Boże Ciało w dobie koronawirusa - procesje w oleśnickich parafiach

  • 11.06.2020, 09:58
  • szach
Boże Ciało w dobie koronawirusa - procesje w oleśnickich parafiach Andrzej P. Szachnowski
Parafianie publicznie wyznali wiarę, stosując się do aktualnych zaleceń sanitarnych.

Katolicy obchodzą dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesje eucharystyczne przeszły jedynie wokół kościołów parafialnych.

Każda z nich była zewnętrzną manifestacją wiary, publicznym przyznaniem się do Chrystusa, deklaracją budowania życia i hierarchii wartości wedle zasad ewangelicznych.

Świadomość cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszy wiernym od zarania chrześcijaństwa. Cud przemiany jest tajemnicą, która, jak mówił św. Jan Paweł II, „przerasta nasze myśli i która może być przyjęta tylko w wierze”.

Zobacz nasz fotoreportaż z oleśnickich procesji – w najstarszej parafii pw. św. Jana i w najmłodszej parafii pw. NMP Fatimskiej.

 

szach

Zdjęcia (70)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Who is who?
Who is who? 12.06.2020, 23:17
Wszyscy jesteśmy 'Kowalskim'!
Oprt
Oprt 12.06.2020, 15:13
Jesteście oszołomy i psychole$!!!
w pis_du
w pis_du 12.06.2020, 00:11
Kto kogo niby zastrasza janino 'oszołomie Alfaniole'?
Janina Pontus
Janina Pontus 11.06.2020, 23:18
Jesteśmy świadkami kolejnego ataku na Kościół katolicki. Siły wrogie naszej cywilizacji szkalują katolicyzm w sposób szokująco bezpodstawny i bezczelny, antykatolicka propaganda jest ordynarnie kłamliwa i urąga faktom. Na portalu Milicji Obywatelskiej TW "Anna" w porozumieniu z adminem prowadzi stalinowski atak na Kościół, katolików i ich wiarę! Z antyklerykalną hucpą na portalu Milicji Obywatelskiej należy niewątpliwie walczyć, propagując prawdę o Kościele, ale warto też demonstracyjnie uczestniczyć w publicznych aktach pobożności, by przełamywać laicką atmosferę zastraszania katolików, wykluczania katolicyzmu z przestrzeni publicznej. Okazją ku temu był udział w procesji Bożego Ciala!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.06.2020, 10:27
Ilu członków Akcji Katolickiej dokonało imiennych wpisów? Ilu wierzących, dokonało imiennych wpisów? Wszyscy, łącznie z Tobą boją się - jakaż jest zatem ta wiara, skoro się jej wstydzisz?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.06.2020, 10:23
Internautko, czy powyższy komentarz podpisałaś swoim imieniem i nazwiskiem? Jeżeli nie, to sama jesteś złym przykładem. Jeżeli tak, to sama nic nie uczyniłaś, by było inaczej, bo Twoich komentarzy próżno szukać na portalu, wskazanym przez Ciebie.
zw-kowalski
zw-kowalski 11.06.2020, 23:44
Koleś. Chyba nie znasz historii KK. Nikt tak nie zdziesiątkował innych wyznań jak KK. Na kościół w Polsce nie trzeba napadać. Wystarczy, że w KK macie ojca Rydzyka i innych duchownych z furami jakich nie ma nawet polski rząd. Przecież to nie TW Anna czy inni zmuszali niektórych duchownych aby gwałcili dzieci. Puknij się Gabryś i tobie podobni w głowę. Ja do procesji BC podchodzę jak do zjawiska z folkloru. Nie mam nic przeciw takim procesjom. Ale możesz zrozumieć , że innych może to śmieszyć. Tak samo jak katolików (niektórych ) śmieszy muzułmanin na dywaniku w głową w kierunku Mekki.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.06.2020, 10:20
