UWAGA! Marek Czarnecki uważa, że Jan Bronś już w Oleśnicy nie rządzi!

  • 02.07.2020, 17:32
  • rpr
UWAGA! Marek Czarnecki uważa, że Jan Bronś już w Oleśnicy nie rządzi!
Zaskoczeni? Pewnie równie mocno jak ci, którzy niby teraz rządzą...

- Nie chcecie tego planu, to go nie będzie. To wy ponosicie teraz odpowiedzialność za miasto

- tak stwierdził dzisiaj na sesji Rady Miasta radny Marek Czarnecki (klub Bronsia). Wypowiedź dotyczyła planu zagospodarowania ulicy Spacerowej/Wojska Polskiego. Rajca zwracał się do radnych z klubów Oleśnica Razem i Koalicji Obywatelskiej, którzy wspólnie (wszyscy z OR i 3 z 4 członków klubu KO) doprowadzili na poprzedniej sesji do zmiany szefa Rady Miasta..

W trakcie tej wypowiedzi Czarnecki powtórzył raz jeszcze dobitnie:

"Wy teraz ponosicie odpowiedzialność za miasto".

Dodajmy, że radni Oleśnicy Razem chcieli, aby planowane przez burmistrza zagęszczenie zabudowy mieszkaniowej na terenie zielonym przy Spacerowej/Wojska Polskiego odesłać do konsultacji. Robert Sarna (KO) postulował, aby w tym miejscu powstała przychodnia połączona z fizjoterapią. Michał Kołaciński (OR) mówi o komercyjnym domu seniora.

Radni dostali też pismo od Wiesława Mazurkiewicza, mieszkańca Oleśnicy, który proponował, aby pozostał w tym miejscu teren zielony. Wykpiła je radna Dorota Adamczyk-Gajda z klubu Bronsia, prosząc, aby "przetłumaczono je z polskiego na nasze, o co chodzi?".

Jednak wniosek zgłoszony przez Kołacińskiego o nieprocedowanie uchwały nie przeszedł. Poparło go 9 radnych, 9 było przeciw, 1 się wstrzymał. Na Spacerowej staną bloki...

 

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 06.07.2020, 17:50
"Na Spacerowej staną bloki..." - i to jest draństwo. Radni pokazują, że w niemiłym poważaniu mają mieszkańców Oleśnicy i samą Oleśnicę. Głos mieszkańca został wyśmiany i oddalony. "Michał Kołaciński (OR) mówi o komercyjnym domu seniora" - te pan ma chyba obsesję w tym temacie. "Robert Sarna (KO) postulował, aby w tym miejscu powstała przychodnia połączona z fizjoterapią.", czyli "Fizjoterapia to dział współczesnej medycyny klinicznej wykorzystujący do leczenia, rehabilitacji i profilaktyki różne formy energii. Wywodzi się z uprawianego od najdawniejszych czasów przyrodolecznictwa i określa te metody, które zostały dowiedzione naukowo i na tej podstawie znacznie rozwinięte. Fizjoterapia może być samodzielną metodą leczenia lub stanowić uzupełnienie farmakoterapii i leczenia operacyjnego oraz podstawę rehabilitacji i profilaktyki. Innymi słowy fizjoterapia oznacza nieswoiste leczenie przy pomocy bodźców, mające na celu przywrócenie stanu równowagi." ( https://meden.com.pl/artykuly/…
mieszkaniec Ostrowina
mieszkaniec Ostrowina 06.07.2020, 08:57
Panie starosta dyrektor do wymiany! Dopuścił do koronawirusa!!!!
pisiolud
pisiolud 05.07.2020, 22:29
A ja myślałem że w tej wsi rządzi czarna mafia i kibole?
mieszkaniec
mieszkaniec 05.07.2020, 22:22
Suchajcie no wy Czarniecki to jet rebelia z waszej strony nie gryz reki ktora cie karmi
szok
szok 05.07.2020, 17:41
I nastepny kawałek zielony Janek zaleje betonem ha ha liczy sie kasa ze sprzedaży nie patrza na nic aby kasa sie zgadzala i na nagrody było szok
zw-kowalski
zw-kowalski 06.07.2020, 00:01
Lepper to fajnie kiedyś powiedział. państwo zachowuje się jak alkoholik. Aby się napić sprzeda za byle co. Kiedyś braknie terenów do sprzedaży. Ja wkręciłem miasto w sprzedaż lokali 3 Maja 54 I i II, Lwowska 4. Lokale sprzedali za kilkuletnią nasze dzierżawy. Od kilku lat nie macie przychodów ok 1,5 -2 mln złotych. Myślenie i liczenie "wadzę" boli.
fgh
fgh 05.07.2020, 16:28
"Wy teraz ponosicie odpowiedzialność za miasto". W takim razie oddajcie władzę! To proste!
Holistycznie
Holistycznie 03.07.2020, 17:45
Pewnie, że Jan Bronś nie rządzi .... on już dawno odleciał .....
olga
olga 03.07.2020, 14:15
Kaleciński zgrywa eksperta od samorządności,jednak sądząc po komentarzu, samorządność społeczności lokalnych demo kratycznego państwa miesza mu się z tzw.ludową demokracją.Sformatowany ideowo w PRL ,istotnych różnic ustrojowych nie ogarnia.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 03.07.2020, 21:46
@ olga - nie ośmieszaj się niewiedzą, przeczytaj ustawę. Umiesz czytać, bo o tym pisałem ?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 03.07.2020, 20:51
A Kaczyńskiego i innych kto formatować ? Kaczyński w swoim doktoracie cytował Jerzego Urbana. Całe pokolenia żyły w tamtych czasach. Nawet Brons i inni.
Edmund Edmundowicz
Edmund Edmundowicz 03.07.2020, 19:22
Czasy gdy była Miejska Rada Narodowa ..... Eh, łezka się w oku kręci .....
Zbigniew Kowalski
Zbigniew Kowalski 03.07.2020, 20:49
Koleś. Masz jakąś manię prześladowczą związana z Panem Edmundem. Niewiele się zmieniło . To samo tylko ładnie opakowane z odpowiednim PR.
wyborca
wyborca 03.07.2020, 13:50
TKMy wdrazaja religie glupoty politycznej
.
. 03.07.2020, 12:41
Taka jest istota samorządności, to radni powinni rządzić miastem nie burmistrz, problem w tym ,że w Oleśnicy jest dokladnie odwrotnie, a Bronś wmowil wszystkim , że tak wlaśnie powinno być. Na szczęście mamy radnych opozycyjnych którzy doskonale rozumieją swoje prawa i obowiązki, w przeciwieństwie do probronsiowych semaforów którzy w wiekszości w radzie znależli się przez przypadek.
.
. 03.07.2020, 13:25
Radni Oleśnica Razem z Burmistrzem Michałem Kołacińskim zupełnie tego nie rozumieli, gdy mieli większość w radzie miasta w poprzedniej kadencji. Dobrze, że teraz są w mniejszości - muszą pracować, choć są tacy, którzy zawsze spoczywali na laurach i zmiana sytuacji nie zmieniła ich sposobu sprawowania mandatu.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 03.07.2020, 13:20
Wmówił czy dali sobie wmówić? Za dwóch różnych przewodniczących kierowałem pisma w swojej sprawie. Dostałem pismo podpisane przez Zelinke. Gdy przewodniczącym był Piechowka dostałem takie samo pismo. Różnica w dacie oraz podpisie przewodniczących. Tak to działa.
.
. 03.07.2020, 12:34
Ma rację Pan E. Kaleciński. To redaktor ,, rpr ,, nie rozumie istoty samorządności / zresztą nie tylko On /.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 03.07.2020, 11:58
Gierek mawiał. Rząd rządzi. Partia kieruje.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 03.07.2020, 11:19
A jakim prawem ma rządzić burmistrz. To organ wykonawczy, a stanowiącym jest Rada Miasta. Taka jest prawna natura samorządu gminnego. Przeczytajcie wreszcie ustawę o samorządzie gminnym radni. Ale ze zrozumieniem. Ponadto, Rada ma obowiązek kontrolować czy burmistrz robi to co Rada Miasta ustanowiła uchwałami.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 06.07.2020, 17:53
Tak powinno być, ale, gdy radnemu zwracam na to uwagę, to twierdzi, że tego się nie da. Kto ich wybrał i co oni robią, albo, gdzie pobierali nauki?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 03.07.2020, 11:56
A czy za Pańskich czasów rada kontrolowała burmistrza ? Która komisja twierdziła, że jak ktoś ma meldunek stały to ma gdzie mieszkać ? Czy rada uchyliła decyzje dyrektor i burmistrza w tej sprawie ? Jak rada skontrolowała burmistrza za próbę wyłudzenia przez miasto 1.6 mln umorzenia pożyczki z ochrony środowiska ? Czy rada miasta pozwolila aby był zatrudniony naczelnik Andrzej M. który poświadczył w protokole odbioru nieprawdę ? Czy rada miasta tolerowała zatrudnienie naczelnika który naruszył prawo budowlane ?
Joanna
Joanna 03.07.2020, 09:10
Bielański na burmistrza, a Bronś musi odejść!
AA
AA 03.07.2020, 09:09
......a to tylko początek procesu Panie Marku
flaszka
flaszka 03.07.2020, 08:59
Jeszcze po kropelce ,jeszcze po kropelce
wodzirej
wodzirej 03.07.2020, 19:23
.... i jeszcze jeden i jeszcze raz.....
Olek Kwaśniewski
Olek Kwaśniewski 03.07.2020, 16:20
..... kocham cię jak Finlandię !!!!!
Ile jeszcze
Ile jeszcze 03.07.2020, 00:58
Na zdrowie Marek
pisiolud
pisiolud 03.07.2020, 00:27
Ojtam, w tym pierdziszewie rządzi 'czarna mafia'!
Rathaus
Rathaus 02.07.2020, 22:48
Mafia geriatryczna utytego spoconego w natarciu.
oleeee!
oleeee! 02.07.2020, 22:24
a co z Dyrektorem

Pozostałe