Burza mózgów on-line Młodzieżowej Rady Gminy

  • 23.05.2020, 01:08
  • kad
Burza mózgów on-line Młodzieżowej Rady Gminy
Młodzi chcą działać, ale pandemia hamuje ich aktywność.

Oto komunikat Młodzieżowej Rady Gminy Oleśnica opublikowany na portalu społecznościowym:

Z radością spieszymy z dobrymi informacjami. Dziś po dłuższej przerwie udało nam się spotkać i owocnie popracować. Oczywiście, zgodnie z wytycznymi spotkanie było zdalne, co nie umniejsza jego wartości.

Kilka słów co u nas się działo i skąd ta przerwa w działaniu...

Czas i sytuacja, które zapanowały w naszym kraju i na świecie, zmusiły nas do zmian w planach naszej działalności. Na ostatniej sesji wybraliśmy komisje stałe, jej członków i opiekunów. Mieliśmy sporo planów na działania. Komisja Kultury i Promocji opracowała regulamin konkursu na nowe logo MRG i gdy już 11 marca wszystko było gotowe, aby go ogłosić (nawet cenna nagroda), nagle i dość dla nas niespodziewanie, ze względu na szerzącą się epidemię COVID-19, zapadła decyzja o zamknięciu szkół i zdalnym nauczaniu. Ze względów bezpieczeństwa oraz popierając hasło: #ZostańwDomu, nasze działania musieliśmy wyhamować, a plany odłożyć na inny, bezpieczny czas.

Dziś, kiedy oswoiliśmy się z nową rzeczywistością i nauczyliśmy się w niej funkcjonować, zdecydowaliśmy, że czas podjąć działania w ramach MRG Oleśnica na nieco innych zasadach. Idąc za ciosem, zorganizowaliśmy spotkanie on-line, podczas którego miała miejsce niemała burza mózgów na temat tego, jak widzimy naszą aktywność i działania w dobie wciąż panującej pandemii.

I tak, doszliśmy do wniosku, że przy małej zmianie już gotowego regulaminu oraz drobnych ustępstwach organizacyjnych nasz konkurs na logo Młodzieżowej Rady Gminy Oleśnica jesteśmy w stanie i chcemy zorganizować już teraz. Nie chcemy dłużej czekać bowiem zależy nam, aby radni pierwszej kadencji MRG Oleśnica pozostawili po sobie ślad w postaci znaku, z którym nasi następcy będą mogli się utożsamiać.

Dzisiejsze spotkanie to również ogrom pomysłów na działania i aktywność tu i teraz. O szczegółach poinformujemy Was wkrótce. Ten tydzień upłynie członkom komisji stałych na doprecyzowaniu zamierzeń i planów, aby już za tydzień zaprosić Was droga młodzieży Gminy Oleśnica do współpracy, a może nawet wspólnej zabawy.

Pomysłów mamy wiele, możliwości nieco nas ograniczają, dlatego już za tydzień, w czwartek spotkamy się ponownie i biorąc pod uwagę dzisiejsze propozycje ostatecznie podejmiemy decyzję co do naszej działalności. Szczegóły już wkrótce!!!

Czasy może i są trudne, ale my się nie poddajemy!!! DZIAŁAMY.

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe