NASZ NEWS: Komisja Budżetu twardo - Jan Bronś zlekceważył Radę Miasta i mieszkańców!

  • 25.05.2020, 16:24
  • rpr
NASZ NEWS: Komisja Budżetu twardo - Jan Bronś zlekceważył Radę Miasta i mieszkańców!
Tylko Marek Kamaszyło (klub Bronsia) nie zagłosował za tym wnioskiem, w którym Komisja Budżetu i Infrastruktury nie zgadza się na przedmiotowe traktowanie Rady Miasta i mieszkańców przez burmistrza Oleśnicy.

"Jako niedopuszczalne i wątpliwe pod względem prawnym oceniamy wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy dotyczących działki, dla której sposób jej zagospodarowania określono w SUiKZP [studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego ] jako pas zieleni izolacyjnej i parking. (...)

Wszczynanie postępowania w sprawi wydania decyzji o warunkach zabudowy (..) z pominięciem Rady Miasta jako organu uchwałodawczego, świadczy o lekceważącym podejściu burmistrza Jana Bronsia do tego organu. Tym bardziej, że na żadnym z posiedzeń komisji statutowych Rady Miasta nie pojawił się ten temat, a zdecydowana większość radnych o działaniach burmistrza, zmierzających do wydania decyzji o warunkach zabudowy, dowiedziała się, niestety, dopiero z mediów (...)".

Przypomnijmy, że ujawnił je portal olesnica24.com. Sprawa dotyczy warunków zabudowy działki na Wojska Polskiego, którą miasto chciało wystawić na przetarg pod budynek wielorodzinny. Po nagłośnieniu tej sprawy przez radnego Pawła Bielańskiego (Oleśnica Razem), ostrym sprzeciwie mieszkańców i burzy na forum olesnica24.com burmistrz w ciągu 24 godzin wycofał się z planowanej inwestycji.

"(..) z niepokojem obserwujemy sytuację, w której burmistrz, jako organ wykonawczy, zdaje się lekceważyć nie tylko Radę Miasta, lecz również zdanie mieszkańców naszego miasta" - to kolejny fragment dokumentu.

Co to za dokument? Czy to stanowisko opozycji w Radzie Miasta? Nie, to projekt wniosku przygotowanego przez Damiana Siedleckiego (klub Koalicji Obywatelskiej), który dzisiaj poparła większość radnych z Komisji Budżetu i Infrastruktury Rady, zwołanej, mimo braku sesji w maju, przez przewodniczącego Roberta Sarnę (klub KO). Tylko Marek Kamaszyło (klub Bronsia) wstrzymał się od głosu. "Za" byli radni z KO, OR i Grzegorz Żyła z klubu Bronsia.

W konkluzji wniosku Komisja Budżetu postuluje odstąpienie od wydania decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego oraz przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki na Wojska Polskiego.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brutalna prawda
Brutalna prawda 27.05.2020, 08:52
Zyskałem przyjaciół i straciłem przyjaciół informuje włodarz miasta. Nie ma tu znaku równości, bo ogólny bilans w tej materii przemawia na niekorzyść zainteresowanego.
lupo
lupo 26.05.2020, 16:34
A taki ten Janek niedawno był śliczny,taki nowoczesny,amerykanski, gdzie tam do niego Kołatkowi z ciemnogrodu. I nagle co się stało?
serafin
serafin 27.05.2020, 06:24
Linia zarzadzania p.bronsia taka jak całej partii czyli totalna destrukcja ! A po niej totalny upadek !!! I na koniec czas rozliczeń jego i nieudaczników radnych
Równia Krupowa
Równia Krupowa 26.05.2020, 12:58
Równia pochyła.
Rathaus
Rathaus 26.05.2020, 09:37
Totalny upadek utytego spoconego i bezdenne głupota paździerza fotoplastikon...
analityk
analityk 26.05.2020, 09:14
Nieomylny nie ma przyjaciół. Tak to smutne. Grono rzekomych bliskich mu osób opiera się na 2 filarach: przywilejach i strachu. Co rusz słychać komentarze w stylu - gość odleciał.
Oj przydałaby się głębsza refleksja.
Urzędnik
Urzędnik 26.05.2020, 12:21
Całkowita prawda.
Wojska Polskiego
Wojska Polskiego 26.05.2020, 09:09
Dla radnego Bielańskiego duże uznanie. Błyskawicznie i skutecznie zadziałał. Serbinów ma świetnego reprezentanta. Radny Kamaszyło zapomniał kto go wybrał. Zapamiętamy.
Polak
Polak 26.05.2020, 09:40
Te kamaszyło to sowieckie nazwisko?
Równiez Polak
Równiez Polak 26.05.2020, 20:57
Skoro stawiasz takie pytanie, to ja, Polak, mówię ci, że jesteś głupim Polakiem.
AK
AK 27.05.2020, 08:05
Typowe dla krasnoarmiejca.
.
. 26.05.2020, 12:50
Ukrainiec spod Truskawca
!
! 26.05.2020, 21:21
Bez niepodległej Ukrainy niepodległa Polska nie da sobie rady z Kremlem.
Joanna
Joanna 26.05.2020, 08:42
Bronsiowi już dziękujemy
Z ulicy Lwowskiej
Z ulicy Lwowskiej 26.05.2020, 07:35
Bronsiowi już dziękujemy. Nie tak miało być. Jest jeszcze bardziej arogancki niż był. Pora odejść panie Bronś
Szkoda
Szkoda 26.05.2020, 00:55
Szkoda, że Siedlecki nie objął funkcji zaproponowanej przez Bronsia, teraz byłoby już po robocie, układ przestałby istnieć, już Siedlecki by o to zadbał.
.
. 26.05.2020, 00:30
Hola hola! Macie jakieś dowody na powiązania Pilarskiego, Kamaszyły i Bronsia w kwestiach zleceń z Ratusza? Czy nie jest nadużyciem ze strony internautów sugerowanie, że pieniądze które pozyskał pan Sowa współpracując z Ratuszem były jemu nienależne? Dlaczego uważacie, że Kurier Oleśnicki to wyrzucanie olbrzymich pieniędzy podatników w błoto? Czy jest ktoś na tym forum, kto w wiarygodny sposób przedstawi nam, ekonomicznie uzasadni, że 150 pln za jednego posta napisanego na facebooku to zbyt dużo? No i najważniejsze pytanie, które powinniśmy zadać, czy pan Siedlecki, mając propozycję od pana Bronsia objęcia stanowiska drugiego wiceburmistrza, może uważać , że to propozycja uwłaczająca jego godności, że to zbyt mało za dżwiganie wiader z klejem?
Finanse
Finanse 26.05.2020, 15:47
Aśka daj spokój tego nie da się obronić
Oels
Oels 26.05.2020, 11:44
Świetny sarkazm!!!
Hola, hola!
Hola, hola! 26.05.2020, 02:46
"Jakieś dowody"? "Nadużycie"? "Dlaczego uważacie"? "Ekonomicznie uzasadni"? Widać lekturę prasy ograniczasz do Kuriera Oleśnickiego – propagandówki burmistrza, oraz do dwóch gazet kontrolowanych przez burmistrza. Gdybyś czytał niezależną od burmistrza Panoramę Oleśnicka, która patrzy na ręce władzy, nie zadawałbyś takich pytań albo zadawałbyś je inaczej.
?
? 26.05.2020, 00:07
Wiecie już po co jest Rada Miasta obecnej kadencji? Czy nadal nie wiecie?
serafin
serafin 27.05.2020, 06:35
marionetki
.
. 25.05.2020, 23:53
Będzie się działo, już żałuję tych sesji które się nie odbędą..... Siedlecki wk....y, Sarna z apetytem na kolejne stanowiska i na przeciwko nich probronsiowe semafory które nie bardzo wiedzą o co chodzi, tylko udawali w kampanii..... . Ech lipa straszna z obecną Radą Miasta, było parę ciekawych, rozsądnych glosów jak do tej pory z tym , że były to głosy opozycji, Bielańskiego, Kołacińskiego, Krzesińskiej.... i o dziwo Siedleckiego, ale cóż z tego? Probronsiowi radni bezmyślnie odrzucali postulaty opozycji, niektóre naprawdę istotne dla mieszkańców.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.05.2020, 10:12
Czy ci radni zrezygnowali z diet na czas pandemii?
Anonim, ale nie tzw. Gal
Anonim, ale nie tzw. Gal 26.05.2020, 11:20
Zacięła się panu płyta.
J
J 25.05.2020, 23:47
Czyim szfagrem jest Pilarski? Proszę o fakty.
Mariola
Mariola 26.05.2020, 08:31
Kamaszyły
prof. Dąb - Rozwadowski
prof. Dąb - Rozwadowski 26.05.2020, 16:19
A ja tu widzę nepotyzm i kumoterstwo ....
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.05.2020, 23:29
Jak długo będą tylko punktować Jana Bronsia? Kiedy ruszą d... pokażą, że mają j... i uruchomią procedurę ogłoszenia referendum o odwołanie Jana Bronsia?
Do pana Krzysztofa
Do pana Krzysztofa 26.05.2020, 02:53
Czekają na pańskie trąby jerychońskie.
Apel do pana Krzysztofa
Apel do pana Krzysztofa 26.05.2020, 03:25
Krzysztofie, prowadź nas do boju!
Apel do pana Krzysztofa
Apel do pana Krzysztofa 26.05.2020, 03:25
Krzysztofie, prowadź nas do boju!
Apel do pana Krzysztofa
Apel do pana Krzysztofa 26.05.2020, 03:25
Krzysztofie, prowadź nas do boju!
.
. 25.05.2020, 23:18
Jeszcze chwilkę i uwierzę? Buaahhhaa, że niby niektórzy probronsiowi radni uwierzyli w siebie, że mogą jednak niezależnie myśleć? Jeżeli tak, to okazuje się jednak, że kadenecja Kołacińskiego była bardzo ważna, że pozwoliła zniewolonym, zaszczutym umysłom na chwilę oddechu.
Komsomolskaja Prawda
Komsomolskaja Prawda 26.05.2020, 16:21
Nawet w Rosji car - Putin dołuje w sondażach ....
Już czas
Już czas 25.05.2020, 23:12
To już jest koniec ......
sPOcony Janek
sPOcony Janek 26.05.2020, 19:19
.... na szczęście mam cjankalli .....
dokończę za ciebie
dokończę za ciebie 26.05.2020, 02:55
To już jest koniec... bo Bronś się za nich weźmie.
Many many
Many many 25.05.2020, 23:04
Panie radny Kamaszylo niech pan ma jaja i sam zrezygnuje z radnego bo się pan ośmiesza , chyba ze opozycja ci pomoże , prawie wszyscy wiedza o ........
.
. 25.05.2020, 22:40
Wspieram ten pozytywny ferment
Tak to wygląda
Tak to wygląda 25.05.2020, 22:22
Kamaszyło marionetkowy radny. Wielkie rozczarowanie.
Monidło
Monidło 26.05.2020, 09:46
Tak jak niepiśmienny melepeta fotograf paździerz fotoplastikon.
dyrekcja
dyrekcja 25.05.2020, 22:43
Przecież brat jego żony dostaje słynne zlecenia na dziesiątki tysięcy z Urzędu Miejskiego!
Teddy
Teddy 25.05.2020, 23:28
Maciuś P?????
lew
lew 25.05.2020, 21:13
Pan Kamaszyło jest radnym Burmistrza czy mieszkańców Oleśnicy?

Pozostałe