Edukacja muzyczna z Narodowym Forum Muzyki dla szkół – zapisy

  • 22.06.2020, 12:38
  • OAI
Edukacja muzyczna z Narodowym Forum Muzyki dla szkół – zapisy
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zachęca do zapoznania się z ofertą Wyjazdowych Audycji Muzycznych Narodowego Forum Muzyki dla przedszkoli i klas I-VI szkół podstawowych, które będą realizowane w przyszłym roku szkolnym w MOKiS w Oleśnicy.

 

Wyjazdowe Audycje Muzyczne to edukacja muzyczna na najwyższym poziomie prowadzona przez muzyków Narodowego Forum Muzyki z Wrocławia.

Informacje o Wyjazdowych Audycjach Muzycznych

Wyjazdowe Audycje Muzyczne to cykl koncertów adresowany do uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych. Koncerty bazują na podstawie programowej MEN. Edukatorzy NFM dbają o to, aby spotkania były uzupełnieniem szkolnej edukacji muzycznej.

Spotkania mają zwykle bardzo kameralny charakter, dlatego dzieci mają znacznie bliższy kontakt z muzyką i artystami.

Dzieci przedszkolne poznają utwory dzięki bajce opowiadanej przez prelegenta. Muzyka pełni tu rolę ilustracyjną, a poszczególne instrumenty stają się bohaterami opowieści. W szkołach podstawowych słuchanie muzyki jest już bardziej świadome, a dzieci uczestniczą czynnie w audycji.

Podczas koncertów uczniowie poznają instrumenty i ich brzmienie, formy muzyczne, różne tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich biografie i twórczość, a także muzykę różnych kultur. Audycje połączone są z różnymi zadaniami i zabawami.

Informacje organizacyjne

Czas trwania projektu: Koncerty odbywają się raz w miesiącu od IX 2020 do VI 2021 roku. Grupa zapisuje się na cały cykl!

Czas trwania koncertu: Czas trwania koncertu dla grup przedszkolnych i klas I szkoły podstawowej to 30 minut. Dla uczniów klas II-VI koncert trwa 45 minut.

Szczegóły oferty dostępne są na stronie www.mokis.info.

Zgłoszenia

Zainteresowane przedszkola i szkoły prosimy o zgłoszenia mailowe do czwartku tj. do 25 czerwca do koordynatorki MOKiS-u Anny Jach, mail: [email protected], tel. 515-791-793. W zgłoszeniu prosimy podać: nazwę placówki, kontakt do nauczyciela (telefon i mail) i ilość osób.

MOKiS

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fbcwqirzz
fbcwqirzz 30.06.2020, 06:11
Годнота спасибо
_________________
Казино онлайн на деньги в рублях

Pozostałe