"Nikt tak nie zdziesiątkował innych wyznań jak KK." - wiedza, czy też brak wiedzy? Gdy dwie armie stają na przeciw siebie i obie mają na sztandarach wezwania do Boga, to znaczy, że idą mordować dla Boga, czy też ubierają się w szaty misterne, by ukryć swoje żądze? Nie jest katolikiem ten, który zabija, kradnie, chociaż sam siebie tak nazywa. I Ty zw-kowalski z pogardą odnosisz się do innych, i oczekujesz szacunku, i chcesz, by do Ciebie inni odnosili się z szacunkiem? Wychwalałeś postępowanie w Szwecji w czasie pandemii, a tu główny wirusolog Szwecji przyznał, że popełnił błąd.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 12.06.2020, 14:32
Krzysztof. Po ch... w polskim wojsku kapelan. Głódź jest nawet generałem. Szpital zatrudnia dwóch księży. Słyszałeś co to robili w czasie pandemii ? Ja słyszałem o SR , kibicach i innych a księża byli niewidoczni.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 12.06.2020, 14:19
Krzysztofie. Tak Szwed potrafi przyznać się do błędu. Nie twierdzimy w Szwecji, że wszystko jest idealne. Błąd to nie porażka. Jesteśmy społeczeństwem o 5-7 lat starszym niż wy. Dlatego większą umieralność. Doprowadzić do średniej życia w Szwecji i później imputujcie swoje zachwyty nad Polską. Król Wasa jak popełnił błąd w budowie okrętu Vasa poprzez dodanie jednego pokładu ufundował politechnikę w Sztokholmie aby o tym decydowali fachowcy a nie politycy
. Zobaczymy jak wasz rząd poradzi sobie ze stratami jakie spowodował. Dwie firmy od których brałem towar zamknęły się.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.06.2020, 23:15
Za kogo się uważasz? Za Polaka, za Szweda, a może za kogoś jeszcze innego?
wykolejonykowal
wykolejonykowal 14.06.2020, 21:17
Jestem li tylko nędzarzem wegetującym na szwedzkim zasiłku, koczującym na oleśnickich działkach i gościnnie korzystającym z kompa dobrych ludzi.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 12.06.2020, 23:28
A kim dla ciebie jest Kazimierz Karpienko? To Polak? Czy obywatel Niemiec narodowsci polskiej? A może to obywatel Polski a innej narodowości. Wysłałem mu zapytanie ale nie odpisał.
Przypomnienie
Przypomnienie 12.06.2020, 10:17
"Donosiciel Oleśnicki", czyli Zbigniew Kowalski, dziś szwedzki patriota, lżył samorządowców – kłamstwami, pomówieniami, oszczerstwami i obelgami.
wykolejonykowal
wykolejonykowal 14.06.2020, 21:21
Jestem li tylko nędzarzem wegetującym na szwedzkim zasiłku, koczującym na oleśnickich działkach i gościnnie korzystającym z kompa dobrych ludzi.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 12.06.2020, 14:24
Facet. Nikogo nie lzylem ani nie pomawialem. Samorządowców nie trzeba lżyć. Części z nich wystarczy pozwolić rządzić w wychodzą takie fakty jak podleczenie kolana i pięty.
wykolejonykowal
wykolejonykowal 12.06.2020, 12:24
Jestem li tylko nędzarzem wegetującym na szwedzkim zasiłku, koczującym na oleśnickich działkach i gościnnie korzystającym z kompa dobrych ludzi.
pisiolud
pisiolud 11.06.2020, 23:01
Ciemny lud wyraził poparcie dla 'czarnej mafii' jak zywkle!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.06.2020, 10:09
Napisz to samo, podpisując się własnym imieniem i nazwiskiem.
pisiolud
pisiolud 12.06.2020, 10:08
Chciałbym otrzymać łaskę wiary. Modlę się o to. Memento mori.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 12.06.2020, 10:10
Napisz to samo, podpisując się własnym imieniem i nazwiskiem.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 11.06.2020, 22:51
W Oleśnicy szli przy słonecznej pogodzie, gdzieś w Polsce - mimo deszczu. Szli każdy z sobie wiadomym przekonaniu. Byli tam, by dać świadectwo, albo też, bo taką mają hierarchię wartości, budującą miłość i wywodzącą się z miłości.
Mojżesz
Mojżesz 11.06.2020, 21:55
Bałwochwalstwo "Bogów odlewanych nie czyń sobie".

Pozostałe