ATOL OLEŚNICA Z NAJWYŻSZĄ STRATĄ W HISTORII

  • 01.06.2020, 11:59
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
ATOL OLEŚNICA Z NAJWYŻSZĄ STRATĄ W HISTORII
Już jutro kolejne wydanie "Panoramy Oleśnickiej". A w nim do poczytania między innymi:

TYLKO W PANORAMIE REKORDOWA STRATA ATOLA!
Pękła kolejna finansowa bariera... Dlaczego strata Atola jest najwyższa w historii? I czy za rok będzie jeszcze większa?

TYLKO W PANORAMIE KTO MOŻE ZASTĄPIĆ ALEKSANDRA CHRZANOWSKIEGO?
Panorama ujawnia, kto i dlaczego może zastąpić przewodniczącego Rady Miasta Oleśnicy, jeśli ten zostanie odwołany. W Oleśnickiej również możliwe scenariusze i informacja o decydującym spotkaniu...

TYLKO W PANORAMIE WRZE W POGOTOWIU, WRZE W SZPITALU
Protestują ratownicy i część załogi szpital. Chaos informacyjny, plombowanie komputerów i gabinetów, donosy do prokuratury, dyrektor na urlopie - w Powiatowym Zespole Szpitali kryzys pogłębia się z każdym dniem. A ratownicy Pogotowia niezwykle ostro i bardzo krytycznie oceniają działania Służb Ratowniczych. Co na to Służby?

TYLKO W PANORAMIE PRAWDA O BLOKU, CZYLI SPRZEDAŻ BYŁA TUŻ, TUŻ
Oleśnicka ujawnia prawdę o inwestycji na Serbinowie. Z dokumentów jasno wynika, że nie było mowy o żadnych konsultacjach. Dobiegała końca procedura zmierzająca do sprzedaży działki pod blok. A ten ostatni został dokładnie opisany, jaki ma być...

TYLKO W PANORAMIE NA KOGO POSTAWI PIOTR PAWŁOWSKI?
Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski, a może ktoś zupełnie inny? Na kogo i dlaczego w wyborach prezydenckich zagłosuje Piotr Pawłowski, były wiceburmistrz i radny Oleśnicy. A kto, według niego, byłby najlepszym kandydatem na to stanowisko?

TYLKO W PANORAMIE SYCÓW CHCE BYĆ LIDEREM W REGIONIE!
Robert Dziergwa, przewodniczący Rady Miejskiej w Sycowie, w długiej i szczerej rozmowie z Panoramą. Mówi o ambitnych planach, zrealizowanych zamierzeniach, o łączeniu funkcji szefa Rady ze stanowiskiem dyrektora Liceum, o tym, czy patrzy władzy na ręce, o współpracy z opozycją, o aktywności burmistrza na portalach społecznościowych, o hejcie na niego i o tym, kto za tym stoi...

TYLKO W PANORAMIE TU JASNO, A TAM CIEMNO
Paradoksy dwóch drogowych inwestycji w Oleśnicy. Dlaczego na jednej z ulic nie ma oświetlenia? Projektant zapomniał?

TYLKO W PANORAMIE OBIEKT WIDMO
Potężna nieruchomość od kilku miesięcy stoi pusta. Czy wróci tu jeszcze gospodarcza działalność i dlaczego obecnie nie jest tu prowadzona?

POWROTU NIE BĘDZIE
Dyrektor Sanepidu o tym, że nasze życie już nie wróci do stanu przed pandemią...

TYLKO W PANORAMIE WIEŻA Z SZANSĄ
Czy wieża widokowa na Zbójniku w Międzyborzu to szalony pomysł? Nie, Panorama udowadnia, że całkiem realny.

TYLKO W PANORAMIE POŁĄCZYŁ PRACĘ I PASJĘ
Leśniczy Piotr Gorzelak to człowiek z pasją. O lesie i jego mieszkańcach może opowiadać godzinami. Pamiętacie poniedziałkowy "Zwierzyniec"? No to Panorama zaprasza na niego w oleśnickim wydaniu...

TYLKO W PANORAMIE RADNA WALCZY O JAWNOŚĆ NAGRÓD
Radna Beata Krzesińska chce, aby miasto udostępniło jej nazwiska nauczycieli z podaniem kwot nagród, jakie otrzymali od burmistrza. Miasto nie chce ich ujawnić. Czy ma rację?

TYLKO W PANORAMIE NA WSPOMNIENIA FALI
Prawicowi radni na sentymentalnym spotkaniu z okazji 30-lecia samorządu.

BEZ ZGODY, BEZ WIEDZY, BEZ SENSU
O radosnej twórczości Urzędu Miasta Oleśnicy, połączonej z użyciem cudzych materiałów bez zgody ich właścicieli.

TYLKO W PANORAMIE CENA ŚMIECI PÓJDZIE W GÓRĘ
Burmistrz Bierutowa ujawnił, że podwyżka ceny śmieci jest w gminie nieunikniona. Dlaczego?

TYLKO W PANORAMIE "KONSULTACJE" PO OLEŚNICKU
Niedługo minie rok od czasu ich szumnych zapowiedzi. I co?

TYLKO W PANORAMIE SAMORZĄD TO MY, MIESZKAŃCY!
O plusach i minusach trzech dekad samorządu, ale nie tylko, napisał Zbigniew Rybak, przez 28 lat zajmujący stanowisko sekretarza miasta Oleśnica, a z samorządem związany od lat trzydziestu.

TYLKO W PANORAMIE RUINY ROZEBRAĆ NIEŁATWO
W Bierutowie mają kłopot z dwoma ruinami. Jednej prawdopodobnie rozebrać się nie uda. Dlaczego?

ZMIENILI OBLICZE GMINY
Pamiętacie radnych I kadencji Rady Miejskiej w Twardogórze?

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (87)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zastanawiajace...
Zastanawiajace... 03.06.2020, 20:14
hmmm
O take Oleśnice
O take Oleśnice 03.06.2020, 11:30
Wszyscy o Atolu. A Panorama pisze, że jutro Bronś spotyka się z klubem platformy.
Czyli będzie próbował ich przekupić, by nie odwołali Chrzanowskiego (ich głosy są potrzebne do odwołania bo potrzeba 11, a sama Oleśnica Razem ma "tylko" 8).

Czy oleśnicka platforma da się kupić przestraszonemu odpowiedzialnością człowiekowi? Jeśli tak to za co? Zrobią z Sarny prezesa Atola (gorszy od Hrehorowicza już chyba nikt nie będzie)? Dadzą mu inną pracę? A może odbiorą koncesje na alkohol jego rynkowej konkurencji? A może pan Sowa zostanie wiceburmistrzem? Albo znowu będzie pisał bezwartościowe przygotowanie do strategii za kilkadziesiąt tysięcy?

Mam nadzieję że platforma, jeśli chce być poważaną siłą polityczną w mieście, pokaże Bronsiowi plecy i nie da się kupić lokalnemu kacykowi.

Bo poważnie to jestem pewien ze to całe napinanie muskułków u chłopców spod znaku krótkich gaci pana Sowy skończy się hołdem Bronsiowym. Wyjdą po wszystkim i napiszą czy powiedzą, że "są błedy i wypaczenia", ale "dalej pracujemy razem" i takie tam frazesiki bez treści.

Ale to dobrze, przynajmniej nie będzie wątpliwości, że platforma w Olesnicy nie istnieje i jest tylko naklejką dla Bronsia.
Tak to się skończy
Tak to się skończy 03.06.2020, 16:31
Bronś zawodowo zamydli im oczy, coś obieca i po sprawie. Siedlecki nie będzie za bardzo z Sarną mieszał, Sarna już jest ustawiony w starostwie więc tylko tupie nogą dla zmylenia przeciwnika..... hmmm , nie Bronsia a Oleśniczan, bo to Oleśniczanie są przeciwnikiem obecnie rządzących miastem. Pójdzie jeszcze jakaś kasa na strategię, Sowa napisze parę postów i sprawa ucichnie,
wszystko
wszystko 03.06.2020, 10:11
Pkt.1. Krzysztof K. ma zawsze rację. Pkt.2. Jeżeli jej nie ma, patrz pkt.1...
zw-kowalski
zw-kowalski 02.06.2020, 23:41
Koleś. Burmistrz Oleśnicy aby morzono Oleśnicy 1,6 mln pożyczki z ochrony środowiska posłużył się pewnym protokołem. osoby sporządzające protokół wylądowały na ławie oskarżonych. W tym naczelnik wydziału Andrzej M. oraz dwoje pracowników MGK. Taka była prawda opisana w DO nr 3. To boli ciebie. Można było zajumać 1,6 mln i się nie udało.
Postscriptum
Postscriptum 03.06.2020, 01:43
Koleś. Tak ze Szwecji kłamię. To boli ciebie. Powiem ci, że wydawałem mściwe pismo „Donosiciel Oleśnicki”, w którym lżyłem burmistrza, jego zastępcę i jego rzecznika. Kamuflując się, nienawistnie naruszałem ich godność osobistą kłamstwami, pomówieniami i obelgami.
W DO nr 3 znajdziesz i zajumasz np. donos: „Zyskał w radzie poprzedniej kadencji miano śmiecia nadającego się na wysypisko, jako ta gminna pluskwa opluskwia innych, alfons”.
życzliwy
życzliwy 02.06.2020, 23:31
Apeluję do rodziny Krzysztofa K, aby w końcu się nim zajęła...albo oddała do domu spokojnej starości!
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 03.06.2020, 08:29
W Polsce jak sobie z czymś nie radzicie to zarzucanie komuś chorobę psychiczną. Nie podzielam wszystkich wpisów czy poglądów Krzysztofa. Ale może ktoś napisze konkretnie gdzie Krzysztof nie ma racji. Na pewnych rzeczach się nie znam to się nie wypowiadam. A Krzysztof pisze w pewnych sprawach konkrety.
Postscriptum
Postscriptum 03.06.2020, 21:05
Lżyjcie go ile wlezie, najlepiej kamuflując się tak jak ja. Wzorujcie się na moim nienawistnym "Donosicielu Oleśnickim". W Królestwie Szwecji jak sobie z czymś nie radzimy to zarzucanie komuś choroby psychicznej jest normą jak wszędzie na świecie.
Video
Video 03.06.2020, 11:19
Tylko konkrety Krzysztofa K. nie znajdują pokrycia w faktach.
Fakty przywołał wpis @Historyka, który przeklejam:

Fakty są następujące:
1. Prowizja od wartości sprzedaży działki dla operatora strefy w kadencji Bronsia wynosiła od początku 15%.
2. Kołaciński w 2014 r. podpisał akt notarialny sprzedaży działki GKN koło działek, sprzedaż i przetarg realizowała jeszcze administracja Bronsia.
3. Wiosną 2015 udało się wprowadzić 50 nowych hektarów do WSSE. To teren po lewej w drodze na Bierutów.
4. Kołaciński podejmuje błyskawicznie decyzję o uzbrojeniu całości. Inwestycja trwa 2-3 lata.
5. W tym czasie trwają negocjacje z operatorem strefy. Jednym z argumentów jest uzbrojenie terenu jako wartość dodana. Zamiast spodziewanych 2-3% Kołacińskiemu udaje się zmniejszyć prowizję o 5%. Każdy procent to przy sprzedaży gruntu inwestycyjnego setki tysięcy złotych.
6. Aneks do umowy podpisuje prezes zarządu Invest Parku i burmistrz Oleśnicy. Dokumenty nic nie mówią o roli Krzysztofa Kowalskiego, ani o jego rozmowie z "przedstawicielem WSSE". Formalnie osobą reprezentującą Invest Park (nie WSSE) jest prezes zarządu tej spółki.
7. Kołaciński sprzedaje w uzbrojonej strefie 2 działki: Alucromowi i ROM (d. Aida). Miasto płaci już tylko 10% prowizji. Wpływy ze sprzedaży i oszczędności na prowizji praktycznie pokrywają koszt inwestycji w uzbrojenie.
8. Wybory przerywają zaawansowane negocjacje z GKN i grupą Schwarz (Lidl). Nowa administracja rozpisuje przetarg, który wygrywa GKN. Płaci kilkadziesiąt milionów. Prowizję naliczono po stawce pozostawionej przez Kołacińskiego.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 03.06.2020, 17:43
Anonimowy Internauto (anonimowy, bo się boisz, bo się wstydzisz sam siebie?) - czytaj ze zrozumieniem:
Do:
m.kolacinski [email protected]
Temat: PD: prowizja dla WSSE
Dnia Poniedziałek, 2 Lutego 2015 02:03 Od Krzysztof Kowalski
Dzień Dobry,
W związku z prowizją dla WSSE można zadać pytania:
1. Czy podjęto próbę negocjowania wyskokości prowizji, czy tylko sucho przyjęto fakt konieczności jej zapłacenia, wynikający z podpisania kiedyś umowy?
2. Czy dobrze zapoznano się z treścią umowy? Może jednak są w niej luki, albo umowa określa w jakich przypadkach należy się prowizja? Jeżeli jest sformułowanie, że prowizja należna jest za pozyskanego inwestora, wówczas prowizja nie jest WSSE należna, bo WSSE tego inwestora nie pozyskał. Albo też jest inne sformułowanie, które otwiera drogę do negocjacji w sprawie nie zapłacenia prowizji.
WSSE nie pozyskało GKN.
Za naiwne uważam tłumaczenie płacenia prowizji tym, że umowy są standardowe ze wszystkimi gminami. Tylko, że w tych innych gminach sprzedaż dotyczy, czy dotyczyła inwestorów pozys***ch w drodze działań WSSE.
Z poważaniem:Krzysztof Kowalski
Odpowiedź:
Od: Michał Kołaciński
Do: Krzysztof Kowalski
Temat: Re: prowizja dla WSSE
umowa cywilno-prawna to nie ustalenia klubu dyskusyjnego jak się Panu wydaje,pozdrawiam
Frakcja Pruska
Frakcja Pruska 02.06.2020, 23:20
Jest jakiś sposób, by nie musieć czytać Kowalskiego? Poważnie pytam." Adminie! Wystarczy iść drogą Milicji Obywatelskiej i banować słuszne posty! A zostawiać tylko te Edmunta Edmuntowicza szkalujące Polskę, Kościól i katolików i ich wiarę!
Humor Niemiecki
Humor Niemiecki 02.06.2020, 23:14
Krzysztof żartuje sobie z poważnych rzeczy?!
Smródi brud
Smródi brud 02.06.2020, 22:50
Jaki Atol taki burmistrz!
Igor D.
Igor D. 02.06.2020, 22:46
Cytuję Prezesa Hrehorowicza : JESTEM TU PO TO ABY WYCIĄGNĄĆ ATOL Z DŁUGÓW. Jak widzimy Hrehorowicz odnosi "Sukces za sukcesem" , ciągłe afery atola podczas pierszych miesięcy na łamach gazet , brud , smród, brak podwyżek wynagrodzeń , zwalnia pracowników, robi co chce, nikogo nie słuchając !!!! I oto mamy podsumowanie działań w liczbach ! Brawo Adaś , toń we własnym basenie :)
Marek Antykwariat
Marek Antykwariat 02.06.2020, 22:37
Krzysztofie! Wystąp do RM Oleśnicy z wnioskiem o przejęcie Atola! Wybuduj sobie kompleks hotelowo- gastronomiczny z innymi usługami i poprowadź obiekt wg swoich koncepcji!! Miasto powinno przyznać Ci nawet dotacje! I tak, w pierwszym roku 1 milion dotacji, w drugim pół milina dotacji, w trzecim roku sto tysięcy!! Zobaczymy , czy Twoja koncepcja jest realna! Wszyscy będziemy Cię wspierać w tych działaniach! Krzysztofie! To nie jest humor niemiecki a konkretna propozycja!! Jeżeli nie
dr Lewatywa
dr Lewatywa 02.06.2020, 22:24
Niestety nasz Krzysztof K. na starość kompletnie 'odleciał'...
Kiedyśbędziedobrze
Kiedyśbędziedobrze 02.06.2020, 18:54
A podobno Adam to menagier i miał wielki plan... ups nie wyszło:D
Robert W.
Robert W. 03.06.2020, 08:57
Adaś może być menagerem ale kurczaków w chłodni :)
O wpisach pana K. A. K.
O wpisach pana K. A. K. 02.06.2020, 15:58
Manipulacje faktami, mijanie się z prawdą, konfabulacje, wymysły – jedynie tak, delikatnie mówiąc, trzeba oceniać wpisy Krzysztofa A. Kowalskiego, i to nie tylko na temat "Atola". Takimi wpisami on dowartościowuje swe rozbuchane ego.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.06.2020, 16:28
Tylko anonimowo ktoś może się odważyć na taki bezpodstawny wpis. Tchórzu, jeżeli nie potrafisz udowodnić to nie pisz nic, bym nie był zmuszony wystąpić na drogę prawną.
.
. 02.06.2020, 22:19
Tak jestem anonimem internetowym. Ale wolę być anonimem niż pośmiewiskiem Panie Krzysztofie.
W trosce o poczucie wyższości
W trosce o poczucie wyższości 02.06.2020, 19:03
My, tchórzliwe anonimy oleśnickie, apelujemy do ciebie w trosce o twoje poczucie wyższości nad nami: czuj się być "zmuszony wystąpić na drogę prawną".
Co do straszenia sądem
Co do straszenia sądem 02.06.2020, 20:14
Pan Krzysztof A. Kowalski czyta z niezrozumieniem sprostowania i polemiki do swoich wpisów.
Ważne pytanie nie na temat
Ważne pytanie nie na temat 02.06.2020, 15:54
Jest jakiś sposób, by nie musieć czytać Kowalskiego? Poważnie pytam. Psuje każdą dyskusję, jest niegrzeczny, opryskliwy, narzuca swoje zdanie. Redakcja ma prawo tolerować trolli, ale my nie musimy. Można zrobić tak, by nie widzieć jego wpisów? Nie chcę omijać tego portalu, ale równowaga psychiczna jest dla mnie cenniejsza niż dostęp do wiadomości. I nie ma znaczenia czy K. Kowalski akurat ma jazdę na Bronsia czy na Kołacińskiego. Po prostu jest toksycznym, złym, nie wiem, może chorym, człowiekiem.
/
/ 02.06.2020, 22:23
Jestem jeden sposób zastosowany przez konkurencyjny portal ZABLOKOWANO IP i problem się skończył. Polecam redaktorowi o24.com
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.06.2020, 16:31
Kolejny tchórz, który nie pojmuje swojej słabości, swój brak odwagi cywilnej przyjmuje jako cnotę, a niechęć do brania odpowiedzialności za napisane słowa uznaje za stan do zaakceptowania przez innych. W tej swojej anonimowości internetowego tchórza chce, by mi zabrano prawo do pisania i nie zgadzania się. Jakież to obłudne i słabe.
Do pana Kowalskiego
Do pana Kowalskiego 02.06.2020, 19:17
Proszę pana, czy pan się dobrze czuje?
Do pana Kowalskiego
Do pana Kowalskiego 02.06.2020, 19:17
Proszę pana, czy pan się dobrze czuje?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.06.2020, 15:03
Tak, jak to już wielokrotnie pisałem: Jan Bronś popełnił błąd, i to kardynalny, już w fazie projektu, a później trwał w nim i dokładał kolejne. Michał Kołaciński nie miał zamiaru naprawiać. Jan Bronś nie chciał kompleksu "Atol" z obiektem hotelowym już na samym początku. Była grupa ludzi, którzy wskazywali jemu na sensowność budowania tego typu kompleksu z uwzględnieniem obiektu hotelowego. Odpowiedź Jana Bronsia była jedna: znajdźcie inwestora i sami wybudujcie, a ja wam wskażę grunt. Ale, jeszcze wcześniej, zanim pojawił się Jan Bronś jako burmistrz, była koncepcja wybudowania komplementarnego ośrodka. Tak, z obiektem hotelowym. Taką koncepcję przedstawiali panowie Wiesław Kiryk i Leon Janeczek. Z różnych względów nie udało się tego zrealizować. A, że miało to sens można przekonać się odwiedzając chociażby Milicz, Twardogórę i inne ośrodki w Polsce. Po latach tą koncepcję przypomniał Wiesław Kiryk, a Jan Bronś go wyśmiał. Jan Bronś mógł skorzystać z środków Polskiego Związku Pływackiego, by wybudować pełnowymiarową pływalnię. Wiem to. Wówczas jeden z moich znajomych był członkiem Zarządu PZP. Jan Bronś zadecydował też o położeniu jezdni asfaltowej wokół stawów. Jaki osiągnął efekt? Minęły kolejne lata i Jan Bronś został wyśmiany (oczywiście, nie dosłownie), gdy starał się, by Oleśnica była jednym z miast The World Games 2017. W minionych kadencjach wysyłałem oleśnickim samorządowcom skróconą symulację przychodów, gdyby "Atol" miał obiekt hotelowy. Zignorowano. W październiku 2016 pełną dokumentację przekazałem Michałowi Kołacińskiemu. Też zignorował. Wydał miejskie pieniądze na kolejną inwestycję nonprofit. Wiem też, że D. Sendek myślał o wybudowaniu obiektu hotelowego z funkcją świadczenia innych usług. Dlaczego nie doszło do realizacji? Tego nie wiem. Dziesięciolecia strat. Teraz pozostało nam tylko gdybanie i domyślanie się. Gdyby powstał obiekt o charakterze hotelowo-gastronomiczno-konferencyjnym kilku oleśnickich przedsiębiorców na tym by straciło. Ale miasto by zyskało. Oleśnica była znana jako centrum biegów średnich, długodystansowych i przełajowych. Można było organizować Mistrzostwa Polski. Po działaniach Jana Bronsia - już nie. W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbył się turniej koszykówki. Moim rozmówcy wskazywali na brak w Oleśnicy komplementarnego kompleksu. To samo mówili przyjeżdżający na Międzynarodowy Miting Pływacki. Podobnie wypowiadali się trenerzy i działacze, obecni w Oleśnicy podczas licznych wydarzeń judo. Tak samo wypowiadała się osoba organizująca konferencje dla środowiska piłkarskiego. Zatem, gdyby Miejska Spółka "Atol" dysponowała obiektem hotelowym generowałaby zyski. Nie byłoby konieczności corocznego, milionowego dokapitalizowania. Środki te można byłoby przeznaczyć na inne cele. Dzięki takiemu ośrodkowi Oleśnica byłaby znana, a jej handlowcy, przedsiębiorcy tylko na tym by zyskali. Niestety egoizm i myślenie wyłącznie o sobie tych, którzy po raz pierwszy wybrali Jana Bronsia, bo "to swój chłop" dał na lata ciężkie brzemię Oleśnicy. Tak, trzeba pamiętać, iż po raz pierwszy Jan Bronś został burmistrzem, bo jego wskazali ówcześni radni. Taka jest moja wiedza. Jak w artykule "Rekordowa strata Atola" przeczytałem: "Projekt nie jest efektywny z finansowego punktu widzenia" i "Inwestycja nie jest nastawiona na osiąganie zysków", to tylko potwierdziło moją opinię o ówczesnych samorządowcach i Janie Bronsiu. Jak można było do tego dopuścić. Jak można było przez lata to tolerować? A taki stan rzeczy akceptowali wszyscy oleśniccy radni. Nie ma takiego cudotwórcy, który teraz, w tym stanie obiektowym "Atola", uczynił z niego obiekt z minimalnymi (chociaż) stratami. A będą coraz większe, bo będą potrzebne modernizacje. A Jan Bronś się śmieje, a Michał Kołaciński też nic nie zrobił.
Hej!
Hej! 02.06.2020, 14:15
Podobno mając na uwadze oszczędności zarząd kompleksu zadecydował aby spuścić wodę z basenu i tam urządzić korty a w miejsce kortów założyć grządki z nowalijkami, które będą sprzedawane z zyskiem na straganie w dzień targowy. Na murawie stadionu mają pojawić się juhasi z owcami. Tylko kto będzie robił oscypki?
Rathaus
Rathaus 02.06.2020, 14:01
Nieudacznicy z sitwy utytego spoconego stosują taktykę spalonej ziemi ...
Bronsia dług wdzięczności
Bronsia dług wdzięczności 02.06.2020, 13:29
" (...) Kołaciński zapobiegł grożącej miastu katastrofie budżetowej – doprowadził bowiem do uzyskania pomyślnego dla miasta wyroku sądowego w sprawie rozliczeń z wykonawcą fatalnie prowadzonej przez Bronsia budowy aquaparku, pomyślny wyrok otworzył Bronsiowi drzwi do startu w wyborach na burmistrza – zatem Bronś ma (...) dług wdzięczności u Kołacińskiego" – pisał po wyborczym zwycięstwie Bronsia jego były rzecznik prasowy na łamach "Panoramy Oleśnickiej", która patrzy na ręce władzy w przeciwieństwie do pozostałych gazet oleśnickich podporządkowanych Bronsiowi.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.06.2020, 15:09
Będę pamiętliwy i zwrócę uwagę na pewien fakt: była pewna kampania wyborcza. W jej trakcie zwróciłem uwagę jednemu, ważnemu przedstawicielowi lokalnych mediów na łamanie prawa wyborczego przez Jana Bronsia. Udowodniłem to. Co otrzymałem w odpowiedzi? Informację, iż nie będzie się tym zajmował, bo straci reklamodawcę. Gdyby wówczas się tym zajął, to Jan Bronś już nigdy nie mógłby być burmistrzem, ba, nie mógłby być zatrudniony w żadnym samorządzie.
Tchórz Krzysztof A. Kowalski
Tchórz Krzysztof A. Kowalski 03.06.2020, 02:56
Jesteś tchórzem, bo nie zawiadomiłeś właściwe organa o złamaniu przez Bronsia prawa wyborczego (przecież miałeś dowód złamania prawa). Jesteś też tchórzem, bo nie podałeś ani nazwiska owego "ważnego przedstawiciela", ani nazwę medium, którego był "przedstawicielem".
!
! 02.06.2020, 15:03
Święte słowa Szachnowskiego!
Nie do uwierzenia
Nie do uwierzenia 02.06.2020, 13:04
Z tą tepotą niektórych, bądź znacznej części to masz trochę rację, popatrz jak łatwo Oleśniczanie "łyknęli" fakenewsa z rzekomym pomnikiem Lecha Kaczyńskiego na Placu Zwycięstwa.
Gall Anonim
Gall Anonim 02.06.2020, 12:32
W czasie swoich czteroletnich rządów Kołaciński uratował budżet miasta przed katastrofą, do której doszłoby, gdyby miasto przegrało z firmą budującą "Atol" proces o odszkodowanie. Ten sądowy sukces Kołacińskiego otworzył Bronsiowi drogę do ubiegania się o stanowisko burmistrza.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.06.2020, 12:48
Pamiętać też trzeba, że Michał Kołaciński nie chciał renegocjować umowy z WSSE, celem zmiany wielkości prowizji, bo uważał, że to "nie klub dyskusyjny." Z tego błędnego mniemania wyprowadzili go sami przedstawiciele WSSE, proponując obniżenie prowizji. Wiem to z informacji, jaką otrzymałem od osoby reprezentującej (wówczas) WSSE. Gdyby Michał Kołaciński nie uważał tak, jak uważał, całkiem możliwe, że miejski budżet zaoszczędziłby około 100.000 zł.
KK z Cape Canaveral na Florydzie
KK z Cape Canaveral na Florydzie 02.06.2020, 15:08
Krzysztof Kowalski rozmawiał z osobą reprezentującą WSSE? A co ma WSSE do prowizji? Prowizję płaci się operatorowi strefy, nie strefie. Operatorem tym jest spółka prawa handlowego Invest Park .
Ostatnio Kiwalski pewnie gadał z Elonem Muskiem i podsunął mu pomysł wysłania komercyjnej rakiety w kosmos.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.06.2020, 15:21
Do:
m.kolacinski [email protected]
Temat: PD: prowizja dla WSSE
Dnia Poniedziałek, 2 Lutego 2015 02:03 Od Krzysztof Kowalski
Dzień Dobry,
W związku z prowizją dla WSSE można zadać pytania:
1. Czy podjęto próbę negocjowania wyskokości prowizji, czy tylko sucho przyjęto fakt konieczności jej zapłacenia, wynikający z podpisania kiedyś umowy?
2. Czy dobrze zapoznano się z treścią umowy? Może jednak są w niej luki, albo umowa określa w jakich przypadkach należy się prowizja? Jeżeli jest sformułowanie, że prowizja należna jest za pozyskanego inwestora, wówczas prowizja nie jest WSSE należna, bo WSSE tego inwestora nie pozyskał. Albo też jest inne sformułowanie, które otwiera drogę do negocjacji w sprawie nie zapłacenia prowizji.
WSSE nie pozyskało GKN.
Za naiwne uważam tłumaczenie płacenia prowizji tym, że umowy są standardowe ze wszystkimi gminami. Tylko, że w tych innych gminach sprzedaż dotyczy, czy dotyczyła inwestorów pozys***ch w drodze działań WSSE.
Z poważaniem:Krzysztof Kowalski
Odpowiedź:
Od: Michał Kołaciński
Do: Krzysztof Kowalski
Temat: Re: prowizja dla WSSE
umowa cywilno-prawna to nie ustalenia klubu dyskusyjnego jak się Panu wydaje,pozdrawiam
Nie kompromituj się człowieku
Nie kompromituj się człowieku 02.06.2020, 16:03
zwariowałeś czlowieku? Publikujesz czyjąś korespondencję? To dyskwalifikuje Kowalskiego z każdej dyskusji. Zwłaszcza, że właśnie się podłożył. Pisał, że przez brak obniżenia prowizji miasto przy sprzedaży działki przy Trakcyjnej straciło ok. 1000.000. Transakcja miała miejsce w 2014, w grudniu podpisano akt notarialny. Tymczasem Kowalski publikuje maila z lutego 2015. Nic dziwnego, że Kołaciński spuścił go jednym zdaniem po brzytwie. W tym czasie przygotowywano już zbrojenie nowej strefy. Sprzedaż działki w tej strefie (po lewej stronie jadąc na Bierutów) była już po nowych warunkach, po niższej prowizji.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.06.2020, 16:38
Kolejny tchórz, co czytać nie potrafi ze zrozumieniem. Jakież to typowe dla zwolenników Michała Kołacińskiego. Jakaż przewrotność: uważać opinię Michała Kołacińskiego do niechęci renegocjowania i de facto przyznanie się do niewiedzy jako "że Kołaciński spuścił go jednym zdaniem po brzytwie.". Tak tylko potrafią anonimowi Internauci, wstydzący się i nie mający pewności, co do tego swojego pisania. Opublikowałem moją korespondencję z burmistrzem, czyli moją z osobą publiczną. Do tego mam pełne prawo, w tej sytuacji nawet obowiązek, gdy zarzuca mi się kłamstwa. Powyższy dopiero manipuluje faktami. Sprzedaż działki, o której wspomina, miała miejsce później, i owszem, a tak, przy zmienionych warunkach, ale do zmiany warunków doszło z inicjatywy WSSE (taką informację otrzymałem bezpośrednio z WSSE).
Historyk
Historyk 02.06.2020, 18:57
Tak. To przecież zrozumiałe. WSSE namawia miasto do zmiany swoich warunków. Na gorsze...?

Najpierw pisze Pan, że miasto straciło, bo Pana Kołaciński nie posłuchał.
Teraz że nie straciło, bo posłuchał, ale nie Pana, tylko kogoś, z kim Pan rozmawiał.

Fakty są następujące:
1. Prowizja od wartości sprzedaży działki dla operatora strefy w kadencji Bronsia wynosiła od początku 15%.
2. Kołaciński w 2014 r. podpisał akt notarialny sprzedaży działki GKN koło działek, sprzedaż i przetarg realizowała jeszcze administracja Bronsia.
3. Wiosną 2015 udało się wprowadzić 50 nowych hektarów do WSSE. To teren po lewej w drodze na Bierutów.
4. Kołaciński podejmuje błyskawicznie decyzję o uzbrojeniu całości. Inwestycja trwa 2-3 lata.
5. W tym czasie trwają negocjacje z operatorem strefy. Jednym z argumentów jest uzbrojenie terenu jako wartość dodana. Zamiast spodziewanych 2-3% Kołacińskiemu udaje się zmniejszyć prowizję o 5%. Każdy procent to przy sprzedaży gruntu inwestycyjnego setki tysięcy złotych.
6. Aneks do umowy podpisuje prezes zarządu Invest Parku i burmistrz Oleśnicy. Dokumenty nic nie mówią o roli Krzysztofa Kowalskiego, ani o jego rozmowie z "przedstawicielem WSSE". Formalnie osobą reprezentującą Invest Park (nie WSSE) jest prezes zarządu tej spółki.
7. Kołaciński sprzedaje w uzbrojonej strefie 2 działki: Alucromowi i ROM (d. Aida). Miasto płaci już tylko 10% prowizji. Wpływy ze sprzedaży i oszczędności na prowizji praktycznie pokrywają koszt inwestycji w uzbrojenie.
8. Wybory przerywają zaawansowane negocjacje z GKN i grupą Schwarz (Lidl). Nowa administracja rozpisuje przetarg, który wygrywa GKN. Płaci kilkadziesiąt milionów. Prowizję naliczono po stawce pozostawionej przez Kołacińskiego.

Gdzieś w tym wszystkim pojawia się chęć bycia ważnym w wykonaniu Krzysztofa Kowalskiego, który narzuca się wszystkim ze swoimi pomysłami. Jeden z nich widać w opublikowanej korespondencji. Poprzedni burmistrz nie ma czasu ani ochoty na atencję dla Kowalskiego i jego urażona duma bez poczucia żenady i niestosowności nęka teraz Internautów.
Kowalski kłamie
Kowalski kłamie 02.06.2020, 14:49
Krzysztof Kowalski Kłamie. Jedyną działkę, jaką Kołaciński sprzedał w WSSE była ta dla Alucromu. Strefę Kołaciński uzbroił, wybudował w niej drogę, chodnik, ścieżkę rowerową, dociągnął media. Rozpoczął negocjacje z GKN i Lidlem, potem przetarg już w czasach Bronsia wygrał GKN. Kołaciński wynegocjował prowizję dla Invest Parku z 15% do 10%. Transakcja za 30 milionów z Alucromu po tej prowizji pozwoliła zaoszczędzić w budżecie 1.500.000 zł. Kowalski kłamie, że Kołaciński miał wpływ na warunki handlowe w momencie przejęcia władzy: to kłamstwo! GKN kupił działkę przy Trakcyjnej koło działek w czasach Bronsia. Kołaciński kilka dni po przyjściu do ratusza podpisał tylko akt notarialny.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.06.2020, 15:13
Kłamię? Tak może napisać anonimowy tchórz. Niech też temu zaprzeczy: "Dnia Poniedziałek, 2 Lutego 2015 13:51 Michał Kołaciński napisał(a):
umowa cywilno-prawna to nie ustalenia klubu dyskusyjnego jak się Panu wydaje,pozdrawiam"
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.06.2020, 15:23
Do:
m.kolacinski [email protected]
Temat: PD: prowizja dla WSSE
Dnia Poniedziałek, 2 Lutego 2015 02:03 Od Krzysztof Kowalski
Dzień Dobry,
W związku z prowizją dla WSSE można zadać pytania:
1. Czy podjęto próbę negocjowania wyskokości prowizji, czy tylko sucho przyjęto fakt konieczności jej zapłacenia, wynikający z podpisania kiedyś umowy?
2. Czy dobrze zapoznano się z treścią umowy? Może jednak są w niej luki, albo umowa określa w jakich przypadkach należy się prowizja? Jeżeli jest sformułowanie, że prowizja należna jest za pozyskanego inwestora, wówczas prowizja nie jest WSSE należna, bo WSSE tego inwestora nie pozyskał. Albo też jest inne sformułowanie, które otwiera drogę do negocjacji w sprawie nie zapłacenia prowizji.
WSSE nie pozyskało GKN.
Za naiwne uważam tłumaczenie płacenia prowizji tym, że umowy są standardowe ze wszystkimi gminami. Tylko, że w tych innych gminach sprzedaż dotyczy, czy dotyczyła inwestorów pozys***ch w drodze działań WSSE.
Z poważaniem:Krzysztof Kowalski
Odpowiedź:
Od: Michał Kołaciński
Do: Krzysztof Kowalski
Temat: Re: prowizja dla WSSE
umowa cywilno-prawna to nie ustalenia klubu dyskusyjnego jak się Panu wydaje,pozdrawiam
Upór maniaka
Upór maniaka 02.06.2020, 13:39
I znów Krzysztof A. Kowalski manipuluje faktami – z uporem maniaka.
Niestety
Niestety 02.06.2020, 12:43
Oleśniczanie w znacznym odsetku są tępi a Bronś to wykorzystuje, pamietam jak po pierwszej przegranej sprawie z Tiwwalem Bronś usiłował tlumokom wmówić, że Kołaciński celowo przegrał sprawę aby zdyskredytować go w oczch mieszkańców i jestem pewien, że wielu osłów w to uwierzyło.

Pozostałe