Oleśnica Razem proponuje pomoc dla przedsiębiorców

  • 29.05.2020, 13:40
  • OAI
Oleśnica Razem proponuje pomoc dla przedsiębiorców
Klub złożył dzisiaj propozycje kilku uchwał. Oto post zamieszczony przez Oleśnicę Razem na profilu na Fb:

"Jako Klub Radnych Oleśnica Razem złożyliśmy dziś klika projektów uchwał. Jednym z nich jest projekt w sprawie zwolnień oleśnickich przedsiębiorców od płatności podatku od nieruchomości za kwiecień 2020 roku. Zgłaszaliśmy ten postulat na kwietniowej sesji uzasadniając, że kwiecień był miesiącem w którym pandemia Covid-19 niemal całkowicie uniemożliwiała wielu lokalnym przedsiębiorcom prowadzenia działalności gospodarczej.

Wbrew twierdzeniom burmistrza Oleśnicy Rada Miasta może wprowadzić przedmiotową pomoc dla przedsiębiorców z mocą wsteczna, do czego podstawy prawne daje rządowa spec ustawa tzw. tarczy antykryzysowej. Liczmy, że większość Rady przychyli się do rozszerzenia pomocy dla przedsiębiorców.

Treść i uzasadnienie złożenia pozostałych projektów przedstawimy wkrótce".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Taka rada
Taka rada 31.05.2020, 21:25
Panie Kaleciński, niby taki zorientowany pan jest w temacie oleśnickiego samorządu a nie wie pan ,że burmistrz Kołacinski zostawił miejską kasę pękającą w szwach? Kondycja finansowa Oleśnicy jeszcze nigdy nie była tak dobra, zawdzięczamy to odpowiedzalnej postawie burmistrza Kołacińskiego, jego zabiegom w pozyskiwaniu nowych inwestorów i innym, wielokierunkowym działaniom, takim jak uzyskanie zewnętrznych środków na remont starego szpitala. Wystarczy trochę pomyśleć , popytać a nie bezmyslnie krytykować.
Trza uczyć  się i pytać to będziecie  wiedzieć
Trza uczyć się i pytać to będziecie wiedzieć 31.05.2020, 21:14
Kowalski, Edmundowicz, jesteście niedouczeni i nic nie wiecie, manipulujecie faktami. Kołacinski bił na glowę Bronsia pod każdym względem.
Odwołać burmistrza
Odwołać burmistrza 30.05.2020, 22:57
Referendum nadzieją dla Oleśniczan!
Prawda zwycięży
Prawda zwycięży 30.05.2020, 13:32
Oleśnica Razem w służbie mieszkańcom.
taksiarz
taksiarz 30.05.2020, 08:55
dziękuję!
Edo
Edo 30.05.2020, 08:46
Bardzo dobre posunięcie i godny poparcia projekt! Piszę to jako sympatyk PO.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 29.05.2020, 22:01
"Jako Klub Radnych Oleśnica Razem złożyliśmy dziś klika projektów uchwał". Oto enuncjacja opozycji. Mam pytanie - skąd pieniądze, ile ich trzeba, czy samo miasto na to stać ?
To byłyby bardzo ważne informacje dla nas mieszkańców. To prawdopodobnie dotknie każdego z nas. Wniosek wydaje się słuszny, ale mnie interesują konkrety. Bo wniosków można złożyć bardzo wiele, ale ostatecznie liczy się kasa...
Analityk
Analityk 30.05.2020, 08:54
Stać, bo w budżecie jest nadwyżka ok 40 mln, częściowo utrzymana (przechodząca z roku na rok) jeszcze z zamknięcia budżetu przez Kołacińskiego, częściowo pochodząca ze sprzedaży działki w uzbrojonej przez Kołacińskiego strefie gospodarczej, której zbycie jeszcze negocjował przed odejściem (z Lidlem i GKN - Bronś lobbował GKN który ostatecznie wygrał przetarg).
Ponadto miasto oszczędzi ok milion za imprezy, które się nie odbyły: Dni Oleśnicy, OFCa, American Cars Mania. Koszt ulgi podatkowej w skali miesiąca skarbniczka wyliczyła na 1 milion 300 tysięcy.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.05.2020, 09:53
Wszystko ciekawe i pozytywne, ale przy tym pamiętać też trzeba, że Michał Kołaciński nie chciał renegocjować umowy z WSSE, celem obniżenia prowizji, bo uważał, że to "nie klub dyskusyjny". Później zmienił zdanie, gdy przedstawiciele WSSE go uświadomili.
...
... 31.05.2020, 19:00
Nikt go nie uświadamiał. Kołaciński sprzedał 1 działkę w WSSE (którą najpierw uzbroił, wybudował tam też drogę i ścieżkę rowerową z chodnikiem) dla Alucromu. Prowizję odziedziczoną po Bronsiu znegocjował z Invest Parkiem wówczas z 15% do 10%.
Kowalski z uporem maniaka wraca do transakcji z GKN które kupiło działkę przy ul. Trakcyjnej. Przetarg był w 2014 za czasów Bronsia, po jego porażce Kołaciński zaraz po objęciu urzędu w grudniu 2015 podpisał tylko akt notarialny, nie miał do czynienia z warunkami zakupu, ceną wywoławczą itd.
Potem doszło do sytuacji niemal analogicznej. Kołaciński zostawił zaawansowane negocjacje z GKN i Lidlem, działkę w uzbrojonej WSSE kupił GKN za grube miliony.
Prowizja dla Invest Park wyniosła... wynegocjowane przez Kołacińskiego 10%.
...
... 31.05.2020, 19:01
oczywiście chodzi o grudzień 2014!
Zauważcie
Zauważcie 30.05.2020, 10:31
Krzysztof A. Kowalski, jak zwykle, manipuluje faktami.
Mieszkanka
Mieszkanka 29.05.2020, 19:23
Oleśnica Razem, dziękujemy za Wasze wsparcie dla ludzi.
!!!
!!! 29.05.2020, 19:16
Czy on już prawdy nie potrafi odóżnić od kłamstwa?
etyk
etyk 29.05.2020, 18:58
Kolejne mijanie się z prawda przez burmistrza , wsparte przez skarbnik - czy tak można będąc urzędnikiem?
zw-kowalski
zw-kowalski 29.05.2020, 14:40
Krzsztof. Ja sam, ponad 20 lat temu, zebrałem ponad 3 tys. podpisów pod referendum w sprawie obniżenia uposażenia burmistrza Bronsia. Miałem ponad 10 % podpisów uprawnionych do głosowania ale był za mały margines bezpieczeństwa. Np. kilku pracowników MGK podrobiło dane osobowe innych osób. Mam do tej pory ich zdjęcie i zdjęcie auta jakim podjechali. Trudno powiedzieć ile takich "kwiatków" jeszcze miałem. Wolałem nie ryzykować oskarżeniem o fałszowanie podpisów. Was w opozycji do Ratusza są tysiące więc referendum jesteście w stanie szybko przeprowadzić a nie czekać aż wam złość na Janka przejdzie. Okres marzec - maj dla samorządu w Oleśnicy to jakaś kosmiczna porażka.
Spostrzeżenie
Spostrzeżenie 30.05.2020, 03:58
Niejaki zw-kowalski kłamie w żywe oczy. Teraz ze Szwecji. Karma wraca.
To trzeba wiedzieć
To trzeba wiedzieć 30.05.2020, 03:47
Zbigniew Kowalski wydawał gazetę „Donosiciel Oleśnicki”, w której lżył osoby publiczne.
Trzy cytaty z jego obelżywych wymysłów: „Zyskał w radzie poprzedniej kadencji miano śmiecia nadającego się na wysypisko, (...) jako ta gminna pluskwa opluskwia innych, (...) alfons” – o rzeczniku burmistrza; „Tchórz nasmrodził, uciekł i już (...)” – o wiceburmistrzu; „Burmistrz Bronś – przestępca czy mylący się zarządca gminy?”.
Dziś Zbigniew Kowalski jest emigrantem w Szwecji. Każdy jego wpis na portalu olesnica24.com jest wpisem wilka w owczej skórze.
Kamuflaż to jego specjalność, którą wyćwiczył w Oleśnicy.
zw-kowalski
zw-kowalski 30.05.2020, 07:20
W Donosicielu nikt nie był lżony. Burmistrz i UM uznali wszystkie artykuły za prawdziwe. Ani burmistrz ani też urząd czy sam rzecznik prasowy nigdy nie wystąpili o sprostowanie jakiejkolwiek wiadomości. Natomiast burmistrz zatrudniał na etacie naczelników dwie osoby które złamały prawo. Za poświadczenie nieprawdy w protokole odbioru wypożyczalni trafił naczelnik Andrzej M. Sąd uznał go winnym. Z tutułu naruszenia prawa budolanego zarzuty postawiono naczelnikowi Tadeuszowi S. Ile procent naczelników w UM miało postawione zarzuty prokuratorskie ? Czy taka średnia jest dla mieszkańców Oleśnicy ?
Co do zw-kowalskiego
Co do zw-kowalskiego 30.05.2020, 10:46
Kłamanie w żywe oczy jest atrybutem zw-kowalskiego ze Szwecji. Za wyrządzone osobom publicznym krzywdy dosięgnie go niebawem ręka sprawiedliwości.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 29.05.2020, 14:27
To jest kolejny powód do odwołania Jana Bronsia. Jest hamulcowym w kwestiach lokalnych. Już w marcu powinien sam wyjść z inicjatywą ... Zaraz, zaraz czy aby na pewno przedsiębiorcy nie mają zapłacić złotówkę za marzec i złotówkę za kwiecień? Mam wrażenie, że gdzieś już czytałem informację o złotówce za marzec i kwiecień. Moim zdaniem przedsiębiorcy powinni być zwolnieni od marca do maja włącznie. A samorządowcy powinni zrezygnować ze swoich diet, a burmistrz wraz ze swoimi zastępcami z części swojego wynagrodzenia.
...
... 30.05.2020, 08:45
Ta złotówka była za czynsz za wynajem miejskiego lokalu. Projekt OR dotyczy podatku od nieruchomości. To zupełne inna kategoria.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.05.2020, 09:55
Szkoda, że wpis anonimowy, a przecież dobry.

Pozostałe