JAN BRONŚ BLISKI KOALICJI Z PRAWEM I SPRAWIEDLIWOŚCIĄ!

  • 29.06.2020, 12:38
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
JAN BRONŚ BLISKI KOALICJI Z PRAWEM I SPRAWIEDLIWOŚCIĄ!
Już jutro nowe wydanie "Panoramy Oleśnickiej". Jedyny w powiecie niezależny polski tygodnik napisał między innymi o...

TYLKO W PANORAMIE CZY JAN BRONŚ DOGADAŁ SIĘ Z PRAWEM I SPRAWIEDLIWOŚCIĄ?
Kto w Prawie i Sprawiedliwości prze w Radzie Powiatu do koalicji z Ruchem Samorządowym, czyli grupą Jana Bronsia? Dlaczego Koalicja Obywatelska broni Jana Dżugaja jak niepodległości? Jaka koalicja wyłoni się z trwających negocjacji? Dlaczego Bronś woli PiS od KO? Czy Aleksander Chrzanowski wróci na fotel szefa Rady Miasta Oleśnicy? Na te i inne pytania odpowiedzi w analizie politycznej sytuacji przygotowanej przez Panoramę Oleśnicką.

DUDA WYGRYWA, CZYLI DYNIA DROŻSZA OD TRUSKAWEK
W naszym powiecie najwyższe ceny uzyskała dynia. Ale czy cena truskawek za dwa tygodnie nie będzie wyższa? O co chodzi? Ano o to, że Andrzej Duda wygrał z Rafałem Trzaskowskim w powiecie, w Oleśnicy i we wszystkich pozostałych gminach. Ale mniej zdecydowanie niż w Polsce i w II turze wynik pozostaje niewiadomą... W Oleśnickiej wyniki z powiatu, wszystkich gmin, porównania do roku 2015 i pierwsze analizy.

TYLKO W PANORAMIE 500+ PRZYCZYNĄ PORAŻKI ATOLA?!
Paradoks? Nie jedyny w odpowiedzi prezesa spółki Atol udzielonej radnemu Kazimierzowi Karpience. Z wyjaśnień prezesa wynika też m.in., że wprowadzenie działań naprawczych nie jest możliwe bez klarownej perspektywy dalszej działalności. Czyli - takowej nie ma...

TYLKO W PANORAMIE KOLEJNE ODEJŚCIE Z ATOLA
Ostatni zgasi w spółce światło?

TYLKO W PANORAMIE "BARBARZYŃSTWO" i "BETONOZA"
Dwa listy czytelnika Panoramy, mocno zaniepokojonego tym, co dzieje się w Oleśnicy.

CO MAJĄ RADNI POWIATOWI?
Ile zarobili? Jakie mają samochody? Ile oszczędności? Gdzie wzięli kredyty?

BĘDĄ BLOKI ZAMIAST DRZEW?
Przed laty plan posadowienia w tym miejscu bloków wywołał gorący protest mieszkańców. Jak będzie teraz? Terenu zielonego w poprzedniej kadencji bronili radni Grzegorz Żyła i Aleksander Chrzanowski. Teraz ich lider, burmistrz Jan Bronś, chce tu stawiać budynki mieszkalne. Czy radni ponownie sprzeciwią się zabudowie?

TYLKO W PANORAMIE ZMARNOWANO 4 TYSIĄCE  
Tyle kosztowała podatników z Oleśnicy koncepcja, która nie zostanie  zrealizowana...

TYLKO W PANORAMIE CO Z NICH WYROSŁO? PIOSENKI!
Do wierszy znanego z pracy w Sycowie i Boguszycach kapłana dwie byłe boguszyczanki napisały muzykę. Efektem ich pracy jest wydana właśnie płyta.

PARKOWANIE ZA DARMO. ALE...
Ale nie dajcie się zwieść zapisom w projekcie uchwały. Pod halą parkowanie nadal będzie płatne. Bezpłatne będzie przy sali widowiskowej.

BYŁY DYREKTOR NIE ODPUSZCZA
Zdzisław Bałwas nie zamierza zaakceptować niekorzystnego dla siebie wyniku konkursu na dyrektora szkoły w Dziadowej Kłodzie.

RADNI POPARLI?
Jak głosowano nad wotum zaufania i absolutorium w radach gmin Międzybórz, Dobroszyce i Dziadowa Kłoda?

TYLKO W PANORAMIE WOTUM O WŁOS (GŁOS)
Opozycja mocno postawiła się burmistrzowi Twardogóry w głosowaniu nad wotum zaufania. Dlaczego klub, któremu przewodniczy Jerzy Chrzan, był przeciw? Jakie zarzuty wobec burmistrza sformułował?

DYREKTOR OŚWIADCZA, PASTOR NIE ODPUSZCZA...
Dyrektor Monika Janiszyn złożyła oświadczenie po publikacji listu otwartego pastora Rafała Millera. Pastora jej wyjaśnienia nie satysfakcjonują i stawia kolejne zarzuty...

TYLKO W PANORAMIE PUCHAROWY SEN POGONI
Kto fiatem 126 jechał za piłkarzami na mecz do Chorzowa? Dlaczego prezes Tadeusz Salik nosił Krzysztofa Michalewskiego na rękach? Ilu reprezentantów Polski wyjechało ze stadionu na Brzozowej na tarczy? Dlaczego Andrzej Zydorowicz zrobił wywiad z Zygmuntem Peterkiem, który już trenerem Pogoni nie był? Czyj strzał mógł zmienić losy meczu z Ruchem? Jednym słowem - druga część wspomnień o oleśnickiej piłce, czyli "Pucharowy sen Pogoni".

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (149)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

misiek
misiek 07.07.2020, 18:59
Tym kieruje z tylnego siedzenia Beata Kempa z Sycowa, matka chrzestna porażki PIS w wyborach samorządowych. Jej bliską wielbicielką jest babcia Jakimcowa (lat 74 ) radna rady powiatowej.
o
o 02.07.2020, 08:51
Trzysta lat temu Jonathan Swift ujął to w trafnym aforyzmie „Kłamstwo frunie, a prawda kuśtyka za nim”.
zw-kowalski
zw-kowalski 01.07.2020, 22:32
Bronś to taki politycznie Kaczyński w Oleśnicy. Nie chce być starostą a chce rządzić powiatem." O czasy o obyczaje" uczono mnie na łacinie.
Ja
Ja 01.07.2020, 22:12
Mam nadzieję, że ta Pani przejrzy na oczy, albo ktoś mądry przemówi jej do rozumu. Jeśli niech, to musi odejść.
.
. 01.07.2020, 18:48
Jeżeli radni PiS wejdą w sojusz z Bronsiem mojego głosu już nie mają.
no tak
no tak 01.07.2020, 18:58
pis powiatowy jest dla idiotów nawet jak na nich plują to oni twierdzą że deszcz pada - dziwna grupa ludzi, przyznam że od zawsze mam do nich duży dystans, dla mnie od lat są niewiarygodni
Emil K.
Emil K. 01.07.2020, 18:30
Radni PiSu z Oleśnicy powinni być lojalni wobec PiS i głosować za Burmistrzem Bronsiem jeśli zostanie zawarty sojusz przez panią Jakimiec Zdzisławę!
Pa pa
Pa pa 01.07.2020, 22:09
Odpływasz gościu
podejrzewam
podejrzewam 01.07.2020, 18:36
a wyjaśnisz nam dlaczego radni PiS powinni być lojalni wobec burmistrza bo to jakieś novum co wypisujesz a może ty masz coś z głową nie tak?
Huck
Huck 01.07.2020, 21:51
To była ironia zdaje sie
wyborcy A.Dudy
wyborcy A.Dudy 01.07.2020, 17:53
Popieramy koalicję ponad podziałami dla dobra miasta Oleśnica.
spadaj
spadaj 01.07.2020, 18:25
Dla dobra miasta? Piszesz głupoty- tu chodzi o powiat, w mieście jest Razem Oleśnica i to miejscy radni merytorycznie punktują Bronsia a radna Jakimiec dąży do koalicji z Bronsiem ( sama?) czy burmistrz liczy że Jakimcowa wpłynie na Kołacińskiego, aby go tak nie punktował lub odwoła głosami PiS Dżugaja i zemści się pośrednio na Sarnie?Tu jest więcej znaków zapytania, bo sytuacja jest mocno nie jasna.Na naszych oczach jest jakiś obrzydliwy handel albo wojna między radnymi miejskimi a radnymi z powiatu PiS, którzy chcą umocnienia burmistrza - niestety dla mnie brak tu transparentności.
Wszystkich
Wszystkich 01.07.2020, 17:02
Sama radna Jakimiec nie mogła podjąć takiej decyzji, w tej rebelii musi maczać palce więcej osób. Musimy znać nazwiska .
wyborcy PiS
wyborcy PiS 01.07.2020, 17:54
Jaka rebelia? Koalicja ponad podziałami. Popieramy.
wyborca PiS
wyborca PiS 01.07.2020, 16:56
Popieram koalicję z Janem Bronsiem przeciwko politycznym warchołom.
pytam
pytam 01.07.2020, 18:37
a kto w twojej ocenie jest tym politycznym warchołem?
Psycho Loszka
Psycho Loszka 01.07.2020, 16:41
To ksiązkowy objaw Syndromu Sztokholmskiego !!!!
No Szok!!!
No Szok!!! 01.07.2020, 15:37
Normalnie ręce opadają, przecieram oczy ze zdumienia i nie wierzę co ten Pis wyrabia. Bronś sam się podłożył , wywołał kryzys który groził mu utratą władzy a PiS wyciąga do niego rękę i próbuje utrzymać go na powierzchni? Jestem w szoku, niech mnie ktoś uszczypnie, przecież to jest totalne zaprzeczenie dotychczasowych działańPiS w naszym rejonie i tak naprawdę drwina z wyborców.
też tak mam
też tak mam 01.07.2020, 15:53
też nie mogę w to uwierzyć ale to się dzieje tu i teraz - co ci ludzie wyprawiają? - może jakieś wytłumaczenie?chyba wypadałoby ze strony radnych powiatowego PiS wyjaśnienia- umowa niepisana z Bronsiem? to taka fasadowa opozycja w powiecie z tego PiS -naprawdę brzydzę się takimi grami politycznymi i nie jestem w stanie kiedykolwiek na takich ludzi głosować
To bardzo ważne
To bardzo ważne 01.07.2020, 14:28
Poprosimy nazwiska wszystkich radnych z PiS którzy układają się z Bronsiem. Właściwie to rządamy ujawnienia ich tożsamości .
To bardzo ważne
To bardzo ważne 01.07.2020, 15:02
Żądamy rzecz jasna.
prośba
prośba 01.07.2020, 15:09
Panie redaktorze a może jakiś artykuł o radnych powiatowych z PiS którzy marzą o współpracy z Bronsiem, chyba się nie wstydzą lub nie mają nic do ukrycia dlaczego chcą pomagać Bronsiowi w mega kryzysie do którego on sam doprowadził ze swoimi radnymi?
Było o tym
Było o tym 01.07.2020, 16:57
Przecież napisała Panorama o Z. Jakimiec co ją Bronś zaprosił na kawę celem wiadomym.
Żorż Ponimirski
Żorż Ponimirski 05.07.2020, 17:40
.... że niby na szezlągu ????
pytam
pytam 01.07.2020, 17:28
ona sama z nim koalicji nie stworzy - kto jeszcze taki mądry jak ona?
Lili
Lili 01.07.2020, 21:53
Kulig i siostra Jakimiec na pewno. Stępień chyba też.
Nigdy
Nigdy 01.07.2020, 11:52
Czy radna nie rozumie, że legitymizuje tym samym działania Bronsia? Podpisuje się zatem oburącz pod jego postępowaniem, zarówno w kampanii wyborczej jak i teraz. Radna musi wiedzieć jedno, jest wielu Oleśniczan którzy tego nie zaakceptują.
Holistycznie
Holistycznie 01.07.2020, 19:02
Może - razem z Bronsiem, Jakimcowa ma wspólne, PZPR-owskie korzenie ?????
?
? 01.07.2020, 10:32
Opozycja ciężko pracuje w RM, punktuje Bronsia w sposob zawodowy bezpardonowo pokazuje, że nic się nie zmieniło w jego sposobie rządzenia, przyszedł potężny kryzys w koalicji RS PO, PZS ponownie tonie można było to dobrze rozegrać i odsunąć Bronsia od władzy bo tego chcą mieszkańcy to nie, radna z PiS poszła do Ratusza na kawę ratować tonący okręt. Kto ją o to prosił, cała robota na nic?
Precz z kolaborantami
Precz z kolaborantami 01.07.2020, 15:52
To już demencja starcza. Powinna wylądować w DPS-ie !!!!
że
że 01.07.2020, 10:01
Twarzą powiatowego PiS-u prawie 75 letnia pani popijająca kawkę z JB, żenada, już niżej chyba nie można upaść
Ostrzegam
Ostrzegam 01.07.2020, 09:45
Pisie nie idź tą drogą, wielu Oleśniczan się od was odwróci.
Pytek
Pytek 30.06.2020, 23:46
Co to się stało, że taki wściek po stronie niektórych? Strach? Zazdrość? Czy zwykła nienawiść?
żaden strach i niemoc
żaden strach i niemoc 01.07.2020, 09:15
Brońś zrobił tak ogromne spustoszenie przez długie lata w mieście i powiecie że będziemy musieli całe dekady wychodzić z tej bronsiomanii a społeczność lokalna utraciła a nawet zatraciła lokalną inicjatywę będąc przekonana "bo on zrobi to lepiej SAM JAN najlepiej" i mamy miasteczko mocno przeciętne w rozwoju bez perspektyw .Trzeba go odczarować bo to jest przeciętny włodarz miasta. On się otacza ludźmi bardzo spolegliwymi a przede wszystkim wiernopoddańczymi do jednego człowieka i mamy tego żałosne efekty.
Nic innego
Nic innego 01.07.2020, 08:59
Brak zgody na obłudę i zakłamanie.
Brawo wy wyborcy
Brawo wy wyborcy 30.06.2020, 23:00
Taaaa już to słyszeliśmy, wielu idiotów twierdzilo ,że wygrana Bronsia to wspaniała wiadomość dla Oleśnicy. Taka wspaniała,że lokalny PiS musi znowu naprawiać jego błędy...
, a wystarczyło nie popelniać tego błędu i znowu zagłosować na Kołacińskiego i jego team który był gwarantem spokojnego, zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju oraz profesjonalnego zarządzania miastem i powiatem.
ks. Sowa
ks. Sowa 30.06.2020, 21:13
Tylko patrzeć jak sPOcony na pl. Zwycięstwa postawi pomnik Kaczyńskiego .....
n
n 01.07.2020, 10:59
chyba tylko po to aby "kupiC" PiSowcow
Ave
Ave 01.07.2020, 15:54
..... i Radiu Rodzina apele smoleńskie będzie sPOcony deklamował ....
XY
XY 30.06.2020, 20:03
Nie dla hejtu w Oleśnicy!

Pozostałe