa ze względu na niedostosowanie lokalu do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, a także z powodu konieczności zapewnienia dodatkowych pomieszczeń na działalność Zakładu Budynków Komunalnych i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej".

A to komentarz radnego Pawła Bielańskiego (Oleśnica Razem):

"Mieszkańcy bloku wielorodzinnego przy ulicy Bocka 3-4 mogą na tą chwilę odetchnąć - burmistrz wycofuje się z absurdalnej decyzji.
Sprawa się jednak nie kończy. Dlatego dalej ponad podziałami działamy w tej sprawie, bo choć wycofano się z koszmarnie złej decyzji wciąż otwarta pozostaje dyskusyjna kwestia zmiany siedziby PCK. Dlaczego po 10 latach uznano, że zmiana jest konieczna?! Czy nie można dostosować do wymogów p.poż obecnej siedziby, której lokalizacja jest dobra?

Jakie plany mają władze miasta dla remontowanego pomieszczenia przy ulicy Bocka 3-4?

Uznanie dla radnego Pawła Leszczyłowskiego (klub KO), który w tej sprawie stanął murem za mieszkańcami".

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Joanna
Joanna 29.07.2020, 09:11
Leszczyłowski pełen szacun, a Bronś musi odejść
Czarny Judasz
Czarny Judasz 25.07.2020, 20:53
Teraz mieszkancy z ul Bocka nie wystąpią di pana Kudlika proboszcza parafi M.B. fatimskiej nie udostepni swoje apartamęty dla P.C.K. i bezdomnych tak po chrzescijańsku !
.
. 26.07.2020, 10:09
Przyjacielu, słyszałaś o Caritasie? Nie? To poczytaj sobie, popytaj na jak szeroką skalę pomaga też bezdomnym i pokrzywdzonym przez los i nie pie.....l.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 29.07.2020, 11:57
Caritas to taka instytucja , która ma więcej kont niż pracowników. Za większość jadłodajni i schronisk prowadzonych przez Caritas płacą lokalne samorządy. Prasa dokładnie to opisywała. Byłem w szoku jak wymieniono kwoty i podali przykłady. Były sytuacje , że Caritas nie przyjmował bezdomnego bo miasto nie płaciło. Szczegóły masz przy przetargach w Warszawie i innych miastach.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 26.07.2020, 00:19
Po chrześcijańsku to jest jak państwo wspomaga kościół a nie jak kościół wspomaga PCK. KK w Polsce nie może się poniżać. To nie Szwecja gdzie kościół udostępnia Rumunom ciepłe pomieszczenia lub wychodzi do alkoholików na Rynek.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 25.07.2020, 13:03
Jestem ciekaw jaki pomysł na miasto? Bo bezdomni są a wręcz ich przybywa co jakiś czas. Można udawać , że ich nie ma ale ich nawet czuć jak nie są widoczni. PCK w Polsce działa nieco inaczej jak w Europie. Mieszkając w Niemczech widziałem jak tam działa. Kaziu Karpienko lepiej zna bo dłużej tam mieszkał. Teraz od kilkunastu lat obserwuje w Szwecji. Nie wyciągają rękę jak w Polsce tylko sami zarabiają. Prowadzą komisy. Mieszkańcy oddają im lub różnym kościołom rzeczy których nie potrzebują. Prowadząc komis sprzedają te rzeczy. Mają pracowników na etacie. Zysk przeznaczają na działalność statutową. I sam kupując u nich jakieś antyki wspieram ich. Kupując w komisie we wsi wspieram klub sportowy. Kupując w Svenska Kyrkan wspomagam trzeci świat. W Polsce słyszę tylko "dajcie".
Z Kancelarii Rzeszy...., wróc - z ratusza
Z Kancelarii Rzeszy...., wróc - z ratusza 25.07.2020, 06:43
Nasz Umiłowany Przywódca jest co prawda teraz we Włoszech i kończy leczenie chorego kolana i pięty, które przerwał i z narażeniem życia przedzierał się do oblężononej przez koronawirusa Oleśnicy (jednocześnie wykupując w napot***ch aptekach maseczki dla seniorów) ...... Ale nasz Umiłowany Przywódca nie puści tej zniewagi płazem i obmyśla - pod słońcem Toskanii - krwawą wendettę .....
zw-kowalski
zw-kowalski 24.07.2020, 23:19
Jest specjalne prawo określające rozrost administracji. To prawo potęguje Oleśnica. W Oleśnicy ubyło około 20 % mieszkańców, dobrobyt szaleje na rogatkach miasta a MOPS się rozwija. Miasto zbyło część lokali mieszkalnych oraz lokali usługowych a ZBK zamiast zwalniać pracowników to zwiększa zatrudnienie albo zamierza poszerzać lokale aby jeden pracownik miał pokój dziennego pobytu oraz pokój gościnny i do pracy. Gdzie tu sens gdzie logika ?
.
. 25.07.2020, 14:36
Pewien internauta pisał , że Ratusz puchnie pod rządami Bronsia. I miał rację .
Magda Gessler
Magda Gessler 01.08.2020, 16:36
Jasiu też nieźle spuchnął .....
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 26.07.2020, 00:16
Najsmutniejsze w tym wszystkim to to, że Brons płaci nie swoimi a waszymi pieniędzmi. Zbieram się aby zrobić trochę zdjęć terenów zielonych w Ovik i wysłać do redakcji. Mamy tysiące nasadzeń zwykłych kwiatów. W tym kaktusy. Klomby systematycznie wymieniają na aktualne. A u was jakieś tanie krzaczki całoroczne. Obciążenie podatkowe zbliżone.
gBurmistrz Słońce
gBurmistrz Słońce 25.07.2020, 06:44
Oleśnica - to ja .....
Killi
Killi 24.07.2020, 23:06
Ile jeszcze tych głupich pomysłów ? Z PCK to nie koniec. Na pewno dadza im lokal nie do przyjecia. Bedzie zemsta Nieomylnego
Lipsky
Lipsky 24.07.2020, 21:43
A Bronś sprytnie znowu sie schował
sPOcony Janek
sPOcony Janek 01.08.2020, 16:37
Alpy ..... tu się oddycha !!!!
Rezydentka
Rezydentka 24.07.2020, 23:05
Holiday Inn
Trzeba to zmienić
Trzeba to zmienić 24.07.2020, 19:31
To od początku był chory pomysł. Niestety takich kwiatków jest w mieście na pęczki.
Dziękujemy
Dziękujemy 24.07.2020, 19:12
Oleśnica Razem zawsze blisko ludzi!!! Podziękoeania również dla radnego Leszczyłowskiego.
ks. Sowa
ks. Sowa 24.07.2020, 18:28
O ho, kolejna POrażka dyktatora ......
Z Bocka
Z Bocka 24.07.2020, 18:27
A Marszałek tak bronił decyzji Bronsia, jakbu to była sprawa życia i śmierci. Jak teraz wyglądasz człowieku? Co żeś wygadywał na tym spotkaniu na Bocka. Brak słów na to wszytko
Holistycznie
Holistycznie 24.07.2020, 18:31
Czyli - noclegownia bedzie na ul. Mikołajczyka !!!!
Olesniczanin
Olesniczanin 24.07.2020, 18:21
Kto tego pana wybrał? Nie pamiętacie jak kiedyś rządził?
Molly
Molly 24.07.2020, 18:15
I po co bylo w to tak dlugo brnąć? A Marszałek i pani dyrektor ZBK wystawieni przez Bronsia do wiatru
he he he