Dwie zmiany w krajobrazie Oleśnicy

  • 09.07.2020, 15:41
  • Źródło: olesnica.pl
Dwie zmiany w krajobrazie Oleśnicy olesnica.pl
Zakład Budynków Komunalnych zakończył rewitalizacje dwóch miejsc w Oleśnicy.

"Skwerek zamienił się w estetyczne, funkcjonalne i uporządkowane miejsce do wypoczynku. Nowe chodniki ułatwią poruszanie się pieszym, ławki będą miejscem wytchnienia, a klomby z roślinnością „ucieszą oko”.

Wyjątkową ozdobą stały się odrestaurowane rzeźby Zbigniewa Podurgiela. Dostawiono też nowe, przekazane przez Spółdzielnię „Zacisze”.

Na skwerku usypano skarpę. Czy jest to pozostałość po wykopach ziemnych? Otóż nie. To „górka makowa”, na której w zostaną zasiane kwiaty.

Ważnym elementem jest obelisk ku czci Bohaterskim Powstańcom Warszawy. Pamiątkowy kamień został przeniesiony z ul. Spacerowej, wyczyszczony i zainstalowany w nowym otoczeniu.

Inwestycję zrealizowała firma TOM-INSTAL Sp. z o.o. z Wrocławia. Koszty to ponad 300 tys. złotych" - tak o skwerku na Rzemieśniczej napisano na oficjalnej witrynie Oleśnicy.

A to informacja o parkingu na Chopina:

"Teren, który dotychczas był gruntowy, z licznymi nierównościami - został utwardzony płytami ażurowymi i kostką betonową. Nasadzono nową zieleń i zamontowano małą architekturę (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, siedziska, osłonę śmietnikową).

Zastosowana tzw. mała retencja z pompą manualną gromadzi wodę deszczową. Zachęcamy mieszkańców do eko działań i pobierania tej wody do podlewania okolicznej zieleni, w miejscach, gdzie natura tego potrzebuje.

Wykonawcą prac była firma BIOBUD Piotr Schabikowski z Sokołowic. Koszty tej inwestycji to 344 tys. złotych".

