Były burmistrz Oleśnicy komentuje sprawę nowej zabudowy na Serbinowie

  • 23.05.2020, 16:19
  • OAI
Były burmistrz Oleśnicy komentuje sprawę nowej zabudowy na Serbinowie arch. M. Kołacińskiego/Facebook W tym miejscu planowano wybudować blok.
I demaskuje obecne władze miasta.

Michał Kołaciński, radny miejski (Oleśnica Razem), były burmistrz Oleśnicy, odniósł się na portalu społecznościowym do konfliktu wokół planowanej zabudowy mieszkaniowej na Serbinowie:

"Burmistrz Oleśnicy stchórzył! Wystraszył się protestujących" - zadajecie sobie pytanie o co chodzi? Takim tytułem epatowała mieszkańców "eks redaktorka" pewnej oleśnickiej gazety, gdy w październiku 2016 r., po bezpośredniej, dość burzliwej dyskusji z mieszkańcami Serbinowa, podjąłem decyzję o wycofaniu terenów wzdłuż ulicy Wojska Polskiego z przetargu pod zabudowę wielomieszkaniową i zmianie funkcji tego obszaru w studium kierunków i uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego na teren zieleni izolacyjnej i parkingi. Nie było to wbrew tym insynuacjom tchórzostwo, a odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, a także wnioski radnych.


Dzisiaj znów temat odżył. Wbrew tamtym ustaleniom Burmistrz Jan Bronś już w lutym bieżącego roku wszczął procedurę zmierzającą do SPRZEDAŻY działek w tym obszarze - ogłoszenie o "wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego wolnostojącego" pojawiło się na klatkach schodowych sąsiadujących budynków. Tego typu procedury nie wszczyna się na potrzeby konsultacji społecznych /to najnowsza narracja ratusza/ i tylko osoby naiwne uwierzą w tą klasyczną ściemę, okraszoną groteskową ankietą skleconą naprędce, mającą zachować pozory konsultacji z mieszkańcami.


Deweloperzy, głodni każdego skrawka ziemi pod zabudowę wielorodzinną, nie będą może szczęśliwi, ale mieszkańcy Serbinowa jednoznacznie domagają się rezygnacji z tych planów.
Jak zakończy się ten serial - zobaczymy. Będziemy uważnie patrzeć na ręce dzisiejszym rządzącym. Brawa dla Pawła Bielańskiego!

 

Przywołany przez Kołacińskiego radny Bielański (Oleśnica Razem) skomentował jego wypowiedź:

Przypomnę jeszcze tylko, że zmiany wprowadzone przez burmistrza Kołacińskiego w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, które określiły sposób przeznaczenia tego terenu jako komunikacja samochodowa/parkingi (na mapie ozn. 1KS.) oraz zieleń izolacyjna (ozn. 1 ZI). Ówczesna Rada Miasta zaakceptowała w głosowaniu. Mieszkańcy Serbinowa nie zmienili swojego stanowiska. Obecne tłumaczenie włodarza miasta i próba wybielenia się "konsultacjami" są wręcz żałosne.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (101)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Development
Development 27.05.2020, 14:31
Utyty Spocony wziął kasę za działki i działki będą, tak jak obiecał.
Piotrek
Piotrek 25.05.2020, 22:58
Wnoszę o zablokowanie IP Krzysztof A. Kowalski Ja tak zrobiłem i mam teraz spokój na portalu
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.05.2020, 23:31
Tchórzysz? Wstydzisz się siebie? Boisz się prawdy?
Dla kolegi pytam
Dla kolegi pytam 26.05.2020, 13:11
jesteś chory człowieku czy w perwersyjny sposób robisz sobie z nas jaja?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.05.2020, 15:23
Jeżeli tchórzliwy Internauta odnosisz się do mnie, to nie mam tchórzy wśród kolegów.
Do Krzysztofa A. Kowalskiego
Do Krzysztofa A. Kowalskiego 26.05.2020, 21:58
Uzurpujesz sobie prawo do wyzywania internautów od tchórzy. Mianowałeś się głosicielem prawdy. Gdy internauta sprostował twoje nieprawdziwe informacje co do, jak to ująłeś, "szarych bloków" i co do rzekomej odpowiedzialności burmistrza Kołacińskiego za te "szare bloki" – ty w odpowiedzi jedynie miotałeś obelgę "tchórz".
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.05.2020, 12:46
Kolejny tchórzliwy Internauto: Człowieku, czytaj ze zrozumieniem! Stawiałem pytania w kwestii szarych bloków przy ul. Wojska Polskiego 14c. Nic więcej. Ale coś podobnego nie dociera, gdy ma się wąski horyzont myślowy i jedną koncepcję. Nie dziwię się, że tacy wstydzą się sami siebie i ukrywają za anonimowością.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.05.2020, 09:57
Blokowanie kogoś, gdy nie potrafi się zaprzeczyć, to przypomina jednym miniony czas (chociaż i dziś - przypadek "Trójka"), a inni może z opowieści i z lekcji historii. A temu, który zablokował wykazałem, iż swoimi dwoma tekstami naruszył przepisy prawa: artykułów 195 i 196 Kodeksu Karnego oraz art. 256 Kodeksu Karnego oraz artykułów 23 i 24 Kodeksu Cywilnego.
Internauta
Internauta 26.05.2020, 10:59
Panie Krzysztofie, jeśli ma pan nieodpartą potrzebę zaspokajania swojego rozbuchanego ego, to niech pan w sieci założy sobie psychoterapeutyczny blog.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.05.2020, 15:25
Do kolejnego anonima, tchórzliwego Internauty: współczuję lęku przed siłą własnych słów. Do wyrażania opinii mam prawo. Odnoszę się do działań osób publicznych. Nie wypisuję peanów na mój temat. Jeżeli tego nie pojmujesz tchórzliwy Człowieku, to współczuję.
Internauta
Internauta 26.05.2020, 10:59
Panie Krzysztofie, jeśli ma pan nieodpartą potrzebę zaspokajania swojego rozbuchanego ego, to niech pan w sieci założy sobie psychoterapeutyczny blog.
Linka
Linka 25.05.2020, 10:29
Czas aby zmienić Burmistrza. Ale nie popełnimy już błedu. Musi być nowe. Młody, prężny. Oleśnicę stać na więcej.
!
! 24.05.2020, 23:34
Sądzę, że Kołaciński punktuje panującego nam JB.Jego taktyka, jak dla mnie ma sens. Jestem za referendum!!! Szala goryczy i rozczarowania przechyla się i to mocno.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.05.2020, 23:34
Punktuje i punktuje. Będzie tak czynił do znudzenia? Jan Bronś się z tego śmieje. Ot, Michał Kołaciński znalazł sobie hobby i wypisuje. Z tej pisaniny praktycznie nic nie wynika. Jan Bronś może się przejąć tylko i wyłącznie wówczas, gdy zostanie odwołany w drodze referendum. Niestety, nie ma takiego ugrupowania w oleśnickiej Radzie Miasta, które odważyło by się to uczynić.
op
op 26.05.2020, 12:53
do referendum nie trzeba Rady Miasta tylko grupy inicjatywnej z mieszkańców i zebrania podpisów.
Do pana Krzysztofa
Do pana Krzysztofa 26.05.2020, 03:02
Zatem niech pan "to uczyni". Jest pan baaardzo odwaaażny.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.05.2020, 10:00
Nie dość, że tchórz anonimowy, to jeszcze z pogardą do innych się odnosi. Co, brakuje cywilnej odwagi?
My, anonimy
My, anonimy 26.05.2020, 11:07
Panie Krzysztofie, my, anonimy, bierzemy przykład z anonima, tzw. Gala. Niech pan sobie wyobrazi, że on, anonim, tzw. Gal, dokonał przed wiekami wpisu, który jest do dziś czytany.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.05.2020, 15:30
Pisząc anonimowo wyraża się swoją pogardę do innych i brak szacunku wobec własnej osoby. A pisząc coś podobnego: "bierzemy przykład z anonima, tzw. Gala." przyznaje się autor do swojej niewiedzy, ba, raczej głupoty. Do tego z pogardą odnosi się do innych, co uzewnętrznia pisownią zwrotu grzecznościowego, ale i to umknęło jemu - nieuważny był podczas lekcji języka polskiego.
Do polonisty Kowalskiego
Do polonisty Kowalskiego 26.05.2020, 22:36
Rozsadza cię radość z powodu braku drugiego L (Anonim tzw. Gall: Kronika Polska). Z satysfakcją obwieszczasz, że "autor przyznaje się do niewiedzy, ba, raczej głupoty" (owo "ba" i "raczej" wzajemnie się wyklucza). Nie przyszło ci do głowy Wielki Polonisto, że może dałeś się podpuścić?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.05.2020, 12:50
Same anonimy, tchórze wokół, którzy spali na lekcjach i stronili od lektur i podręczników. Gall Anonim, to nie podpis autora, lecz wynik tradycji literackiej od XVI wieku.
Gal Kowalski
Gal Kowalski 27.05.2020, 09:30
Gal to mieszkaniec Galii; Gal Anonim; n.-łac. gallium, z łac. gallus.
Gal Kowalski
Gal Kowalski 27.05.2020, 09:30
Gal to mieszkaniec Galii; Gal Anonim; n.-łac. gallium, z łac. gallus.
Do polonisty Kowalskiego
Do polonisty Kowalskiego 26.05.2020, 22:36
Rozsadza cię radość z powodu braku drugiego L (Anonim tzw. Gall: Kronika Polska). Z satysfakcją obwieszczasz, że "autor przyznaje się do niewiedzy, ba, raczej głupoty" (owo "ba" i "raczej" wzajemnie się wyklucza). Nie przyszło ci do głowy Wielki Polonisto, że może dałeś się podpuścić?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.05.2020, 15:29
Pisząc anonimowo wyraża się swoją pogardę do innych i brak szacunku wobec własnej osoby. A pisząc coś podobnego: "bierzemy przykład z anonima, tzw. Gala." przyznaje się autor do swojej niewiedzy, ba, raczej głupoty. Do tego z pogardą odnosi się do innych, co uzewnętrznia pisownią zwrotu grzecznościowego, ale i to umknęło jemu - nieuważny był podczas lekcji języka polskiego.
trampek from america
trampek from america 24.05.2020, 23:19
Cristof K. for a mayor! Only he can make Olesnica great again!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 24.05.2020, 22:50
Jaki efekt praktyczny ma powyższe pisanie? Żaden istotny. Owszem zamieścił na FB i co? Raptem 44 polubień, 11 komentarzy (inni, którzy chcieliby skomentować - zablokowani) i 15 udostępnień. Mizernie. Cóż, napisał, gdy Jan Bronś już jakieś działania wykonał, czyli Michał Kołaciński żadnych dodatkowych zachowań Jana Bronsia nie wywołał. Popisał sobie Michał Kołaciński i to wszystko. Tak, jak przy innych, minionych "wybrykach" Jana Bronsia. Takim postępowaniem Michał Kołaciński w żaden sposób nie zaszkodzi Janowi Bronsiowi. Sam sobie tylko sprawił przyjemność - wykazał, że jest, że coś robi, a, że z tego nic nie wynika, to już inna historia. Od początku trwającej kadencji Jana Bronsia było wiele negatywnych opinii jego pracy. I to poważnie negatywnych. Tak, poważnie punktowali ci z otoczenia Michała Kołacińskiego i on sam. Można byłoby już zredagować długą listę uchybień, poważnych zarzutów. I co z tego? Nic. Zadowalają się tylko pisaniem. Brakuje im odwagi i determinacji, by ogłosić referendum o odwołanie Jana Bronsia. Obawiam się, że tego nie uczynią do końca kadencji. A, że potem Jana Bronsia nie wybiorą? Już się tym nie będzie przejmował. Będzie miał emeryturkę. Ale bardzo by się przejął, gdyby teraz był odwołany w drodze referendum. Tylko do tego trzeba mieć odwagę.
PG
PG 25.05.2020, 07:21
Panie Kowalski, Bronś nie pasuje, Kołacinski jeszcze bardziej, atakował go Pan przy każdej okazji. To podaj pan kandydata, który spełnia oczekiwania? Kto za Bronsia?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.05.2020, 23:39
Ktoś, kto zna miasto - jego historię i teraźniejszość, jego problemy oświatowe, gospodarcze, kto ma doświadczenie w zarządzaniu, kto wie, co to jest zarządzanie złożonym organizmem, ktoś, kto potrafi zarządzać perspektywicznie, a nie dla doraźnych celów, ktoś, kto ma wykształcenie ekonomiczne, albo prawnicze, ktoś, kto potrafi rozmawiać z przedsiębiorcami, z twórcami, z mieszkańcami, kto zna problemy seniorów i przedsiębiorców, kto potrafi samodzielnie rozmawiać w językach obcych.
Dodam
Dodam 26.05.2020, 03:08
Poza tym musi być to ktoś, kto czapką do ziemi pokłoni się baaardzo odwaaażnemu Krzysztofowi A. Kowalskiemu – wyroczni Oleśnicy.
Dodam
Dodam 26.05.2020, 03:08
Poza tym musi być to ktoś, kto czapką do ziemi pokłoni się baaardzo odwaaażnemu Krzysztofowi A. Kowalskiemu – wyroczni Oleśnicy.
Żłośliwość pana Krzysztofa
Żłośliwość pana Krzysztofa 25.05.2020, 00:38
Siły i skuteczności Michała Kołacińskiego, lidera opozycji, nie ocenia się po liczbie polubień i komentarzy na FB.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.05.2020, 10:03
A po czym można ocenić skuteczność Michała Kołacińskiego? Po tym, że zamiast wybudować hotel przy miejskiej spółce, wydał dziesiątki milionów na remont starego szpitala? Po bierności wobec zabytków? Po niechęci do renegocjacji umów? Po obrażaniu kobiet (pamiętać należy jak odniósł się publicznie do radnej)? Po milczącej zgodzie na burzenie?
Bujak Andrzej
Bujak Andrzej 26.05.2020, 13:04
Troll internetowy złośliwie skrywający się pod nazwiskiem Kowalski jest jednak cymbałem. Żąda remontu pałacyku pod blachą i starego WKU. Ale krytykuje uratowanie bezcennego zabytku w postaci starego szpitala, który groził zawaleniem i zniszczeniem szpitala nowego. O pięknym remoncie i nadaniu staremu szpitalowi bardzo ważnej i potrzebnej funkcji nawet nie wspominam. Na ponad połowę Kołaciński pozyskał kasę z zewnątrz, z miasta poszło ok 10 milionów. Jak tak dalej pójdzie to Bronś więcej wyda na zlecenia do Sowy i Pilarskiego niż Kołaciński wydał na uratowanie tej perły w koronie oleśnickiej architektury i stworzenie unikatowego w skali kraju Centrum Usług Społecznych.
Wchodzenie w jakiekolwiek interakcje z głupkowatym i kłamiącym trollem jest szkodliwe dla zdrowia.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.05.2020, 15:36
Uratowanie starego szpitala. Tego typu obiekty burzy się z uwagi na ich przeszłość szpitalną. Obrażanie innych - jakież to typowe dla zwolenników Michała Kołacińskiego. CUS z usterkami. Kto da gwarancje bezpieczeństwa bakteriologicznego, wirusologicznego dla tego obiektu? Jest z usterkami. Do tego. Jest i będzie obciążeniem dla miejskiego budżetu, wymagający nieustannej dotacji, a i spłaty zaciągniętych kredytów. Tak, najlepiej zwyzywać, ukrywając się za pseudonimem. Tak czynią ci, którym brakuje argumentów merytorycznych. Tak człowiek człowiekowi.
Joaśka
Joaśka 26.05.2020, 22:23
Na CUS nie było żadnych kredytów, kłamco!!!
ML
ML 26.05.2020, 22:21
Gdyby tam były bakterie, dawno by się ujawniły. Od dwóch lat przebywają tam ludzie. I nic. NIC! Nawet kataru.
Jakie usterki w CUS??? Nawet Bronś nie stwierdził żadnych, a Komendant Powiatowy Straży Pożarnej na sesji już w czasach Bronsia powiedział, że obiekt ma zabezpieczenia i standardy XXI wieku, których nie posiada żaden budynek użyteczności publicznej w Oleśnicy.
Rojenia chorego człowieka pod nazwiskiem Kowalski, który nienawidzi ludzi, jest zarozumiały i grzeszący pychą, powinny zainteresować jakiegoś lekarza.
Ponadto niszcząc każdą dyskusję arogancją, natarczywiścią i wyzywaniem Internautów, powoduje odpływ rozsądnych ludzi od jedynego medium w Oleśnicy, które patrzy władzy na ręce. Redakcja powinna przemyśleć zablokowanie tego trolla tak, jak uczyniły inne media. Niech sobie publikuje na blogu czy facebooku. Nie mam ochoty więcej czytać psychicznych projekcji kogoś, kto jest złośliwy i najzwyczajniej w świecie nie zna faktów, a na wszelkie uwagi reaguje agresją i obelgami.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.05.2020, 12:51
"I nic. NIC! Nawet kataru." - takie bzdury to może pisać tylko anonim
Do pana Krzysztofa
Do pana Krzysztofa 24.05.2020, 23:48
Proszę pana, pan również "zadowala się tylko pisaniem", panu również "brakuje odwagi i determinacji, by ogłosić referendum o odwołanie Jana Bronsia". Co to jego "emeryturki", to po tej kadencji on nie będzie mógł pójść na emeryturę, bo na to nie pozwoli mu jego wiek.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.05.2020, 23:42
Życzę odnalezienia odwagi cywilnej. Tylko tacy, którzy nie wstydzą się własnych poglądów, nie boją się własnych słów mogą dokonać zmian, mogą tworzyć.
Do pana Krzysztofa
Do pana Krzysztofa 26.05.2020, 03:11
Czemu pan nie może dokonać zmian? Czemu pan nie może tworzyć? Przecież odnalazł pan odwagę cywilną!
Do pana Krzysztofa
Do pana Krzysztofa 26.05.2020, 03:11
Czemu pan nie może dokonać zmian? Czemu pan nie może tworzyć? Przecież odnalazł pan odwagę cywilną!
Do pana Krzysztofa
Do pana Krzysztofa 26.05.2020, 03:11
Czemu pan nie może dokonać zmian? Czemu pan nie może tworzyć? Przecież odnalazł pan odwagę cywilną!
Co Pan na to
Co Pan na to 24.05.2020, 23:38
To może Pan pomoże w zorganizowaniu ...
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.05.2020, 23:43
Takim jak Ty anonimie? Tylko odważni dokonują zmian, a nie anonimowi tchórze.
Spostrzeżenie
Spostrzeżenie 26.05.2020, 03:15
"Takim jak Ty anonimie? Tylko odważni dokonują zmian, a nie anonimowi tchórze". To jest pogarda połączona z samouwielbieniem.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.05.2020, 10:05
Albo jesteś internetowym tchórzem, albo związanym z administratorem portalu i tylko prowokujesz.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.05.2020, 10:09
"To jest pogarda połączona z samouwielbieniem." - tak może napisać osoba zakompleksiona, pełna obłudy i zakłamania (pogardą wobec innych jest wypisywać anonimy), mająca sama problemy z własną tożsamością i dlatego ucieka w anonimowość. Samouwielbieniem może charakteryzować się piszący wyłącznie o sobie. Anonim tego nie rozumie i dlatego jest anonimem.
Ccc
Ccc 26.05.2020, 13:05
Srogie piguły, milordzie.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.05.2020, 15:37
Jakież to typowe dla tych z kręgu Michała Kołacińskiego.
amen
amen 24.05.2020, 19:22
czy Wy , umiłowani bracia i siostry , musicie się tak żreć ? o sprawy piątej klasy świeżości ? wyluzujcie
Ot taka  historyja
Ot taka historyja 24.05.2020, 11:21
Są ludzie na tym świecie zaimpregnowani na krytykę. To genetyczna przypadłość. Była w pewnym mieście w pewnym liceum pewna nauczycielka z sadystycznym upodobaniem gnębiąca licealistów. Też miała w nosie słowa uzasadnionej krytyki.
Pamiętam
Pamiętam 24.05.2020, 09:47
A ta redaktorka to pewnie ta z wytokiem sądowym za pomówienia?. Ma sznureczku ratusza. Teraz nic nie pisze, że Bronś się ośmiesza i w panice wycofuje.
?
? 24.05.2020, 09:41
Pan Bielański pisze, że Bronś jest żalosny w tym co robi. Hmmm, chcemy mieć żałosnego burmistrza, którego postepowanie conajmniej budzi kontrowersje, a wielu ludzi mu po prostu nie ufa? Może lepiej odwołać Bronsia ze stanowiska żeby dłużej nie ośmieszał naszego miasta?
Nieciekawie
Nieciekawie 24.05.2020, 09:32
Bronś nigdy nie daruje Kołacińskiemu tego , że przgrał z nim wybory a za tą wypowiedź demaskującą prawdzową twarz Bronsia znienawidzi pana Michała jeszcze bardziej. Taką mamy teraz sytuację e Oleśnicy, że musimy przygladać sie tej patologii która toczy nasze miasto .
Warszawski
Warszawski 24.05.2020, 09:28
Kolejny geszefcik niemylnego - jest dogadane więc musi być wybudowane.
Spostrzeżenie
Spostrzeżenie 23.05.2020, 23:02
Co nam mówi ta sprawa? Ano to, że Bronś powinien służyć oleśniczanom, a nie być ponad nimi. Pycha kroczy przed upadkiem.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 23.05.2020, 22:43
Jeszcze raz zapytam: w trakcie czyjej kadencji wybudowano te szare budynki przy ul. Wojska Polskiego? Czy nie było to podczas kadencji Michała Kołacińskiego?
No to odpowiedź
No to odpowiedź 23.05.2020, 23:10
Te szare budynki przy ul. Wojska Polskiego wybudowała – w latach 80. XX w. – Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zacisze". Tak – tez w latach 80. XX w. – te szare budynki przy. ul. Sikorskiego, Sucharskiego, Kopernika i Podchorążych. Wtedy nikt nie wiedział, że Michał Kołaciński będzie burmistrzem,
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 24.05.2020, 12:53
Jakie lata 80!!! Człowieku. Na przykład budynek 14c powstał za kadencji Michała Kołacińskiego! Czy mylę się?
Manipulujesz faktami
Manipulujesz faktami 24.05.2020, 15:42
Budynek 14 c (naprzeciw dawnego kasyna wojskowego) powstał w wyniku uprawomocnionej decyzji burmistrza Bronsia, którą jego następca, burmistrz Kołaciński, nie mógł, nawet gdyby chciał, zmienić. Gdy Kołaciński został burmistrzem, ten budynek był już wznoszony.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 24.05.2020, 22:10
Internetowy tchórzu: jeżeli piszesz prawdę, to dlaczego się jej wstydzisz? Wstydzisz się, bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? W moim komentarzu postawiłem pytanie. Ubolewać tylko wypada nad brakiem cywilnej odwagi. Jakież to żałosne.
Do pana Krzysztofa
Do pana Krzysztofa 24.05.2020, 23:55
Pan ma jakiś problem – z sobą samym.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.05.2020, 23:45
Przeciwnie. To Ty anonimowy tchórzy masz problem ze swoją tożsamością. To TY internetowy anonimie boisz się sam siebie, wstydzisz się swoich słów. To Ty masz problem egzystencjalny. Współczuję.
 K
K 23.05.2020, 23:10
Nie
Te De Be
Te De Be 23.05.2020, 18:24
Oleśnica czeka na rapującego burmistrza. Będzie to leciało mniej więcej tak: ściema, ściema ście....ście ...ście ściema...
Co za  tupet
Co za tupet 23.05.2020, 18:14
A może na Mikołajczyka blok wybudować?
To dopiero tupet
To dopiero tupet 23.05.2020, 23:16
A może jednak lepiej by było zabetonować rozległy teren zielony za rezydencją burmistrza na Mikołajczyka?
To dopiero tupet
To dopiero tupet 23.05.2020, 23:16
A może jednak lepiej by było zabetonować rozległy teren zielony za rezydencją burmistrza na Mikołajczyka?
precz z Kim Sam Janem
precz z Kim Sam Janem 23.05.2020, 19:53
6 bloków, wtedy poczuje, jak w praktyce wyglądają jego "koncepcje" ......
Do Bronsia: Konstytucja!
Do Bronsia: Konstytucja! 23.05.2020, 17:36
Nie udostępniając radnemu Pawłowi Bielańskiemu jawnych dokumentów, burmistrz Jan Bronś łamie Konstytucję RP.
Jej art. 61 głosi: "Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne".
Bielański jest obywatelem RP.
wicie, rozumicie - no!
wicie, rozumicie - no! 23.05.2020, 19:54
zaś Bronś - obywatelem PRL .....
zezem
zezem 23.05.2020, 18:20
A Bronś jest z PO ! uważa się z tego powodu za lepszego od innych poprostu KASTA !!!!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 23.05.2020, 16:57
Zadam inne pytania panu Michałowi Kołacińskiemu: dlaczego nie chciał negocjować z WSSE zmiany umowy? Uważał, że "to nie klub dyskusyjny". Co uczynił Michał Kołaciński dla ratowania obiektów z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa? Co uczynił, by "Pod blachą" z otoczeniem nie straszyło? Co uczynił, by wokół ratusza był ład na fasadach? Czy czasami (tego nie wiem, dlatego pytam) nie podczas jego kadencji wybudowano szare bloki wzdłuż ul. Wojska Polskiego? Czy jako radny zrezygnował z diety radnego na czas pandemii?
łapanie króliczka
łapanie króliczka 23.05.2020, 18:43
Panie Kowalski co pan zrobił dla ratowania zabytków. M. Kołaciński chociaż b. budynek WKU w czerwonych koszarach nie należy do miasta, to szukał jego właścicieli. Pisano o tym na forach internetowych. Przez te kilka lat krytykowania mógł pan włączyć się w poszukiwania. Ale widać, że nie chodzi o złapanie króliczka, tylko jego ciągłe gonienie. Pałacyk Pod Blachą jest prywatną własnością i miastu nic do niego. Właściciel czeka na lepszą koniunkturę, aby go uruchomić, ma prawo.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 23.05.2020, 22:38
Szanowny Internauto, jesteś tchórzem, wstydzisz się tego, co napisałeś i dlatego chowasz się za anonimowością. Tak, masz powody, by wstydzić się tego swojego pisania. Michał Kołaciński szukał? I nie znalazł? A przedstawiciele "Panoramy Oleśnickiej" namierzyli ich bardzo szybko. I co z tym uczynił Michał Kołaciński? Nic. Ty, tchórzysz i z pogarda odnosisz się do innych, bo nie masz wiedzy. Poszukiwać znalezione? Proszę nie pisać takich głupot. Kolejna głupota, gdy ignorant pisze, iż władze miasta nie powinny interesować się stanem obiektu zabytkowego, należącego do osoby prywatnej. Są stosowne przepisy prawa sankcjonujące to. Ale, jeżeli nie ma się podstawowej wiedzy, to pisze się takie głupoty, jak powyższy tchórz.
Nie manipulować faktami
Nie manipulować faktami 23.05.2020, 23:34
Za obiekty tzw. czerwonych koszar odpowiada powiatowy inspektorat budowlany – niepodlegający organom administracji samorządowej. Szukał i nie mógł znaleźć ów inspektorat, a nie Kołaciński, który wtedy nie był jeszcze burmistrzem.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 24.05.2020, 12:56
Co, odwaga in odpowiedzialność za słowa w onucach schowana? Dobry gospodarz miasta walczy, czyni wszystko, by miasto, którego jest gospodarzem wyglądało jak najlepiej, a zabytki, znajdujące się w granicach miasta - były chlubą tego miasta. Zarówno Michał Kołaciński, jak i Jan Bronś oraz wszyscy radni nic nie uczynili, by zabytki tego miasta były wizytówką, a nie straszakiem.
Nie manipulować faktami
Nie manipulować faktami 23.05.2020, 23:34
Za obiekty tzw. czerwonych koszar odpowiada powiatowy inspektorat budowlany – niepodlegający organom administracji samorządowej. Szukał i nie mógł znaleźć ów inspektorat, a nie Kołaciński, który wtedy nie był jeszcze burmistrzem.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 24.05.2020, 13:03
Apeluję o odwagę cywilną. Widzę, że takiej brakuje. O, tak, trzeba mieć odwagę cywilną, by skutecznie walczyć o substancję zabytkową w Oleśnicy. A tej brakuje, co widać po anonimowych komentarzach. Czegóż może dokonać tchórz? W zasadzie takie zachowanie jak anonimowe wstawianie komentarzy nazwać można smarkaterią.
Spostrzeżenie
Spostrzeżenie 24.05.2020, 15:47
Pełen samouwielbienia jest pan Krzysztof A. Kowalski.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.05.2020, 00:14
Tak może napisać osoba zakompleksiona, mająca sama problemy z własną tożsamością i dlatego ucieka w anonimowość. Samouwielbieniem może charakteryzować się ktoś, kto by pisał wyłącznie o sobie. Anonim tego nie rozumie i dlatego jest anonimem.
Demagog i manipulant
Demagog i manipulant 23.05.2020, 17:29
Oto Kowalskiego klasyczna obrona Bronsia – przez atak na Kołacińskiego. Sięgając po demagogię, Kowalski manipuluje faktami.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 23.05.2020, 22:41
Manipuluję faktami? Takimi, że Michał Kołaciński nie zna przepisów dotyczących ochrony obiektów zabytkowych i możliwości wyegzekwowania ich od właścicieli? Michał Kołaciński, jak i Jan Bronś są w tym temacie ignorantami. Jeden i drugi tylko krzywdę miastu wyrządzili i jeszcze za to pieniądze brali, a jeden dalej bierze.
Skipper
Skipper 24.05.2020, 08:24
Dom na murze, zdaje się, też był obiektem zabytkowym ????
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 24.05.2020, 12:59
"Dom na murze" - zburzył Jan Bronś, chociaż był chętny do jego przejęcia. Michał Kołaciński pozwolił by z parku przy ul. Mickiewicza zniknął zabytkowy cokół. Obaj nic nie uczynili dla ratowania oleśnickich zabytków.
Fakty
Fakty 24.05.2020, 16:09
Ten cokół nie figurował w żadnym rejestrze zabytków – nawet odpowiednich służb publicznych powołanych do ochrony zabytków. Do rozbiórki pomnika doszło w wyniku ustawy sejmowej.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 24.05.2020, 22:13
Kolejny tchórz. I to, że nie figurował jest usprawiedliwieniem jego dewastacji? Barbarzyństwo. Nie dziwię się, że ktoś tak tłumacząc ten akt barbarzyństwa - wstydzi się tego i ukrywa za anonimowością.
Bujak Andrzej
Bujak Andrzej 25.05.2020, 12:14
Pomijając ustawę, pomnik rozebrano na mocy decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który z racji zagrożenia NAKAZAŁ jego CAŁKOWITĄ rozbiórkę. Górna część trafiła do Muzeum Zimnej Wojny, cokół rozmontowano i zabezpieczono na terenie cueołowni, gdzie pewnie jest do dzisiaj. Troll internetowy, tchórzliwie skrywający się za nazwiskiem
Krzysztof Kowalski albo kłamie celowo, albo co gorsza jest idiotą i nie zapoznawszy się z faktami rozpowszechnia produkowane przez siebie kłamstwa.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.05.2020, 00:10
Czy był to akt barbarzyństwa?
Z informacji jakie otrzymałem 13.01.20:
1. Burzenie pomnika tzw. Wdzięczności zostało zarejestrowane m. in. na filmach z linków podanych w kolejnym komentarzu
2. Zadanie to zlecono firmie, prowadzonej przez pana Schabikowskiego (niestety już nie żyje).
3. W trakcie rozbiórki został odsłonięty cokół z XIX w.
4. Wykonawca zadzwonił do Ratusza z sugestią, by ktoś przyszedł i zobaczył oraz z pytaniem: "Co dalej".
5. Reakcja była jednoznaczna: burzyć, nikt nie przyszedł
mgk
mgk 26.05.2020, 13:08
kłamstwo, cokół do dzisiaj w bidaj 3 częściach jest u nas na ciepłowni.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.05.2020, 23:57
https://www.youtube.com/watch?…

https://www.youtube.com/watch?…
Fakty
Fakty 24.05.2020, 16:09
Ten cokół nie figurował w żadnym rejestrze zabytków – nawet odpowiednich służb publicznych powołanych do ochrony zabytków. Do rozbiórki pomnika doszło w wyniku ustawy sejmowej.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 25.05.2020, 23:57
https://www.youtube.com/watch?…

https://www.youtube.com/watch?…
Omnibus Kowalski
Omnibus Kowalski 23.05.2020, 23:46
Rozumiem, że Kołaciński i Bronś zdawali u ciebie egzamin i go oblali.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 24.05.2020, 13:00
Co odwaga cywilna w butach została? Wstydzisz się własnych słów? Takich trzeba się wstydzić.
Chojrak Krzysztof
Chojrak Krzysztof 25.05.2020, 00:04
Panie, z pana to dopiero chojrak!
ala
ala 23.05.2020, 18:26

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Do Ali
Do Ali 23.05.2020, 23:50
Domyślam się, że chodzi ci o tego ze Szwecji. Bo ten, który mieszka w Oleśnicy, taki nie jest.
ala
ala 24.05.2020, 17:23
tylko i wyłoncznie o szweda mi chodziło
Do Ali
Do Ali 23.05.2020, 23:50
Domyślam się, że chodzi ci o tego ze Szwecji. Bo ten, który mieszka w Oleśnicy, taki nie jest.

Pozostałe