Dramatyczny wypadek w centrum Oleśnicy. Dzewczynka wbiegła pod samochód. Opiekunowie byli pijani...

  • 25.06.2020, 17:42
  • OAI
Dramatyczny wypadek w centrum Oleśnicy. Dzewczynka wbiegła pod samochód. Opiekunowie byli pijani... Aleksander Białoskórski
Do zdarzenia miało dojść w momencie, gdy przez ulicę Zamkową przebiegały dwie dziewczynki - prawdopodobnie za psem. Jedna z nich bezpiecznie dotarła na drugą stronę jezdni. Druga, 8-letnia, wpadła pod koła nadjeżdżającej toyoty. Jej opiekunowie byli pijani...

Dzisiejszego wieczoru, tuż przed godziną 20, na ulicy Zamkowej doszło do dramatycznie wyglądającego zdarzenia drogowego. Około 8-letnia dziewczynka wbiegła wprost pod nadjeżdżający samochód, a następnie znalazła się pod jego kołami. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane wszystkie służby ratunkowe – straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policję, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Służby na ulicy Zamkowej znalazły nieprzytomną dziewczynkę. Stan dziecka był bardzo poważny. Załoga specjalistycznej karetki niezwłocznie przystąpiła do udzielania pomocy poszkodowanej. Wkrótce na miejscu pojawili się także oleśniccy strażacy i śmigłowiec LPR. Maszyna wylądowała około 300 metrów od miejsca zdarzenia – przy pomniku Ery Kosmicznej.

Po ustabilizowaniu stanu rannej dziewczynki została ona przetransportowana karetką do śmigłowca, a potem do jedngo ze specjalistycznych szpitali we Wrocławiu. Przez cały czas była nieprzytomna. Start, jak i również wcześniejsze przyziemienie, maszyny zabezpieczali oleśniccy strażacy.

Do zdarzenia miało dojść w momencie, kiedy przez jezdnię przebiegały dwie dziewczynki - prawdopodobnie za psem. Jedna z bezpiecznie dotarła na drugą stronę jezdni, natomiast druga wpadła pod koła nadjeżdżającej toyoty. Została przejechana lewym przednim kołem. Według relacji świadków jej kierowca nie miał możliwości uniknięcia zdarzenia. Nastolatki wybiegały zza zaparkowanego audi.

- Mama dziewczynki i towarzyszący jej mężczyzna, którzy opiekowali się nastolatką, zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Oboje byli nietrzeźwi i  przesłuchamy ich dopiero wtedy, kiedy pozwoli na to ich stan - powiedział portalowi olesnica24.com asp. szt. Sławomir Gierlach z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ala
ala 04.07.2020, 10:37
Ciekawe z jaką szybkością toyota weszła w zakręt że kierowca nie zdąrzył zachamować i przejechał po dziecku ?????
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 04.07.2020, 11:16
Jest coś takiego jak czas reakcji. Widzisz zdarzenie ale reakcja następuje nieco później. Policz drogę hamowania przy 50,40,30 km . Podobne zdarzenie miał burmistrz podczas jednych z dni Oleśnicy. Spytaj przy jakiej prędkości odpalają poduszki powietrzne w Citroen ?
Aaa
Aaa 26.06.2020, 15:25
Od kiedy to ośmiolatka to nastolatka?🤔
bueno
bueno 03.07.2020, 00:24
Od 3 lat po ukończeniu ośmiu- wtedy ma 11, więc nastolatka

Pozostałe