Mieszkańcy oburzeni: "Niech sobie Bronś zrobi noclegownię na Mikołajczyka!"

  • 18.07.2020, 10:39
  • hag
Mieszkańcy oburzeni: "Niech sobie Bronś zrobi noclegownię na Mikołajczyka!" Grzegorz Huk
Mieszkańcy wielorodzinnego budynku nie zgadzają się z decyzją magistratu, nie szczędzą ostrych słów burmistrzowi i władzom. Mają poparcie wielu radnych. Przypomnijmy, że o tym problemie napisała już "Panorama Oleśnicka".
"Irracjonalna", "nieprzemyślana", "niekonsultowana", "beznadziejnie głupia", "dyskryminująca" - to niektóre z łagodniejszych epitetów, którymi grupa mieszkańców budynku przy ulicy Bocka 4 określiła decyzję władz Oleśnicy o przeniesieniu do piwnicznych pomieszczeń ich budynku siedziby PCK i noclegowni. Problem dotyczy 30 rodzin.
 
W proteście, który miał miejsce w sobotni poranek na podwórku przy Bocka, pojawiło się około 50 osób. Przyszło 40 lokatorów, a stronę samorządową reprezentowali dyrektor ZBK Izabella Świąder i, dyrektor MOPS-u Janusz Marszałek. Nie było ani burmistrza, ani jego zastępczyni. Obecni byli też radni: Adam Wójcik, Paweł Bielański, Michał Kołaciński, Kazimierz Karpienko (wszyscy Oleśnica Razem), Paweł Leszczyłowski (KO) i Jan Mandat (klub Bronsia), a także nowa prezes PCK Anna Drozdenko.
 
W toku  ożywionej dyskusji ze strony lokatorów i radnych pod adresem włodarzy miasta padły mocne słowa i oskarżenia.
 
- Rozumiem i podzielam obawy mieszkańców. Wniosłem w tej sprawie interpelację, która wyszła i nie doszła... Mam podobne zdanie w tej sprawie jak  Paweł Bielański. Jest mi zwyczajnie przykro - powiedział wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Leszczyłowski.
 
Szeroka relacja ze spotkania - w Panoramie Oleśnickiej.
hag

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (79)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stary conował
Stary conował 25.07.2020, 20:57
To jest kontr-rewolucja przegranych z Panem Bronsiem ! Przestancie podburzać mieszkanców z ul H. Sawickiej wezcie sie za uczciwa robote totalsi
jky
jky 24.07.2020, 16:16
Nie rozumiem po co to tworzyć. Obecnie w Polsce praca szuka człowieka. Jak ktoś chce pracować to zarobi na wynajem skromnego lokum. Jeśli ktoś nie chce pracować to niech też nie je.
Tak,tak
Tak,tak 22.07.2020, 08:26
Gdy nie wiadomo dokladnie o co chodzi to chodzi o pieniazki...
H.Sawicka
H.Sawicka 20.07.2020, 19:40
Pajace możecie pana burmistrza J.Bronsia cmoknąc w żyć ! kolki nie ociosane !
Wolna Szwecja
Wolna Szwecja 24.07.2020, 13:26
To on zmienił preferencje ? Ty pewnie z autopsji to wiesz jak to zrobić?
No proszę
No proszę 21.07.2020, 16:03
Hanna Sawicka, właściwie Hanna Krystyna Szapiro, pseudonim Hanka (ur. 19 grudnia 1917 w Krakowie, zm. 18 marca 1943 w Warszawie) – polska działaczka komunistyczna pochodzenia żydowskiego, w propagandzie PRL przedstawiana jako pierwsza przewodnicząca Związku Walki Młodych
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 24.07.2020, 13:30
W propagandzie czy zgodnie z prawdą historyczną ? Czy twoim zdaniem była działaczka katoliczką a wrobiono ja w działalność inna jak katolicką ?
Do oels
Do oels 20.07.2020, 17:39
Mieszkania miały być wykupione jak deklarował Rathaus, ale komuś się odwidziało i jest jak jest.
.
. 19.07.2020, 21:54
Panie Burmistrzu daj Pan wreszcie zarobić komu trzeba a hejt się skończy.
zw-kowalski
zw-kowalski 19.07.2020, 23:31
Kiedy mieszkałem w Niemczech ok 30 lat temu nauczycielka od niemieckiego wytłumaczyła nam jak to działa u nich. W telewizji publicznej czas antenowy musi być dokładnie taki jak rozkład sił w parlamencie. Przedstawiciele poszczególnych partii stoperami mierzyli czas antenowy swój i konkurencji . W skali miesiąca, roku proporcje musiały być zachowane. To samo dotyczy reklam. Wydatki musiały być proporcjonalne do liczby czytelników. W Polsce PiS doprowadził do innych standardów. Firmy zbrojeniowe wydają na reklamę w pismach prawicowych. Może chcesz kupić czołg albo jakiś pojazd opancerzony lub broń ?
Rathaus
Rathaus 19.07.2020, 18:58
Ryżawy grajek firmuje tylko działania utytego spoconego.
oels
oels 19.07.2020, 16:30
czy te mieszkania są własnościowe? jeśli nie to niestety to nie jest ich teren ani piwnica więc miasto może podjąć decyzje za nich.
Ja
Ja 19.07.2020, 16:43
Może i tak, ale tutaj chodzi o goś więcej. O emjatię zarówno w stosinku do mieszkańców jak osób potrzebujących. Pomysł jest całkowicie chybiony!
ggghh
ggghh 19.07.2020, 13:08
Kaliciak weż się do roboty
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 19.07.2020, 12:14
A co na to Janusz Marszałek? Zapewne Jan Bronś nie mógł przyjść, bo kontynuował samodzielną kurację swojej pięty i kolana.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 19.07.2020, 17:58
Marszałek Burmistrza ma teraz spokój. Bezdomni nie będą mu teraz psuli krajobrazu. A może były obawy, że nocą bezdomni przekopują się do dyrekcji MOPS. Jeśli MOPS wydał o 11 mln więcej to może liczyli , że kasa jest w siedzibie MOPS.
Franz von Nogay
Franz von Nogay 19.07.2020, 13:12
Czyli znowu udał się do wód..... czyli - w Alpy .....
emet
emet 19.07.2020, 10:57
Czy pan Jasio na rowerku nie mógłby wyjechac gdzieś za miasto i już nie wracać ?
Wk****wiony lud Oleśnicy
Wk****wiony lud Oleśnicy 19.07.2020, 11:06
Np. piękną trasą rowerową w stronę Wieruszowa ....
.
. 19.07.2020, 10:35
Bronś nie ogarnia Oleśnicy.
Mama
Mama 19.07.2020, 08:09
Jeszcze trochę to my rodzice uczniów z sp 6 będziemy protestowac.
A może piętki ?
A może piętki ? 18.07.2020, 22:27
Bronś nie przyszedł bo kolanka nie wyleczył, czy jak?
Taka prawda
Taka prawda 18.07.2020, 22:02
Bielański na burmistrza!!!
eljot
eljot 21.07.2020, 08:36
śrubka piątka i garść piasku lol
ala
ala 18.07.2020, 21:25
Taczki i jazda z burmistrzem
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 18.07.2020, 23:54
Zrób to sam
ks. Sowa
ks. Sowa 18.07.2020, 20:45
"Irracjonalna", "nieprzemyślana", "niekonsultowana", "beznadziejnie głupia", "dyskryminująca" - to niektóre z łagodniejszych epitetów, którymi grupa mieszkańców budynku przy ulicy Bocka 4 określiła decyzję władz Oleśnicy - jak zresztą wszystkie inne .......
Bolek
Bolek 18.07.2020, 20:14
Jak fotka na rowerku to Bronś jest, jak problemy ludzki to Bronsia znika. Taka czapka niewidka .....
Holistycznie
Holistycznie 19.07.2020, 08:38
Zauważcie, że na tych zdjęciach, gdzie Bronś pedałuje, nie ma w pobliżu tzw. mieszkańców Oleśnicy..... W mieście coraz więcej problemów, a Jasiu rowerkiem sobie jeździ !!!!
!
! 18.07.2020, 19:16
Opór silny. Bronś się wycofa
Kapitulieren - Nie !!!!
Kapitulieren - Nie !!!! 19.07.2020, 15:25
Obecna POlityka Bronsia przypomina grę w sapera .....
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 18.07.2020, 20:10
To powiedz lub napisz gdzie zamykać oleśnickich przestępców? Nie chcecie aby przestępca był waszym sąsiadem. A inni nie chcą aby im podrzucać przestępców z Oleśnicy. To może jak nikt nie chce poprawczaka czy zakładu karnego koło siebie to zamiast ich karać można im zafundować wczasy na Madagaskarze ?
były radny
były radny 18.07.2020, 16:15
W Olesnickich kosciołach sa puste salki po lekcjach religi czy ksiądz nie może udostepnić swoim bliżnim ? miałby odpust zupełny. Panie radny M.Kolacinski z żona jesteście żarliwimi katolikami wystąpcie z propozycja oddania tych salek dla potrzebujących pokażcie ze nimi jestescie nie tylko na pokaż !
Klonowa
Klonowa 19.07.2020, 19:06
Edek na głodzie a w sypie czeka spirit....
Chlejboje
Chlejboje 18.07.2020, 20:10
Edek, wracaj do zsypu na sztachana ....
Zośka
Zośka 18.07.2020, 19:31
Może na fatimskiej, tam jest dużo wolnych pomieszczeń. A parking sfinansowany z miejskich był konsultowany z mieszkańcami?
Jednodniowy kierownik
Jednodniowy kierownik 22.07.2020, 20:08
A może do ZZO Olszowa ????
Ulany Adaśko
Ulany Adaśko 22.07.2020, 18:17
Zosiu - "Atol" też świeci pustkami ....
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 18.07.2020, 16:46
Jakiś czas temu najechali Szwecję Romowie. Przed każdym sklepem żebrali mając obrazki religijne. I szwedzki kościół udostępnił im pomieszczenie w którym mogli się ogrzać, wykąpać i przygotować posiłki. Małe dzieci do szkół. Oczywiście Romowie w przerwie lecieli do biblioteki i sprawdzali ceny aut. Jak coś dobrego kupili to znikali. Pojawiali się następnie. W Övik bog nie zapomniał o wykluczonych. Ale to kościół w Szwecji a nie w Polsce.
!!!!
!!!! 18.07.2020, 16:42
Odczep się od najlepszego radnego. Sam sobie idż. A może pójdziesz yo burmistrza i powiesz mu, ze mieszkańcy mają dość!!!!
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 18.07.2020, 20:07
A znasz hasło "zrób to sam"

Pozostałe