Ile kosztował ekspert, który przedstawił raport o stanie miasta zamiast burmistrza?

  • 05.06.2020, 12:48
  • OAI
Ile kosztował ekspert, który przedstawił raport o stanie miasta zamiast burmistrza?
Na sesji padło pytanie o koszt wystąpienia byłego prezydenta Poznania.

Radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem) zapytał podczas trwającej sesji Rady Miasta Oleśnicy o koszt wystąpienia eksperta, który przedstawił - zamiast burmistrza Jana Bronsia - raport o stanie miasta.

Burmistrz Jan Bronś odpowiedział, że raport opracowała firma Curulis i kosztowało to 15.891,60 zł.

Curulis to spółka z o.o. z Poznania. 

Na sesji Rady Miasta Oleśnicy reprezentował ją były prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

O tej sprawie napisaliśmy też TUTAJ

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mm
mm 09.06.2020, 19:41
Jak była planowana reforma edukacji w Oleśnicy, to p. Kołaciński nie był zbulwersowany zatrudnieniem za kilkanaście tysięcy eksperta zewnętrznego, którego praca i tak została wywalona przez nauczycieli jednej ze szkół. Wtedy było super, a teraz marnotrawstwo. Mentalność Kalego
Holistycznie
Holistycznie 08.06.2020, 17:40
Przecież to jest czysty deal:
- Grobelny przygotouje slajdy i przedstawia raport, a zamian
- Bronś zostaje prezesem kounalnej spółki odpowidzialnej za śmieci w Poznaniu .....

.... tak, czy siak sPOconego czeka kariera kartofla: albo na wiosnę posadzą, albo na jesień wykopią ...
Jaaaa, jaaaa!
Jaaaa, jaaaa! 08.06.2020, 17:07
Raz, dwa, trzy, pierwszy piszę raport w przyszłym roku!!! Dam Jankowi rabat i zrobię to z 12 tysiaków. Niech stracę. Czego się nie robi dla dobra miasta.
ZORRO
ZORRO 06.06.2020, 14:59
Niektórzy bez mrugnięcia okiem potrafią w majestacie prawa dawać "zapomogi" swoim kumplom (oczekując oczywiście wzajemności). Nawet mafia tego by lepiej nie wymyśliła.
analityk pro publico bono
analityk pro publico bono 06.06.2020, 14:49
Są dwie możliwości. 1. że Burmistrz sobie nie radzi dlatego wynajął za grube pieniądze eksperta. 2. że Burmistrz chciał w takie formie "wesprzeć" swojego kolegę samorządowca, któremu społeczeństwo "podziękowało". Zarówno 1 i 2 oznacza głęboką patologię obecnej władzy. Wniosek: referendum w sprawie odwołania Burmistrza.
Fiu, fiu ....
Fiu, fiu .... 06.06.2020, 13:15
Ale, że Sowa nie dostał tego zlecenia ....
Ślubowanie
Ślubowanie 06.06.2020, 10:09
Oburzeni są pracownicy Urzędu. Włożyli dużo pracy w raport, a kasę dostał kolega Bronsia. Dwór tworzy cara, a uległość kosztuje szanowni Urzędnicy.
pisiolud
pisiolud 06.06.2020, 08:39
A było dać Krzysztofowi K, który zrobił by to za darmo!
G.W.
G.W. 05.06.2020, 21:47
Grobelny obnażył nieudolnoś i niekompetencję Bronsia ! A jego przeszłość i zarzuty niegospodarności na grube miliony tylko potwierdzają że burmistrz ma coś na sumieniu i szuka doradzctwa jak z tego wybrnąć
ręka rękę myje
ręka rękę myje 05.06.2020, 16:27
Skandal! Ten burmistrz nie umie sam obronić swoich błędnych decyzji i płaci za to 15 tysięcy jakiemuś facetowi z Platformy?
Jak Bronś został przez ludzi przegnany z ratusza w 2014 roku to nie mógł nigdzie znaleźć pracy i koledzy z PO zainstalowali go w starostwie powiatowym wrocławskim.
Teraz co, spłata długów?
Veto
Veto 05.06.2020, 15:55
Bronś jest beznadziejny. Samozaoranie level master. Zero kompetencji do zarządzania czterodomowym sołectwem, co dopiero miastem.
.
. 05.06.2020, 15:32
Ile kosztował raport o stanie Atola za czasow Pana Kołacińskiego, przy ,,rządzeniu,, w Atolu przez Pana Bielańskiego ?
Kto bogatemu zabroni
Kto bogatemu zabroni 05.06.2020, 16:38
to nie raport tylko kilkusetstronicowy dokument poaudytowy z wytycznymi. Sam audyt trwał kilka miesięcy. Nie da się tego porównać. To opracowanie kolejny rok służy władzom, ostatnio nawet Bronś się na nie powoływał.
A wystąpienie pana eksperta było jednorazową fanaberią i wykonaniem czegoś, do czego zobowiązany jest burmistrz, mający do dyspozycji Wydział Finansowy ze skarbniczką Jarosiewicz na czele.
antek
antek 05.06.2020, 16:29
15 tys
wstyd, że tu mieszkam
wstyd, że tu mieszkam 05.06.2020, 14:43
W głowie się nie mieści, że w ratuszu nikt nie potrafił sporządzić opinii! kogo do cholery tam zatrudniacie, że trzeba wynająć swojego (z PO) "eksperta"? to ma być niezależna opinia? płacimy na sprawę w sądzie z panem Rybakiem -choć jest 4 radców zatrudnionych przez Bronsia, teraz płacimy za tzw. opinię, nawiasem mówiąc bardzo ogólną, którą można przedstawić właściwie w każdym innym mieście. No i te butne wypowiedzi Bronsia, jeszcze trochę i megaloman pęknie z powodu rozdętego ego. No cóż, wybraliście sobie takiego...., to dobrze wam tak.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 05.06.2020, 15:09
Mi też było wstyd mieszkać w Oleśnicy. UM miał tyłu radców i mimo to przegrał kilka razy ze mną spory w sądzie administracyjnym. Ba nawet sąd mnie uniewinnił z oskarżenia po donosie Bronsia, radcy Susidko, sekretarza , skarbnika i wszystkich naczelników wydziałów.
Przypomnienie
Przypomnienie 06.06.2020, 21:19
Zbigniew Kowalski wydawał nienawistne pismo „Donosiciel Oleśnicki”, w którym lżył samorządowców, sięgając po kłamstwa, pomówienia i obelgi.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 05.06.2020, 14:36
Krzysztof. Może opozycji łatwiej krzyczeć niż zrobić coś konkretnego ? To jak z dziennikarzami. Czasami nie interesuje ich odpowiedź a jedynie treść pytania.
Bronś out!
Bronś out! 05.06.2020, 14:29
To jest skandal! Prezentacja tego raportu nie wytrzymuje żadnej krytyki: same okrągłe słówka.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 05.06.2020, 13:31
Worek z przykładami nieudolności Jana Bronsia coraz to nowe ma wrzutki. Kiedy tak zwani opozycyjni radni uznają, iż jego zawartość jest już wystarczająca, by ogłosić referendum o odwołanie Jana Bronsia?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 05.06.2020, 14:34
Musieliby mieć moje tzw jaja. Ja sam ponad 20 lat temu zebrałem ponad 3 tys podpisów za obniżeniem pensji burmistrza. Więcej niż 10%uprawnionych do głosowania. Wniosku nie złożyłem bo za mały margines bezpieczeństwa. Część podpisów była fikcyjna. Np pracownicy Mgk wysiedli z busa i podpisali się pod danymi mojego sąsiada. Do tej pory mam ich zdjęcia.
Dobromir
Dobromir 05.06.2020, 13:21
Przecież to jakiś... koszmar...
Od czego jest Skarbniczka?
Od czego jest burmistrz?
To może zamiast kosztownych wyborów na burmistrza i równie kosztownego utrzymywania pani Jarosiewicz rozpiszmy sobie przetarg na prowadzenie finansów i występy przed radnymi. Będzie taniej.
Przecież Bronś i tak nic nie robi, a jak raz był potrzebny na początku epidemii, to sobie pojechał na wypoczynek.
Po co nam taki burmistrz?
Hej młody Junaku ....
Hej młody Junaku .... 06.06.2020, 15:37
- Powiedz mi po co jest ten Jaś?

- Właśnie, po co?

- Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten Jaś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa Oleśnicy. To jest Jaś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym Jasiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Jaś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie posiedzi na zwolnieniu, do jesieni na świeżym powietrzu w Aipach i co się wtedy zrobi?

- Wrzutkę na fejsbuka...

- Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.

- Nie, nie, nie, nie, nie, nie, nie! Nie stać cię! Ty musisz oszczędzać!

- Słuchaj Jasiek! Ty nie bądź taki demagog! Jak ty robisz kombinacje to jest wszystko dobrze, a jak ja coś zaproponuję... to mi robisz szkolenie...

- Ja kombinacje? Powiedz mi jedna, a dam ci wypić cała butelkę koniaku. No?

Pozostałe