Źródło: olesnica.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wkurzony
Wkurzony 10.07.2020, 15:51
Kilka krzaczków i bardzo brzydkie ogrodzenie, tandetna jakościowo tabliczka oto inwestycje Jana Bronsia. Dodatkowo przywrócenie ruchu w rynku, w sytuacji kiedy cały świat ten ruch z centrum wyprowadza. Tak miasto powiatowe sprowadzane jest do roli zaściankowego osiedla.
zw-kowalski
zw-kowalski 11.07.2020, 23:09
Wystarczy się przejść po Oleśnicy i zobaczyć prywatne ogródki. Za kilkanascie tysięcy ludzie porobili cuda a tu kilkaset tysięcy i już na wstępie widać jak atakują chwasty.
Tereska Groteska
Tereska Groteska 10.07.2020, 14:18
Złotego pociągu!
zet
zet 10.07.2020, 10:44
Czego on tam szuka za tą tablicą?
Marszałek Grodzki
Marszałek Grodzki 10.07.2020, 21:05
Koperty, koperty .....
doświadczony
doświadczony 10.07.2020, 12:08
wie, że tam można włożyć łomik i tablicy nie ma. Ozdobne kołpaczki na śruby znikną jako pierwsze. Obym się mylił?
Menele z Rynku
Menele z Rynku 10.07.2020, 21:00
Za coś ten alkohol musimy kupić.... Na Derektora MOPSU i burmistrza miasta nie ma co liczyć .....
ol
ol 10.07.2020, 10:39
Janek też powinien poddać rewitalizacji,żeby nie szpecić miasta
Obywatel
Obywatel 10.07.2020, 09:33
Bielański zastąp tego dziwnego człowieka jak najszybciej. Zrobisz przysługę Oleśnicy , sobie i jemu....
lolo
lolo 11.07.2020, 15:23
A może tak obatel wasz wspaniały by was uszczęśliwił?
Joanna
Joanna 11.07.2020, 18:03
Bronś musi odejść
Rathaus
Rathaus 10.07.2020, 09:18
utyty spocony w pełnej okazałości....
Nie strasz nie strasz bo się....
Nie strasz nie strasz bo się.... 10.07.2020, 08:38
Zapraszam na marsz niepodległości ( nie pomylić z tęczowym marszem tzw. równości).
ol
ol 10.07.2020, 08:37
Lepiej być uzależnionym od prezesa niż od amfy.
Trzask i po długopisie.
Trzask i po długopisie. 10.07.2020, 00:11
Ja bez żadnego trybu - Ja drugi sort, morda zdradziecka - nie zamordowałem św. pamięci brata, nie niszczyłem go, nie jestem kanalią, w niektórych sprawach nawet go popierałem - jestem obywatelem europejskiego kraju POLSKA (i mam nadzieję, że tak zostanie.) W drugiej turze popieram Rafała Trzaskowskiego- człowieka od prezesa nieuzależnionego. !!!
lolo
lolo 10.07.2020, 11:40
Podziwiam odwagę w tym zatęchłym pisiorowskim mieście.
Anka
Anka 09.07.2020, 23:23
Bielański na burmistrza
durnota
durnota 09.07.2020, 20:58
"Fantastyczny" teren do wypoczynku! Śmierdzące spaliny z obu stron = z ósemki i Rzemieślniczej oraz ronda. Nic tylko siadać i wdychać smog. Gratulacje!
I to jest słuszna koncepcja
I to jest słuszna koncepcja 10.07.2020, 16:12
..... coś a'la strefa relaksu w Warszawie wg pomysłu Trzaskowskiego.
Amen
Amen 09.07.2020, 19:52
Granit z plastikiem = holistyczne połączenie!
...
... 09.07.2020, 18:46
Wygląda na to, że 1-go sierpnia pod kamień poświęcony kiedyś milicjantom pójdą tylko *** ze ZBOWiDu, a reszta pod mural . 1-go sierpnia o godz. 17.00.
ZBoWiD
ZBoWiD 09.07.2020, 19:23
Przecież sPOcony Janek to prezes Związku Bojowników o Wygody i Dochody .....
`China Town
`China Town 09.07.2020, 17:26
To ta płyta to plajstik?
As
As 09.07.2020, 17:08
Tak panie Bronś ta tabliczka wygląda jak ze sklepu "wszytko za 5 zł". Wstyd i żenada
Holistycznie
Holistycznie 09.07.2020, 16:56
Na głównym zdjęciu artykułu, Jasiek zdaje się myśleć: "CO BY TU JESZCZE SPIERD*****LIĆ????"
A.
A. 09.07.2020, 16:43
Na Chopina kolejna betonoza. Czy Bronś ma układ z producentami kostki brukowej?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.07.2020, 16:43
Zdjęcie 7 to pokaz ograniczonego postrzegania przestrzeni publicznej. Zdjęcie 30 - niby pamięć o bezprzykładnym patriotyzmie, ale mamy tu osobę, która wybrała piętę i kolano, zamiast pozostania z mieszkańcami w czasie pandemii, mamy osobę, która nic nie uczyniła dla ratowania wyjątkowych obiektów w Oleśnicy, znajdujących się na liście Narodowego Instytutu Dziedzictwa, mamy osobę, która zadecydowała o usunięciu "domu na murze", osobę, która nic nie uczyniła przez dziesięciolecia, by w Oleśnicy było muzeum regionalne, mamy osobę, która przez dziesięciolecia nie zadbała, by w mieście było lapidarium, mamy osobę, której decyzje doprowadziły do pojawienia się kuriozalnych instalacji, osobę, która zamiast zadbać o to, co jest - wydaje publiczne pieniądze na nowe (skate park przy ul. Daszyńskiego), mamy osobę, której Oleśnica zawdzięcza buble w postaci obiektów "Atola", sali widowiskowej, sali sportowej.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.07.2020, 16:35
"obelisk ku czci Bohaterskim Powstańcom Warszawy" - czy aby w Oleśnicy nie przesadza się z martyrologią? Mamy mural przy ul. Daszyńskiego. Tak, usytuowanie tego murala jest makabryczne. Teraz ten obelisk. I w dniu 01.08.20 będą dwa zgromadzenia - jedno przy tym obelisku, a drugie na ul. Daszyńskiego. To nie będzie godne uczczenie bohaterów, to będzie GROTESKA. Na zdjęciach w tle widnieje obskurne ogrodzenie. Komuś zabrakło wyobraźni, by chociaż kolorowo muralami zmienić tą szarzyznę?
...
... 09.07.2020, 16:34
Skwer z rzeźbami zasługuje na pochwałę. Zwykła niemetalowa płyta świadczy o niskiej ocenie bohaterstwa powstańców.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.07.2020, 16:45
Takie wykonanie, jaki decydent. Wąskie myślenie w każdej dziedzinie. Nie, oprócz dbania o własną piętę i kolano. Pięta i kolano - cenniejsze, ważniejsze od dobra społecznego.

Pozostałe