NASZ NEWS: ZAŁOGA POGOTOWIA PROTESTUJE PRZECIWKO ZMIANIE KIEROWNIKA

  • 28.05.2020, 22:10
  • rpr
NASZ NEWS: ZAŁOGA POGOTOWIA PROTESTUJE PRZECIWKO ZMIANIE KIEROWNIKA
W Pogotowiu Ratowniczym w Oleśnicy zawrzało. Jego szef - dr nauk medycznych Michał Geneja - zostaje zwolniony. Jego miejsce zajmie Tomasz Krawczak, prezes Służb Ratowniczych w Oleśnicy. Załoga ostro protestuje przeciwko tej zaskakującej zmianie... Ale równie napięta sytuacja jest też w szpitalu w Oleśnicy. W nim trwa już prawdziwa wojna. Władze powiatu muszą zacząć reagować, bo sytuacja wymyka się spod kontroli...

Zebrana dzisiaj wieczorem w swojej siedzibie załoga Pogotowia Ratunkowego wyraziła ostry i stanowczy protest przeciwko zwolnieniu dotychczasowego kierownika, dra nauk medycznych Michała Geneja. 

- Otrzymałem od Gizeli Jagielskiej, zastępcy dyrektora Powiatowego Zespołu Szpitali, propozycję podpisania rozwiązania umowy za porozumiem stron. Nie przyjąłem jej - mówi lekarz portalowi olesnica24.com. Czeka go w tej sytuacji zwolnienie z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.

Jego miejsce zajmie od 1 czerwca Tomasz Krawczak, prezes Służb Ratowniczych. Załoga nie wyobraża sobie współpracy z nim. Zarzuca mu przede wszystkim brak wykształcenia medycznego, brak doświadczenia w zarządzaniu tak dużymi zasobami ludzkimi (pogotowie to ok. 50 pracowników) i niejasne interesy. Wytyka wiele błędów, które miały, zdaniem doświadczonych ratowników medycznych, popełnić SR. I murem stoi za obecnym kierownikiem.

Jutro do władz samorządowych i mediów dotrze pismo pracowników Pogotowia, w którym wyrażają oni protest przeciwko zmianie kierownika i mianowaniu jego następcy.

Równie napięta jest atmosfera w szpitalu w Oleśnicy.

- Przeżyliśmy wielu dyrektorów, ale to, co się tam teraz dzieje, przechodzi ludzkie pojęcie. Kolesiostwo, zwolnienia, mobbing. Izba Przyjęć praktycznie nie działa. W księgowości jest totalne załamanie. Szpital zostanie doprowadzony do upadku - mówią portalowi olesnica24.com obecni na spotkaniu w pogotowiu byli i aktualni pracownicy, z 15-20-letnim stażem. Są załamani i zdesperowani...

Szeroka relacja ze spotkania ze zbuntowaną załogą, opowiedziane przez nią bulwersujące historie i kulisy coraz bardziej dramatycznej sytuacji w Powiatowym Zespole Szpitali i Pogotowiu Ratunkowym - we wtorek w Panoramie Oleśnickiej.

AKTUALIZACJA

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (128)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

To  trąci prokuratorem
To trąci prokuratorem 01.06.2020, 20:14
Gdzie są radni powiatowi? Gdzie jest starosta?
misiek
misiek 01.06.2020, 19:20
To co Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska z klubem radnych powiatowych Bronsia zrobiła ze szpitalem, to zupełna ohyda. Tak zniszczyć szpital naprawiony przez radę i zarząd PIS to się w głowie nie mieści. Jak ludzie mogli głosować na takie miernoty, które tym sposobem chcą szpital sprywatyzować. Niedoczekanie.
Siostra Eutanazja
Siostra Eutanazja 31.05.2020, 20:33
Czy to prawda , że dyrektor ma chory goleń?
Pigula
Pigula 31.05.2020, 10:43
Odeszly osoby ktore byly wierne i oddane tamtym dyrektorom ,obecny dyrektor sie im nie poddal w dobie covid trzeba ciezko pracowac nie opuszczajac stanowisk jestem pielegniarka na miejscu boju wiele sie dzieje nie podkulam ogona i nie ide na L 4 jak to one zrobily.mam szacunek do pracy i moich kolezanek.
ela
ela 30.05.2020, 22:35
Im większy zakład pracy, tym trudniej z zarządzaniem. Niestety ale dyrektor nie ma tylko zarządzać. on powinien poznać ludzi, stworzyć drużynę a nie tylko zwalniać i wprowadzać chaos i stres. Niestety ale poleciały osoby dobre w swojej pracy a zatrudniono bez wiedzy, umiejętności i co najważniejsze nie - potrafiące współpracować! Odeszło dużo dobrych lekarzy, pielęgniarek, osób z administracji, którzy byli oddani pracy. wy oceniacie zarobki szpitala a na to nie składa się tylko pieniądz, dyrektor, wicedyrektor. to tworzą zgrani ludzie, których tam zabrakło, ponieważ zosta≥ło wszystko rozwalone.
?
? 30.05.2020, 16:10
Jestem w olbrzymim szoku , z wielkim przerażeniem czytam te wszystkie komentarze. Co Bronś z Dżugajem zrobili?
Wp
Wp 30.05.2020, 12:23
Ale się uśmiałam czytając tę wypociny haaaaaaaa
CBA
CBA 30.05.2020, 12:25
Śmiej sie śmiej, bo to ostatnie Wasze podrygi w tej instytucji!!!
Wasz wyborca!
Wasz wyborca! 30.05.2020, 12:14
Do cholery czy radni powiatowi godzą się aby pracownicy żyli w stresie? Że pracownicy szpitala płaczą przez nich?
Czy radni naprawdę wezmą na siebie odpowiedzialność za to wszystko?
To nie jest jakieś anonimowe to nie jest jakieś zmyślanie to się dzieje są na to dowody świadkowie!
Jeśli zostawicie to tak jak jest to w przyszłym tygodniu dzwonię do posła Ziobry to On powiadomi prokuraturę i podziękujemy Wam przy wyborach!
Przyjedziecie się na szpitalu!
Kontrolujący
Kontrolujący 30.05.2020, 11:56
Tak,wszystkie instytucje kontrolujace juz wiedzą co tu się dzieję, jeszcze chwila i będzie taka *** ........,wyjdzie wszystko co tu sie wyprawia,a jest tego sporo,oj jest.......
Wiedza
Wiedza 30.05.2020, 11:49
Czy radni wiedzą lub wiedzieli jakie dyrektor miał wcześniej problemy?
W Polanicy, Ostrzeszów? W jednym tragedia 27 latki a w tym pierwszym młoda kobieta zmarła.
Nie? A może kontrole z NIK-u jakie miał pan dyrektor a może gazetę Wroclawska zaprosić powiedzą więcej ?
Taki numer
Taki numer 30.05.2020, 10:36
Z bakteriami, na ginekologi na dniach była osoba z 19 oddział nadal funkcjonuje ? A czy wiecie już drogie panie że Was dyrektor chce zostawić? W Krotoszynie był na konkursie na dyrektora.
Jeszcze chwila i zostaniecie same :)
Numer sezonu 2
Numer sezonu 2 30.05.2020, 09:18
Zaraz zaraz. Był jeszcze jeden numer z bakteriami w kranach. Nawet konferencję zwołano w tej sprawie.
Men
Men 29.05.2020, 21:34
Panie ksiegowe w koncu utarto wam te wysoko zadarte noski.ha ha ha
Wp
Wp 29.05.2020, 20:49
Drogie panie księgowe zapomnijcie że wogóle wrócicie do pracy pogódzcie się z faktem że was już tam nie ma jesteście zwolnione zaraz po zakończonym zwolnieniu lekarskim i prawdopodobnie panie z finansów również
Cierpliwy
Cierpliwy 29.05.2020, 21:15
Nie strasz, nie strasz bo możesz nie doczekać, mleko się rozlało i odpowiednie organa już się zajmą ukaraniem winnych tej całej farsy i sytuacja znów wrócić do normalności a Ty i Twoje psiapsie nie zdążycie nacieszyć się nowymi stołkami
.
. 29.05.2020, 19:41
Zgadnijcie kto ostatni zgasi światło
Next
Next 29.05.2020, 19:26
Ta osoba co była zastępca Głównej Księgowej przejawiała zaburzenia osobowości o charakterze narcystycznym czyli to typowy narcyz ....Taka osoba która przejawia takie zaburzenia osobowości podlega leczeniu .
Prawda wyjdzie na jaw
Prawda wyjdzie na jaw 29.05.2020, 20:08
Nie była, tylko wciąż jest, jak widać trzęsiecie portkami i próbujecie ją zdyskredytować, to dobrze bójcie się bo one tu jeszcze wrócą i zrobią porządek
Next
Next 29.05.2020, 20:42
Hąaaaaąaaaaaaaaa a to dobre hąaaaaaaaaaaaa
Beton
Beton 29.05.2020, 19:42
Narcyz to siedzi w statystyce No chyba że jedzie z dyrektorem to wtedy już w aucie siedzi :)
Hey
Hey 29.05.2020, 19:24
Ale wszyscy sie ciesza na 4 pietrze ze polecialy toksyczne osoby z ksiegowosci , atmosfera oczyszczona.
...
... 29.05.2020, 22:36
Cieszyliby się gdyby poleciała inna osoba z IV pietra
Hey ty
Hey ty 29.05.2020, 20:18
Wszyscy to znaczy kto? Pijaczyna, psychopatka, fałszywiec, cepolica czy nowe betony? Bo cała reszta normalnych wartościowych pracowników nie może odżałować tej straty
Beton
Beton 29.05.2020, 19:37
Hey piszesz bzdury i każdy to wie tylko bronisz swojej *** narcyz to siedzi w statystyce
Numer sezonu
Numer sezonu 29.05.2020, 18:24
Najlepszy był numer jak jak zorganizowano społeczną zbiórkę na karetkę dla pewnego stowarzyszenia.Były deklaracje obietnice.Miało być non profit no a wyszło big profit.
Lorem ipsum
Lorem ipsum 31.05.2020, 08:25
Jak to mawia Nieomylny - PETUNIA NON OLET ....
dlaczego?
dlaczego? 29.05.2020, 17:10
Księgowe dawno powinny byc zmienione, dla dobra zakładu.
Panie same wiedza dlaczego.
Takie wykształcone?
W imię zasad
W imię zasad 29.05.2020, 20:39
No właśnie Panie nie wiedzą dlaczego, o wartości pracownika świadczy jego wiedza, doświadczenie i zaangażowanie w powierzone obowiązki a nie papier kupiony za jajka, jak u tej co została i robi z siebie pośmiewisko. Ps. zastanawiające słownictwo szpital to nie zakład coś mi tu Lestą pachnie
Ioioioi
Ioioioi 29.05.2020, 19:40
Tak na te które są teraz? Dobre naprawdę dobre same się wykończycie jeszcze trochę lada moment
piel.
piel. 29.05.2020, 16:50
Pan Krawczak nadaje sie do telewzji a nie na stanowisko kierownika.Wszystko co robi to na pokaz, niech zajmuje sie swoją działalnością. Koleżanka bardzo by chciała zeby był kierownikiem, dlatego chciała udowodnić obecnemu ze jest żle.

Pozostałe