Czytelnicy z SP1 w Oleśnicy najlepsi na Dolnym Śląsku!

  • 20.06.2020, 11:04
  • OAI
Czytelnicy z SP1 w Oleśnicy najlepsi na Dolnym Śląsku!
Szkoła Podstawowa nr 1 w Oleśnicy "Placówką Aktywnie Promującą Czytelnictwo".

- Kilkumiesięczne czytelnicze zmagania grupy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, liczącej 65 uczestników, zakończyły się ogromnym sukcesem. Ośmioosobowe jury przyznało I miejsce w województwie dolnośląskim naszej placówce! - mówi portalowi olesnica24.com Lucyna Niczypor-Sutuła, bibliotekarka z SP1. -  Na sukces ten złożyło się wiele absorbujących działań: uzyskaliśmy maksymalną ilość sprawności czytelniczych, zorganizowaliśmy ciekawe konkursy promujące czytelnictwo. Uczestnicy klas V-VIII we współpracy z rodzicami nagrali film „W krainie legend oleśnickiego zamku” dotyczący promocji legend naszego regionu. W klasach młodszych odbył się piękny bal postaci baśniowych - dodaje.

Przebieg konkursu podzielony był na dwa etapy. Do etapu powiatowego zostali zgłoszeni uczniowie z największą ilością punktów zdobytych
w zmaganiach na poziomie szkolnym. Klasy I-III reprezentowali: Emma Otto (kl. Ib), Helena Krawczyk (kl. II a) i Adam Humeniuk (kl. Ib). Natomiast klasy starsze: Ida Burzyńska (kl. Va), Maria Wiązek (kl. VI b) oraz Julia Szubińska (kl.VIIIb).

Ta szóstka zdalnie wypełniała bardzo trudny, szczegółowy test ze znajomości książki zaproponowanej przez organizatora.

Ida Burzyńska zdobyła 168/170 punktów, została mistrzem powiatu oraz zajęła II miejsce ex-aequo w woj. dolnośląskim.

Mistrzem powiatu została również Maria Wiązek, a tytuł I wicemistrza powiatu uzyskały Julia Szubińska, Helena Krawczyk i Emma Otto.

Opiekę nad uczniami klas I-III sprawowała Ewa Grzesik, na grupę czytelników V-VIII prowadziła Lucyna Niczypor-Sutuła.

- Uczestnictwo w Lidze dało zarówno uczniom, jak i opiekunom, ogrom satysfakcji, sprzyjało nawiązaniu bliższych relacji koleżeńskich. Nauczyło uczestników niepoddawania się w dążeniu do realizacji celów w trudnych sytuacjach. Ogromnym wsparciem w wymagających wyzwaniach okazała się postawa rodziców, na których w każdej sytuacji mogliśmy polegać. Realizacja projektu kolejny raz udowodniła, że wkładając serce w swoją pracę i współpracując z innymi można odnieść sukces - podsumowuje Lucyna Sutuła.

OAI

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe