NASZ NEWS: Jest wniosek o odwołanie Aleksandra Chrzanowskiego!

  • 29.05.2020, 13:52
  • rpr
NASZ NEWS: Jest wniosek o odwołanie Aleksandra Chrzanowskiego! Krzysztof Dziedzic
Wniosek o odwołanie Aleksandra Chrzanowskiego z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Oleśnicy złożyło dzisiaj 8 radnych.

Jak dowiedział się portal olesnica24.com, Klub Radnych Rady Miasta Oleśnica Razem złożył dzisiaj wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego Rady Miasta Oleśnicy Aleksandra Chrzanowskiego.

Jak go uzasadnił?

"Aleksander Chrzanowski podczas bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców wywołanego pandemią Covid-19, której przebieg w Oleśnicy był szczególnie dotkliwy i niebezpieczny, przez okres 3 miesięcy zwołał zaledwie jedno posiedzenie Rady Miasta. Podczas gdy organy stanowiące innych gmin obradowały nad programami pomocowymi, w Oleśnicy nie widziano takiej konieczności. Konsekwencją takiej nieodpowiedzialności było uniemożliwienie jakiejkolwiek bieżącej reakcji samorządu czy podejmowania systemowych działań przez radnych" - czytamy we wniosku.

Wnioskodawcy zarzucają szefowi Rady fatalne przygotowanie i dostarczenie "za pięć dwunasta" materiałów na sesję zwołaną na 30 kwietnia 2020.

"Najważniejszy dla lokalnych przedsiębiorców projekt uchwały w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości (...) radni otrzymali kilka minut przed sesją". Radni dodają, że "podczas obrad, pomimo wniosku o zarządzenie przerwy w celu przedstawienia obowiązujących przepisów prawnych dotyczących przedmiotowego projektu, przewodniczący zarządził jedynie konsultacje online z sekcją prawna - w efekcie radni nie otrzymali ani pełnych ani prawdziwych w informacji. W konsekwencji nie mająca związku ze stanem faktycznym wykładnia dokonana przez burmistrza wprowadziła radnych w błąd i miała istotny wpływ na późniejsze głosowanie".

W ocenie 8 radnych "podczas prowadzenia obrad Rady Miasta przewodniczący często nie pozwala radnym na dokończenie wypowiedzi i wygłaszanie stanowisk, co prowadzi do uniemożliwienia zgłaszania merytorycznych uwag w trakcie omawiania projektów uchwał. Symptomatyczny dla przewodniczącego Chrzanowskiego jest też brak jakiejkolwiek reakcji na notoryczne nieterminowe odpowiadanie radnym na interpelacje i zapytania".

Wniosek podpisało 8 rajców z opozycji: Wojciech Bartnik, Paweł Bielański, Kazimierz Karpienko, Michał Kołaciński, Beata Krzesińska, Wiesław Piechówka, Adam Wójcik, Tadeusz Żółkiewski.

W Radzie są jeszcze dwa kluby: Jana Bronsia - 9 radnych i Koalicji Obywatelskiej - 4 radnych.

Los wniosku zależy od zachowania radnych z klubu KO (Michał Kasprzyszak, Paweł Leszczyłowski, Robert Sarna, Damian Siedlecki).

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (175)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

px
px 02.06.2020, 23:07
Radny ,tupet i ignorancja,na klawisza wystarczało...,już teraz rozumiecie kto jest najmądrzejszym członkiem , klubu i dlaczego obrali go szefem komisji oświaty...
Andrzej
Andrzej 02.06.2020, 21:05
Prędzej korona wirus zniknie z globu ziemskiego niż panowie radni Michał i Paweł z PO postawią się Bronsiowi .
Stev
Stev 02.06.2020, 22:05
Masz jakies dane? Moze jednak postawia na niezależność?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 03.06.2020, 08:40
Może to nie znaczy , że postawią.
Wacław
Wacław 02.06.2020, 17:26
Wiejski wodzirej do wiejskich potańcówek.
Miś
Miś 01.06.2020, 22:25
Panie Aleksandrze.trzymam kciuki.niech pan wraca do swojego hobby
Kamil
Kamil 01.06.2020, 21:43
Panie Aleksandrze trzymam za Pana kciuki. Licze ze zostanie Pan na stanowisku.
Elektorat
Elektorat 01.06.2020, 15:06
Zapraszamy panów radnych na pastwisko przy Poniatowskiego!
Eh
Eh 31.05.2020, 21:24
Moze do KO dołączą inni od Bronsia. Wszyscy widzą że tak dłużej się nie da. Kolesiostwo, nepotyzm, podwyżki, OBO, urlop w czasie pandemii, haos organizacyjny, nieliczenie się z mieszkańcami i ustaleniami, kłamstwo....i tak dalej
Nic z tego
Nic z tego 01.06.2020, 00:30
Nie licz na to, to tchórze są.
D
D 31.05.2020, 21:52
A z kwiatami bedzie ich witał radny Bielanski. Ide w to.
Ja też
Ja też 31.05.2020, 22:27
hi hi
Adam
Adam 31.05.2020, 21:14
KO jak poprze wniosek Olesnicy Razem to bedzie oznaczało że weszli w uklad z PIS. A tego Olesnica wam nie zapomni. Trzeba bedzie od nowa budowac prawdziwe PO w Olesnicy a sprzedawczykom podziekowac.
Okrągły Stół
Okrągły Stół 01.06.2020, 12:26
Nie potrzebujemy POparcia zorganizowanej grupy przestępczej. OR da sobie prędzej czy pozniej rade.
Do Adama
Do Adama 01.06.2020, 03:36
"A tego Oleśnica wam nie zapomni" – ciekawe! Adamie, PiS wygrał w Oleśnicy zeszłoroczne wybory parlamentarne. Mów za siebie, nie za Oleśnicę.
Azja
Azja 31.05.2020, 21:19
N8e strasz!!! Chłopaki wiedzą co robią .
Adam
Adam 31.05.2020, 21:53
Nie watpie ze wiedzą, tylko czy widzą kosekwencje.
Azja
Azja 31.05.2020, 22:09
Konsekwencjami dla nich będą podziękowania mieszkańców, bo OLEŚNICA jest NASZA, nie PO, OR czy innych politykierów.
Miro
Miro 31.05.2020, 19:46
House od cards...
Tak trzymać
Tak trzymać 31.05.2020, 13:25
KO pokazujecie ze macie "jaja". Brawo Panowie.
Andrzej
Andrzej 02.06.2020, 21:07
Nie mają.zobaczycie 5.06
Palformers
Palformers 31.05.2020, 12:42
Nikt w koalicji rządzącej nawet w naczarniejszych scenariuszach nie liczył się z tym że nóż w plecy zostanie wbity przez " największego wroga PIS - PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ! Szok, wstyd i hańba. Brawo PO widać że dla stołka przewodniczącego (na Siedleckiego PIS się nie zgodzi) niektórzy z was poświęcą wszystko. Hańba.
.
. 01.06.2020, 11:40
Guzik prawda. Niech wzniosą się ponad podziałami dla dobra miasta. Wspólnie mogą realizować zarówno projekty Oleśnica Razem, jak i Platformy. Mogą wspólnie pomóc przedsiębiorcom, mogą zablokować kolejne podwyżki itd. To dość symptomatyczne, że Bronś okazał sie tak zły, że nawet jego własne zaplecze być może pokaże mu miejsce w kącie.
Andrzej
Andrzej 02.06.2020, 21:08
To mżonki.Jan jest niezwyciężony
Edi
Edi 01.06.2020, 12:28
Z PO nigdy!!!
Tak to widzę
Tak to widzę 31.05.2020, 17:05
Zakiwal się Janek i tyle. Myślał, że wszystkich podporządkował sobie kijem i marchewką, a samodzielnie myślących wykluczył. Nie ma już w PO Pawłowskiego, podnóżka Bronsia, który poświęciłby wszystko i wszystkich za stołek. Radni KO dają nadzieję na demokrację w Oleśnicy.
Anka
Anka 31.05.2020, 13:23
Brawa dla tych ludzi. Przejrzeli na oczy.
Karol
Karol 31.05.2020, 12:15
Chlopaki z KO trzymajcie sie za kieszenie, Sowa nadciąga.
o
o 31.05.2020, 13:00
I tak Sowa rządzi więc dlaczego nie oficjalnie - powinien zostać wiceburmistrzem za Małysową ona jest bardzo słaba właściwie to jest asystentka na dziś a nie wiceburmistrzem.A Siedlecki na przewodniczącego rady miasta to naprawdę niezły pomysł bo teraz jest tragicznie nic by przecież nie stracili bo dalej PO rządzi więc jaki problem?
Andrzej
Andrzej 02.06.2020, 21:09
To cię poniosło
 Kolejorz
Kolejorz 31.05.2020, 12:00
Podobno w piątek o zmroku społeczeństwo Oleśnicy ma w spontanicznym odruchu solidarności przyjść pod Ratusz z zapalonymi świecami.
Jarek
Jarek 31.05.2020, 11:46

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

stary działacz
stary działacz 31.05.2020, 14:56
.... a w PSL byli ????
,
, 31.05.2020, 11:53
Może zmądrzeli i nie chcą brać udzialu w farsie.
Mecenas
Mecenas 31.05.2020, 10:09
Art. 97. [samorząd gminny]

Przesłanki i tryb zawieszenia organów gminy

1.
W razie nierokującego nadziei na szybką poprawę i przedłużającego się braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez organy gminy, Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej, może zawiesić organy gminy i ustanowić zarząd komisaryczny na okres do dwóch lat, nie dłużej jednak niż do wyboru rady oraz wójta na kolejną kadencję.
2.
Ustanowienie zarządu komisarycznego może nastąpić po uprzednim przedstawieniu zarzutów organom gminy i wezwaniu ich do niezwłocznego przedłożenia programu poprawy sytuacji gminy.
3.
Komisarza rządowego powołuje Prezes Rady Ministrów na wniosek wojewody, zgłoszony za pośrednictwem ministra właściwego do spraw administracji publicznej.
4.
Komisarz rządowy przejmuje wykonywanie zadań i kompetencji organów gminy z dniem powołania.
Ręce opadają
Ręce opadają 31.05.2020, 09:50
I ten mierny ale wierny samaforowy dwór.
Marek Kamasz
Marek Kamasz 01.06.2020, 18:14
Jakież piękne kolejowe klimaty ...
Janusz Onuc
Janusz Onuc 02.06.2020, 17:33
I ten Józek parowóz ...
szok
szok 31.05.2020, 08:51
Miasto się stacza, a miało odzyskać blask. Tylko referendum
Zorientowany
Zorientowany 02.06.2020, 21:12
To jest właśnie ten blask.Janek właśnie To miał na myśli popijając whisky
Blondi aut razem z Chrzanowskim
Blondi aut razem z Chrzanowskim 30.05.2020, 23:23
Błąd , przewodniczącym ma być Siedlecki a Sowa wiceburmistrzem ,
Miłośnik
Miłośnik 02.06.2020, 21:13
Co chcecie od Blondi?jest super
Jan
Jan 30.05.2020, 22:57
Czegos tu nie rozumiem. Olesnica Razem sklada wniosek o odwolanie przewodniczacego i chce na tym stanowisku Pana Sarne? Przeciez on jest z Platformy? O co w tym chodzi? Czy to oznacza ze many juz zakamuflowanych Pisowców w barwach Platformy?
Jaś
Jaś 31.05.2020, 18:14
Nie bójmy się pytania, ilu jest zakamuflowanych platformersów w barwach PiS. Na to nakłada się fakt, że PiS nie ma w Radzie Miasta własnego klubu.
laksa
laksa 31.05.2020, 09:52
robson kakałko na przewodniczącego totalna degrengolada!!!
K
K 31.05.2020, 07:46
Buta, pycha, arogancja oraz lekceważenie mieszkańców i rady miasta to rządy Jana Bronsia. Lekceważeniu mieszkańców mówiła ostatnio wspólnym głosem komisja infrastruktury. To jest powód takiego ruchu w Radzie miasta
.
. 30.05.2020, 23:36
Nie. To znaczy , że wszyscy mają dość Bronsia.
Lewy
Lewy 02.06.2020, 21:14
No i co z tego?
Olka
Olka 30.05.2020, 22:56
REFERENDUM to nadzieja dla Oleśnicy!!!

Pozostałe