Oleśnica w dawnej kronice

  • 03.06.2020, 11:38
  • Źródło: OBP
Oleśnica w dawnej kronice Oleśnicka Biblioteka Publiczna
Przekazała ją do archiwum miejskiego dyrektor ZBK.

Oleśnicka Biblioteka Publiczna w Oleśnicy poinformowała dziś o nowym nabytku do Działu Dokumentów:

„Zdjęcia pochodzą z Działu Dokumentów Życia Społecznego Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja” – w ostatnim czasie niezwykle często mogliście przeczytać lub usłyszeć to zdanie.

Materiały, które tam gromadzimy posłużyły nam m.in. do przygotowania kalendarza na 2020 rok, wystawy plenerowej „Ludzie samorządu 1990-2020”, którą możecie podziwiać na Rynku Miejskim w Oleśnicy czy video-prezentacji, którą możecie oglądać na naszym kanale na YouTube z okazji 30. rocznicy samorządu terytorialnego w Oleśnicy:

👉 https://youtu.be/I__mppW8ksE

Bogactwo tego działu budowane jest już od ponad 45 lat (!) na podstawie materiałów przekazywanych nam przez mieszkańców naszego miasta i przez Instytucje, które do naszych archiwów przekazują swoje zdjęcia, dokumenty czy KRONIKI.

Najnowszy skarb na ręce Dyrektor Biblioteki Anny Zasady przekazała nam w tym tygodniu Dyrektor Zakładu Budynków Komunalnych w Oleśnicy Pani Izabela Świąder.

Zobaczcie jak cenne materiały można znaleźć w takich kronikach!

Jeśli Wy również chcielibyście wesprzeć naszą działalność z zakresu pozyskiwania, gromadzenia i opracowywania zbiorów regionalnych oraz dokumentów życia społecznego zapraszamy do kontaktu

Źródło: OBP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe