W dobie Covida powalczą dla Dawida

  • 13.06.2020, 17:45
  • Źródło: Fundacja Żyj dla innych
 W dobie Covida powalczą dla Dawida foto: Fundacja Żyj dla innych
28 czerwca nad stawami w Oleśnicy odbędzie się rodzinny festyn.

Fundacja "Żyj dla innych" zaprasza 28 czerwca nad oleśnickie stawy na festyn rodzinny "W dobie Covida - walczymy dla Dawida".

Jego celem - poza zabawą - jest wsparcie 22-letniego Dawida Jurkowskiego.

Fundacja pisze o tym tak:

"Każdy z nas ma w swoim życiu takie chwile, których nigdy nie zapomni. Zostają głęboko w naszej pamięci, są to wspomnienia pozytywne lub negatywne.

Dawid także w swoim życiu ma wiele wspomnień pozytywnych, lecz dzień 27 maja był jednym z najgorszych dni w jego życiu, zarówno dla niego jak i jego rodziny.

Dawid Jurkowski absolwent szkoły nadleśnictwa w Miliczu. Pogodny i ambitny chłopak. Chce kontynuować naukę w szkole w Namysłowie. Wesoły i jednocześnie skryty w sobie młodzieniec. Dawid mieszkał z rodzicami w Idzikowicach. Piszemy mieszkał, ponieważ na zdjęciach możecie zobaczyć co zostało z ich mieszkania. Przedstawiamy wam realistyczne zdjęcia wprost z miejsca tragedii wybuchu butli gazowej w ich domu.Stracili dobytek swojego życia, to na co pracowali przez całe swoje życie. Lecz to tylko mieszkanie, to tylko schronienie dla człowieka. To dach, podłoga i cztery ściany. Życie, tutaj życie odgrywa najważniejszą rolę wśród wszystkiego. Dawid podczas wybuchu był w domu, był w czasie gdy tego feralnego dnia nastąpił wybuch gazu. Dziękujemy Bogu że żyje, gdy popatrzymy na zdjęcia możemy sobie wyobrazić najgorsze, dzień 27 maja mógł się okazać jeszcze bardziej tragiczny w ich życiu. Dawid od tamtego dnia przebywa w szpitalu w Siemianowicach Śląskich w ciężkich stanie, najgorsze są poparzenia wewnętrzne. Trwa walka o życie. Walka o życie dla rodziców, siostry, kuzynostwa, dziadków, przyjaciół, znajomych.

Pomóżmy wygrać Dawidowi tą ciężką walkę o życie. Pomóżmy mu powrócić do normalnego stanu życia i funkcjonowania po tym co go spotkało. Dawida po tym wszystkim czeka kosztowna rekonwalescencja. Pragnie on jednego, zarówno on, jak i jego rodzina. Pragną aby żył. Chcą słyszeć jego głos, widzieć jego uśmiech, jego rodzice pragną usłyszeć od niego "Kocham was". Chcą mu powiedzieć "Kochamy cię synu". Jego siostra każdego dnia zastanawia się, co będzie dalej. Koledzy chcą znów iść zagrać z nim w piłkę. To jego życie jest w tym momencie priorytetem. Wszyscy wspólnie i zgodnie chcą jednego "Dawid walcz i żyj" ‼️‼️‼️

Walczmy razem, walczmy wspólnie dla Dawida.

Zapraszamy was wszystkich na festyn rodzinny pod tytułem "W dobie Covida - walczymy dla Dawida"

Przyjdźcie 28.06 nad Oleśnickie stawy i razem walczmy dla Dawida".

Źródło: Fundacja Żyj dla innych

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe