W BAZYLICE W OLEŚNICY BYŁO O KROK OD KATASTROFY!

  • 22.06.2020, 12:14
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
W BAZYLICE W OLEŚNICY BYŁO O KROK OD KATASTROFY! Grzegorz Huk
Jutro kolejne wydanie polskiego niezależnego tygodnika "Panorama Oleśnicka". Do poczytania między innymi:

TYLKO W PANORAMIE SZPITAL ZNOWU ZACZYNA PRZYNOSIĆ STRATY!
Czarowanie opinii publicznej przez dyrekcję Powiatowego Zespołu Szpitali trwa. Ale liczby są nieubłagane. Szpital znowu zaczyna przynosić straty...

WŁADZA SIĘ POSYPAŁA
Jakie były kulisy nieudzielenia wotum zaufania Zarządowi Powiatu Oleśnickiego? Czy Jan Dżugaj może jeszcze pozostać starostą?

TYLKO W PANORAMIE KOLEJNE ZLECENIE!
Panorama ujawnia, że firma Ave Studio Macieja Pilarskiego, która wykonywała materiały wyborcze Jana Bronsia, otrzymała kolejne zlecenie bez przetargu od Urzędu Miasta Oleśnicy.

TYLKO W PANORAMIE "PREZES" I "NARODOWIEC" W ANTYPISOWSKIM SPOCIE
Dwaj związani z Oleśnicą artyści wystąpili w antypisowskim spocie. Jakie role odgrywają?

TYLKO W PANORAMIE JAROSŁAW POLAŃSKI: TO "BICIE PONIŻEJ PASA"
Kto jest winny, że władze powiatu nie dostały wotum zaufania? Co sądzi o postawie przewodniczącej klubu Koalicji Obywatelskiej Wioletty Efinowicz? Czy koalicję KO i RS da się jeszcze skleić?

TYLKO W PANORAMIE ADAM HORBACZ: SYTUACJA GŁĘBOKO KRYZYSOWA
- Jest to sytuacja głęboko kryzysowa - mówi Panoramie lider Ruchu Samorządowego. - Trudno powiedzieć, co będzie dalej i czy koalicja przetrwa - dodaje.

TYLKO W PANORAMIE PIOTR KARASEK: OTWARCI NA WSZELKIE PROPOZYCJE
Co w sytuacji kryzysu we władzach powiatu zrobi Prawo i Sprawiedliwość? Czy jest gotowe - jeśli taka propozycja padnie - wejść w skład nowych władz powiatu?

TYLKO W PANORAMIE CO MAJĄ WŁADZE OLEŚNICY?
Ile zarabiają i jaki majątek mają burmistrz, wiceburmistrz, sekretarz i skarbnik Oleśnicy? Najnowsze oświadczenia majątkowe władzy.

TYLKO W PANORAMIE BYŁY TE KONSULTACJE CZY NIE?
Burmistrz Oleśnicy i jego zastępczyni szumnie zapowiadali szerokie konsultacje w tej sprawie. I co się okazało?

 TYLKO W PANORAMIE DWA PROJEKTY MIESZKAŃCA
„Szóstka na rower, rower na szóstkę” i ”OZE dla Oleśnicy” - takie dwa projekty proponuje aktywny mieszkaniec Oleśnicy Maciej Matusiak.

TYLKO W PANORAMIE KTO ODPOWIADA ZA TEN CHAOS?!
Czytelnik Panoramy z Długołęki w dniu otwarcia basenu Atola w Oleśnicy stanął w kolejce po bilet. Swoimi refleksjami podzielił się w liście do redakcji.

TYLKO W PANORAMIE KATASTROFA BYŁA O KROK!
Gdyby była większa burza, okna wyleciałyby z ram... A teraz końcowy efekt prac w bazylice św. Jana w Oleśnicy mocno zaskoczy wiernych. Będzie i ładniej, i bezpieczniej, i... cieplej!

KRYTYKA PORODÓWKI
Jak władze powiatu i dyrekcja szpitala zareagują na ten list, zarzucający "poważne nieprawidłowości i nadużycia" na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala w Oleśnicy?

TYLKO W PANORAMIE NA SPOTKANIU Z PREMIEREM
Czworo powiatowych działaczy PiS uczestniczyło w spotkaniu z premierem Morawieckiem.

NIEUZASADNIONE, NIEZROZUMIAŁE, NIERÓWNOMIERNE
Aż trudno było uwierzyć, że takie określenia padły pod adresem działań starosty i Zarządu Powiatu z ust koalicjanta, który w Zarządzie ma dwóch swoich przedstawicieli. Oleśnicka ujawnia, o jakie zatrudnione osoby chodzi w krytyce wygłoszonej przez radnego Wojciecha Salika w imieniu Ruchu Samorządowego.

URZĄDZIŁ PAN ROLLERCOASTER!
Mocne oświadczenie radnych klubu Prawo i Sprawiedliwość, którzy na władzach powiatu nie zostawili suchej nitki. Jak zwykle barwne i przejrzyste było wystąpienie radnej Renaty Wojciechowskiej.

TYLKO W PANORAMIE KOCHAŁA DZIECI SPECJALNEJ TROSKI
Wspomnienie o zmarłej niedawno nauczycielce Teresie Podgórskiej.

TYLKO W PANORAMIE ULTRA KAROLINA
Karolina Rasała w długiej rozmowie z Panoramą o swojej pasji, którą są ultramaratony górskie.

TYLKO W PANORAMIE DOŻYNEK NIE BĘDZIE...
Sztandarowe imprezy w gminach zostały odwołane. Wszędzie?

PANORAMA SYCOWA
Antyklerykalne "Fakty i Mity" wkraczają w konflikt pastora z nową dyrektor
Kubuś i nie cudów, czyli nowe przedszkole i żłobek
Sycowianie sprawili, że Oleśnickie Bidy są ciut bogatsze
Czy wolne lokale znalazły swoich najemców?
Będzie zmiana na fotelu dyrektora w Centrum Kultury?

TWARDOGÓRA
Obchodzili kamienne gody
Udany weekend w Campusie Domasławice
Przewodniczący Rady z prezydentem Polski

GMINA OLEŚNICA
Dwunaste absolutorium, czyli jak Marcin Kasina to robi?
Ewenement, czyli radny wybierany od 30 lat
Melon adoptowany

 

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Księgowy
Księgowy 23.06.2020, 20:51
Tak niewiele umie, a tak wiele zarabia, grunt to dobry pijar
Mirek
Mirek 23.06.2020, 09:00
Wynagrodzenie pani skarbnik też wiele wyjaśnia....
.
. 23.06.2020, 08:14
To ja posłużę się swoją definicją tego określenia, nigdy nie odważylbym się na czerpanie jakichkolwiek korzyści z faktu, że komuś pomogłem, nie dalbym nawet najmniejszego powodu do tego, aby ktokolwiek mógł w ten sposób pomyśleć mało tego, aby odsunąć od siebie jakiekolwiek podejrzenia nie przyjąłbym od osoby której pomogłem niczego . Właśnie takie niejednoznaczne sytuacje w których można mieć wątpliwości powodują destrukcję w świadomości lokalnej społeczności? Ale to są moje przemyślenia.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 23.06.2020, 08:58
To zbyt mądre aby inni zrozumieli.
Maciek Pilarski // Ave Studio
Maciek Pilarski // Ave Studio 23.06.2020, 07:11
W moim osobistym moralnym, chrześcijańskim słowniku zasad i obowiązków społecznych głównie przyświeca myśl nie czynienia zła. Ja się z niej wywiązuje w pełni (staram się). Jeśli redaktor tym artykułem, nie używając manipulacji i półprawd nie czyni innym krzywdy to niech dalej takie artykuły powstają, jeśli jest inaczej - warto się zastanowić czy nie jest on pisany z innych pobudek, bądź np. z zazdrości. Wtedy może nie spełniać swojej założonej dziennikarskiej funkcji, a wręcz może wpływać destrukcyjnie na jedność lokalnej społeczności.

Moralność ewoluuje.
http://naukawpolsce.pap.pl/akt…

Dobrego dnia.
(Podpisywanie się imieniem i nazwiskiem niech będzie dla niektórych również moralnym obowiązkiem, to przecież nie boli i nic nie kosztuje, odwagi!)
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 24.06.2020, 00:13
Chrześcijanin marszałek Burmistrza jak go spytano czy jest burmistrzem czy tchórzem pożalił się prokuraturze. Gdy dziennikarka napisała o politycznej korupcji chrześcijanina byłego burmistrza Kolacinskiego ten oskarżył ją prywatnie. Jeśli na takie wartości chrześcijańskie się powolujesz to ja wolę być ateistą.
Sumienie
Sumienie 23.06.2020, 08:58
Panie Pilarski wyrządza Pan krzywdę wielu osobom, które zrealizowałby to zlecenie - lepiej ,taniej lub na takich samych warunkach w uczciwej konkurencji. Przez znajomości pozbawia Pan te osoby możliwości zarobku. Nie sądzę żeby korzystanie ze znajomości było zgodne z zasadami miłości bliźniego. Takie postępowanie niszczy również zaufanie naszej lokalnej społeczności. Niezależni dziennikarze są podstawą samorządności.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 23.06.2020, 08:57
A mnie życie nauczyło, że tam gdzie ktoś się powołuje na chrześcijańskie zasady to będzie wał.
Maciek Pilarski // Ave Studio
Maciek Pilarski // Ave Studio 24.06.2020, 11:25
Najwidoczniej jest Pan w otoczeniu osób, które wyznają "własne chrześcijaństwo" skoro ma Pan przykre doświadczenia, na granicy prawa.
Zapraszam do mnie do firmy na kawę. Redakcja niestety się nie pojawiła.
Marek Mrowicki
Marek Mrowicki 24.06.2020, 12:38
Niech Pan nie pudruje. Wszyscy potrafią to ocenić. Burmistrz przegina, a Pan na tym korzysta. Tylko tyle i aż tyle.
.
. 23.06.2020, 02:35
Hmmm, nie do końca jestem pewien czy pan Pilarski ma rację, w kwestii zamówień Ratusza obowiazują inne zasady a nie wolny rynek, stwierdzenie że każdy zamawia tam gdzie chce w tym przypadku nie ma umocowania w ustawie o zamówieniach publicznych? Nawet jeśli w tych konkretnych okolicznościach ta ustawa nie obowiazuje to czy nie jest to działanie moralnie naganne aby burmistrz składał zamówienia u osoby która pomogła mu ponownie objąć stanowisko. Należy zadać jedynie pytanie , czy sformułowanie "moralnie naganne" w słownikach osób tutaj dyskutujących znaczy to samo?
zw-kowalski
zw-kowalski 23.06.2020, 06:50
Przecież Ratusz nie płaci ze swoich tylko z waszych pieniędzy. "Moralnie naganne" to pojęcie niezrozumiałe dla Ratusza niezależnie od opcji politycznej tam zasiadającej. To właśnie Polska jaką mi przedstawiali Mazurzy i Śląscy Niemcy gdy w 1991 podjąłem decyzję o powrocie z emigracji w Niemczech. Oni mieszkając obok Polaków do 1945 roku dokładnie znali polską mentalność. I to jest smutne. Po doświadczeniach zaborów i PRL Polska mogłaby być przykładem demokracji i uczciwości a jest pośmiewiskiem w całej Europie.
Bolek
Bolek 23.06.2020, 00:13
No to Bronś pójdzie teraz do Pisu jak nic. Po nie zniosła trzymania pod butem i powiedziała dość. I słusznie. Współrządzenie z Bronsiem ciągnie ich na dno. A do tego jak mu ufać? Tylko czy PiS zegnie dla władzy kark? I jak na koalicję Bronś-PiS zareaguje Kołaciński? A Bielanski? No jakoś nie widzę tego, że nagle OR zacznie pochwalać wyczyny Bronsia. No i jak wyobrazić sobie Czarneckiego w uścisku z Krzesińską? No to jaja będą jak berety! Starosta Susidko i wicestarosta Karasek. Czeka na ubaw po pachy! I po co to było panie Bronś? Ile Pan na tym stracisz?
A wszystko to, bo władzę kocham ....
A wszystko to, bo władzę kocham .... 23.06.2020, 16:40
Bronś - raczej do PSL. Nieważne z kim, ważne, że przy korycie ......
Maciek Pilarski // Ave Studio
Maciek Pilarski // Ave Studio 23.06.2020, 00:11
Witam. Dziękuję za kolejną reklamę moich profesjonalnych i w pełni legalnych usług. Bardzo mi miło, że nawet media doceniają moją i kolegi kreatywną pracę. Drodzy forumowicze! Wolny rynek, każdy zamawia tam gdzie chce ;) Jeśli ktoś ma odmienne zdanie - ma do tego prawo!
Zachęcam do odwiedzin - www.avestudio.pl
Spokojnego wieczoru wszystkim życzę!
Holistycznie
Holistycznie 24.06.2020, 16:16
Cytat: ".... profesjonalnych i w pełni legalnych usług ....". Zabrzmiało to tak, jakby jeszcze były jakieś nielegalne usługi .....
.
. 23.06.2020, 18:53
Weź się Macieju nie ośmieszaj. Warto być przyzwoitym.
No właśnie .....
No właśnie ..... 23.06.2020, 16:40
..... ale co POwie Janek ????
Pola
Pola 23.06.2020, 08:50
Jasne jasne .. Każdy zamawia tam gdzie chce. A UMO chce akurat tylko w firmie która robiła kampanie burmistrza . Czysty przypadek po prostu. Oni naprawde myslą że ciemny lud wszystko kupi
zadowolony
zadowolony 23.06.2020, 08:02
Bardzo profesjonalna i miła obsługa !!!!!
Marzenka
Marzenka 24.06.2020, 16:17
POtwierdzam .....
HFDM
HFDM 23.06.2020, 00:20
Co za arogancjia! Na wolnym rynku klepałeś biedę chłopczyku.
Werty
Werty 24.06.2020, 14:24
Tak mi sie również wydaje
pisiolud
pisiolud 22.06.2020, 21:29
OMG, kara bosza!
Oficer dyżurny CBA
Oficer dyżurny CBA 22.06.2020, 20:07
Czekamy na Państwa sygnały:
https://cba.gov.pl/pl/zglos-ko…
Noemi
Noemi 22.06.2020, 18:28
Maciuś znowu zarobił ? Kolejna kroplóweczka ?
Ave Maciek
Ave Maciek 22.06.2020, 20:08
Ale co POwie Janek ????
Zdrowaś
Zdrowaś 22.06.2020, 18:33
W imię boże.
olek