Nowości w Akademii Piłkarskiej Oleśnica

  • 19.06.2020, 18:49
  • kad
Nowości w Akademii Piłkarskiej Oleśnica
Klub poinformował o zmianach i nowościach.

Oto komunikat APO:

Już dziś chcielibyśmy poinformować wszystkich naszych zawodników/czki o nowościach w APO.

Te najważniejsze to:

- dwóch trenerów w grupach OLT i DLM
- wprowadzenie elektronicznej karty zawodnika
- nadzór procesu szkolenia przez koordynatora - Mariusza Kartochę.

O pozostałych nowościach dowiecie się już niedługo.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z komunikatem prezesa Kartochy:

Pierwszą ważną informacją jest obsada trenerska, która praktycznie nie ulega zmianom ale nowością w nadchodzącym sezonie będzie stałe przypisanie dwóch trenerów w grupach trampkarzy (OLT) i młodzików (DLM), którzy będą obecni na boisku współpracując ze sobą i podwójnie dbając o sportowy i osobowościowy rozwój Państwa dzieci. I tak:
- w grupie trampkarzy występującej w I Lidze Okręgowej zespół poprowadzą: Kacper Michałczyk i Nikita Medvediev
- w grupie młodzików występującej w II Lidze Wojewódzkiej zespół poprowadzą: Nikita Medvediev i Michał Więckiewicz
- w grupie młodzików występującej w IV Lidze Okręgowej zespół poprowadzi: Bartosz Czarkowski

W grupie trampkarzy przewidujemy obecność około 22 zawodników, z czego 19 miejsc jest zarezerwowanych dla wszystkich zawodników z roczników 2006 i 2007 obecnych w klubie, a 2-3 miejsca planujemy uzupełnić transferami zawodników z regionu. Dodatkowo decyzją sztabu szkoleniowego możliwe będzie dołączenie do grupy wybranych zawodników z rocznika 2008 - co zostanie ostatecznie skonsultowane z rodzicami w indywidualnych rozmowach.
W grupie młodzików (1 WLM) przewidujemy obecność 20 zawodników, z czego 13 to zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2008 i 2009, 5 miejsc dla zawodników 2010, a 2 miejsca przewidujemy na transfery.
Pozostali zawodnicy utworzą grupę IV Ligi Okręgowej młodzika, z zastrzeżeniem możliwości przesunięć do grupy wojewódzkiej w miarę rozwoju sportowego, co również nie odbędzie się bez ostatecznej konsultacji z Państwem.

Drugą nowością będzie elektroniczna karta szkolenia zawodnika. Oprzemy ją na arkuszu Google, który będzie dostępny dla rodzica, zawodnika, trenerów i koordynatora. Formularz będzie odpowiednio zabezpieczony i dla podwójnego bezpieczeństwa bez danych osobowych. Także (przynajmniej w pierwszym sezonie) nie będzie to zaawansowana technicznie forma i bez fajerwerków graficznych. Najważniejsza ma być zawartość merytoryczna, tak aby rodzic miał wiedzę o tym, co jest tematem treningu, jak wygląda frekwencja, ilość rozegranych minut, zawodnik miał podwójnie przekazaną informację odnośnie swoich postępów, słabszych i silnych stron, a sztab szkoleniowy dodatkowe narzędzie do zwiększenia efektywności procesu treningowego. Testy karty zostaną przeprowadzone latem, a jej finalna wersja zostanie uruchomiona najpóźniej we wrześniu

Kolejnym elementem rozszerzającym jakość szkolenia w APO będzie wprowadzenie koordynatora do procesu szkolenia. Funkcja ta sprawowana przez moją osobę będzie opierała się na działaniach w bezpośrednim kontakcie z zawodnikiem/rodzicem oraz nadzorze merytorycznym nad planem szkolenia i jego korygowaniem. W praktyce w przyszłym sezonie chcę być bliżej istoty pracy szkoleniowej, obserwując treningi czy nawet biorąc w nich udział jako trzeci trener, będąc obecnym na meczach i turniejach naszych zespołów oraz dbając o merytoryczna wartość przygotowywanych przez trenerów planów pracy.

Wszystkie te działania nie obciążą dodatkowo miesięcznego budżetu w Państwa domach, gdyż NIE ZAMIERZAMY ZWIĘKSZAĆ WYSOKOŚCI SKŁADEK w sezonie 2020/21. Prosimy jedynie ponownie o to samo co przed poprzednim sezonem: systematyczność i terminowość w składkach wpłacanych przez Państwa - w każdym miesiącu, w którym prowadzimy zajęcia dla grupy. Przypominamy, że wysokość składki nie jest zależna od frekwencji w danym miesiącu. Pozwala nam to zaplanować budżet w miarę przewidywalnie, więc traktujmy składkę jako miesięczną ratę za całosezonowy proces szkolenia.
Zachowana zostanie także struktura transportu - na mecze ligowe klub wynajmuje busa. Na sparingi i turnieje transport leży po Państwa stronie, czy to w formie dowozu dziecka czy "zrzutki" na busa. Niezobowiązująco zaznaczę, iż w miarę wolnych środków w klubie będziemy się starali dofinansować lub sfinansować w całości niektóre z tych wyjazdów. Również wpisowe na turnieje, opłaty noclegowe itd. pozostają po stronie rodziców (wpisowe również jako opcja ewentualnego dofinansowania z klubu).
W kwestii ubezpieczenia - podobnie jak w zeszłym sezonie, zostanie ono opłacone przez klub.
Odnośnie sprzętu - aby uniknąć powtórki z ub. sezonu związanej z nerwowym oczekiwaniem na koszulki, pragnę zaznaczyć, iż przewidujemy również i w tym sezonie zakup elementu wyposażenia zawodnika, jednak z tego miejsca nie składam deklaracji odnośnie terminów. Chcemy, aby każdy otrzymał np. getry, ale podobnie jak w ubiegłym sezonie z pewnością nie będzie możliwe wyposażenie całego klubu w jednym miesiącu, bo kwota faktury zablokowałaby możliwość finansowania pozostałych zobowiązań.

kad

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe