SLD: Końca chaosu w oleśnickim szpitalu nie widać

  • 30.05.2020, 10:49
  • Źródło: Michał Karaś / SLD
SLD: Końca chaosu w oleśnickim szpitalu nie widać
Przewodniczący Sojuszu w powiecie skomentował stan szpitala.

Końca chaosu w Zespole Szpitali nie widać - tak zatytułował swoje refleksje przewodniczący Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w powiecie oleśnickim Michał Karaś. A dalej napisał tak:

Z wielkim niepokojem odbieram obecne kadrowe manewry Koalicji Obywatelskiej, Ruchu Samorządowego i dyrektora Zespołu Szpitali w kontekście pogotowia ratunkowego na terenie powiatu oleśnickiego. Po odejściu wielu lekarzy z oddziału wewnętrznego i chirurgii postanowiono rozprawić się z kierownikiem powiatowego pogotowia Michałem Geneją, który mając ustawowe kompetencje i doświadczenie w zarządzaniu jednostką z bliżej nieokreślonych i nieznanych dla opinii publicznej powodów miał zostać zwolniony.

Na jego miejsce miał zostać powołany bez konkursu znany z bezinteresownego pomagania innym Pan Tomasz Krawczak posiadający w opinii wielu obserwatorów wątpliwe kompetencje do zarządzania tak poważną jednostką. Pan Krawczak zdążył już nawet pochwalić się w mediach o otrzymanej propozycji zostania szefem powiatowego pogotowia. Sytuacja stała się na tyle skomplikowana, że dyrektor Krzysztof Wywrot zdementował te informacje zaledwie dzień później.

Bez względu na wszystko po raz kolejny doszło do podkopania reputacji szpitala i pracy całego personelu. Zanim na dobre wprowadzono chaos w jednostce, to zaczęto się wycofywać z tych nie do końca przemyślanych decyzji.

Pozostaje pytanie, czy w czasie epidemii czy zbliżającego się kryzysu finansowego Zarząd Powiatu i dyrektor zespołu szpitali poradzą sobie z nadchodzącymi wyzwaniami i czy mieszkańcy będą mogli liczyć na odpowiednią opiekę medyczną?

Źródło: Michał Karaś / SLD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

no
no 31.05.2020, 11:15
Nie musi tego mówić polityk lokalny tej czy owej strony, każdy nieco rozgarnięty mieszaniec zauważa destabilizację szpitala - który działa od kryzysu do kryzysu personalnego od kwarantanny do kwarantanny aż strach mieć taki szpital a co dopiero trafić do niego i leczyć się w nim - groza - i nie ma tu cienia złośliwości jest jedynie strach przed tą placówką medyczną!
DNO
DNO 31.05.2020, 09:48
Ca Kocińskiego szpital zaczął wychodzić na prostą, była pewna stabilizacja, wszyscy zdrowo myślący to potwierdzą ...a potem trzas pras.... WYWRÓ - cono wszytko na trzy wiatry.
smarkaty
smarkaty 30.05.2020, 21:54
wyburzyć, zniszczyć, wybudować od podstaw, dać władze menadzerowi ....
serafin
serafin 30.05.2020, 20:33
Był dyrektor !!!! Nie podobało się to burmistrzowi i jego sitwie z PO zmienili go na nieudacznika który specjalnie zadłuża szpital !!! Takie rządzenie powinno być traktowane jako zbrodnia przeciwko życiu i zdrowiu ludzi ! Jeśli robi to specjalnie do do mamra z nim !
Iga
Iga 01.06.2020, 22:17
Nic nowego Szpital Oleśnicki to jest od dawna duża porażka i totalne nieporozumienie zbuzyc wyrównać teren na nic innego nie zasługuje, tak cud że tyle lat to istnieje a cały personel też daje dużo do myślenia

Pozostałe