Posypały się kary za brak maseczek w sklepach!

  • 03.07.2020, 08:52
  • mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, KPP w Oleśnicy
Posypały się kary za brak maseczek w sklepach!
Policjanci powiatu oleśnickiego wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną podjęli wspólne działania kontrolne mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa epidemicznego w Oleśnicy i sprawdzenie, czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust w obiektach handlowych. Działania te prowadzone będą systematycznie.

Działania te w głównej mierze ukierunkowane są na kontrole obiektów handlowych pod kątem przestrzegania obostrzeń sanitarnych w tym dotyczących zakrywania ust i nosa przez osoby tam przebywające.

Funkcjonariusze policji oraz pracownicy Sanepidu dokonujący kontroli nie tylko sprawdzają stan faktyczny i wyciągają konsekwencję od osób nie stosujących się do istniejących przepisów. Akcja ma również charakter edukacyjny, co przejawiało się w trakcie działań prowadzeniem rozmów.

Nie zmienia to faktu, że za nieposiadanie wskazanych maseczek, przyłbic lub elementów garderoby pozwalających na skuteczne zakrycie nosa i ust policjant może ukarać mandatem karnym do 500 zł, a Państwowy Inspektorat Sanitarny nałożyć grzywnę w drodze decyzji do 30.000 zł.

W działaniach brali udział funkcjonariusze z całego powiatu oleśnickiego. Policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Oleśnicy, kontrolując placówki handlowe, w głównej mierze skupili się na profilaktyce. W wielu przypadkach pouczono sprawców wykroczeń o obowiązku stosowania się do przepisów. 

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka, KPP w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 06.07.2020, 16:02
Na o2 jest wyrok sądowy. Uniewinnienie. Premier wydał rozporządzenie a powinna być ustawa sejmowa. Przepis niezgodny z prawem. Pisałem o t setki razy. To jak powtórka ze stanu wojennego.
kontrolowany
kontrolowany 06.07.2020, 08:07
A policja jeżdzi i kontroluje na drogach też bez maseczek i nikt ich nie kara
Monika
Monika 05.07.2020, 11:21
Macie swuj pis, premier nawoluje do głosowanie bo Coronovirus nie grożny a drugiej strony stosują teror na suwerenie ! Ile jeszcze trzeba żeby ludziom otworzyły sie oczy !
Ula-la
Ula-la 07.07.2020, 08:18
Monika "swoje" przemyślenia zostaw dla trzaskowskiego
Ja
Ja 05.07.2020, 06:39
A w kościele ludzie w maseczkach podczas mszy dusza się, a potem ksiądz komunię daje do ust !!
Anty PO
Anty PO 05.07.2020, 06:37
No nareszcie brawo po 500 może się coś matołki nauczą
normalny
normalny 05.07.2020, 11:15
Ty dojna gnido matoł to twuj stary bo takiego kołka wystrugal !
Obatel
Obatel 05.07.2020, 06:03
Nie przyjmować nic od tych błaznów!
Eryk
Eryk 04.07.2020, 22:16
Nie przyjmować ! bo sądy tego nie egzekwują !
Ewka
Ewka 04.07.2020, 21:45
Kontrolować a co z obsługą w sklepach też nie zabezpieczeni, księża też powinni głośno upominać ale po co za mało śmieci i odosobnien
nieźle
nieźle 04.07.2020, 15:01
Nakładanie kar jest bezprawne, zauważcie jak was terroryzują, że jeszcze możecie dostać 30000 zł., co też jest bezprawiem.
Nigdzie na świecie nie ma takiej bandyterki antyludzkiej jak ujawniła się PiSowska.
On
On 04.07.2020, 12:42
A gdzie kara dla dyrektor Sanepidu za zanidbania żeby po 2 tygodniach szukać klientów którzy mogą być zarażeni to skandal 30.000 zł kary to i tak zamało, dyscyplinarka,
ala
ala 04.07.2020, 10:00
brawo powinno to sie to robić co dziennie a do tego kary dla sklepow za obsługę i nie zwracanie uwagi tym bez maseczek
Ona
Ona 03.07.2020, 18:03
Dom towarowy jest w posiadaniu takiej struktury prłowskiej ,która nazywa się GS.Panstwo w państwie.Dlatego jest jak jest.A kontrolę z pewnością nie zaszkodziłby mieszkańcom.
klient
klient 03.07.2020, 15:43
Panowie przyjedzcie do Twardogory do Domu Towarowego w Rynku,masakra wiekszosc bez masek i nikt nie reaguje,ani prywatny wlasciciel tego sklepu ani obsluga ,ktora tez nie uzuwa maseczek.Prosze zrobic nalot moze to odniesie skutek
A.
A. 03.07.2020, 14:38
Policja lepiej niech się zajmie pijakami w Rynku i na 3 Maja i panem Sarną, w którego sklepach sprzedają alkohol nieletnim i pijanym.
rynkowy
rynkowy 03.07.2020, 15:03
U kakałki robsona to nawet w sklepie walimy jabcoki.
MM
MM 03.07.2020, 12:12
Brawo, bardzo logiczne podejście. Czy ktoś naprawdę zastanawia się nad tymi absurdami? W osiedlowym sklepie, gdzie przebywa jednocześnie 2-3 klientów, przez średnio 10- 20minut, obowiązują maseczki bo jest ryzyko zarażenia i groźba kary za brak maseczki, ale na weselach na których może bawić się przez wiele godzin 150 osób bez maseczek, na jednej sali, tu ryzyko magicznie znika. Na basenach otwartych był do niedawna limit 150 osób, obecnie jest 2000 i tu duże ryzyko nie istnieje. Zamykane były male firmy, wstrzymywanie funkcjonowanie różnych instytucji, z powodu stwierdzonych przypadków zarazeń, ale cudownym przypadkiem nie zamknięto, żadnego supermarketu czy hipermarketu, w którym wszyscy kilka razy w tygodniu robimy zakupy, w tym również osoby zarażone.To się kupy nie trzyma, jeden absurd goni drugi, ludzie gdzie tu logika? To wszystko jest tak racjonalne jak swego czasu wprowadzony zakaz wejścia do lasów. Mój wniosek jest jeden, gdyby wirus był prawdziwym i poważnym zagrożeniem, chociaż w połowie, to nikt z osób rządzących, odpowiedzialnych za rozporządzenia, nakazy i zalecenia, nie wydalby takich wykluczajacych się decyzji.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 03.07.2020, 11:42
A czy przed KPP można ustawić Volvo z napisem " przepraszam. Czy tu biją".
.
. 04.07.2020, 22:13
Zw, nie zrozumieli.
Ona
Ona 03.07.2020, 10:39
Mieszkańcy Twardgory są jak moja teściowa.Nie widziała trumien ja w Lombardii , nie widziała koronawirusa to znaczy że to " ściema". Bardzo dobrze że taka akcja jest prowadzona.I prewencyjne jest noszenie maseczek i edukacyjne są takie akcje.!!!!
niesamowite
niesamowite 04.07.2020, 14:58
a w Lombardii umierają cały czas człowieku, łykasz jak pelikan te bzdury
Yogi
Yogi 03.07.2020, 10:08
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!!! To co się dzieje w sklepach w Twardogórze ( o kościele nie wspomne gdzie ksiądz widzi i nie reaguje ) to dużo by opowiedział. Młodzież po 60tce ma gdzieś zakazy i taki daje przykład!!

Pozostałe