Były burmistrz Oleśnicy zarzucił radnemu Kamaszyle kłamstwo [AKTUALIZUJEMY]

  • 05.06.2020, 13:53
  • kad
Były burmistrz Oleśnicy zarzucił radnemu Kamaszyle kłamstwo [AKTUALIZUJEMY]
Poszło o wschodnią obwodnicę miasta i działkę na Serbinowie.

W trakcie sesji Rady Miasta Oleśnicy radny Marek Kamaszyło (klub Jana Bronsia) zaatakował opozycję w kontekście sporu o zabudowę na Serbinowie. Broniąc burmistrza Jana Bronsia, który nie konsultował z mieszkańcami zagospodarowania terenu przed podjęciem decyzji o zabudowie mieszkaniowej, zarzucił poprzedniemu burmistrzowi brak konsultacji społecznych w sprawie przebiegu wschodniej obwodnicy miasta.

Radny Michał Kołaciński zarzucił Kamaszyle kłamstwo. Przypomniał, że takie konsultacje miały miejsce.

- Czy jest bardziej doniosły dowód konsultacji, niż to, że zmieniono trasę przebiegu obwodnicy? Skuteczne konsultacje się odbyły - oświadczył Kołaciński.

[AKTUALIZACJA]

Niżej publikujemy archiwalne zaproszenie do udziału w konsultacjach, co zadaje kłam twierdzeniu radnego Kamaszyło.

kad

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Franek
Franek 10.06.2020, 15:01
Marku! nie idź tą drogą. Kompromitujesz się już nie pierwszy raz.
były kolega
były kolega 05.06.2020, 16:30
Kto by pomyślał, że jak Kamaszyło wejdzie w kontakt z Bronsiem to stanie się kłamcą? Kiedyś taki nie był. Władza psuje ludzi.
Kamaszyło przeproś
Kamaszyło przeproś 05.06.2020, 14:54
Mareczek Parowóz ma podejście do prawdy jak jego guru...
https://nolesnica.pl/artykul/w…
Działkowiec
Działkowiec 05.06.2020, 14:50
Były konsultacje w sprawie obwodnicy. Było wielkie spotkanie z rozłożonymi planami w bibliotece na parterze na Reja. Przyszło coś ze 100 osób i każdy miał coś do powiedzenia.

Na konkretne pytania odpowiadał facet z firmy przygotowującej plany i ktoś z GDDKiA czy DSDiK (nie pamiętam). I oczywiście Kołaciński, Sadowski, radni.

W efekcie tych konsultacji i dość burzliwej dyskusji odsunięto przebieg obwodnicy za zabudowę mieszkaniową przy Żwirki i Krzywoustego, aż za tory koło strefy gospodarczej, tej, gdzie wybudował się Alucrom.

Wcześniejsze plany wyprowadzały obwodnicę jeszcze przed przejazdem kolejowym. Po tym spotkaniu i zebraniu uwag Kołaciński jeździł po wszystkich świętych z koleją włącznie i przepchnął obwodnicę aż pod strefę gospodarczą, z dala od domków. Sam nie mógł zadecydować w tej sprawie bo to inwestycja bodaj DSDiK.

Wiem, bo byłem na tym spotkaniu.

Kamaszyły tam nie widziałem.
A teraz kłamie?
Wstyd.
dudek
dudek 07.06.2020, 06:41
W efekcie tych konsultacji i dość burzliwej dyskusji odsunięto przebieg obwodnicy za zabudowę mieszkaniową przy Żwirki i Krzywoustego, aż za tory koło strefy gospodarczej, tej, gdzie wybudował się Alucrom. -A o co pytał Kamaszyło - o to włąsnie a nie o Żwirki i Wigury Przecież Chrzanowski to potwierdził co mówił Kamaszyło , po zmienieniu planu z Żwirki i Wigury poprowadzono plany o obwodnicy przez tereny przed torami, te tereny należą do miasta czy prywatnych właścicieli ? A tam już Kołacinski z nikim nie rozmawiał ,
Analityk
Analityk 07.06.2020, 10:35
1. Po zmianie planów przeprowadzono przebieg drogi ZA torami, nie przed;
2. Ekipka bronsiowa próbuje jak zwykle kręcić, odwracać kota ogonem, naginać fakty do swoich potrzeb.
3. Nie da się porównać braku konsultacji przy betonowaniu przez miasto obszaru należącego do miasta ze strategiczną inwestycją dla miasta, wykonywaną przez DSDIK na obszarze nienależącym do miasta.
4. Mimo że obwodnica miasta nie jest inwestycją miasta Kołacińsku zrobił wszystko by wprowadzić w życie wolę większości wyrażoną w toku konsultacji. Racje zainteresowanych zgłoszeniem swoich uwag zostały uwzględnione przez inwestora.
5. Spotkanie konsultacyjne było OTWARTE i KAŻDY MÓGŁ W NIM WZIĄĆ UDZIAŁ. Informacje o nim były publikowane na stronach miasta i przez media na kilka dni przed wydarzeniem. Wiele środowisk przysłało swoich reprezentantów. Ich sugestie uwzględniono w planach.
6. Przyłapany na kłamstwie Kamaszyło nie ma idwagi cywilnej by przprosić. To typowe dla politycznej organizacji którą reprezentuje.
blaga
blaga 05.06.2020, 14:18
To kamaszonuc w życiu prawdy nie powiedział.

Pozostałe