Robią ścieżkę pieszo-rowerową na Krzywoustego

  • 02.06.2020, 17:02
  • Źródło: UM Oleśnicy
Robią ścieżkę pieszo-rowerową na Krzywoustego UM Oleśnicy
Ułatwi bezpieczne dotarcie do GKN i ogródków przy Motoryzacyjnej w Oleśnicy.

Jak informuje Urząd Miasta Oleśnicy, powstaje nowa ścieżka pieszo - rowerowa na ul. Krzywoustego oraz na ul. Motoryzacyjnej.

Jest to inwestycja realizowana przez Sekcję Dróg Miejskich w Oleśnicy. Zapewni bezpieczne korzystanie z drogi przez pieszych i rowerzystów jadących w kierunku GKN i ogrodów działkowych przy ul. Motoryzacyjnej.

Trwają roboty drogowe przy budowie ciągu pieszo - rowerowego na ul. Krzywoustego (droga wojewódzka nr 451) oraz na ul. Motoryzacyjnej (droga gminna). Obecnie wykonywana jest górna warstwa nawierzchni asfaltowej, a wkrótce ustawione zostaną zasilane solarnie lampy oświetleniowe. Będą one skierowane na wykonywane przejście dla pieszych i przejazd rowerowy. Zaplanowano również nowe oznakowanie pionowe i poziome. Wykonawcą robót jest firma BIOBUD Piotr Schabikowski z Sokołowic, a koszty prac wynoszą 387 tysięcy złotych. Pomimo tego, że inwestycja częściowo obejmuje drogę wojewódzką, to w całości finansuje ją Gmina Miasto Oleśnica. Zgodnie z planem ścieżka pieszo -rowerowa powinna być gotowa w drugiej połowie czerwca.


Niebawem w sąsiedztwie rozpoczną się też prace związane z budową przejścia pieszo - rowerowego na przejeździe kolejowym na drodze wojewódzkiej nr 451 - również ul. Krzywoustego. Aktualnie trwa procedura udostępnienia terenu na potrzeby wykonania tej budowy oraz odbywa się produkcja dodatkowych zapór i urządzeń sterujących, do zabezpieczenia przejścia przed ruchem kolejowym. Inwestycja powinna zakończyć się do 30 października br.

Na oba zadania Gmina Miasto Oleśnica wystąpiła o dofinansowanie ze środków Unijnych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 - Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Źródło: UM Oleśnicy

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe