UWAGA! Robert Sarna nowym przewodniczącym oleśnickiego samorządu!

  • 05.06.2020, 19:24
  • kad
UWAGA! Robert Sarna nowym przewodniczącym oleśnickiego samorządu! Andrzej P. Szachnowski
Zmiana liderów Rady Miasta została dokonana na dzisiejszej sesji.

Po odwołaniu z funkcji przewodniczącego Aleksandra Chrzanowskiego nastąpił wybór nowego przewodniczącego.

Zgłoszono trzy kandydatury: Roberta Sarny (Koalicja Obywatelska), Michała Kołacińskiego (Oleśnica Razem) i Marka Czarneckiego (Klub Jana Bronsia). Kołaciński jednak wycofał swoją kandydaturę po tym, jak zgłoszone zostały dwie kandydatury z koalicji rządzącej (Klub Jana Bronsia i Koalicja Obywatelska). Wzmocnił tym samym szanse Sarny, który jest do zaakceptowania przez Oleśnicę Razem. Kołaciński nie miał szans na wybór.

W tajnym głosowaniu Sarna otrzymał głosów 11, a Czarnecki - 9. Jeden radny się wstrzymał.

Tym samym Robert Sarna został nowym przewodniczącym Rady Miasta Oleśnicy! 

Sarna jest lokalnym przedsiębiorcą, pracownikiem Starostwa Powiatowego i liderem Platformy Obywatelskiej w Oleśnicy i powiecie oleśnickim. Jego wybór oznacza wzmocnienie tej partii w Oleśnicy i większy jej wpływ na rządzenie miastem. Zarazem jest to poważne osłabienie burmistrza Jana Bronsia i jego klubu.

kad

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (102)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fryzjer z bolesławca
fryzjer z bolesławca 11.06.2020, 23:32
Najlepszym przykładem na nowoczesność i rozwój Oleśnicy jest obecny stan"oleśnickiego- Centrum Kopernik"obok pomniku Gagarina ,które kosztowało pół bani albo więcej
O
O 13.06.2020, 19:50
Kosztował ponad 2 miliony
A
A 12.06.2020, 15:22
Za płace zabaw, parki w Oleśnicy odpowiada ZBK. SIedzą tam leśne dziadki i maja wszystko w d
zw-kowalski
zw-kowalski 11.06.2020, 23:50
Zgadzam się z Tobą. W pierwszym roku po oddaniu tego centrum i podanych kwotach w mediach z ciekawości, będąc w Oleśnicy, poszedłem zobaczyć to cudo. I jak zobaczyłem skorodowane śrubki na tabliczkach informacyjnych i porównałem kwotę za całość to mnie śmiech ogarnął. Na kilka kilometrów było czuć ....... Akurat pomagam znajomemu w Szwecji remontować stary dom. Gwoździe, śruby mają dziesiątki lat. Nie widać śladu korozji. A w tym centrum w pierwszym sezonie okazało się, że śrubki i nakrętki są typu najtańszy w markecie.
ZW
ZW 13.06.2020, 12:05
Oficjalny koszt tego placu to 2 miliony złotych - już kiedyś o tym wspominałem.
kmiot z bolesławca
kmiot z bolesławca 11.06.2020, 23:28
Najlepszym przykładem na nowoczesność i rozwój Oleśnicy jest obecny stan"oleśnickiego- centrum kopernik"obok pomniku Gagarina ,które kosztowało pół bani albo więcej
Romek
Romek 10.06.2020, 14:27
Teraz będzie ostry atak na pana Sarnę. Wiadomo z czyjego polecenia.
T.R
T.R 10.06.2020, 00:20
Człowiek który zna się rylko na handlu! Kolesiostwo rządzi Oleśnicą wstydu nie macie panie Sarna
Joanna
Joanna 09.06.2020, 12:38
Bronś musi odejść
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.06.2020, 09:09
"Sarna jest lokalnym przedsiębiorcą, pracownikiem Starostwa Powiatowego" - kilka sklepów (w tym jeden monopolowy w Oleśnicy) w Oleśnicy; pracownik Starostwa Powiatowego z administracyjnego doświadczenia? Z jakich względów chciał być pracownikiem MGK? Co R. Sarnę predysponuje do pełnienia funkcji Przewodniczącego Rady Miasta Oleśnica? Uważam, że jest to wybór dowodzący, iż większość radnych jest w radzie ze względów merkantylnych.
 Himalaje hipokryzji
Himalaje hipokryzji 08.06.2020, 13:06
Jeśli ktoś mówi o egzotycznej koalicji i aberracji to jak nazwać to czego sam jest niekwestionowanym autorem..?
Hieronim
Hieronim 08.06.2020, 11:57
Albo burmistrz się dogada z nową koalicją albo nie
Agnieszka
Agnieszka 09.06.2020, 15:49
Właśnie , należy się dogadać z całą resztą Rady , a nie z 3 panami .
Niestety
Niestety 07.06.2020, 16:01
Pan Aleksander zapłacił za kompletny brak samodzielności. Tak , tak.
zw-kowalski
zw-kowalski 07.06.2020, 13:21
Sorry, że w niedzielne ładnie południe cytuje zdarzenia sprzed kilku i kilkudziesięciu lat. Ale jakiś , sprawny inaczej, internauta powołuje się na teksty PO które ostatecznie zostały wyjaśnione kilkadziesiąt lat temu, sprostowane przez PO 8 lat temu. Jeszce tylko czekać jak ten zwolennik leczenia kolana i pięty burmistrza zarzuci mi, że mając miesiąc zamiast korzystać z toalety to załatwiałem swoje potrzeby fizjologiczne w pieluchy.
zw-kowalski
zw-kowalski 07.06.2020, 13:13
Zniesławienia nie było. Wracamy do sprawy sprzed 12 lat. " W lipcu 2000 roku opublikowaliśmy w Panoramie Oleśnickiej artykuł pod tytułem "Urząd zniesławiony" Informowaliśmy w nim, że aktywny wówczas publicznie oleśniczanin Zbigniew Kowalski został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Oleśnicy o zniesławienie burmistrza, wiceburmistrza i urzędników Urzędu Miejskiego w Oleśnicy oraz zniesławienie wiceburmistrza. Akt oskarżenia zarzucał mu, że że w lutym 2000 na łamach gazety Oleśniczanin pomówił naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego Małgorzatę Panek, poniżył ją w opinii publicznej i naraził na utratę zaufania potrzebnego do zajmowanego stanowiska. Zdaniem prokuratury pomówił także burmistrza Jana Bronsia, wiceburmistrza Janusza Marszałka, sekretarza Zbigniewa Rybaka, skarbnik Marię Young , naczelników Tadeusza Salika, Ryszarda Boguckiego, Andrzeja Miśkiewcza, Ryszarda Gąsiora, radcę prawnego Haline Susidko, przez co poniżył ich w oczach opinii publicznej i naraził na utratę zaufania. Sprawa była rozpatrywana przez Sąd Rejonowy w Strzelinie. Biegli stwierdzili, że oskarżony jest zdrowy i może odpowiadać za swoje czyny. Sad I instancji oczyścił jednak Zbigniewa Kowalskiego z zarzutów prokuratury w stosunku do wszystkich poza naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich. Z zarzutów wobec Małgorzaty Panek oczyścił oskarżonego Sąd Apelacyjny. Panorama Oleśnicka nr 10, 7-13 marca 2012 roku.
Spostrzeżenie
Spostrzeżenie 07.06.2020, 23:03
Zły człowiek usiłuje się usprawiedliwić. Kłamstwo pozostaje nadal jego specjalnością.
Do wiadomości internautów
Do wiadomości internautów 08.06.2020, 01:48
„W lipcu 2000 roku opublikowaliśmy w Panoramie Oleśnickiej artykuł pod tytułem »Urząd zniesławiony«. Informowaliśmy w nim, że aktywny wówczas publicznie oleśniczanin Zbigniew Kowalski został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową (...) o zniesławienie burmistrza, wiceburmistrza i urzędników (...)” – twierdzi Zbigniew Kowalski.
Twierdzi kłamliwie, bo nie był on w 2000 r. współpracownikiem Panoramy Oleśnickiej i nie publikował w niej swoich artykułów. Zwrot „aktywny publicznie oleśniczanin” jest eufemizmem, pod którym kryje się wydawca lżącego samorządowców pisma „Donosiciel Oleśnicki”.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 09.06.2020, 11:50
Koleś lub gościowa. Ja jedynie napisałem co w ramach sprostowania napisała Panorama Oleśnicka. Podałem numer oraz rok publikacji w Panoramie. Ale ty to wiesz lepiej jak sama redakcja Panoramy. Na konkurencyjnym portalu jest taki mad. On lepiej niż ja mieszkaniec Królestwa Szwecji wie jak jest w Szwecji.
Psychiatra
Psychiatra 07.06.2020, 19:39
Kowalski a pamiętacie jak wezwałeś cały Urząd przed sąd we Wrocławiu i nie wstawiłeś się na rozprawę - która przegrałeś z kretesem. nie masz wyrzutów , że za Twoją zabawę zapłacili podatnicy. W Szwecji byłoby to możliwe?
zw-kowalski
zw-kowalski 07.06.2020, 23:24
Kolejne kłamstwo. Wnosiłem o przesłuchanie w ramach pomocy prawnej przez Konsula RP. Korzystam z tego prawa. Z burmistrzem Kołacińskim zawarłem układ. Że ja wycofuję pozew a burmistrz Kołaciński mnie przeprasza. Pozew przeciw miastu Oleśnica i donosicielom wycofałem. Wycofanie pozwu otrzymał każdy z pozwanych poprzez swojego pełnomocnika oraz UM Oleśnica. Burmistrz Kołaciński mnie nie przeprosił ale to jego a nie mój teraz problem.
Spostrzeżenie
Spostrzeżenie 07.06.2020, 23:45
Zły człowiek wpadł we własne sidła.
Miecz Damoklesa
Miecz Damoklesa 07.06.2020, 02:02
Tę kadencję poprzedziła brudna kampania wyborcza. Kto w jej wyniku odzyskał władzę, która przestaje być niepodzielna?
ax
ax 06.06.2020, 18:00
Czy Jankowi pęknie żyła?
Petunia non olet
Petunia non olet 07.06.2020, 12:38
No i czy Żyła będzie mógł sPOjrzeć w oczy Jankowi ????
Monidło
Monidło 10.06.2020, 10:18
Ćwierćinteligenty paździerz fotoplastikon ma zaćmę .
RAPTOR
RAPTOR 06.06.2020, 15:28
Dzień dobry
Zauważam ciekawostkę że nie które komentarze są kasowane więc gdzieś prawda jest pogrzebana o porozumieniu Koalicji Obywatelskiej z Oleśnica Razem. Jestem prawie pewny że na następnych sesjach polecą następne głowy obstawiam na zastępcę Przewodniczącego Rady Miasta na 99% nowym może być Pan Paweł B. lub Michał K. ewentualnie ktoś z tego ugrupowania chyba że nowo powstałe ugrupowanie Koalicja Obywatelska nie dzieli się stołkami i Pan Siedlecki ma takie ambicje raz tu raz tam byle do przodu.
Zbigniew
Zbigniew 07.06.2020, 19:07
Sarna jest przewodniczącym komisji budżetu.komu odda tą funkcję?
KAPTOR
KAPTOR 06.06.2020, 21:48
A ja obstawiam, że Pan Paweł B. może być nowym sekretarzem generalnym PO, a Michał K. – nowym kandydatem PO na prezydenta w miejsce Rafała T.
Alert
Alert 08.06.2020, 16:18
No całkiem możliwe
?
? 06.06.2020, 11:42
"Mówię wam, kobiety z otoczenia pana burmistrza Bronsia doprowadzą go do ruiny. Jeżeli jest ktoś mądry w jego otoczeniu, to niech mu pomoże ale wygląda to tak, jakby burmistrz pomału zostawał sam." Cytat z MO - co sądzicie? Czy słuszna diagnoza?
...
... 06.06.2020, 14:41
Częściowo sluszna. Wpływ maja zly, ale słaby bo to on rzadzi nimi a nie odwrotnie
Iza
Iza 07.06.2020, 19:08
Paniom wydaje się że mają na niego duży wpływ
,
, 06.06.2020, 22:27
Ja już nie wiem, kto kim rządzi?
Tadeusz Dołęga - Mostowicz
Tadeusz Dołęga - Mostowicz 06.06.2020, 12:04
Było zatem jedyne wyjście: podać się zaraz do dymisji, zebrać forsy, co się da, nie zapomnieć o kasie koborowskiej, wziąć paszport zagraniczny i wyjechać jeszcze przed przyjazdem rejenta Windera do Warszawy. Oczywiście, na małżeństwie z Niną krzyżyk. Kunickiego trzeba wypuścić i pogodzić się z nim jakoś... Żeby nie skarżył...
 — Cholera!...
 Odezwał się telefon. Krzepicki meldował, że przyszła hrabina Koniecpolska i jeszcze jedna pani. Koniecznie chcą się widzieć.
 — Powiedz pan, że jestem chory.
 — Mówiłem — tłumaczył się Krzepicki — powiadają, żeby zameldować pomimo to, bo pan prezes napewno przyjmie.
 Ponury jak noc położył słuchawkę i otworzył drzwi.
 — Proszę — odezwał się szorstko.
 Z panią Koniecpolską była ta demoniczna panna Stella. To wprawiło Dyzmę w jeszcze gorszy humor.
 Zaczęły go troskliwie wypytywać o zdrowie i doradzać różnych lekarzy. W końcu wyraziły przekonanie, że ta niedyspozycja nie przeszkodzi mistrzowi w odbyciu w terminie misterjum Loży. Termin właśnie przypada jutro, a na nieszczęście mąż pani Koniecpolskiej siedzi w majątku i misterjum można urządzić tylko w mieszkaniu Wielkiego Trzynastego.
 To już do reszty zirytowało Dyzmę.
 — Niech mi panie dadzą święty spokój. Nie mam teraz głowy do tego.
 — Wyzdrowieje mistrz do jutra — zawyrokowała apodyktycznie panna Stella — a obowiązek Gwiazdy Trzypromiennej musi być dokonany.
 — Co tam wyzdrowieję, nie wyzdrowieję — szarpnął się Dyzma — zdrów jestem, ale głowy nie mam do tego. Mam ważniejsze sprawy na karku.
 Zaległo milczenie. Nikodem podparł pięścią brodę i odwrócił twarz do okna.
 — Panie miszcz, — odezwała się cicho pani Koniecpolska — pan mieć jakiesz przykroszcz?
 Nikodem zaśmiał ironicznie:
 — Przykrość, przykrość... cha, cha, przykrość... Taki gałgan znajdzie się, co człowiekowi na łeb włazi...
 — O, chyba pan, mistrzu, każdemu potrafi dać radę — z przekonaniem powiedziała panna Stella.
 Nikodem spojrzał na nią uważnie:
 — Nie każdemu. Jak kto pod ziemią ryje, jak świnia, oczernia, łże jak pies... Chce człowieka z błotem zmieszać, wygryść...
 Oczy panny Stelli zwęziły się:
 — Któż to taki?
 Dyzma machnął ręką i milczał.
 — Powiedz, mistrzu, kto jest przeciw tobie?
 — Co mam gadać...
 — Potrzeba powiedzieć — dźwięcznym głosikiem zawołała pani Koniecpolska — potrzeba. Możem cosz wimiślić, jakiego sposoba.
 — Zakon Gwiazdy Trzypromiennej jest potężny — poważnie dodała panna Stella.
 Nikodem wciągnął szyję w podniesione ramiona i nieoczekiwanie dla samego siebie, powiedział:
 — Terkowski.
 Na twarzach obu pań odbiło się zdumienie. Dyzma zaklął w duchu: poco tym babom powiedział? Idjota.
 Panna Stella wstała i uroczyście zbliżyła się do Dyzmy:
 — Mistrzu! Masz prawo rozkazywać. Czy ten człowiek musi zginąć?
 Dyzma przestraszył się. Zwarjowała baba.
 — Mistrzu! — ciągnęła panna Stella. — Czy ma być usunięty raz na zawsze, czy tylko na pewien czas? Rozkazuj.
 Nikodem roześmiał się. Wydało mu się czemś dziecinnie głupiem, że ta przysadkowata małpa, z tym całym poważnym, jak na kazaniu głosem, pyta się, co zrobić z takim potentatem, jak Terkowski. W tejże jednak chwili przyszło mu na myśl, że zaledwie kilka dni go dzieli od przyjazdu Windera. A wówczas szlus. Skończone wszystko. Jak się Terkowski zwącha z Winderem... Chyba, żeby Terkowskiego wówczas w Warszawie nie było...
 — Niech pani wyprawi Terkowskiego do Afryki na drzewo, czy do innej ciężkiej cholery! — rzucił z gorzkiem szyderstwem.
 — Kiedy? — twardo zapytała panna Stella.
 — A choćby i dziś, cha, cha, cha... Z pani to wesoła kobita! No, ale nie zawracajmy sobie głowy bajkami. Więc co z tem misterjum?
 Panie kategorycznie zażądały dotrzymania terminu. Wobec strachu przed jakiemś bliżej nieokreślonem nieszczęściem, jakie miało grozić niewypełnienie obrzędów Dyzma skapitulował i zgodził się drugie zebranie Loży Gwiazdy Trzypromiennej urządzić u siebie.
 Wieczorem dla „zalania robaka“ pojechał z Waredą do „Oazy“, a wróciwszy do domu zasnął snem kamiennym.
WeraXin
WeraXin 06.06.2020, 11:45
Konkretnie jedna pani która rządzi od lat miastem i pomyliła role o czym mówił na sesji radny Karpienko.
ax
ax 06.06.2020, 10:49
I tak Jankowi urwało się jedno ucho.CDN......
Telewidz
Telewidz 06.06.2020, 10:05
Kolejny skandal z transmisją - głos uciekał, obraz się rwał. Czy Pani Maria Susidko filolog języka rosyjskiego jest odpowiedzialna za te transmisje?
Filo-loszka
Filo-loszka 08.06.2020, 20:23
Алфавит мы уже знаем,
уже пишем и читаем
и все буквы по порядку
без ошибки называем:

(а) (бэ) (вэ) (гэ) (дэ) (е) (ё) (жэ) (зэ) (и)
(и краткое) (ка) (эль) (эм) (эн) (о) (пэ)
(эр) (эс) (тэ) (у) (эф) (ха) (цэ) (че) (ша)
(ща) (твёрдый знак) (ы) (мягкий знак)
(э оборотное) (ю) (я)
beznadzieja ratuszowa
beznadzieja ratuszowa 06.06.2020, 17:56
A czy ona jest w ogóle za coś odpowiedzialna? chyba tylko za branie co miesiąc kasy. Nawet tak prostej rzeczy, jak transmisja bez zakłóceń, też dla niej za trudna. To jakie do diabła, ma obowiązki?
Holistycznie
Holistycznie 07.06.2020, 12:41
POdobnie jak Janek - jest odPOwiedzialna za Oleśnicę ..... (a właściwie za ten bajzel, jaki w Oleśnicy panuje) .....
Obserwator
Obserwator 06.06.2020, 10:02
Żenujący poziom wystapień radnych z klubu Bronsia. Szczególnie radne Aiyegbusi i Sylwia Wawrzyńska dały przykład braku kompetencji. Radny Czarnecki zapomniał jak uzasadniał wiele decyzji burmistrza regułami demokracji, a wczoraj kiedy reguły demokracji zadziałały był oburzony. Jak Kali kraść to dobrze. Jak Kalemu ukraść to źle.
Słowa uznania dla radnych Krzesińskiej , Kołacińskiego, Bielańskiego i Karpienko. Można nie zgadzać się z ich poglądami, ale praca jaką wkładają w sprawowanie mandatu wzbudza podziw.
Urzędnik
Urzędnik 06.06.2020, 09:56
Brawo klub Po oczywiście z wyjątkiem obrońcy rodziny w Urzędzie
Luk
Luk 06.06.2020, 17:37
Facet sie ośmieszył. I to on jest szefem komisji rewizyjnej!!!!!!
dla kolegi pytam
dla kolegi pytam 06.06.2020, 18:36
Jak można kontrolować burmistrza będąc zięciem jego urzędniczki? Dlaczego opozycja tego nie zgłasza???
Aga
Aga 07.06.2020, 19:11
Wszystko w swoim czasie.teraz się im dobiorą do skóry.
Ave
Ave 07.06.2020, 12:42
co POwie Janek ???
JK
JK 06.06.2020, 07:35
Brawo panie Robercie , w polityce liczy się skuteczność
oj tam