Radny Kamaszyło: Brońcie pana Olka z kołatkami

  • 31.05.2020, 12:58
  • OAI
Radny Kamaszyło: Brońcie pana Olka z kołatkami
Radny z klubu Jana Bronsia apeluje o wsparcie swojego klubowego kolegi, który może zostać odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Oleśnicy. Na czym to wsparcie ma polegać?

Oto post, który na portalu społecznościowym zamieścił radny Marek Kamaszyło z klubu Jana Bronsia:

"Słuchajcie ,bo jest sprawa . W tym roku w wyniku tego całego zamieszania z koronawirusem , odwoływania całej masy imprez,wprowadzaniu różnych nakazów i zakazów. Został również odwołany festyn z okazji Dnia Dziecka w Parku Oleśnickich Kolejarzy organizowany przez osobę naprawdę wyjątkową czyli Pana Aleksandra Chrzanowskiego. I to właśnie o jego chodzi.

Pan Olek jak wszyscy wiedzą w to co robi wkłada zawsze całe serce ,tak jak w ten odwołany festyn .To sam robi jako Przewodniczący Rady Miejskiej w Oleśnicy. Jak wiecie w ostatnich dniach radni pod przewodnictwem Pana Michała Kołacińskiego złożyli wniosek o odwołanie go z zajmowanej funkcji. Czy to im się uda czy nie to już należy od głosowania radnych, których sami wybraliśmy i nie będę nad tym dyskutować. Prośbę mam do wszystkich znajomych , osób które szanują i doceniają to co Pan Olek robi dla nas wszystkich.

W piątek o godzinie 11 ( 5 czerwca ) zapraszam na spacer po Rynku w Oleśnicy , oczywiście z zachowaniem 2 metrowej odległości . Weźcie ,gwizdki , bębenki, kołatki, gitary ,harmonie trąbki skrzypce , niech Pan Olek usłyszy wasze wsparcie na Sesji Rady Miejskiej . Proszę was o udostępnianie i wsparcie . Z góry serdecznie wszystkim dziękuję.Pokażmy jaka jest prawdziwa Oleśnica".

Oto, co w odpowiedzi napisał mu Michał Kołaciński:

"Panie Marku, wydaje się ,że nie rozumie Pan różnicy między rolą organizatora czy moderatora imprez a Przewodniczącego Rady Miasta. Pan Aleksander Chrzanowski zawsze mógł liczyć na moją pomoc i wsparcie finansowe Urzędu Miasta w organizacji nie tylko festynu w Parku Kolejarzy ale także jako aktywny członek PCK czy w innych inicjatywach. Wystarczy sprawdzić dane za lata 2014-2018.

Próbuje Pan zagrać na emocjach Oleśniczan wiążąc fakt złożenia wniosku o odwołanie przewodniczącego z okresem pandemii i odwołaniem festynu na Dzień Dziecka a może uczciwiej byłoby przytoczyć uzasadnienie tego wniosku. Jest to bowiem wniosek związany wyłącznie z funkcją Pana Aleksandra w RM".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 01.06.2020, 16:22
Miodek, to bardzo dobry tekst ale za trudny dla większości Oleśniczan, a już dla samych zainteresowanych praktycznie nie do przełknięcia. Tym niemniej podpisuję się pod nim oburącz.
:)
:) 01.06.2020, 11:36
@Miodek 10/10!
Humor Niemiecki
Humor Niemiecki 01.06.2020, 07:51
Krzysia można wytłumaczyć z tych bredni o burmistrzu Michale Kołacińskim tylko wtedy gdy dotrze do wszystkich, że jest przedstawicielem swoistego, a jakże nam obcego humoru??
UKS
UKS 01.06.2020, 07:45
Czy jet ten parowóz Franek? Stowarzyszenia czy osoby prywatnej?
zentekowiec
zentekowiec 01.06.2020, 08:04
To zajrzyj do ośw. maj. Prywatka!!!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 01.06.2020, 00:57
Jako burmistrz Michał Kołaciński się nie sprawdził, ale powyższa riposta jest celna, chociaż z błędami interpunkcyjnymi. Natomiast tekst Marka Kamaszyło kompromituje autora. Oleśniccy radni powinny brać korepetycje z języka polskiego.
Poczucie wyższości K. A. K.
Poczucie wyższości K. A. K. 01.06.2020, 03:18
Nie wytykaj błędów ortograficznych, bo sam je popełniasz, o czym świadczą twoje inne wpisy; nie orzekaj, że "radni powinni [błędnie napisałeś: "radni powinny"] brać korepetycje z języka polskiego", bo sam je powinieneś brać, o czym również świadczą twoje inne wpisy.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 01.06.2020, 15:43
To, co czynię, czynię otwarcie - nie chowam się przed odpowiedzialnością. W odróżnieniu do tchórza, ukrywającego się w anonimowości. Owszem, tchórz wykazał moją literówkę - jedną. Potem wypuścił się w ogólnik, czego nie powinien był uczynić. Tym samym dopuścił się, całkiem możliwe, pomówienia, gdyż nie omieszkał swojej tezy, udowodnić stosownymi cytatami, czy też linkami. Jest to zwyczajne draństwo. Z innej strony - Michał Kołaciński wszak to były burmistrz, a obecnie radny. Radnym również jest Marek Kamaszyło. Obaj są osobami publicznymi. Powinni być przykładem, swoją postawą i czystością pisowni w języku polskim - powinni potwierdzać słuszność wyboru ich wyborców.
Ave Mamona!
Ave Mamona! 31.05.2020, 23:02
A radnego Kamaszyła rodzina to ma zlecenia z urzędu miejskiego? Czy nie ma?
Oj wstyd
Oj wstyd 31.05.2020, 20:54
A pan radny dalej używa na stronie Olsensium nieprawomyślnego (wg Nieomylnego) herbu Oleśnicy ....
Zapytanie
Zapytanie 31.05.2020, 20:49
Czy radny Marek Kamaszyło ze swoich comiesięcznych diet już zakupił "gwizdki, bębenki, kołatki, gitary, harmonie, trąbki, skrzypce" na potrzeby spaceru oleśniczan po Rynku?
Marek Antyk wariat
Marek Antyk wariat 31.05.2020, 20:41
Dziwne poczynania radnego! A to ogarek "Gwałcicielom i Mordercom"!! A to gwizdy!!
Już czas
Już czas 31.05.2020, 20:28
Kamaszylo opowiedz o kasie z miasta , broń siebie a nie zamydlasz oczy innymi tematami
Lumpenproletaryat
Lumpenproletaryat 31.05.2020, 20:26
A na tej masówce w piątek będzie darmowa grochówka?
Wywalić lenia
Wywalić lenia 31.05.2020, 20:16
Ponad 6 tysięcy diety pobral i 1 sesję zwołał. To co on tam robi? Na drutach?
Prawdziwa i nieprawdziwa Oleśnica
Prawdziwa i nieprawdziwa Oleśnica 31.05.2020, 20:12
Tłumacząc, że "Pan Olek" jest organizatorem festynu, Kamaszyło "ma prośbę do osób, które szanują i doceniają to, co Pan Olek robi dla nas wszystkich". Ja mam pytanie do Kamaszyły: a czym się zajmuje, oprócz organizowania festynu, przewodniczący Rady? Co robi jako radny dla miasta? Kamaszyło apeluje: "Pokażmy, jaka jest prawdziwa Oleśnica". No to pytam Kamaszyłę: czy oprócz "prawdziwej Oleśnicy" mamy jeszcze nieprawdziwą Oleśnicę?
Miodek  bravo!
Miodek bravo! 31.05.2020, 20:08
W punkt!
Ave Mamona
Ave Mamona 31.05.2020, 20:06
Panie Kamaszylo szukaj naiwniakow w parowozowni. Powiedz lepiej jaka kasa z urzędu płynie do firmy Ave Studio. Bo mówią, że wiesz kto ,co i za ile? Będziesz kontrolował te zalecenia w komisji rewizyjnej? Tak jak swojego stowarzyszenia
?
Well, well, well .....
Well, well, well ..... 31.05.2020, 20:58
AVE STUDIO .... a tam w PORTFOLIO ...... Radio Rodzina ......
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 31.05.2020, 18:46
Pan radny Kołaciński pocogitował. Żałosne to zachowanie radnego. Pisze on o innym radnym: "nie rozumie Pan różnicy między rolą organizatora czy moderatora imprez a Przewodniczącego Rady Miasta". Przypominam panu, iż swego czasu nie rozumiał pan co znaczy być burmistrzem miasta, a parobczakiem plebana klęczącym na rynkowym bruku w Oleśnicy. Także Sąd wykazał panu niekompetencję w zakresie przestrzegania praworządności i pańskie działania określił jako "rażące naruszanie prawa". Wstyd i niemoralność. I niezrozumienie istoty "demokratycznego państwa prawnego". Trauma trwa co ...?
Kalecińskiego język pogardy
Kalecińskiego język pogardy 31.05.2020, 20:32
Pan Edmund Kaleciński, były lokalny polityk lewicy, używa języka pogardy. „Gwardia bojowa tzw. ojca św., jednego z największych Polaków” – orzekł w jednym ze swoich wpisów. Szydząc ze św. Jana Pawła II, obraził Polaków. To go dyskwalifikuje.
Klonowa
Klonowa 01.06.2020, 12:23
Edek tak w malignie alkoholowej ma, jak zejdzie do zsypu na sztachana to się uspokoi.
zw-kowalski
zw-kowalski 31.05.2020, 23:37
A czy JP II nie dyskwalifikuje przekazanie do archiwum materiałów w sprawie pedofilii w KK zamiast wszcząć proces zgodny z prawem kanonicznym ? Papież po objęciu Stolicy Apostolskiej pierwszą rzecz jaką zrobiło to kazał ściągnąć z archiwum te dokumenty które nakazał mu tam umieścić JP II
?
? 31.05.2020, 20:09
Mundziu jak tam się czujecie, gdy wasz burmistrz płaci prezesowi księdzu co miesiąc po 2 tysiące. Słuchacie radia i płatnych występów swojego guru.
Ex kolega
Ex kolega 31.05.2020, 19:04
Ciężki przypadek idiotyzmu. Edmund nie kompromituj się. Kiedyś mówiłeś z sensem. Upadek.
jj
jj 31.05.2020, 19:04
Mundziu,gastronomia już otwarta, nie bój nic.
Edmund Edmundowicz
Edmund Edmundowicz 31.05.2020, 20:31
Ale czerwonego (sic!) busa ktoś mi sprzątnął spod bloku ....
?
? 01.06.2020, 00:01
Działo się w busie co?
Miodek
Miodek 31.05.2020, 18:02
Kilka wniosków po lekturze wpisu radnego Kamaszyły:

1. Obawiam się, że radny Kamaszyło może być półanalfabetą.

2. Kompletnie nie ma pojęcia czego wniosek o odwołanie dotyczy.

3. Chrzanowski jest fanem Bronsia od lat. Od lat starał się też o mandat radnego.

4. Przez lata rządów Bronsia nie było mowy o festynie w Parku Kolejarzy. Pierwszy festyn Chrzanowskiemu udało się zorganizować dopiero dzięki przychylności nowego burmistrza - Michała Kołacińskiego i bliskiej współpracy z jego prawą ręką - Michałem Skrzypkiem. Tak organizowano i finansowano wszystkie kolejne festyny do końca kadencji Kołacińskiego (wydarzenia kulturalne i sportowe też).

5. W ten sam sposób, dzięki otwartości poprzedniej ekipy, zadebiutował Piknik po Oleśnicku, czyli impreza kolejnego człowieka Bronsia - Grzegorza Żyły.

6. Radny Kamaszyło jako członek Komisji Rewizyjnej dokonywał kontroli umów promocyjnych Miasta, które w imieniu drugiej strony podpisywał... obywatel Kamaszyło. Radny Kamaszyło nie doszukał się nieprawidłowości w umowach sygnowanych przez obywatela Kamaszyłę. Nie widział potrzeby wyłączenia się z prac kontrolnych, konfliktu interesów nie widział też szef Komisji Rewizyjnej Marek Czarnecki.

7. Przewodniczący Chrzanowski jest osobą niesamodzielną, calkowicie podporządkowaną burmistrzowi. Szef organu kontrolującego burmistrza nie może być mu uległy.

8. Wniosek opozycji dotyczy WYŁĄCZNIE kwestii merytorycznych, związanych z organizacją prac Rady, aktywności przewodniczącego (raczej jej braku, zwłaszcza podczas pandemii), stałej bierności w obliczu nagminnego łamania przez burmistrza terminów udzielania radnym odpowiedzi na ich interpelacje i zapytania, totalnej indolencji w obliczu skandalu z ograniczaniem radnym dostępu do informacji publicznej, braku wewnętrznej dyscypliny w Radzie i jawnemu faworyzowaniu strony rządzącej.

9. Przewodniczący Chrzanowski, pohukujący bez sensu podczas rozmaitych festynów, obficie sypiąc przy tym czerstwymi żartami, może być lubiany przez mniej wymagającą publikę. Nie powinno to mieć jednak związku z polityką, w której Chrzanowski jest wiernym szeregowcem burmistrza Bronsia - czyli organu władzy wykonawczej - co już samo w sobie dyskwalifikuje go jako kierującego organem będącym w Oleśnicy władzą stanowiącą.

10. Ludzie mogą sobie kupić trąbki, gwizdki, kołatki. Mogą je nawet kupić w firmie reklamowej Ave coś tam, należącą do szwagra radnego Kamaszyły. Firma miała się dobrze do czasu obnażenia przez portal olesnica24.com tłustych zleceń m.in. na plakaty koronawirusowe, za które miasto zapłaciło... 30 razy więcej niż za płyny do dezynfekcji. Ale miasto zlecało, bo firma ta przysłużyła się Bronsiowi chociażby poprzez produkcję obrazków z cyklu "Co powie Janek?", na których Janek mówił na przykład elokwentnie, że "nie ma kołka w d*pie".

11. Jeśli ludzie zapragną w dniu sesji bronić w Rynku bylejakości, politycznego konformizmu i symbolu zaprzeczenia wszystkiego, czym powinna być samorządność - ich prawo. Jestem pewien, że media przeprowadzą z tego dokładną relację. Czytelnicy lubią przecież oglądać słabszych intelektualnie od siebie. To ponoć wzmacnia poczucie wartości.
BRawo
BRawo 31.05.2020, 20:40
W punkt.
Miodek w punkt
Miodek w punkt 31.05.2020, 20:20
100% racji. 100 % prawdy.
zośka
zośka 31.05.2020, 19:26
@Miodek - 100% - po raz kolejny nic dodać nic ująć - z wielką przyjemnością czytam Twoje teksty - pozdrawiam ! -:)
kamaszonuc
kamaszonuc 31.05.2020, 16:46
Towarzysze sowieccy wszystkich krajów łączcie się!
Logika formalna Kamaszyły
Logika formalna Kamaszyły 31.05.2020, 16:05
Kamaszyło pisze: "Pan Olek (...) w to, co robi, wkłada zawsze całe serce, tak jak w ten odwołany festyn. To samo robi jako Przewodniczący Rady (...)".
Zauważmy: "to samo robi", czyli "wkłada serce"; zatem: robienie polega na wkładaniu serca – w przypadku przewodniczącego Rady.
W odróżnieniu od Kamaszyły podatnicy sądzą, że przewodniczący Rady powinien robić coś więcej niż tylko wkładać serce.
Skopiowane z MO
Skopiowane z MO 31.05.2020, 16:03
"I to jest patologia samorządu. Administracja ratusza w postaci Marii Susidko, staje w sporze politycznym po jednej ze stron. . Radni mają kontrolować poczynienia administracji, a tu na jaw wychodzi układ wzajemnych zależności. Komisja rewizyjna powinna np. przyjrzeć się zatrudnieniu Marii Susidko bez konkursu w Urzędzie Miasta. Ale tego nie zrobi, dlaczego?"

Pozostałe