Załoga Pogotowia: Utraciliśmy zaufanie do dyrekcji szpitala w Oleśnicy!

  • 02.06.2020, 16:40
  • OAI
Załoga Pogotowia: Utraciliśmy zaufanie do dyrekcji szpitala w Oleśnicy!
Każda kolejna wypowiedź dyrekcji pogłębia kryzys w Powiatowym Zespole Szpitali. Kolejne stanowisko opublikowali pracownicy Pogotowia Ratunkowego. To już prawdziwa wojna...

"Z uwagi na kolejny raz pojawiające się nieprawdziwe informacje, które są przekazywane przez p. T. Krawczaka i są sprzeczne z informacjami przekazywanymi przez p. Krzysztofa Wywrota, oraz z uwagi na chaos informacyjny tworzony prawdopodobnie przez administrację szpitala, pragniemy się do tego odnieść" - informuje załoga Pogotowia Ratunkowego w Oleśnicy.  

I powołuje się na słowa Tomasza Krawczaka z mojaolesnica.pl: „Zaproponowano mi stanowisko kierownika pogotowia w związku z dotychczasową współpracą i zaangażowaniem przy współpracy ze szpitalem”, przypominając, że kilkanaście godzin później, po informacji o proteście załogi, która ukazała się na olesnica24.com, dyrektor Krzysztof Wywrot te słowa Krawczaka zdementował: „Byłby jednym z pracowników, a nie szefem pogotowia. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z nim i prawdą jest, że był rozpatrywany jako osoba odpowiedzialna, która mogłaby nas wesprzeć. Nie został ogłoszony konkurs i nie został nikt wybrany [na stanowisko kierownika].

Dalej załoga napisała o chaosie informacyjnym ze strony dyrekcji:

"W wydaniu „Faktów o poranku” TVP3 Wrocław z 1 czerwca 2020 r. podczas rozmowy telefonicznej pan Wywrot informuje: „Ja jestem w ogóle zadziwiony tą całą sytuacją. Po pierwsze, i to można sprawdzić w kadrach u nas w każdej chwili: nie został po pierwsze ogłoszony konkurs na stanowisko, a jest taki wymóg – to po pierwsze, proszę zwrócić uwagę na to. Po drugie – w związku z tym nie ma rozstrzygnięcia. Jeżeli na podstawie tych wyciekających informacji z prowadzonych rozmów ktoś buduje jakiś obraz, wizerunek i tak dalej, to ja nie mogę tego komentować, proszę wybaczyć. To jest naprawdę poniżej pewnego poziomu.”

Z drugiej jednak strony na profilu Służb Ratowniczych zostały ogłoszone gratulacje dla pana Krawczaka z uwagi na objęcie stanowiska kierownika, a na zamkniętej grupie dla członków stowarzyszenia pani Marta Kubiak, członek zarządu stowarzyszenia oraz jednocześnie członek zarządu spółki Regem, poinformowała, że propozycję objęcia stanowiska kierownika Pogotowia Ratunkowego w Oleśnicy pan Krawczak otrzymał ok. miesiąc temu.

Ten fakt potwierdził kolejny raz sam p. Krawczak w materiale „Faktów o poranku” w TVP3.

Kto więc ma rację? Komu zależy na takim chaosie? Dlaczego pan Wywrot na żadnym etapie nie konsultował, ani nawet nie poinformował załogi o takich planach? Dlaczego pan. dr n. med. Michał Geneja 27 maja miał podpisać rozwiązanie umowy o kierowanie Pogotowiem od 1 czerwca za porozumieniem stron? Skoro nie było konkursu i jednocześnie rozstrzygnięcia, kto miał w tym czasie kierować Pogotowiem?".

Załoga dementuje też słowa Tomasza Krawczaka, który stwierdził: „Wiem, że część ekipy odgrażała się, iż 1 czerwca nie podejmie pracy z tego powodu. Gdy usłyszeli, że może to grozić skutkami prawnymi, rozpoczęła się nagonka na mnie.”.

"Chcemy stanowczo zdementować te informacje! W naszym stanowisku, przekazanym mediom 29 maja, wyraźnie poinformowaliśmy mieszkańców powiatu, że nie ma żadnego zagrożenia, aby w związku z naszym protestem którakolwiek z karetek nie wyjechała na wezwanie. Żaden z nas, ratowników medycznych, pielęgniarek i pielęgniarzy, czy lekarzy, nie ma w zwyczaju stosować tego typu szantażu. Każdemu z pracowników, którzy w zdecydowanej większości są również entuzjastami (bo pan Krawczak nie ma na to monopolu) przyświeca motto naszego szpitala „Zdrowie pacjenta najwyższym celem”! Być może metody szantażowania i zastraszania są bliskie sercu panu Krawczaka i sam takie stosuje w zarządzaniu ludźmi, ale my, pracownicy Pogotowia Ratunkowego, takie metody uważamy za obrzydliwe, a przypisywanie nam takich cech za bezczelne" - czytamy w oświadczeniu.
 
Dalej załoga Pogotowia wyjaśnia:

"Kolejną kwestią jest kwestia potrzeby zatrudnienia kolejnej osoby na stanowisku administracyjnym. W chwili obecnej w strukturach Pogotowia Ratunkowego na stanowiskach kierowniczych i administracyjnych zatrudnione są cztery osoby:

• Kierownik Pogotowia Ratunkowego dr. n. med. Michał Geneja, który nadzoruje całościowo pracę ratowników i innych pracowników, sprawuje nadzór nad dokumentacją medyczną, kontroluje merytorycznie pracowników medycznych, podpisuje zapotrzebowania na leki i sprzęt medyczny, kontroluje gospodarkę lekami (w tym lekami ścisłego rozchodu) itp.

• Zastępca Kierownika Pogotowia Ratunkowego p. Mateusz Szczęch, który nadzoruje sprawy techniczne oraz zajmuje się utrzymaniem floty Pogotowia Ratunkowego w należytym stanie technicznym

• Koordynator Pogotowia Ratunkowego p. Damian Szczepaniak, który zajmuje się bezpośrednim nadzorem nad pracą personelu pielęgniarsko-ratowniczego, tworzeniem zapotrzebowań na leki, sprzęt medyczny, nadzorem nad sprawnością sprzętu medycznego, tworzeniem harmonogramów pracy, raportowaniem oraz tworzeniem statystyk dotyczących ratownictwa medycznego, innymi sprawami bieżącymi itp.

• Koordynator ds. Transportu Medycznego p. Kamil Drzazga, który zajmuje się kompleksowo przyjmowaniem zgłoszeń transportowych, organizacją takich transportów oraz ich obsługą, rozliczaniem transportów oraz tworzeniem statystyk itp.

Uważamy, że taki skład jest w pełni wystarczający do realizacji zadań, jakie wykonuje Pogotowie Ratunkowe w Oleśnicy. Zatrudnienie p. Krawczaka na stanowisku administracyjnym/technicznym, na którym odpowiedzialny byłby za sprzęt czy remonty dublowałoby zakres kompetencji częściowo Zastępcy Kierownika Pogotowia Ratunkowego p. Mateusza Szczęcha, a częściowo Kierownika Działu Technicznego Powiatowego Zespołu Szpitali  p. Janusza Boreckiego. Wiązałoby się to oczywiście z wypłacaniem temu panu niemałej pensji.
 
Kolejnym problemem są powtarzające się zarówno w komentarzach na lokalnych portalach internetowych zarzuty w stronę pogotowia (słowa kluczowe: „syf w pogotowiu”), jak również padające z ust pana Krawczaka (wypowiedź w „Faktach o poranku” w TVP3 Wrocław), pani Gizeli Jagielskiej czy pana Wywrota (zniesławianie pracowników: vide www.olesnica.24.com oszczerstwa o nieprawidłowościach w Pogotowiu Ratunkowym.

Jednak do tej chwili żaden z wyżej wymienionych nie sprecyzował zarzutów, uniemożliwiając tym samym jakąkolwiek obronę oraz możliwość poprawy nieprawidłowego (według wyżej wymienionych) stanu rzeczy. Czy takie zachowanie ma na celu poprawę jakości udzielanych świadczeń i warunków pracy, czy raczej ma na celu zdyskredytowanie niezwykle oddanej swojej pracy załodze Pogotowia Ratunkowego w Oleśnicy?".

Konkluzja oświadczenia jest następująca:  

"Z przykrością musimy stwierdzić, że po zaprezentowaniu swojego stanowiska przez pana Wywrota w wydaniu „Faktów o poranku” w TVP3 Wrocław i na łamach lokalnych portali internetowych oraz z uwagi na brak zainteresowania dialogiem ze swoimi podwładnymi, zdecydowana większość załogi Pogotowia Ratunkowego w Oleśnicy utraciła zaufanie do dyrekcji Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy i nie wierzy, że za próbą zmian kadrowych stoi troska o jakość udzielanych świadczeń lub polepszenie warunków pracy".

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 było i nie ma
było i nie ma 03.06.2020, 20:43
Gdzie się podziało Perito Medical?
hihi
hihi 04.06.2020, 13:43
tam gdzie zawsze
Obserwator
Obserwator 03.06.2020, 10:30
No to już wiemy kto to jest Postscriptum. Zw-kowalski
Non profit
Non profit 03.06.2020, 08:23
Pilny audyt w Stowarzyszeniu!!!
obserwujacy
obserwujacy 03.06.2020, 06:20
@adwokat zgadzam się - myślę, że kilku ratowników z oleśnickiego pogotowia zakończy swoją karierę , bo będą mieli wyroki.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 03.06.2020, 08:52
A może konkrety? Naczelnik wydziału Andrzej M. za poświadczenie nieprawdy stanął przed sądem. Naczelnik Tadeusz S. za mb aruszenie prawa budowlanego też miał rok próby. I nadal burmistrz Oleśnicy ich zatrudniał. Tak to działa w Oleśnicy.
Postscriptum
Postscriptum 03.06.2020, 10:24
Teraz konkrety ode mnie. Redagowałem "Donosiciela Oleśnickiego", w którym złożyłem donos na rzecznika burmistrza. Konkretnie doniosłem, że jest on "alfonsem, który zyskał" w Radzie Miasta "miano śmiecia nadającego się na wysypisko, jako ta gminna pluskwa opluskwia innych". Złożyłem też donos na wiceburmistrza. Konkretnie doniosłem, że ten "tchórz nasmrodził, uciekł i już". Tak to działało w Oleśnicy, w której, jak napisał o mnie ów rzecznik, "nie spłacałem długów wobec kasy miejskiej", a "ucieczki od długów szukałem w publicznych awanturach". Na koniec wyemigrowałem do Szwecji – po suty zasiłek.
zw-kowalski
zw-kowalski 03.06.2020, 10:38
KOLEŚ. masz urojenia. W nr 3 DO wpłynął do redakcji list czytelnika. Autor , znany mi osobiście, pisząc to zdanie powołał się na tekst Panoramy Oleśnickiej nr 11/1994. Radny Szachnowski nigdy o sprostowanie listu czytelnika nie wystąpił. Autor precyzyjnie powołał się na artykuł Panoramy. Pretensje do DO cytującego PO czy do Panoramy ? Poza tym nigdy nie składałem wniosku o świadczenie usług erotycznych. Nie wiem co pijasz i jadasz ale masz urojenia.
Natomiast Tchórz to był wierszyk nadesłany do redakcji przez jednego z czytelników. Ce***e cię analfabetyzm wtórny. Pod tekstem wierszyka napisane jest "Taki wierszyk podrzucił do redakcji czytelnik jako replikę do skargi "Burmistrza Marszałka"
Postscriptum
Postscriptum 03.06.2020, 11:14
KOLEŚ. To ja byłem sprawcą wierszyka. To ja byłem też sprawcą donosu na rzecznika, który podpisałem tak: "Odpisano z tablicy ogłoszeń KS Pogoń". Kamuflaż był i pozostaje nadal moją metodą.
Takjest
Takjest 03.06.2020, 07:42
Kolejny raz jest personel zastraszany.
Tragedia
Adwokat
Adwokat 02.06.2020, 22:51
Ja bym się tak nie rozpisywał,
Przyjdą kontrole i wszystko będzie jasne kto miał racje.
Wtedy pozew zbiorowy prywatnie każdej osobie wytoczyć aby zapłaciła.
Jak coś zapraszam
Przygnębiająca lektura
Przygnębiająca lektura 02.06.2020, 21:51
Maska spadła z twarzy Tomasza Krawczaka, prezesa Stowarzyszenia Służby Ratownicze – taka myśl przyszła mi do głowy po lekturze artykułu "Wrze w szpitalu. Wrze w pogotowiu" opublikowanego w "Panoramie Oleśnickiej". Fakty pokazują, że Stowarzyszenie Służby Ratownicze nie jest takie, jakie opinii publicznej dotąd wydawało się, że jest. Przeczytajcie ten artykuł.
jola
jola 02.06.2020, 21:56
maska spadła bo komus w pogotowiu się wydaje, że wie lepiej niby jak to wszystko wygląda? stek kłamstw i bzdur. oczerniać łatwo.
Pacjent
Pacjent 02.06.2020, 20:48
A ja się pytam: czy ten skandal nie obnaża nieudolności Zarządu Powiatu, na którym spoczywa odpowiedzialność za Powiatowy Zespół Szpitali?; czy Rada Powiatu nie powinna za ten skandal odwołać wszystkich członków Zarządu Powiatu ze starostą na czele?
Renia
Renia 02.06.2020, 21:24
Dokładnie. Przypominam, że za zwolnieniem poprzedniej dyrekcji stał Polański i Susidko (dwójka doskonale pamiętająca wyciągnięcie szpitala z bagna za Kocińskiego). Nie mogli tego zdzierżyć, więc wywalili Dybizbańskiego i zatrudnili magika Wywrota. O tym trzeba pamiętać!!!
dla kolegi pytam
dla kolegi pytam 02.06.2020, 20:22
Ciekawe kiedy rozwalą ten szpital jeszcze przed wakacjami czy dopiero jesienią?
Krótko i na temat
Krótko i na temat 02.06.2020, 20:14
Wystarczy przeczytać niespójne a wręcz rozbieżne oświadczenia, żeby stwierdzić, że to jest jakiś szwindel.
janka
janka 02.06.2020, 19:15
Cóż kolejny koleś magistratu ma otrzymać fuchę Wywrot wywrócił opiekę zdrowotną do góry nogami ! A może to jest działanie włodarzy aby srywatyzować szpital i pogotowie ??? Ktoś to ma obiecane czy co ??? Poprzednim razem to się nie udało jaśnie panie
Vvv
Vvv 02.06.2020, 18:33
A dlaczego ratownicy nie pokazali swojej twarzy przed kamerą?Bojowi tchórze ?
o co w tym chodzi???
o co w tym chodzi??? 02.06.2020, 18:30
Kierownik Pogotowia Ratunkowego dr. n. med. Michał Geneja, który nadzoruje całościowo pracę ratowników i innych pracowników = Koordynator Pogotowia Ratunkowego p. Damian Szczepaniak, który zajmuje się bezpośrednim nadzorem nad pracą personelu pielęgniarsko-ratowniczego

Kierownik Pogotowia Ratunkowego dr. n. med. Michał Geneja podpisuje zapotrzebowania na leki i sprzęt medyczny = Koordynator Pogotowia Ratunkowego p. Damian Szczepaniak zajmuje się tworzeniem zapotrzebowań na leki, sprzęt medyczny,

Kierownik Pogotowia Ratunkowego dr. n. med. Michał Geneja sprawuje nadzór nad dokumentacją medyczną, = Koordynator Pogotowia Ratunkowego p. Damian Szczepaniak zajmuje się raportowaniem oraz tworzeniem statystyk dotyczących ratownictwa medycznego,

Zastępca Kierownika Pogotowia Ratunkowego p. Mateusz Szczęch, który nadzoruje sprawy techniczne = Koordynator Pogotowia Ratunkowego p. Damian Szczepaniak zajmuje się nadzorem nad sprawnością sprzętu medycznego,

Koordynator Pogotowia Ratunkowego p. Damian Szczepaniak zajmuje się tworzeniem statystyk = Koordynator ds. Transportu Medycznego p. Kamil Drzazga, który zajmuje się tworzeniem statystyk itp.

Zastępca Kierownika Pogotowia Ratunkowego p. Mateusz Szczęch, który nadzoruje sprawy techniczne oraz zajmuje się utrzymaniem floty Pogotowia Ratunkowego w należytym stanie technicznym = Koordynator ds. Transportu Medycznego p. Kamil Drzazga, który zajmuje się kompleksowo przyjmowaniem zgłoszeń transportowych, organizacją takich transportów oraz ich obsługą

Tam pracuje tylko 50 osób, a 4 zarzadzających i koordynujących i pilnujących.
I ktoś mówi o marnotrawieniu pieniędzy??
ja
ja 02.06.2020, 19:44
ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Stawiasz znak równości tam, gdzie żadna równość nie występuje. Przeczytaj ze zrozumieniem i dokładnie o jakie statystyki chodzi, o jakie transporty chodzi, a potem zastanów się nad tym co piszesz.
Aspiryna
Aspiryna 02.06.2020, 17:15
A ktos jeszcze ma do dyrekcji zaufanie ? W szpitalu to juz kilka osób .

Pozostałe