Ponad milion dla sycowskiej Jedynki

  • 30.05.2020, 11:05
  • Źródło: UMiG Syców
Ponad milion dla sycowskiej Jedynki
SP1 w Sycowie będzie modelową szkołą ćwiczeń.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia w Sycowie pozyskała 1.263.154 zł z Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację projektu „Modelowa szkoła ćwiczeń w Sycowie”. Projekt realizowany będzie w okresie 01.07.2020-30.06.2022, w ramach Programu Operacyjnego "Wiedza Edukacja Rozwój".

Szkoła ćwiczeń to miejsce upowszechniania innowacyjnych działań wspierających rozwój kompetencji kluczowych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem nauczania języków obcych, matematyki, przedmiotów przyrodniczych, technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W naszym województwie Ministerstwo Edukacji Narodowej wybrało 2 modelowe szkoły ćwiczeń. Jedną z nich jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Sycowie. Szkoła ćwiczeń oprócz statutowego obowiązku kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży współorganizuje praktyczne przygotowanie do zawodu nauczycielskiego .

To miejsce rozwoju zawodowego dyrektorów i nauczycieli, doskonalenia kadry pedagogicznej z nowych metod i form pracy, w tym metod eksperymentalnych i nastawionych na indywidualne podejście do ucznia.


W wyniku realizacji projektu w Szkole Podstawowej nr 1 w Sycowie powstanie szkoła ćwiczeń dla województwa dolnośląskiego jako wzorcowa placówka w skali kraju wspierająca w codziennej pracy obecnych i przyszłych nauczycieli.

W ramach pozyskanych środków w szkole utworzone zostaną wzorcowe, nowoczesne pracownie, bogato wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne: matematyczna, przyrodnicza , geograficzna, językowa, fizyczna, chemiczna i informatyczna.


Szkoła do projektu zaprosiła wszystkie szkoły podstawowe w gminie. Nauczyciele i dyrektorzy tych szkół będą brali udział w warsztatach i szkoleniach metodycznych, sieciach wsparcia ,konsultacjach, konferencjach, lekcjach pokazowych.

Partnerem w projekcie jest Dolnośląska Szkoła Wyższa odpowiedzialna za organizację praktyk studenckich oraz wsparcie merytoryczne nauczycieli.

Źródło: UMiG Syców

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe