Jan Bronś życzy "dobrej Oleśnicy"

  • 27.05.2020, 08:54
  • rpr
Jan Bronś życzy "dobrej Oleśnicy" Edward Niczypor
Okazją do życzeń jest 30-lecie niezależnego samorządu. Oto post burmistrza Oleśnicy na portalu społecznościowym, zilustrowany 4 archiwalnymi zdjęciami:

"27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze wolne wybory po II wojnie światowej, nie były to wybory parlamentarne czy prezydenckie, ale samorządowe. W miastach i wsiach zadecydowaliśmy o przyszłości naszych lokalnych ojczyzn, które razem składają się na Rzeczpospolitą.

Reforma samorządu gminnego z 1990 r. uznawana jest zgodnie za jedną z najbardziej udanych zmian po 1989 r., rozpoczęła proces decentralizacji państwa, 30 lat samorządności to czas obywatelskich aktywności, poczucia wspólnoty i partycypacji społecznej.

Te lata to największa przygoda mojego życia. Oleśnica, jej mieszkańcy, sprawy, budowy, rozwiązane problemy i te nowe – wciąż przed nami. Przez 30 lat uzbierało się masę wspomnień, poznałem wielu wspaniałych, pełnych zapału i zakochanych w naszym Mieście ludzi. Zyskałem przyjaciół i straciłem przyjaciół. Jedno pozostało niezmienne: Oleśnica i jej największy skarb – oleśniczanie.

Wszystkim Państwu z okazji Święta Samorządu składam serdeczne życzenia zdrowia i przetrwania trudnych czasów, z jakimi przyszło nam się teraz mierzyć. Solidarności i nadziei. Wspólnoty myślenia o dobru ogółu. Różnic, które zaciekawiają, a nie rozdzielają. Zwykłej życzliwości i uśmiechu. Dobrej Oleśnicy".

 

-------------------------------------------------------------------

Na archiwalnych zdjęciach są:

w lewym górnym rogu (od lewej): Waldemar Mieszała, śp. Adam Chmiel, Grzegorz Świtoń, śp. Henryk Bernacki (radni II kadencji, trzej pierwsi byli przewodniczącymi Rady);

w prawym górnym rogu: śp. Bernard Paprocki (z tyłu Ryszard Maja i śp. Edward Kucułyma), Bogumiła Augustyniak, śp. Kazimierz Kaciuba, Tadeusz Salik, January Zaręba, Bogdan Grudzień (to radni I kadencji);

w prawym dolnym rogu: Jan Bronś i Ryszard Zelinka (wówczas wiceburmistrz i burmistrz)

w lewym dolnym rogu (od lewej): Wiesław Ryglicki, Łucja Szarata, śp. Marian Prus-Niewiadomski, nn, Ryszard Maj, śp. Edward Kucułyma, Bogumiła Augustyniak, śp. Bernard Paprocki, Irena Wodzisławska (radni I kadencji).

 

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

@
@ 30.05.2020, 20:36
Dobra Oleśnica ale bez gbura
.
. 29.05.2020, 19:28
Referendum za odwołaniem gburmistrza !!!
marek
marek 28.05.2020, 12:18
Nikt nie może bardziej błyszczeć w Oleśnicy, niż najjaśniejsze słońce Oleśnicy, dlatego bardziej błyszczący są usuwani w cień, a część do lochów zapomnienia. Niektórzy wychodzą z tych lochów i błyszczą w innych nieboskłonach, a ich promyki przenikają do Oleśnicy i sieją zamęt w oleśnickim systemie słonecznym. W rezultacie najjaśniejsze słońce traci blask i już się wypala.
Oleśniczanin
Oleśniczanin 28.05.2020, 11:30
Dziękuję Panie Burmistrzu za wszystko co Pan zrobił dla Oleśniczan. Życzę dużo zdrowia i odporności na nękanie przez złych ludzi.
Spostrzeżenie
Spostrzeżenie 28.05.2020, 23:10
Tak to można dziękować komuś, kto robi coś charytatywnie. Burmistrz jest urzędnikiem opłacanym przez podatników. Kult jednostki nie mieści się w kanonach demokracji.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.05.2020, 15:46
Zły to jest Jan Bronś na stanowisku, jakie piastuje. Podziękować jemu należy za: urlop dla samodzielnej pielęgnacji własnej pięty i kolana w czasie pandemii, za wybudowanie przyszkolnej sali sportowej, którą przeorganizował w halę sportową, bo inaczej nie dostałby środków unijnych; za dziesięciolecia Oleśnicy bez muzeum; za Oleśnicę bez lapidarium; za to, że Oleśnica nie ma własnej orkiestry, a było ich dwie; za płyty kanalizacyjne miasta Wałbrzych; za garbatą kostkę wokół ratusza; za bajzel na fasadach wokół ratusza; za brak rozarium; za brak poważnej galerii wystawienniczej lokalnego produktu i młodych twórców; za wybór wykonawcy obiektów "Atola" i za jego konfigurację; za lata miejskiej spółki "Atol" bez obiektu hotelowego; za lata Oleśnicy bez zewnętrznych inwestorów; za lata Oleśnicy bez promocji; za brak jakichkolwiek działań dla ratowania obiektów z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa i "Pod blachą", i przy ul. Sejmowa 11, i ten przy ul. 11. Listopada, i ten przy ul. Spacerowej; za wyburzenie "Domu na murze"; za zamknięcie wydarzeń kulturalnych o zasięgu ogólnopolskim (Kosmolnica, Dni Kaktusa); za brak współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami; za asfaltową jezdnię wokół stawów; za koszmarki w parkach i przy ul. Cieszyńskiego; za to, że Oleśnica nie miała nic do zaoferowania organizatorom The World Games Wrocław 2017 i tak można jeszcze długo. Uwaga na marginesie: wśród komentarzy głównie opinie negatywne wobec Jana Bronsia. Zatem, kto go wybierał?
Gabryś
Gabryś 29.05.2020, 13:02
Do tego katalogu pana Krzysztofa dodałabym: za wybudowanie oczyszczalni ścieków, zakładu uzdatniania wody, sali widowiskowej, krytego i otwartego basenu kąpielowego, obwodnicy miasta; za rewitalizację parku nad stawami i tak można jeszcze długo. Zatem, kto go nie wybierał?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.05.2020, 09:48
Sali widowiskowej? Tej bez zaplecza? Tej, w której był taki czas, że obcasy aktorów wchodziły w deski sceny? "krytego i otwartego basenu kąpielowego"? Oba niewymiarowe. Pływalnia mogła być pełnowymiarowa, ale Jan Bronś nie chciał skorzystać z pomocy finansowej Polskiego Związku Pływackiego. "za rewitalizację parku nad stawami" - ta szeroka jezdnia wokół stawów? Dzięki temu Jan Bronś odciął kolejny element, z którego Oleśnica była znana - organizacja biegów przełajowych rangi Mistrzostw Polski. To kolejne działanie Jana Bronsia zubożające Oleśnicę.
Chwalę pana Krzysztofa
Chwalę pana Krzysztofa 30.05.2020, 22:16
Krzysztof A. Kowalski wreszcie mówi do rzeczy. Jego merytoryczne argumenty robią wrażenie. Tak trzymać!
Gabryś
Gabryś 29.05.2020, 13:02
Do tego katalogu pana Krzysztofa dodałabym: za wybudowanie oczyszczalni ścieków, zakładu uzdatniania wody, sali widowiskowej, krytego i otwartego basenu kąpielowego, obwodnicy miasta; za rewitalizację parku nad stawami i tak można jeszcze długo. Zatem, kto go nie wybierał?
Antoni
Antoni 30.05.2020, 21:37
do Gabryś: budowa oczyszczalni ścieków zakończyła sie skandalem. Budowniczy J. Bronś podpisał protokol odbioru koncowego bez osiagniecia efektu ekologicznego. Efekt; kilkanaście wizyt u prokuratora. Sala widowiskowa: za niska do rozgrywek klasy miedzynarodowej.Otwarty basen: niecka jak w moim ogrodzie. Obwodnica : a gdzie tutaj jakis szczegolny udział burmistrza. O Atolu celowo nie wspominamy -tak?. Zobaczymy czy za kadencji budowniczego J. Bronsie powstanie wschodnia obwodnica miasta i dokona sie przebudowa Dobroszyckiej?
Miecz Damoklesa
Miecz Damoklesa 28.05.2020, 10:12
Najsłynniejsze w tej kadencji publiczne pytanie do burmistrza Oleśnicy: "Jasiu, czy ty pokonałeś Michała Kołacińskiego w uczciwej walce wyborczej?". Pytał pionier samorządu miejskiego Oleśnicy. Jego pytanie wisi nad głową burmistrza jak miecz Damoklesa.
Beata
Beata 28.05.2020, 10:19

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

.
. 28.05.2020, 10:24
Co masz do Misia? Nie znam bardziej przyzwoitego człowieka. Konkrety.
Beata
Beata 29.05.2020, 10:08
służba Ozimkowi na kolanach w Rynku - bezprawie !
Do Beaty
Do Beaty 29.05.2020, 12:36
Beato, masz rację, ciemny lud musimy zamknąć w rezerwacie, inaczej będzie nam przeszkadzał w naszej cywilizacji śmierci.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.05.2020, 15:48
Przyzwoitość Jana Bronsia mierzy się jego odpowiedzialnością: za urlop dla samodzielnej pielęgnacji własnej pięty i kolana w czasie pandemii, za wybudowanie przyszkolnej sali sportowej, którą przeorganizował w halę sportową, bo inaczej nie dostałby środków unijnych; za dziesięciolecia Oleśnicy bez muzeum; za Oleśnicę bez lapidarium; za to, że Oleśnica nie ma własnej orkiestry, a było ich dwie; za płyty kanalizacyjne miasta Wałbrzych; za garbatą kostkę wokół ratusza; za bajzel na fasadach wokół ratusza; za brak rozarium; za brak poważnej galerii wystawienniczej lokalnego produktu i młodych twórców; za wybór wykonawcy obiektów "Atola" i za jego konfigurację; za lata miejskiej spółki "Atol" bez obiektu hotelowego; za lata Oleśnicy bez zewnętrznych inwestorów; za lata Oleśnicy bez promocji; za brak jakichkolwiek działań dla ratowania obiektów z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa i "Pod blachą", i przy ul. Sejmowa 11, i ten przy ul. 11. Listopada, i ten przy ul. Spacerowej; za wyburzenie "Domu na murze"; za zamknięcie wydarzeń kulturalnych o zasięgu ogólnopolskim (Kosmolnica, Dni Kaktusa); za brak współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami; za asfaltową jezdnię wokół stawów; za koszmarki w parkach i przy ul. Cieszyńskiego; za to, że Oleśnica nie miała nic do zaoferowania organizatorom The World Games Wrocław 2017 i tak można jeszcze długo. Uwaga na marginesie: wśród komentarzy głównie opinie negatywne wobec Jana Bronsia. Zatem, kto go wybierał?
Spiritus Sanctus
Spiritus Sanctus 28.05.2020, 09:34
Ludzie, Bronś stosuje tylko metody Kaczyńskiego, nie widzicie i nie rozumicie "kanalie" i "zdradzieckie mordy" ? Kołaciński też je stosował i za nieudostępnianie informacji został skazany przez Sąd. Przypomnijcie sobie to nie było dawno. "Rażące naruszanie prawa", to dziś, niestety, winien być najważniejszy zakres działania dla prokuratur z urzędu, ale prokuratury mają to w d... Kaczy ustawodawca też, bo bezprawiem posłużono się do obalenia polskiej marnej demokracji!
zw-kowalski
zw-kowalski 27.05.2020, 23:58
Kropka. Ja bym to ujął inaczej. Bronś pławi się pisząc bzdety o pierwszych wolnych wyborach, walce o Konstytucji RP a tak na prawdę przemiany ustrojowe przespał. Na studiach kuł . Nie działał w żadnej opozycji. Nie znam szczegółów jego studium wojskowego. Jak majster z budowy załapał się przypadkowo na pociąg i pojechał. Czy znasz jakieś osiągnięcia Bronsia sprzed czasu gdy wskoczył na etat burmistrza. W starożytnym Rzymie konsulem zrobiono konia. To też historia.
O zw-kowalskim
O zw-kowalskim 28.05.2020, 02:18
20 lat temu do Rady Miejskiej Oleśnicy wpłynęło pismo od Zbigniewa Kowalskiego, w którym domagał się on "zastosowania przez Radę Miejską Oleśnicy głównych kanonów wiary rzymskokatolickiej". Wcześniej ten sam Kowalski zgłosił w Urzędzie Miejskim Oleśnicy wniosek o zarejestrowanie agencji towarzyskiej z usługami erotycznymi.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 28.05.2020, 06:30
Spółka cywilna została zarejestrowana pod nazwą Agencja ale JaJa. Burmistrz Oleśnicy i SKO przegrali ( nie pierwszy raz) w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym sprawę o usługi gdzie indziej nie sklasyfikowane. Prawda cię wyzwoli.
Dopisek
Dopisek 28.05.2020, 10:00
Z Królestwa Szwecji załatwiam tu swoje prywatne porachunki z burmistrzem Oleśnicy, który puścił mnie, zbawcę Oleśnicy, w skarpetkach. Karma wraca.
Są o zw-kowalskim
Są o zw-kowalskim 28.05.2020, 02:28
Zbigniew Kowalski wydawał gazetę „Donosiciel Oleśnicki”, która lżyła osoby publiczne. Kowalski wytaczał osobom publicznym absurdalne procesy sądowe, np. burmistrza pozwał za wypicie lampki szampana, a jego rzecznika za palenie papierosa. Procesy przegrał.
„Ośmieszanie instytucji i robienie na siłę sensacji” – tak Sąd Rejonowy w Oleśnicy ocenił pieniactwo Kowalskiego.
„Nie spłacał on [Kowalski] długów wobec kasy miejskiej, ucieczki od długów szukał w publicznych awanturach o gruszki na wierzbie” – komentował rzecznik prasowy burmistrza. Skompromitowany Kowalski wyemigrował do Szwecji.
zw-kowalski
zw-kowalski 28.05.2020, 23:09
Facet. Masz jakieś urojenia. Burmistrza nikt nie pozwał za wypicie szampana. Coś koleś słyszałeś ale nie wiesz na czym rzecz polega. Wskaż przynajmniej jedną osobę która była lżona przez wydawcę DO . Negatywni bohaterowie DO nie wytoczyli ani wydawcy ani redaktorowi naczelnemu żadnego procesu. Natomiast największym donosicielem okazał się sam Bronś i jego świta. Donieśli na mnie do prokuratury a ta szybko poprzez Bylicką złożyła akt oskarżenia. Gdy przegrali swój donos do chwili obecnej nie przeprosili. Poza tym ów słynny Bronś zatrudniał dwóch naczelników którzy popełnili przestępstwo. Naczelnik Andrzej M. poświadczył nieprawdę w dokumencie a naczelnik Tadeusz S. naruszył prawo budowlane. . Taka prawda o Janie Bronsiu.
Do wiadomości internautów
Do wiadomości internautów 29.05.2020, 00:05
"Donosiciel Oleśnicki", nr 3, trzy cytaty: "Zyskał w radzie poprzedniej kadencji miano śmiecia nadającego się na wysypisko, (...) jako ta gminna pluskwa opluskwia innych, (...) alfons" – o rzeczniku burmistrza; "Tchórz nasmrodził, uciekł i już (...)" – o wiceburmistrzu; "Burmistrz Bronś – przestępca czy mylący się zarządca gminy?". Wydawcą "Donosiciela Oleśnickiego" był Zbigniew Kowalski.
Uzupełnienie
Uzupełnienie 29.05.2020, 12:15
Te cytaty pochodzą z obelżywych wymysłów Zbigniewa Kowalskiego.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 29.05.2020, 09:18
Czy to były teksty redakcji czy listy do redakcji? Czy jak ktoś na tym portalu napisze, że Jaś jest głupi to jest to pogląd redakcji czy hejt jakiegoś internauty. Skoro masz te numery DO to wiesz dobrze, że tam była tylko i wyłącznie smutna prawda.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 28.05.2020, 06:35
Miasto przegrało swój największy donos na mnie do prokuratury. O postawionych mi oskarżeniach pisała Panorama Oleśnicka na całej pierwszej stronie. Rzecznik burmistrza też pisał powołując się na akt oskarżenia. Wtedy gdy ksiądz molestował dzieci prokuratura oskarżała opozycję. Panorama napisała sprostowanie po 12 latach. Ratusz sprostowania nie napisał nigdy. Czy Szachnowski dziś jest zwolennikiem Bronsia?
Marian
Marian 27.05.2020, 23:03
Na Fb można zobaczyć zdjęcie Jaśka ze swoimi najwierniejszymi "czopami". Posługiwał się takimi kreaturami, bo zawsze czuł się słabo wśród mądrych. W tej kadencji się obstawił podobnie.
.
. 27.05.2020, 23:01
Burmistrz Bronś nie dorósł do standardów obowiązujących we współczesnym samorządzie, a może też nie doczytał , że trochę się zmieniło? Teraz radni, i nie tylko oni, mają więcej instrumentów aby kontrolować urzędników, burmistrza. To nie to , co kiedyś..... . Cóż, kilkadziesiąt lat rządzenia i dzielenia zrobiło swoje, dlatego oburącz podpisuję się pod dwukadencyjnością, wtedy trudno będzie wychować tak posłuszny i zdeterminowany elektorat jaki ma właśnie Bronś. I żeby było jasne, z korzyścią dla nas wszystkich.
Kpi sobie z nas?
Kpi sobie z nas? 27.05.2020, 21:06
"Składam serdeczne życzenia zdrowia i przetrwania trudnych czasów, z jakimi przyszło nam się teraz mierzyć" – pisze burmistrz. Kpi sobie z nas? Gdy doszło do epidemii, on jak gdyby nigdy nic poszedł sobie na urlop wypoczynkowy z dala od Oleśnicy. Potrzebował półtora miesiąca, żeby dziecinnie usprawiedliwić się z tego urlopu (ponoć chciał podleczyć sobie kolano i piętę).
Smutne
Smutne 28.05.2020, 08:38
Jak były protesty w obronie sądów też był zagranica
Spostrzeżenie
Spostrzeżenie 27.05.2020, 20:48
Jak burmistrz Bronś traktuje w Oleśnicy lokalną demokrację pokazała ostatnio sprawa nieudostępnienia radnemu Bielańskiemu urzędowych dokumentów. Bronś nie tylko naruszył prawa radnego Bielańskiego wynikające z wykonywania mandatu radnego, ale i jego konstytucyjne prawo jako obywatela do informacji publicznej.
Tak tylko pytam
Tak tylko pytam 27.05.2020, 20:21
Czy jeśli ktoś przez ćwierć wieku sprawuje ten sam urząd to jeszcze jest demokracja czy już dynastia?
Tylko przypominam
Tylko przypominam 27.05.2020, 21:20
Ten ktoś w roku 2018 ponownie zgarnął władzę, prowadząc brudną kampanię wyborczą.
Holistycznie
Holistycznie 27.05.2020, 20:27
W Korei Północnej jest dynastia Kimów, w Oleśnicy będzie dynastia Janów ....
Radny
Radny 27.05.2020, 18:32
Mam nadzieję, że opozycja z KO ustawi tego Pana w szeregu.
Tyłek precz od stołu przewodniczącego Rady Miasta
Czas na zmiany
Czas na zmiany 27.05.2020, 18:29
Odnoszę wrażenie że w samorządach przetrwał poprzedni system władzy - takich Kim Dzong Unów mamy na pęczki.
Jola z Opola
Jola z Opola 27.05.2020, 18:08
Samorządy tak! brak kadencyjności NIE!
Holistycznie
Holistycznie 27.05.2020, 16:20
"Reforma samorządu gminnego z 1990 r. uznawana jest zgodnie za jedną z najbardziej udanych zmian po 1989 r., rozpoczęła proces decentralizacji państwa, 30 lat samorządności to czas obywatelskich aktywności, poczucia wspólnoty i partycypacji społecznej". W Oleśnicy niezupełnie się to udało .....
 Może nie?
Może nie? 27.05.2020, 15:07
Nieomylny spacyfikował wielu wartościowych ludzi. Mieli inne zdanie więc musieli odejść albo schować się w mysią dziurę.
ex
ex 27.05.2020, 14:05
Tu macie wykaz wszystkich radnych pierwszej kadencji: http://www.olesnicarazem.pl/bl…
Brawa dla Was
Brawa dla Was 27.05.2020, 14:29
Nieżle napisane!
Rathaus
Rathaus 27.05.2020, 13:49
Zaprzepaszczone dla miasta niemal ćwierćwiecze z krótką przerwa przez utytego spoconego!!!
lop
lop 27.05.2020, 12:44
Pierwszym samorządowym dokonaniem Janka było wydutkanie Zelinki.
Z kart historii Oleśnicy
Z kart historii Oleśnicy 27.05.2020, 21:28
W pierwszej kadencji burmistrz Ryszard Zelinka panował, a wiceburmistrz Jan Bronś rządził.

Pozostałe