Na rolkach dla Krystiana

  • 01.06.2020, 18:10
  • kad
Na rolkach dla Krystiana foto: Krzysztof Dziedzic
W Oleśnicy rozpoczęli 27 na 27. Rolki Reggae Maratony dla Krystiana.

Zaczęło się od tego komunikatu Rolki Reggae:

"Krystian Dąbrowski z Dobrosielic niedaleko Płocka ma 12 lat i wyjątkowo rzadką przypadłość. To WRODZONA NIEWRAŻLIWOŚĆ NA BÓL I BRAK POTLIWOŚCI. Z pozoru może wydawać się to fajne. Ale nie jest. Krystian nie czuje, kiedy z jego ciałem dzieje się coś niedobrego. Nie czuje, kiedy robi sobie krzywdę. A to prosta droga do nieszczęścia. Przez chorobę ma całkowicie zniszczone kolana. Polscy lekarze rozłożyli bezradnie ręce. Pomoc w rekonstrukcji kolana zaoferował dr Feldman z kliniki w Los Angeles w USA. Jednak nie za darmo. Za prawie pół miliona złotych...

Chcemy pomóc zebrać te pieniądze i uratować Krystianowi nogę. To będzie 27 maratonów. Każdego dnia jeden. Każdy w innym miejscu. Każdy dla Krystiana. I każdy z zaskakującym zakończeniem. Dołączycie? Zapraszamy na pokład!".

A dzisiaj po godzinie 17 Agata i Wojciech Miszewscy, czyli Rolki Reggae, ruszyły na trasę maratonu wokół oleśnickich stawów. Towarzyszyło im kilkoro rolkarzy.

"To będzie istny MARATON MARATONÓW. Codziennie, od 1 do 27 czerwca przejedziemy na rolkach co najmniej 42 kilometry. Czyli 27 maratonów. Każdy w innym miejscu i podczas każdego z nich chcemy opowiedzieć Wam coś ciekawego. O miejscu, w którym będziemy i o ludziach, których spotkamy. A po drodze będziemy namawiać do pomagania Krystianowi!" - zapowiedzieli Agata i Wojciech.

TU można pomóc Krystianowi.

kad

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe